Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jaki będzie odpowiednik schuco corona ct 70 i corona si 82 w VEKA. Poszukuję dobrych producentów i montażystów Piotrkowa Trybunalskiegoi okolic!

 

w ct70 i si82 masz jeszcze podział na classic ,rondo,cava rama jest albo 70mm albo 82mm ale szerokość skrzydeł już inna będzie

w łodzi masz okna mróz z piotrkowa nie znam nikogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ct70 i si82 masz jeszcze podział na classic ,rondo,cava rama jest albo 70mm albo 82mm ale szerokość skrzydeł już inna będzie

w łodzi masz okna mróz z piotrkowa nie znam nikogo

 

miałem na myśli cava, natomiast szer ościeżnicy to 70mm, poza fixem który ma 2300x2300 i podobno w pakiecie 3 szybowy musi być na profilu si 82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli cava, natomiast szer ościeżnicy to 70mm, poza fixem który ma 2300x2300 i podobno w pakiecie 3 szybowy musi być na profilu si 82

 

ten fix mam nadzieje że ma być podzielony?

 

veka chyba nie ma takiego odpowiednika ,nie wiem czy ten winergetic można porównać do ct70cavy ?

si82 porównuj do alphaline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300x2300 to już chyba z pakietem jednokomorowym z szybami chartowanymi

 

 

chyba trochę przesadzacie, szyba 6/12/6/12/6 może być stosowana do 7m2 a tu mamy 5,3m2

taki pakiet bez problemu wchodzi w si82

 

montaż łatwy nie będzie, szyba ok 250 kg :)

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zdecydowałem się już na oknoplusa (brugmann ad, wzmocnienie stalowe + wypełnienie pianką) z pakietem 3szybowym, ale mam jeszcze pytanie o okna z profili aluplast.

Okazało się, że mógłbym je kupić w dobrej cenie. Tylko pytanie, który z profili będzie powiedzmy odpowiednikiem brugmann ad - zależy mi na odpowiedniej sztywności profili.

Większość okien mam w wymiarach bliskich max tzn 105x230(wys), 180x230(wys) z rychomym słupkiem, 2x HST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh Charlie ja sobie ostatnio sprawiłem drzwi szkane szyba 10mm hartowana i kurcze straszny banan prawie 8mm róg odstaje, to od dobrego producenta tego typu szkła na śląsku Ligęza

 

to reklamuj - płaskowatość po hartowaniu jest określona w normach ,które zostały w Twoim przypadku ostro przekroczone. Przegrzali szkło w piecu i tyle.

A poza tym to Ligęza nie jest wiodącym i to ujmując dyplomatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zdecydowałem się już na oknoplusa (brugmann ad, wzmocnienie stalowe + wypełnienie pianką) z pakietem 3szybowym, ale mam jeszcze pytanie o okna z profili aluplast.

Okazało się, że mógłbym je kupić w dobrej cenie. Tylko pytanie, który z profili będzie powiedzmy odpowiednikiem brugmann ad - zależy mi na odpowiedniej sztywności profili.

Większość okien mam w wymiarach bliskich max tzn 105x230(wys), 180x230(wys) z rychomym słupkiem, 2x HST.

Żadne wzmocnienie okienne Aluplasta nie zbliży się nawet statyką do tych z AD przy tej samej grubości.

P.S. Obejrzałem ofertę Oknoplusa, kupuj aktivplus albo artplus, w tych termo siedzi jakaś ściema a nie wzmocnienie.

Edytowane przez IVO333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to Ligęza nie jest wiodącym i to ujmując dyplomatycznie :)

 

 

to samo chcialem napisac tylko brakowalo mi troche dyplomatycznych slow ;)

 

"cos tam" mialem ze szklem do czynienia, ze wspomnianym przetworca rowniez... i no coz... sa lepsi ;)

 

a jakby ktos szukal czegos nietypowego i trudnego to chetnie pomoge. wprawdzie juz nie jestem "w branzy" ale kontakty pozostaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten fix mam nadzieje że ma być podzielony?

 

veka chyba nie ma takiego odpowiednika ,nie wiem czy ten winergetic można porównać do ct70cavy ?

si82 porównuj do alphaline

 

Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?

Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?

Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!

 

dobrze się skupiasz :)

a rada z podzieleniem wychodzi tylko z mojego dobrego serca:) haha tak świątecznie!

podzielisz wstawisz 3 szyby będzie taniej cieplej same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...