Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada...:(:( aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest i pewnie w skrajnych przypadkach ma rację. Tylko że te wszystkie dodatki zawsze coś dają. Coś nieuchwytnego lub wręcz przeciwnie - zaspokojenie Twoich potrzeb.

Ale jak chcesz tak wszystko brać do serca, to pamiętaj: życie grozi śmiercią. Ten sprzedawca chciałby zostać w oknach z lat 90... bo p oco nowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada...:(:( aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...? :(

 

zgadzam się z finlandia

pan od aluplast ma typówki albo nie ma możliwości wykonania tego co chcesz lub jego cena jak będzie musiał do łożyć już nie będzie tak atrakcyjna a u niego pewnie CCC . we wszystkim trzeba mieć umiar ale chyba przydało by mu się wyjechać w teren albo na jakieś szkolenia i pooglądać co teraz można zrobić z oknami:)

widziałem szybę P2 przez którą chciał pijak wejść klientce do domu

widziałem okno uszkodzone od śrubokręta gdzie włamywacz chciał wejść do domu a okucia antywłamaniowe mu nie pozwoliły

z tych których wymieniasz brał bym pod uwagę oknoplast ale nie platinium oraz jeśli dobrze myśle mielczarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że odradzasz podaną przeze mnie firmę z Łasku...? jesli nie ten profil oknoplasta to który i jaki dystrybutor z mojej okolicy ?

 

nie znam jej ale jeśli gościu ci mówi że zaczepy antywłamaniowe nic nie dają itp to nie ma co go słuchać.ok wiadomo ktoś będzie chciał wejść to i tak wejdzie ale można mu to zawsze utrudnić.była już na tym forum mowa co jest najlepszą ochroną i jeden powie że to drugi tamto...

mały piesek co narobi hałasu jak i dobry alarm oraz ubezpieczenie jak dla mnie to najlepsze metody.

sami doradzamy klientom że jeśli maja już wstawione okna i boją się że ktoś będzie chciał się włamać zamontować jakiś alarm prowizoryczny na ten czas lub nawet lampę z czujką ruchu.

nie wiem czego oczekujesz od okien widzę że maja być bezpieczne jak mają być ciepłe to w oknoplaście możesz zapytać o tą ich nowość a najlepiej o thermic90 (o ile jeszcze go mają w ofercie)

jakiego sprzedawce wybrać to ci nie powiem .... najlepszą reklamą jest polecenie przez sąsiada /ów jeśli oni będą zadowoleni z fachowców i okien to już masz jakieś kryterium

pamiętaj że nawet najlepsze okna można zje... montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może spotkała się szpołączeniem okien z aluminiunm i PCV.

Jak to się sprawdza__czy widac duża różnicę? Chciałam na parterze dać aluminium ( sa tam duże przeszklenia) natomiast na piętrze PCV. Kolor antracyy _ale obawiam się czy będzie się to rzucać w oczy . Od frontu domu są okna i na piętrze i na parterze?

Zastanawiamsię jeszcze nad drzwiami__chcaiłabym kupić aluminiowe Horman (są akurat w promocji). Czy naświatle przy drzwiach aluminiuwych może być z PCV czy też z aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to się trochę załamałam....myślałam,że troszkę zaoszczędzę. W dzienniku "Budowa bezobsługowa - prawie " jest opisane takie połączenie i miała nadzijec, że ktoś jeszcze mi potwierdzi że tak można zrobić .....

No cóż chyba będę zmuszona dać okna do wyceny jezscze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tutaj w poprawny wątek moje pytanie:

 

Mam dwie oferty z Vetrex (29034,14zł) i Oknoplast (25189,13zł):

 

Czy warto dopłacić do Alphaline V90+ z Vetrex czy może lepszy WINERGETIC PREMIUM z Oknoplast?

 

Vetrex daje:

Alphaline Winchester Dwustr R-L DESIGNO II+

UR-P DESIGNO II+ R-P DESIGNO II

Profile:

Rama V90+ 101 236 279 Winchester Dwustr

Skrzydło V90+ 103 312 279 Winchester Dwustr

Słupek Stały V90+ 102 242 279 Winchester

Dwustr

Listwa 48-50 mm Uszczelka Karmel 107 208

279 700 Winchester Wew.

Szyby:

MASTER THERM KARMEL U=0.5 1020 x

1196

MASTER THERM KARMEL U=0.5 1045 x

1196

MASTER THERM KARMEL U=0.5 1020 x

1196

Klamki:

Roto Swing Secustik Stare Złoto

Uszczelki:

Uszczelka Profili Karmel ALPHALINE

Uszczelka Szyby czarna ALPHALINE

 

////

 

Oknoplast daje:

Produkt: WINERGETIC PREMIUM

Uszczelki wew/zew :/CzarnaCzarna

Numer pola: Oszklenie

1,2,3: 3TF/16/3/16/3TF U=0,6

Numer pola: Okucie

1: RUL,

2: RUL,

3: RUP

Dodatki :

PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z czarną uszczelką

słupek standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Oknoplus za 28tyś:

Profil - Brügmann AD ; Art PLUS THERMO, profil klasy A, typ "cięŜki", szerokość profilu 73mm

Profil okienny: rama HP102 68mm, skrzydło HP182 80mm

Kolor: Vermont (czyli Winchester)

wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm

system Thermo - Sthal Plus gwarantujący przenikalność termiczną profilu Uf = 1,0

wypełnienie wrębu w dolnej ramie.

uszczelka w kolorze czarnym

 

Ramy i okucia znacznie gorsze więc pozostaje do wyboru tylko Vetrex i Oknoplast....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor: Vermont (czyli Winchester)

W Brugmanie (i Salamandrze) kolor Winchester nazywa się Montana.

Vermont to inny kolor. Też ładny.

Ps. To nie mój przypadek - nie biorę od klientów ofert konkurencji, ale czasem sami -nieproszeni ;) - przyślą :)

To były szczegółne konstrukcje - duże i nietypowe i sam się zdziwiłem że wyszła taka różnica. Zwykle ceny są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...