Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Okna na 99% wybrane . Teraz mam pytanie dotyczące prawidłowego montażu drzwi HST . W naszym domu są już docelowe wylewki . W biurze handlowym dowiedziałam się,że pod tego typu drzwi to ja muszę mieć jakiś rowek i że o tym to trzeba było pomyśleć zanim wylaliśmy podłogi . Znajomy montażysta nigdy o żadnym rowku nie słyszał i uważa,że takie drzwi ustawia się jak normalną suwankę . Kto z nich ma rację . Nie chciałabym aby naciągali mnie na jakieś dodatkowe koszty, ale chciałabym mieć poprawnie funkcjonujące wyjście na taras .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej biuro handlowe ma racje, bo próg w HSach najczęściej zachodzi nieco poniżej poziomu wylewki. Ma on w zależności od profilu w okolicach 6 cm wysokości (Veka 5 cm). Biorąc pod uwagę, że przyszłe panele mają być na równo z jego górną krawędzią, to reszta musi być ukryta w podłodze + dodatkowo miejsce na pianę oraz kliny poziomujące.

 

Nie wiem jak daleko macie zrobioną wylewkę, jeżeli do lica ściany od wewnątrz to raczej nie trzeba nic zmieniać, jeżeli wchodzi w otwór na drzwi to będzie problem

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej biuro handlowe ma racje, bo próg w HSach najczęściej zachodzi nieco poniżej poziomu wylewki. Ma on w zależności od profilu w okolicach 6 cm wysokości (Veka 5 cm). Biorąc pod uwagę, że przyszłe panele mają być na równo z jego górną krawędzią, to reszta musi być ukryta w podłodze + dodatkowo miejsce na pianę oraz kliny poziomujące.

 

Nie wiem jak daleko macie zrobioną wylewkę, jeżeli do lica ściany od wewnątrz to raczej nie trzeba nic zmieniać, jeżeli wchodzi w otwór na drzwi to będzie problem

 

Niestety, wylewka wchodzi w otwór drzwiowy . Wysokość dolnej ramy w systemie, który wybrałam to 76 mm . Szerokość podstawy niecałe 18 cm . Będzie

kucie . Zaczynam nabierać podejrzeń,że znajomy montażysta nigdy HS-a nie widział . Jeżeli mogę podpytać to ile płaci się za montaż takich drzwi . Wymiar 4,5m x 2.35 m . Sprzedawca liczy 1200 pln, a dwie inne konkurencyjne firmy wyceniły tę pracę na 40pln/mb co nie daje nawet połowy pierwszej kwoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wylewka wchodzi w otwór drzwiowy . Wysokość dolnej ramy w systemie, który wybrałam to 76 mm . Szerokość podstawy niecałe 18 cm . Będzie

kucie . Zaczynam nabierać podejrzeń,że znajomy montażysta nigdy HS-a nie widział . Jeżeli mogę podpytać to ile płaci się za montaż takich drzwi . Wymiar 4,5m x 2.35 m . Sprzedawca liczy 1200 pln, a dwie inne konkurencyjne firmy wyceniły tę pracę na 40pln/mb co nie daje nawet połowy pierwszej kwoty .

 

jak ktoś ci mówi że zamontowanie suwanki to to samo co montaż hs'a to lepiej go nie słuchaj!

przy hs ie trzeba poświęcić sporo czasu aby wszystko było idealnie (nie mówię że przy PSK nie trzeba)

okno swoje kosztuje ale dobrze zamontowane później cieszy użytkownika.

1200zł za zamontowanie HS to albo nie wiedzą jak to zrobić i muszą płacić innym i sami jeszcze chcą zarobić

albo daja taką zaporową cenę by klient nie brał bo nie maja o tym pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie spotkałem się z takimi klientami, którzy po otrzymaniu faktury chcieli abym im zmienił opis faktury i stawkę vat'u bo chcą jeszcze uzyskać zwrot 13,64 procent. Mówię OK, ale trzeba dopłacić różnicę w VAT, co powoduje konieczność długiego wykładu: co to jest VAT, co to jest cena netto a co to jest cena brutto itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma VAT 7% jest tylko 8. Tylko jak będziesz chciał zwrot tej różnicy to będziesz barował się US i zapłacisz brutto więcej za okna. A tak masz już całą sprawę rozliczoną

 

NETTO 100zł + 8%VAT = 108zł

NETTO 100zł + 23% = 123zł

 

US ewentualnie ci odda 15zł czyli jeden pies ale przy pierwszej wersji omijasz US z daleka.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ci mówi że zamontowanie suwanki to to samo co montaż hs'a to lepiej go nie słuchaj!

przy hs ie trzeba poświęcić sporo czasu aby wszystko było idealnie (nie mówię że przy PSK nie trzeba)

okno swoje kosztuje ale dobrze zamontowane później cieszy użytkownika.

1200zł za zamontowanie HS to albo nie wiedzą jak to zrobić i muszą płacić innym i sami jeszcze chcą zarobić

albo daja taką zaporową cenę by klient nie brał bo nie maja o tym pojęcia

 

Byłam, porozmawiałam jeszcze raz . Zasugerowałam,że na forum ta ich cena jest uznana za jakiś kosmos, ale są nieugięci . Tłumaczą się ciężarem takiej konstrukcji, którą przecież trzeba rozładować, wstawić w otwór, złożyć co do milimetra . Podobno zaszklenie jest bardzo ryzykowne bo szyba może strzelić . Będę musiała chcąc nie chcąc przystać na ich warunki bo zależy mi na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, porozmawiałam jeszcze raz . Zasugerowałam,że na forum ta ich cena jest uznana za jakiś kosmos, ale są nieugięci . Tłumaczą się ciężarem takiej konstrukcji, którą przecież trzeba rozładować, wstawić w otwór, złożyć co do milimetra . Podobno zaszklenie jest bardzo ryzykowne bo szyba może strzelić . Będę musiała chcąc nie chcąc przystać na ich warunki bo zależy mi na gwarancji .

 

w dużych inwestycjach gdzie są wielkie przeszklenia jak liczy się wycenę to dodaje się + cena dwóch największych szyb (tak w razie w) ale przy HS :)

z każdą szybą trzeba jak z jajkiem:)

HS można rozkręcić na części i już nie będzie tak ciężko! cenią się :) 1200zł plus montaż reszty plus zarobek na oknach no no no:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...