Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Do Cinka: odpisali mi z Vertexu że cena V 90 + bez ukrytych okuć zmniejszy się o jakieś 7 %, ale zapomniałem wcześniej napisać że cena która podali nie zawiera dopłaty za poszerzenia do drzwi i okien przesuwnych. Spytałem o to wczoraj i dostałem odpowiedź że koszt to jakieś 100 zł netto za mb, a w moim przypadku potrzeba tego 7 mb, według experta z vetrex cytuje: "poszerzenia muszą byc gdyz bez nich okna nie mogą być zamontowane i bez nich nie będzie gwarancji na montaż". Czy naprawdę jest mi to potrzebne ? W żadnej innej firmie nie usłyszałem czegoś takiego...Wycena na profil Vac mam dostać za kilka dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o rady , narazie mam tylko opinie od Cinka , który poleca vetrex, może ktoś inny sie wypowie?

Oczekujesz że każdy z nas potwierdzi to samo. Brak komentarza przyjmij jako milczącą aprobatę. Jakby Cinek proponował tu coś paskudnego, to na pewno byśmy oponowali. Ja też jestem za V, ale jak patrzę na ceny O to też bym brał pod uwagę.

 

Ps. Expert widział już Twoją budowę? Że tak stanowczo mówi o tych poszerzeniach? Są wskazane, ale nie zawsze niezbędne (tzn czasem można to rozwiązać tańszymi metodami, ale niekoniecznie lepszymi).

Zapytam Cię - jeśli okno ma być zamontowane - powiedzmy 10cm nad fundamentem- to na czym byś je postawił?

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Vetrex:) Nie nikt z vetrexu nie był na budowie, i o ile drzwi balkonowe przesuwne jak to drzwi są tuz nad wylewka to duże okno z jedna kwatera przesuwną jest jakieś 60 cm nad wylewka, więc może uda się obejść to poszerzenie... Ja poprostu się zastanawiam jak chociaż trochę jeszcze zmniejszyć cenę, bo to dopiero początek budowy i trzeba liczyć kasę Zastanawiam się czy nie darować sobie montażu z użyciem taśm , bo to 1500 zł więcej, a spotkałem sie z opiniami że okna moga być za szczelne i wyjdzie grzyb... a ja zrezygnowałem z wentylacji mechanicznej ( prawie , jeszcze sie zastanawiam). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteros80 trochę mieszasz pojęciami albo ktoś ci to źle tłumaczy w punkcie sprzedaży. Poszerzenia się stosuje, gdyż podczas montażu okien wylewki jeszcze nie ma, więc musisz okno jakoś zamontować na docelowej wysokości. Nie chodzi tu o standardowe okna tylko i wyłącznie takie dochodzące do przyszłej podłogi - przesuwki, drzwi balkonowe itp

 

Montaż z użyciem taśm nie zmieni szczelności stolarki. On ma właśnie zabezpieczyć przed ew grzybem na szpaletach. Ma wypchać wilgoć z piany na zewnątrz a nie do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze Aluplast AS i jakiś profil Triumph- profil sześciokomorowy, 70 mm szer. Okucia siegenia aubi, Ale chyba Brugmann jest lepszy niż te co teraz wymieniłem.?

 

Po dość skąpych informacjach od Ciebie ja bym wybrał

"Brugmann Perfect - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0

Okucia Winkhaus Activ Pilot"

 

ze względu na lepsze okucie niż w kolejnej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale CIę nie atakuję. Ja też mówię - tort to tort. Niesmak pozostanie mi najwyżej na kilka dni.

Triumph - to chyba też Dobroplast.

Zawsze powtarzam - ktoś, kto nie podaje nazwy producenta nie ma wiele do zaoferowania.. tzn. wstydzi się swojego dostawcy (?).Jeśli Oknoplus to cena +100% to mam wrażenie, ze chodzisz po najtańszych firmach.. wtedy najważniejszy będzie ich montaż.

Chcesz wiedzieć na co zwracać uwagę? Zacznij zwiedzanie od Oknoplastu - oni już Ci powiedzą, gdzie zobaczysz różnicę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek dzięki za wyjaśnienia dotyczące poszerzeń , ja oczywiście jestem laikiem , staram się poszerzać swoją wiedzę o oknach ale widzę że to temat rzeka... Właśnie dostałem odpowiedź z Vetrexa odnoście wyceny profilu V90 C i wyszło 3 tys drożej, albo ja coś zrozumiałem źle albo nie wiem bo sądziłem że będzie taniej???Finlandia a który z profili oknoplastu jest według Ciebie lepszy Winergetic, czy evolution? Naczytałem się trochę negatywnych opinii na tym forum odnoście szyb 3 mm zastosowanych w winergetic,a z kolei o evolution ktoś pisał że ze względu na zaokrąglenie profilu może być problem z montażem rolet wewnętrznych do niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź z Vetrexa odnoście wyceny profilu V90 C i wyszło 3 tys drożej, albo ja coś zrozumiałem źle albo nie wiem bo sądziłem że będzie taniej???

 

hehe to musi być coś nie tak bo powinno wyjść taniej :)

 

prześlij mi na maila zestawienie stolarki oraz kolor to ci porównam cenę na profilu v90 z zawiasami widocznymi oraz chowanymi - [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam czy ktoś z was miał doczynienia z oknami od Pawlika albo Eski z Brzezin koło Kielc? Eska robi na profilu veki, piszecie że nawet najlepsze profile takie jak Veca można spier.... ale z kolei można podejść do sprawy z drugiej strony, że vetrex i oknoplast to marka ogólnokrajowa, wydają dużo na marketing i sie cenią i wcale to nie oznacza że lokalna firma jaką jest Eska która działa na rynku od 1993 i oferuje okna na tym profilu kilka tys taniej jest zła i nie wie jak złożyć czy zamontować okna?Może wcale nie trzeba płacić aż tyle za okna na profilu Veki??? Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd? Pomóżcie coś zdecydować bo jak mam brać oknoplast to muszę się do jutra zdecydować, bo kończy się pierwszy najkorzystniejszy etap promocjii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam czy ktoś z was miał doczynienia z oknami od Pawlika albo Eski z Brzezin koło Kielc? Eska robi na profilu veki, piszecie że nawet najlepsze profile takie jak Veca można spier.... ale z kolei można podejść do sprawy z drugiej strony, że vetrex i oknoplast to marka ogólnokrajowa, wydają dużo na marketing i sie cenią i wcale to nie oznacza że lokalna firma jaką jest Eska która działa na rynku od 1993 i oferuje okna na tym profilu kilka tys taniej jest zła i nie wie jak złożyć czy zamontować okna?Może wcale nie trzeba płacić aż tyle za okna na profilu Veki??? Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd? Pomóżcie coś zdecydować bo jak mam brać oknoplast to muszę się do jutra zdecydować, bo kończy się pierwszy najkorzystniejszy etap promocji...

 

Zgadzam się, to że firma nie wydaje grubej kasy na budowanie marki, nie znaczy, że robi złe okna. Koszt marketing jest wliczony w cenę okna. Był ostatnio u mnie klient O..., w oknach balkonowy po 3-latach skrzydła poprężyły się w banany, zaczepy w skrzydłach RU na stronie zawiasowej nie łapią za grzybki, oknem hula wiatr. Okna niczym najprawdziwszy D..plast, ale za to jaka marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać co to za okna? I które z nich wybrać? Cenowo podobne.

 

 

 

Brugmann Perfect - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0

Okucia Winkhaus Activ Pilot -

 

Brugmann AD - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0

Okucia Multi Matic

 

Do trzeciej szyby trzeba dopłacić ponad 1000zł, ale czy mi to potrzebne to nie wiem.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Te dwa zestawienia weź pod uwagę, a czy trzecia szyba jest ci niezbędna? u mnie dużo sie sprzedaje okien 3-szyowych. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd?

 

Gdzie pytałeś o Vetrex w Kielcach? Jak na Okrzei to nie do końca poważnie mnie potraktowali jakiś czas temu. Mają te okna na wystawie ale chyba nic o nich nie wiedzą, a na ofertę czekałem bardzo długo aż w końcu dałem sobie spokój z tą firmą, tzn. punktem sprzedaży. Byłem tam w sprawie okien a wyszedłem z wiedzą ale na temat kominków. Okna Vetrexu fajne ale zdecydowałem się na inne. Odnośnie Pawlika to znam dwie opinie. Kolega ma te okna i jest zadowolony ale on byłby z każdych zadowolony. Druga to od sprzedawcy że są dobre ale bardziej polecał okna na Schuco, które również miał w sprzedaży. Punkt na ul. Warszawskiej, natomiast co do poszerzeń to dobra sprawa. Mam pod wszystkimi oknami które były montowane na wylewce. Myślę że gwarantują pewniejszy montaż, w moim przypadku dość duże przeszklenia, a w pewnym sensie ułatwiają również montaż ekipie. Nie pamiętam dokładnie ile ja płaciłem ale warto, cena jest uzależniona od wysokości. Z tego co pamiętam to proponowano mi jakieś dodatkowo wzmocnione stalą ale wziąłem te zwykłe, które i tak okazały się wzmocnione stalą.

 

Znalazłem wycenę i te 100zł netto to dużo za dużo, chyba wycenę dostałeś na te wzmocnione dodatkowo stalą. Jeśli nie masz bardzo szerokich przeszkleń to spytaj o wycenę tych tańszych ale doradź się jeszcze na forum. Moje okna są na profilu Schuco tak więc cenowo powinny być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...