Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie.. napewno tak zrobie ze posle zapytanie do kilku producentow.. tylko chodzi o to ze chcialem wczesniej sie zorientowac co i jak.. zeby nie bylo ze kompletnie nie wiem co koles do mnie pisze... czy mowi...

dzis dostalem wycene okien wlasnie z wyzej wspomnianej przezemnie firmy.. ale.. ale jest to wersja standardowo-przecietna :) profil perfectline + dwu szybowy pakiet ze zwyklym montazem.. i tak do konca nie wiem o co chodzi.. :)

1.Typ: PERFECTLINE okno kolor, kolor: Golden Oak 1x S

Słupki pionowe: 1 x 102.214

1.Typ okuć: UR LUX, kolor okuć: Biały malowany

Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

2.Typ okuć: R LUX, kolor okuć: Biały malowany

Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

 

teraz po dwuch postach juz wiem o jaka wycene zapytam.. i wysle maila zeby zrobili wycene na Alphaline 90+ z pakietem 3 szybowym U=0,5 czy 0,7 jaki tam maja zestaw 4/12/4/12/4.. z ciepłą ramka miedzyszybowa najlepiej Swisspacera :D no i z montazem 3 systemowym..

 

i chyba w calosci w kolorze a nie tylko z zewnatrz :]

 

 

btw. dzieki _FIX_

 

btw2.

napewno poczytam tez wiecej na oknotes.pl :)

 

Pod tym linkiem masz spis forumowych Sprzedawców i Montażystów stolarki otworowej:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209590-Forumowi-SPRZEDAWCY-iMONTAŻYŚCI-OKIEN-DRZWI

 

Powysyłaj zapytania - masz gwarancję kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło do balustrad to mocno szeroki temat ( wbrew pozorom ).

 

Odpowiedz na poniższe pytania:

1. jakie mocowania słupek - szkło ( lizaki z otworami w szkle czy tylko ściskające )

2. konstrukcja wewnątrz budynku czy na zewnątrz

3. szerkość i wysokość formatki ( największej )

4. pochwyt/poręcz jest ?

 

Pozdrawiam

 

Off-topic. Balustrada wewnątrz pomieszczenia wykonana z rurek 42 mm (słupki co metr + poręcz). Największa formatka co jakiś 1000 x 800. Uchwyty do szkła są ściskane, ale są w komplecie także tulejki, które można przełożyć przez otwory w szybie (swoją drogą to jak jest lepiej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brass - przy tej budowie szkła ( VSG 44.2 ) i tym typie mocowań ( lizaki na słupkach ) możesz "jechać" do rozmiaru szkła szer. 1250 x 900 wys.. Jak chcesz szerzej, np. 1500 to albo zwiększasz grubość do VSG 66.2 albo zostajesz przy VSG 44.2 ale montujesz 2 dodatkowe lizaki w połowie szerokości ( jeden u góry a drugi u dołu). Nie zrobisz dodatkowych podparć masz reklamację od Klienta w stylu - Panie, wachluje się to szkło :)

 

Wewnątrz pomieszczeń nie musi być otworów w szkle ( czyli kołki z lizaków na pamiątkę ) ale przy balu zewnętrznych OBOWIĄZKOWO otwory w szkle jako dodatkowe mocowanie ( problem wiatr - napór i ssanie, którego siła jest ok.30% większa od naporu ). Przy zewnętrznych konstrukcjach MUSISZ lizak wkręcić w słupkach czyli GWINTUJESZ otwór. Przy wewnętrznych możesz nitować :)

Przy konieczności otworów w szkle należy stosować szkło wzmocnione termicznie popularnie zwane hartowanym. Powodem jest zjawisko KARBU ( wujek google Ci odpowie ). W każdym razie jak nie zastosujesz hartowanego laminatu to masz murowane pękanie szkła w strefie otworu często już jak montujesz balu.

 

Przy słupkach typ rura okrągła montujesz na 3 łączniki do podłoża - środkowy od strony ciągu komunikacyjnego. Przy słupkach typ rura kwadratowa czy prostokątna na 4 łączniki do podłoża - 2 od strony ciągu komunikacyjnego + pozostałe od dyszy.

 

Jak będziesz miał Klienta na balu bez słupków do dzwoń - "pomogę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie o pkt rosy. Moje okna po nocy są w zasadzie zawsze zaparowane od zewnątrz. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne? Czy moze to wynikać ze złego montażu? Okna Jezierskiego, pakiet 3 szybowy z ciepłą ramką. Szyba wewnętrzna jest mam wrażenie cieplejsza od ściany, ale to chyba akurat dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ale w takim razie lepiej VSG czy hartowaną, bo cena jest zbliżona?

 

Laminaty są bezpieczniejsze w tego typu konstrukcjach od hartowanego szkła monolitycznego.

 

Rozbije się szkło hartowane i nie ma jak funkcjonować bo jest dziura.

Rozbije się laminat to dalej trzyma się na folii pomimo, że popękany.

 

Capisci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie o pkt rosy. Moje okna po nocy są w zasadzie zawsze zaparowane od zewnątrz. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne? Czy moze to wynikać ze złego montażu? Okna Jezierskiego, pakiet 3 szybowy z ciepłą ramką. Szyba wewnętrzna jest mam wrażenie cieplejsza od ściany, ale to chyba akurat dobrze :)

Pisałem o tym kilka lat temu :wiggle: - zewnętrzna szyba jest zimna nocą i występuje na niej kondensacja pary wodnej.

Jest to normalne zjawisko, występujące zwłaszcza rankiem wiosną i jesienią, najczęściej w pobliżu łąk czy wody.

Paradoksalnie: im cieplejsza szyba tym szybciej może wystąpić.

Nie zawsze też występuje na wszystkich szybach, niekiedy z jednej strony budynku lub nawet "na przemian".

Edytowane przez stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieszkasz już i grzejesz normalnie? Okna 3-szybowe?

 

Mieszkam, grzeję, okna 3 szybowe. Zabudowa w okolicy "luźna" dookoła pola, łąki i kilka domków.

 

Właśnie doczytałam stary :)

 

Tak też myślałam, bo wew. szybka cieplutka. I faktycznie od południa rosa znika najszybciej.

Czepiam się, bo nie ma jak podejrzeć jaka pogoda aktualnie, trzeba kompa odpalać :D

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminaty są bezpieczniejsze w tego typu konstrukcjach od hartowanego szkła monolitycznego.

 

Rozbije się szkło hartowane i nie ma jak funkcjonować bo jest dziura.

Rozbije się laminat to dalej trzyma się na folii pomimo, że popękany.

 

Capisci ?

 

Jeśli jednak masz taką potrzebę zastosowania szkła monolitycznego hartowanego zamiast laminowanego to VSG 44.2 zastępuje wytrzymałościowo szkło grubości 5 mm ESG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma z tym wspólnego moskitiera? Bo u mnie na skrzydłach z nią nie ma rosy a po innych były dni że się lało.

 

Haha, wychodzi ze moskitiery tez są energooszczędne:) bo zwyczajnie nie dopuszczają aż tak zimna do tej zewnętrznej szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, wychodzi ze moskitiery tez są energooszczędne:) bo zwyczajnie nie dopuszczają aż tak zimna do tej zewnętrznej szyby...

 

Panowie wymiana ciepła przez przegrodę następuje w wyniku przewodnictwa, konwekcji i promieniowania. Jeśli, tak jest, a jest na pewno, to wpływ moskitiery przestaje dziwić. Żeby Charliemu było jeszcze śmieszniej: Nie tylko moskitiera blisko powierzchni okna, ale nawet stan zachmurzenia nieba będzie miał wpływ na zróżnicowanie warunków powstawania zjawiska roszenia na szybie zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie, jak tak! Wszak te same prawa fizyki obowiązują wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Rosi, bo szyba jest zimniejsza od otaczającego je powietrza:-).

Ha, :rolleyes: Nawet nie zauważyłem, że ostatnie zdanie pojawiło się po edycji tamtego posta - co innego miałem na myśli wcześniej to pisząc.

Ciach jeszcze raz i po krzyku. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miesiac temu pytałam Was o okna, wybrałam z Oknoplast. Jutro montaż. Na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko było w porządku. Słyszałam od ludzi, że czasem oszczędzają na piance i żeby tego pilnować. Nie wiem na co jeszcze. Mają również wstawiać parapety Magura (coś takiego, może przekręciłam). Mówili, ze parapety być może mogą być montowane następnego dnia. Czy to jest odpowiedni sposób montażu? Najpierw okna później parapety?? Słyszałam opinie że jak są tak zamontowane, wtedy strasznie wieje. Z góry dziękuje za rady i spsotzreżenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi z świętokrzyskiego generalny wykonawca zaproponował okna Dobroplastu. Co możecie powiedzieć o tych oknach? Okna mają być montowane w warstwie ocieplenia, dom ogrzewany pompą, więc okna mają być ciepłe. A i jeszcze znajomi chcą rolety. Warto rozważać zakup tych okien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miesiac temu pytałam Was o okna, wybrałam z Oknoplast. Jutro montaż. Na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko było w porządku. Słyszałam od ludzi, że czasem oszczędzają na piance i żeby tego pilnować. Nie wiem na co jeszcze. Mają również wstawiać parapety Magura (coś takiego, może przekręciłam). Mówili, ze parapety być może mogą być montowane następnego dnia. Czy to jest odpowiedni sposób montażu? Najpierw okna później parapety?? Słyszałam opinie że jak są tak zamontowane, wtedy strasznie wieje. Z góry dziękuje za rady i spsotzreżenia

 

Za dużo odpowiedzi zbierasz z nieodpowiednich źródeł.

Na co zwrócic uwagę? Na oknie masz reklamę z logo producenta. Zrwij jedną, przeczytaj. Może jest tam instrukcja montażu, szkic rozmieszczenia kotew/kołków, podpor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...