Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

dokładnie !

omija się to w ten sposób, że np. Niemiec musi sobie znaleźć firmę, która jest AKTYWNYM płatnikiem VAT na terenie Niemiec + posiada NIP-EU. Wtedy fakturujesz na tę firmę okna ze stawką VAT =0.

Ale - musisz pobrać od tej firmy odpowiednie dokumenty rejestrowe + EU Stuernummer.

Natępnie sprawdzasz czy rzeczywiście firma płaci podatek VAT w Niemczech - czy to nie jakaś lipa. Robisz to przez firmę w Koninie, która ma w bazie danych firmy z całej UE. Pobierasz od niej odpowienie zaświadczenie !

Jak tego nie zrobisz i wystawisz Niemcowi ( Klient indywidualny ) FV ze stawką 0 to masz kontrolę w ciągu 2 lat i zwracasz VAT wraz z odsetkami - coś wiem na ten temat, niestety :( scheise

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

to znowu ja.

Co sądzicie o profilu Gealan S8000 ?

A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.

Finlandia, a może Ostrowiec dla ciebie nie jest za daleko i podjąłbyś się takiego zlecenia. Sporo jest dużych przeszkleń, może stąd strach przed montażem? Pomóżcie.

Pod nazwę IQ 8000 jest podciągnięte kilka konfiguracji.

Jeżeli jesteś nastawiona na te profile i masz duże okna w kolorze to wybierz z nich profil pięcio-komorowy - zdecydowanie sztywniejszy od sześciokomorówki.

A jeżeli nie chcą montować w ociepleniu to poszukaj innych, nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie okna dachowego FAKRO FTT-U6, ósemka to moim zdaniem już przesada okno prawie o 50% droższe a w OZC dla pomieszczenia różnica na poziomie 1Wata. Czy to dobry wybór? Teoretycznie parametry są dobre ale czy aby na pewno. Żona się martwi że jak będzie padał grad to będzie po oknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie okna dachowego FAKRO FTT-U6, ósemka to moim zdaniem już przesada okno prawie o 50% droższe a w OZC dla pomieszczenia różnica na poziomie 1Wata. Czy to dobry wybór? Teoretycznie parametry są dobre ale czy aby na pewno. Żona się martwi że jak będzie padał grad to będzie po oknie.

 

...ale co ósemka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwę IQ 8000 jest podciągnięte kilka konfiguracji.

Jeżeli jesteś nastawiona na te profile i masz duże okna w kolorze to wybierz z nich profil pięcio-komorowy - zdecydowanie sztywniejszy od sześciokomorówki.

A jeżeli nie chcą montować w ociepleniu to poszukaj innych, nic na siłę.

Pięknie dziękuję za odpowiedź :) Firma, która je stosuje zaproponowała podejrzanie niską wycenę i zastanawiam się, co się za tym kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakbyś komin miała do pomalowania to jest tam taki :)

 

 

charlie no nie mogę muszę to napisać, zawsze jak patrzę na Twój awatar to widzę takiego jakby drewnianego konia za biegunach a nie schody :) czas przestać pić :bash: :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...