Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przez jakieś pół roku miałem doczynienia z Sigenią (Favorit? edit- TITAN - dzięki Ivo za dyskretne przypomnienie). Okucia jak okucia. Bez widocznej różnicy. No może bardziej krucha, bo zaczepy mikrowentylacji łamały mi się znacznie częściej niż w GU. Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakieś pół roku miałem doczynienia z Sigenią (Favorit?) w drewnie. Okucia jak okucia. Bez widocznej różnicy. No może bardziej krucha, bo zaczepy mikrowentylacji łamały mi się znacznie częściej niż w GU.

 

Chwaląc Siegenię miałem też na uwadze wygodę produkcyjną okuwania okna.

Co do nagminnie urywających się zaczepów to jest to w mojej opinii problem źle okutego okna czyli problem produkcyjny. Pogadaj z technologiem swojego dostawcy aby ten skontrolował okuciowców u siebie na zakładzie. Z dużym prawdopodobieństwem sądzę, że jakaś zmniana nie przykłada szablonów bo wpadli w rutynę i "kręcą" na pamięć.

W dużych firmach produkcyjnych pracownicy linii wynagradzani są od ilości :)

Zganianie na poddostawców komponentów to standard. A tak naprawdę to ściema mająca ukryć niechlujstwo załogi.

Coś na ten temat wiem bo użerałem się z producentami przez wiele lat udowadniając im de facto brak odpowiedniego nadzoru nad produkcją.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....co koledzy sądzicie o okuciach siegenia? bo mój pewien dostawca od którego czasami biorę okna będzie zmieniał dostawcę. Na razie nie będę wskazywał swojego stanowiska ale prawdopodobnie będzie takie jak i wasze ;)

Jeszcze jedno: czym okuwają pozostali z Twoich dostawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędny jest kieunek Twoich wniosków. Ci sami ludzie, tak samo "kują" na GU i problem występuje sporadycznie, a nie stale. To tylko wytrzymałość materiału. Okno drewniane to jednak więszka zabawa i ono potrafi w czasie mokrej budowy przybierać na rozmiarach i czasem zaczepia. A wtedy pęka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędny jest kieunek Twoich wniosków. Ci sami ludzie, tak samo "kują" na GU i problem występuje sporadycznie, a nie stale. To tylko wytrzymałość materiału. Okno drewniane to jednak więszka zabawa i ono potrafi w czasie mokrej budowy przybierać na rozmiarach i czasem zaczepia. A wtedy pęka.

 

Ja nie mam w ogóle tego typu problemów a "kute" jest Roto a kuta była i Siegenia i Maco.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Wszystkich znających się na oknach i mających czas proszę o pomoc w wyborze okien do domu jednorodzinnego( buduje w okolicy Kielc). Sporo ostatnio czytałem na temat wyboru okien i dzięki waszym wypowiedzią wiem mniej więcej na co zwrócić uwagę przy wyborze okien. Zdecydowałem się na

szeroki profil 6 komorowy z pakietem 3 szybowym i z ciepłą ramką. Specyfikacja moich okien z projektu:

-okno dwu kwaterowe 2000x600 uchylne

-okno dwu kwaterowe 2000x1400 uchylno-rozwierane

-okno 1 kwaterowe 1200x1400 ze stałym szkleniem

-okno 3 kwaterowe 4200x1700 ( pierwsza od lewej kwatera uchylno przesuwna automatyczna, pozostałe dwie ze stałym szkleniem. )

-drzwi balkonowe 2300x900

drzwi balkonowe podwójne 2300x1800 ( lewa kwatera uchylno przesuwana automatyczna , prawa stała)

 

Dostałem oferty z kilku firm, ceny obejmują ciepły montaż ( przy użyciu taśm)

Oknoplast profil winergetic premium-16380 zł

Oknoplast profil platinium evolution- 15680 zł

Pawlik ( lokalny producent z Brzezin) profil ideal Coex 7000-14862 zł ale z 23 %

Eska okna( również lokalna firma z Brzezin)- profil Veca alphaline-12475 zł( dostałem zniżkę ze względu na pewne znajomości)

MS profil msevolution -20900 zł

Vetrex -profil Veca 90+ - 17054 zł

Vetrex-profil veca 70( 5 komorowy) - 14555 zł

 

Proszę was o pomoc , jakieś rady , sugestie i opinie o w/w firmach zwłaszcza o tych lokalnych jeśli ktoś z was miał z nimi do czynienia bo nie mogę znaleźć żadnych opinii w internecie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś te rozbieżności dziwne. Ostatnio miałem w ręku wycenę na pierwsze z wymienionych okien - byly o ponad 25% drozsze od opcji przedostatniej.

Ciezko to porownac, bo montaz z tasmami moze byc bardzo rozbiezny (ceny od kilku do kilkudziesieciu zl / mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

....Oknoplast profil winergetic premium-16380 zł

....MS profil msevolution -20900 zł

....Vetrex -profil Veca 90+ - 17054 zł

...

 

W Kielcach jest przedstawiciel jednej z najlepszych firm w Polsce - HeKa Plast, profil Schuco. Wyslij zapytanie: [email protected]

Biuro znajduje się przy Warszawskiej 113, 25-541 Kielce.

 

walcz :)

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poproś o wycene na VAC z szyba 0,5 (ten sam profil trochę inaczej wyposażony). W zależności od ilości zawiasów powinno być z 1000 zł taniej, może więcej.

 

Odnośnie "Eski" to mam teraz takie zlecenie na sam montaż okien aluminiowych i cytuje inwestora "eee profile Yawal, okucia Roto... musi być dobrze". To nic, że do poskładania tego wybrał producenta najtańszego chyba w całym województwie i teraz w narożach okien są prześwity na wylot, w drzwiach 2 skrzydłowych ramy są trapezem zamiast prostokątem itp itd.... To świadczy ze nawet z Veki czy Schuco można zrobić badziew przy zaskakująco niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...