Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...zawsze marzyłam o kolorze antracyt. Dodam że mam duże przeszklenia. szerokość jednego okna (fix) 319 m, poza tym 2 sztuki HS.....Ogólnie dużo tego jest....I już się boję cen.

Dowiedziałam się już że okna PCV się nie nadają na tak duże przeszklenia i pozostało mi aluminium lub drewno. Czy ktoś posiada okna drewniane w kolorze antracyt-ciemnoszary ( czy to się sprawdza i kolor nie blaknie?)

Zastanawiam się też czy nie połączyć dużych przeszkleń z aluminium z mniejszymi standardowymi oknami na piętrze domu z PCV ? Czy idzie to jakoś pogodzić?

Aluminium mi się podoba ale ze względu na koszty chciałam mniejsze okna zrobić z innego tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam

Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...zawsze marzyłam o kolorze antracyt. Dodam że mam duże przeszklenia. szerokość jednego okna (fix) 319 m, poza tym 2 sztuki HS.....Ogólnie dużo tego jest....I już się boję cen.

Dowiedziałam się już że okna PCV się nie nadają na tak duże przeszklenia i pozostało mi aluminium lub drewno. Czy ktoś posiada okna drewniane w kolorze antracyt-ciemnoszary ( czy to się sprawdza i kolor nie blaknie?)

Zastanawiam się też czy nie połączyć dużych przeszkleń z aluminium z mniejszymi standardowymi oknami na piętrze domu z PCV ? Czy idzie to jakoś pogodzić?

Aluminium mi się podoba ale ze względu na koszty chciałam mniejsze okna zrobić z innego tworzywa

 

a może połączysz drewno z nakładkami alu ?

 

tak to wygląda mniej więcej:

DSC_0106.jpgDSC_0112.jpgDSC_0105.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.

Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)

Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.

Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)

Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

 

no dokładnie tak :)

 

produkt na zdjęciu to okna ze Słupskiej Fasady, montowane pod Bydgoszczą ale zapewne można dostać podobne u wielu producentów z wielkopolski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał jaka cena za robociznę :wtf: no no w Polsce wszystko jest możliwe. Ludzie po prostu za szybko chcą się dorobić... taka mentalność tego narodu.

 

Kolego

Tylko w Polsce na porządku dziennym jest zaglądanie komuś do kieszeni.:bash:

Dlaczego normalne jest, że lekarz bierze 120-180 zł/15 minut, stomatolog , prawnik i różni „doradcy” finansowi co najmniej tyle samo . Powiedz jaki zawód wykonujesz a jestem przekonany, że zarabiasz „ za dużo”, inaczej byś nie budował domu lub nie otrzymał kredytu na niego.

Czy tylko dlatego, że z reguły montażyści mają niższe wykształcenie to powinni dymać jak woły na polu?

 

Tylko w Polsce średni, „bezawaryjny” staż pracy takiego montażysty wynosi do 5 lat.

Po 8-10 są to już wraki ludzkie z wszelkim chorobami zwyrodnieniowymi kolan, kręgosłupa , łokci , barków czy pozrywanych mięśni bez prawa do jakichkolwiek świadczeń socjalnych.

Następny etap kariery takiego gościa to przydrożna budka, sępienie po 50 groszy na tanie wino i użalanie się nad systemem – jakikolwiek by nie był.

 

Tylko w Polsce co najmniej połowa wszelkiej maści budowlańców pracuje na czarno lub na najniższej krajowej. Śmiem twierdzić, że i tak mocno zaniżyłem te szacunki.

Oj, przydałaby się jakaś nagonka którejkolwiek Inspekcji Pracy.

 

Wracając jednak do sedna: pomagałeś kiedykolwiek w montażu takiego HS-a a może poznałeś jego wagę?

Nie doczytałem jaki jest materiał na to okno i jakie szyby, ale przy najlżejszej wersji , gdzie szkło 2 x 6 mm jest niezbędne to waga pojedynczego skrzydła dochodzi do dwustu kg, jeżeli drugiego nie będzie można odłączyć od ościeżnicy to będzie ważyć około 300 kg.

Jeżeli kalkulacja dotyczyła pakietów trzyszybowych lub może P4 to dolicz jeszcze po 100 kg dla równego rachunku. A teraz zgodnie z przepisami BHP policz, ilu ludzi trzeba zmobilizować (popularne ostatnio słowo ) do rozładunku takiego balkonu. Załączę pomocny link , do poczytania zwłaszcza rozdziały 1-4 , http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2000-26-313 .

Pozostaje więc 1200 zł na 6 ludzi i pół dnia pracy + transport lub 3 ludzi i podnośnik – średnio 400 – 600 zł. Pominę już, jak z taki okienkiem należy się obchodzić ostrożniej niż z jajkiem.

Wypada jeszcze wspomnieć o tak przyziemnych sprawach jak gwarancja, podatek czy wreszcie zarobek.

Dalej uważasz, że kupią sobie Merca na głowę po takim montażu?

A propos : który z przypadkowo wymienionych zawodów na początku tego posta udziela gwarancji na swoją pracę?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego

Tylko w Polsce na porządku dziennym jest zaglądanie komuś do kieszeni.:bash:

Dlaczego normalne jest, że lekarz bierze 120-180 zł/15 minut, stomatolog , prawnik i różni „doradcy” finansowi co najmniej tyle samo . Powiedz jaki zawód wykonujesz a jestem przekonany, że zarabiasz „ za dużo”, inaczej byś nie budował domu lub nie otrzymał kredytu na niego.

Czy tylko dlatego, że z reguły montażyści mają niższe wykształcenie to powinni dymać jak woły na polu?

 

Tylko w Polsce średni, „bezawaryjny” staż pracy takiego montażysty wynosi do 5 lat.

Po 8-10 są to już wraki ludzkie z wszelkim chorobami zwyrodnieniowymi kolan, kręgosłupa , łokci , barków czy pozrywanych mięśni bez prawa do jakichkolwiek świadczeń socjalnych.

Następny etap kariery takiego gościa to przydrożna budka, sępienie po 50 groszy na tanie wino i użalanie się nad systemem – jakikolwiek by nie był.

 

Tylko w Polsce co najmniej połowa wszelkiej maści budowlańców pracuje na czarno lub na najniższej krajowej. Śmiem twierdzić, że i tak mocno zaniżyłem te szacunki.

Oj, przydałaby się jakaś nagonka którejkolwiek Inspekcji Pracy.

 

Wracając jednak do sedna: pomagałeś kiedykolwiek w montażu takiego HS-a a może poznałeś jego wagę?

Nie doczytałem jaki jest materiał na to okno i jakie szyby, ale przy najlżejszej wersji , gdzie szkło 2 x 6 mm jest niezbędne to waga pojedynczego skrzydła dochodzi do dwustu kg, jeżeli drugiego nie będzie można odłączyć od ościeżnicy to będzie ważyć około 300 kg.

Jeżeli kalkulacja dotyczyła pakietów trzyszybowych lub może P4 to dolicz jeszcze po 100 kg dla równego rachunku. A teraz zgodnie z przepisami BHP policz, ilu ludzi trzeba zmobilizować (popularne ostatnio słowo ) do rozładunku takiego balkonu. Załączę pomocny link , do poczytania zwłaszcza rozdziały 1-4 , http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2000-26-313 .

Pozostaje więc 1200 zł na 6 ludzi i pół dnia pracy + transport lub 3 ludzi i podnośnik – średnio 400 – 600 zł. Pominę już, jak z taki okienkiem należy się obchodzić ostrożniej niż z jajkiem.

Wypada jeszcze wspomnieć o tak przyziemnych sprawach jak gwarancja, podatek czy wreszcie zarobek.

Dalej uważasz, że kupią sobie Merca na głowę po takim montażu?

A propos : który z przypadkowo wymienionych zawodów na początku tego posta udziela gwarancji na swoją pracę?:rolleyes:

 

dobrze powiedziane :) i to w sumie w pełnej rozciągłości

 

MONTAŻYSTO - zacznij cenić Siebie i Swoją PRACĘ :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca to towar. Jest warta tyle na ile wycenia ją rynek. Lekarz bierze tyle ile ludzie są skłonni zapłacić, ale ludzie płacą bo nie mają wyboru, bo tak jest skonstruowany system , aby pomoc darmowa była prawie niedostępna. Leczący się tego systemu nie zmienią, bo nie mają siły sprawczej (wybory to fikcja - ułuda, że lud ma władzę). Kto tworzy przepisy i system: urzędnicy, politycy, prawnicy. A z kim się znają ci ludzie, z kim piją, spędzają wakacje itp. z schorowanymi emerytkami???....... Skandal z lekarzami jest taki, że okradają przy okazji resztę społeczeństwa (nie fiskalizują usług, wykorzystują pracę na etacie dla prywaty, wymusząją łapówki).

 

A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.

Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)

Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

 

Czyli drewno też może być w kolorze antracyt od wewnątrz i nie ma problemu z jego impregnacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca to towar. Jest warta tyle na ile wycenia ją rynek. Lekarz bierze tyle ile ludzie są skłonni zapłacić, ale ludzie płacą bo nie mają wyboru, bo tak jest skonstruowany system , aby pomoc darmowa była prawie niedostępna. Leczący się tego systemu nie zmienią, bo nie mają siły sprawczej (wybory to fikcja - ułuda, że lud ma władzę). Kto tworzy przepisy i system: urzędnicy, politycy, prawnicy. A z kim się znają ci ludzie, z kim piją, spędzają wakacje itp. z schorowanymi emerytkami???....... Skandal z lekarzami jest taki, że okradają przy okazji resztę społeczeństwa (nie fiskalizują usług, wykorzystują pracę na etacie dla prywaty, wymusząją łapówki).

 

A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

 

Brass piękny wywód, ale chyba nie do końca prawdziwy. Weźmy te usługi lekarskie. Po pierwsze możesz iść na wizytę do prof. dr. hab. nauk medycznych za 300,-, do dr. nauk medycznych za 180,- i do zwykłego lek. med. za 80,- wybór należy do Ciebie, a stawki za wizytę ustalają konkretni lekarze, a nie jakiś tajemniczy rynek. Inne ceny w tym wględzie będą obowiązywać w Warszawie, a inne w przysłowiowym Pcimiu. Po drugie nie istnieje coś takiego jak bezpłatna służba zdrowia, bo ta rzekomo bezpłatna i tak jest opłacana, ale z naszych podatków, więc na Twoją darmową poradę zrzucamy się wszyscy.

 

Co do przeniesienia tej sytuacji na montaż okien, to on nigdy nie będzie darmowy, bo nikt nie będzie się zrzucał na montaż okien u sąsiada. Ceny za montaż (za pracę) wbrew pozorom nie ustala branża. Ustalają ją konkretni ludzie, rzadko montażyści. Na ogół robią to Ci, którzy z ich usług korzystają i nie mam tu na myśli inwestorów. To właśnie sprzedawcy najbardziej niszczą rynek montażowy, bowiem mało który z nich ma choćby przybliżone pojęcie o tym jak powinien wyglądać montaż okien - ten prawidłowy. Wierz mi, wiem o czym mówię, bo przynajmniej kilka razy w roku spotykam się z montażystami i sprzedawcami na szkoleniach. To sprzedawcy chcą przede wszystkim konkurować ceną, a nie wartością produktów i usług. Jeśli przeanalizujesz posty na tym forum nie znajdziesz wpisu od nabywcy, w którym nie traktował by on montażysty jako profesjonalisty w zawodzie (przynajmniej przed wykonaniem usługi). Co innego sprzedawcy, dla wielu z nich montażysta, to z założenia "robol", który powinien dokonywać cudów zręczności za głodową stawkę tuszując niewiedzę i błędy sprzedawcy oraz nie dyskutować, bo... się weźmie innego. Niestety tak to działa na tym chorym rynku, w niezupełnie zdrowej branży. Chyba dlatego taką popularnością cieszy się to forum. Przecież gdyby informacje o warunkach i zasadach prawidłowego montażu były dostępne we wszystkich punktach sprzedaży (a siedzą w nich sprzedawcy, nie montażyści), gdyby były wiarygodne, dostosowane do konkretnych wymagań obiektowych, to te setki tysięcy odwiedzających nie miałby co tu robić i o co pytać. Nie sądzisz?

Według mnie to właśnie pęd do konkurowania ceną jest powodem stawek za montaż. Sobie sprzedawca marży nie obetnie, ale montażyście stawkę - dlaczego nie? Nie będzie ten, to się znajdzie inny, który za tyle zrobi! A że nie będzie to profesor, ani doktor, nawet zwykły lekarz medycyny, ale pospolity znachor, kogo to obchodzi, przecież inwestorzy i tak się na tym nie znają, a jak zapłacą, to mogą umierać. Czasem nawet lepiej by było, no nie?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolega TEST już napisał wszystko ale co tam ...

 

A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

 

zgadzam się, że zaniża branża ale nie są to montażyści tylko sprzedawcy !!!

dlaczego to robią ? bo niestety umiejętności sprzedażowe zaczynają się i kończę na ... cyferkach - oczywiście nie obrażając tych wyjątkowych sprzedawców, którzy wiedzo CO i JAK sprzedawać w temacie stolarki.

 

i skoro padło porównanie z lekarzami - to czym kieruje się pacjent ? różnymi względami ale zapewne cena jest na końcu - w przypadku zakupu stolarki jest dokładnie odwrotnie.

 

Podobnie jak Kolega TEST spotykam wielu i montażystów i sprzedawców i opór przed "zmianami" jest i tu i tu ale jeżeli uda się przekonać sprzedawcę aby podnosił swoją wiedzę fachową i przekazywał ją dalej - inwestorowi dając mu WYBÓR to pierwszy krok w dobrym kierunku, okazuje się, że można sprzedać drożej i lepiej, podnosząc jednocześnie jakość usług i swoją marżę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

 

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic

Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot

Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)

Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

 

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

 

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic

Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot

Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)

Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

 

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

 

Pozdrawiam

 

 

my zdecydowalismy sie na VEKE, powyzej jest kilka opini wlasnie w odpowiedzi na nasze pytanie. tez SAPOR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...

Czasem obiegowe opinie są prawdziwe, ale co za problem by to samemu sprawdzić? na pewno nie są droższe, a wielu przypadkach faktycznie są promocje - zwykle ok 5% więcej rabatów niz standardowo. Więcej być nie może, bo po prostu producenci nie mają specjalnie większych marży.

Masz zestawienie stolarki - wyślij je do paru firm. Te ciekawsze możesz potem odwiedzić by sprawdzić ofertę na żywo. Możesz też wejść do jakiejś lepszej firmy wcześniej - będziesz wiedziała, co się podoba..

A cen się nie bój - tak czy inaczej ten wydatek jest przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

 

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic

Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot

Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)

Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

 

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

 

Pozdrawiam

 

 

 

Niestety źle porównujesz - w MS powinni ci wycenic BluEvolution, żeby porównywać faktycznie ten sam segment okien. Ten brugmann to standardowy system 5-komorowy dwu-uszczelkowy a reszta to systemy 3-uszczelkowe stąd taka różnica cenowa. Z tych wszystkich systemów3-uszczelkowych co nie wybierzesz to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...