Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przez cały tydzień załatwiałem wyceny okien do mojego domu energooszczędnego. Okna Budvar kbe 88 ( Uw=0,9) wycenił mi kolega na 18.000 , takie same gdzie indziej 21.700 (ciekawe, co ?). Oknoplast winergetic (Uw=0.8) 25.000; Adams na Aluplaście (Uw = 0,8 dla brąz.) 22.900 plus mat. montażowe, Elwiz też na aluplaście, energiopassiv 22.900 w tym niskie progi, zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe. Piszą, że mają Uw 0,65 - 0,7. Nie podają dla jakiego koloru. Chyba najlepsza oferta na rynku, jeśli chodzi o parametry. Wszystkie wyceny z montażem ciepłym. Pomału dostaję kręćka.

Dom mam z suporeksu z solbetu, na klej. Izolacje podłoga 30 cm styro, ściany 20 cm styro, strop 40 cm wełny, weny. mechaniczna z GGWC.

Warto brać okna z Elwizu, czy wystarczy najtańsza oferta od kumpla, też w końcu niezłe okna? Staram się być krytyczny wobec zapewnień producentów co do parametrów. Nie chciałbym płacić za iluzorycznie 0,2 czy 0,3 lepszy wspólczynnik.

Poradźcie , muszę szybko podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały tydzień załatwiałem wyceny okien do mojego domu energooszczędnego. Okna Budvar kbe 88 ( Uw=0,9) wycenił mi kolega na 18.000 , takie same gdzie indziej 21.700 (ciekawe, co ?). Oknoplast winergetic (Uw=0.8) 25.000; Adams na Aluplaście (Uw = 0,8 dla brąz.) 22.900 plus mat. montażowe, Elwiz też na aluplaście, energiopassiv 22.900 w tym niskie progi, zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe. Piszą, że mają Uw 0,65 - 0,7. Nie podają dla jakiego koloru. Chyba najlepsza oferta na rynku, jeśli chodzi o parametry. Wszystkie wyceny z montażem ciepłym. Pomału dostaję kręćka.

Dom mam z suporeksu z solbetu, na klej. Izolacje podłoga 30 cm styro, ściany 20 cm styro, strop 40 cm wełny, weny. mechaniczna z GGWC.

Warto brać okna z Elwizu, czy wystarczy najtańsza oferta od kumpla, też w końcu niezłe okna? Staram się być krytyczny wobec zapewnień producentów co do parametrów. Nie chciałbym płacić za iluzorycznie 0,2 czy 0,3 lepszy wspólczynnik.

Poradźcie , muszę szybko podjąć decyzję.

 

 

Elwiz to uznany producent i warto u niego kupowć okna, tak samo jak w Adamsie.

 

 

I dobrą cenę dostałeś w elwizie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poproś o wycene na VAC z szyba 0,5 (ten sam profil trochę inaczej wyposażony). ……….
VAC – szyba U=1,1, okucia NT oraz brak klina w ramie.

 

 

Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach,…..

Coś kolego pomyliłeś. Oczywiście, że jest możliwość policzenia „z programu” V90+ z okuciem NT.

Wyliczając w ten sposób klient dostałby wersję bez klina.

VA90 + okucie NT.JPG

Info jak to zrobić poszło na priv.

 

 

No to jaki to standard jeśli można tak potanić?

Są sytuacje, że stosuję okucie NT zamiast Designo np. gdy skrzydło jest zbyt małych wymiarów do zastosowania Designo, klamka w uchyle z boku, okna np łukowe.

Edytowane przez _FIX_
dodałem zdjęcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kolego pomyliłeś. Oczywiście, że jest możliwość policzenia „z programu” V90+ z okuciem NT.

Wyliczając w ten sposób klient dostałby wersję bez klina.

 

faktycznie da się tak policzyć, dzięki

w przypadku Peterosa80 VAC z szybą 0,7 będzie zdecydowanie bardziej konkurencyjne z podanymi przez niego producentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rzadko się udzielam na forum gdyż nie mam aż takiej wiedzy a na potwierdzenie tego mam pytanie. Mam w projekcie jedno okno balkonowe o wysokości 2500 mm i szerokości 2500 mm (uchylno-przesuwne z podziałem na dwie połówki bez poprzeczek), jedną przeszklenie (fix) o wymiarach szer 1820 mm i wysokość 2500 mm , oraz okna o szerokości 1800 mm (dwa skrzydła) i 1200 mm (jedno skrzydło) i wysokości 1650 mm. Dodatkowo profil ma być kolorowy z pakietem 3-szybowym. Z tego co się zorientowałem wstępnie np profil Schuco odpada, gdyż max wysokość możliwa to 2300-2400 mm , w innym wypadku utrata gwarancji no i wg technologa HekAPlast problemy późniejsze z prawidłową pracą okien przy takich wymiarach. Mam wycenę na profilu Veka (Alphaline i V70 Optimal Black) i w salonie potwierdzili mi że nie ma problemu z gwarancją / użytkowaniem takich okien. Czy szanowni specjaliści mogliby zrewidować tezę. Ewentualnie czy są inni producenci PVC którzy dopuszczają tego typu wielkości okien i drzwi balkonowych? Czy też pozostaje mi tylko drewno. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy są inni producenci PVC którzy dopuszczają tego typu wielkości okien i drzwi balkonowych?

 

Sądzę, że w grę wchodzą tylko firmy, które opanowały technologię wklejania szyb w skrzydła. Skrzydło zbrojone stalą + wklejana szyba, to jedyna opcja w PVC, aby myśleć o takich gabarytach w kolorze. Możliwość tworzenia konstrukcji o zbliżonej wysokości lub powierzchni powinna być potwierdzona badaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

to znowu ja.

Co sądzicie o profilu Gealan S8000 ?

A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.

Finlandia, a może Ostrowiec dla ciebie nie jest za daleko i podjąłbyś się takiego zlecenia. Sporo jest dużych przeszkleń, może stąd strach przed montażem? Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie Olgus.. :) ja się z założenia nie podejmuje i co najgorsze, nie znam nikogo z tamtych stron. Zapytałbym w Kielcach - markoweokna.eu - ostatnio zmienili nazwę by się nie kojarzyć z byłym dostawcą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w życiu zrobione okna na wys. 250 cm (w PCW). Zestawienie Schueco + WInhuas -wymagały kilkukrotnych regulacji. Wariant Veka +Roto - zero problemów.

Nie wiem czy już mówiłem, ale mój dostawca drewna ostatnio wpisał do cennika wiekszy zakres wysokości - bez pytania mogę robić balkony na 270cm wysokości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: wiecie może jak jest z VAT-em, jeśli sprzedaje okna prywatnemu Niemcowi? Jak się rozlicza VAT i w jakiej stawce jeśli tylko sprzedaje mu okna, a jak jest, gdy okna są z montażem?

 

 

Sprzedajesz na 23% Vat niezależnie czy z montażem czy bez. 8% to tylko w polskim budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.

 

Ja mogę się podjąć takiego montażu jeżeli komuś nie przeszkadza, że jestem z Tarnowa (140 km od Was) i bierze pod uwagę okna Vetrexu. Jak coś to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...