Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach, chcąc to zrobić trzeba wybrać wersje V90 C i dołożyć jej pakiet 3 szybowy 0,5 gdyż w standardzie ma 2 szybowy. Dealer Vetrexu powinien to wiedzieć. Poproś o wycenę V90 z zawiasami widocznymi NT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazyłem spadków w lutym - rozsądne firmy już zaczęły swoje promocje.

Ale mam taką tezę - wszystkie te promocje zimowe zawierają wiarę Producentów, że ceny spadną (zwykle cały rok rosły). A wiec dziś zamówienie, produkcja zimą i wszyscy wychodzą na swoje.

 

A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.

To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.

Ps. I tak jeszcze zlosliwie dodam: ten producent wypromował "takie idealne" rozwiązania jak profile barwione pod okleiną, super cienkie zgrzewy, a tu proszę - takie najnowsze okno i taki ZONK.

DSC00985 cieply montaz z tasmami.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazyłem spadków w lutym - rozsądne firmy już zaczęły swoje promocje.

Ale mam taką tezę - wszystkie te promocje zimowe zawierają wiarę Producentów, że ceny spadną (zwykle cały rok rosły). A wiec dziś zamówienie, produkcja zimą i wszyscy wychodzą na swoje.

 

A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.

To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.

Ps. I tak jeszcze zlosliwie dodam: ten producent wypromował "takie idealne" rozwiązania jak profile barwione pod okleiną, super cienkie zgrzewy, a tu proszę - takie najnowsze okno i taki ZONK.

 

Finlandia ale te tasmy to się stosuje gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin, montaż z użyciem taśm rozprężnych jest jak najbardziej poprawny - lecz nie w naszych realiach :rolleyes:

Pokazane zdjęcie przedstawia notoryczne nierówności spotykane na budowach, a jeżeli dodamy różnicę w wymiarze takich samych okien po 2-8 cm i chęć "uśrednienia" wymiarów to jest on niemożliwy. Ileż razy pytając kto ma wyrównać ściany do montażu warstwowego słyszę : a po co?

Podrzucę może filmik Jareko pokazujący, że taki montaż jest wykonalny.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ScQcazgX9V0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00830.JPG

tzn że co odpuścić sobie ciepły montaż z użyciem taśm?

 

Nie, nie odpuścić. Ale nie brać w ciemno.

Charlie - ależ ja doskonale wiem gdzie się je stosuje. W przypadku jak powyżej,ale naklejone później,do węgarka ze styropianu. Albo tak jak na tym załaczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin, montaż z użyciem taśm rozprężnych jest jak najbardziej poprawny - lecz nie w naszych realiach :rolleyes:

Pokazane zdjęcie przedstawia notoryczne nierówności spotykane na budowach, a jeżeli dodamy różnicę w wymiarze takich samych okien po 2-8 cm i chęć "uśrednienia" wymiarów to jest on niemożliwy. Ileż razy pytając kto ma wyrównać ściany do montażu warstwowego słyszę : a po co?

...

To jest sedno sprawy. Nierówne otwory. Nie mialem warunków, by pstryknąć odpowiednią fotkę, ale na tej budowie były otwory z dużymi odchyłkami od pionu i tam taśma też by się nie sprawdziła - nawet przy wygładzonej powierzchni Dlatego uważam, że w naszych realiach lepiej sprawdza się na zewnątrz folia. Tylko że wypada ją przykleić do muru, a nie zostawić by hulała na wietrze, chociaż ja zawsze mówię, że ktoś chce taniej - zawsze ten etap pracy mogę oddać w ręce Inwestora..montaz z foliami.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.

To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.

.

 

Bardzo często po budowach, tasmy z butylem po przyklejeniu wyglądają identycznie jak ta rozprężna. Dla mnie to też jest zaprzeczenie idei montażu warstwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]153661[/ATTACH]

 

...Charlie - ależ ja doskonale wiem gdzie się je stosuje. W przypadku jak powyżej,ale naklejone później,do węgarka ze styropianu. Albo tak jak na tym załaczniku.

 

o, właśnie !

Natomiast bezpośrednio do ościeża NIE bo jak sam zaznaczyłeś nierówności są spore w wielu przypadkach.

Nie mam pojęcia dlaczego tak murują w Polse - pijani są non stop czy nie znają się na poziomnicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poskąpiłeś informacji. My też nie wiemy czy jest CI potrzebna trzecia szyba..

Ovlo - produkt Dobroplastu.

Brugman - no właśnie? Kto je wyprodukuje? Ma lepsze "notowania" niż pierwsza opcja, ale to nie wszystko. Czy uważasz że dla określenia "tort czekoladowy" lub "tort owocowy" da się powiedzieć który z nich jest lepszy? I jeszcze będzie trafiał w Twój gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach, chcąc to zrobić trzeba wybrać wersje V90 C i dołożyć jej pakiet 3 szybowy 0,5 gdyż w standardzie ma 2 szybowy. Dealer Vetrexu powinien to wiedzieć. Poproś o wycenę V90 z zawiasami widocznymi NT

 

Kiedyś dla jednego z moich klientów sprawdzałem możliwość wykonania okna z profili VEKA ALPHALINE z pakietem 2-szybowym. Wszystkie 3-firmy odpowiedziały mniej więcej tak samo: "nie robimy okien V90+ z szybą u 1,0, bo to głupota, a my głupot nie robimy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jakie ładne hasło marketingowe :)

Tajemnica tkwi w odpowiedniej listwie przyszybowej, która na pakiet 24 mm kosztuje swoje i pewnie jej dostępność jest żadna - trzeba ją wyprodukować dopiero :)

Hmm, standardem są pakiety 3 szybowe na dzień dzisiejszy. Walka o jak najniższy współczynnik U dla okien trwa cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...