Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czy okna z OKNOPLASTU model - Platinium evolution 2 to jest ta sama półka co okna ALPHALINE 90 z 3 szybami ? ( tu akurat lokalny producent u nas. np. KOZIOŁ lub inne)

 

Pytam bo wycena jest tylko ok 1000zł różnicy ale nie wiem czy można je tak do konca porównywać.

 

Subiektywnie wydaje mi się że Oknoplast jest lepiej wykonany i ładniejszy ale parametry chyba przemawiają na korzyść ALPHALINE.

 

Waham się czy rzeczywiście brać okna tak drogie.,.. a może lepiej dołożyć wiecej wełny na dach a okna dać jakies w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję rozmowę z wiceministrem ds. budownictwa, p. Piotrem Styczniem, który wyjaśnia, o co chodzi w najnowszych zmianach prawa budowlanego.

W rozporządzeniu, które wejdzie w życie od nowego roku zapisano dwa podstawowe obowiązki w zakresie montażu stolarki: 1. Montaż szczelny i 2. Montaż w warstwie ocieplenia. Oznacza to, że od nowego sezonu klient będzie mógł zakwestionować każdy montaż okna czy drzwi, który nie będzie montażem warstwowym, czyli z użyciem folii, taśm uszczelniających lub silikonu. Tak samo w nowym budownictwie zakwestionowany będzie mógł być montaż, jeżeli okno nie będzie osadzone w warstwie ocieplenia (i oczywiście właściwie uszczelnione).

 

I tak się zastanawiam co się dzieje w tym kraju.

Montaż warstwowy, kłamliwie nazywany "ciepłym" - ok, nie chce polemizować, niech będzie że ma same zalety i w każdej sytuacji jest wymagany ale.... ale montaż w warstwie ocieplenia?

Tak często powołujemy się na Niemców i ich Rosenheim ale tam nie ma czegoś takiego jak przymus montażu w warstwie ocieplenia !!!

A co na to koledzy w branży ?

Ja tam w sumie się cieszę, zanim wszystkie ekipy nauczą się prawidłowego montażu warstwowego upłynie trochę wody w Wiśle i tym samym inni będa mieli więcej roboty :)

Achhhhhh.... i jeszcze jedna uwaga wyniesiona z montażu w Niemczech. Tam nie klei się foli do muru za pomocą zwykłego silikonu - tylko specjalnego kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż w warstwie ocieplenia jest chyba tylko zalecany a nie nakazany ??

 

Montaż na pianie nie jest montażem szczelnym ??? zawsze myślałem, że folie mają inne zadanie jak uszczelniać połączenie.

 

Jareko u nas też się klei specjalnym klejem :) np Greenteqa. Nie da się potem taśmy oderwać od muru bez użycia noża itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek - taaaaak ? hmm.... to mnie zaskoczyłeś bo gdzie nie miałem okazji sprawdzic był to zwykły silikon, najdowcipniejsze, że na filmikach Youtube też kleju nie uświadczysz

Wygląda na to, że nakazany ale jak znam życie podobnie jak z nawiewnikami i nakazem ich stosowania od 2009 to także jakoś się zmodyfikuje :)

Bo nie wyobrażam sobie montażu na siłe w warstwie ocieplenia przy dociepleniu ciagle jeszcze stosowanym o grubości 10 - koszt takiego montażu często może wynieść nawet i polowe kwoty zakupu samych okien

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warstwę ocieplenia" to ja rozumiem nałożyć na część ramy i już jest spełnione założenie?:D

Wracając do taśm - ostatnio przekonałem się do tego kleju - przy dość chropowatej ścianie jego gruba warstwa dała możliwość w miarę szczelnego połączenia, bo w tej wersji wykonania pasek butylowy kompletnie nie mógł się sprawdzić. No i aplikuje się jednak lepiej niż "primer" z puszki..

Chociaż finansowo wychodzi najdrożej, bo mam wrażenie, że firmy sprzedają tanio taśmy, a na klejach sobie odbijają:)

 

 

Ps.10? No może Jareko przesadził. W moich stronach częściej słyszę "12" :D

A poważnie - to wśród moich klientów (wiekszosc okna trzyszybowe) dominuje 15,czasem 20cm docieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna z OKNOPLASTU model - Platinium evolution 2 to jest ta sama półka co okna ALPHALINE 90 z 3 szybami ? ( tu akurat lokalny producent u nas. np. KOZIOŁ lub inne)

Jeżeli chodzi o same profile to Alphaline jest półkę wyżej. Niestety samo jego zastosowanie nie gwarantuje, że okna będą lepsze albo chociaż porównywalne z produktem Oknoplastu. Ze stali można zrobić łopatę albo koparkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też początkowo odebrałem ten pomysł z montażem w warstwie ocieplenia jako nakaż ale faktycznie to będzie raczej zalecenie bo nie może być inaczej są wszak materiały budowlane, które nie potrzebują dodatkowego ocieplenia i co w takiej sytuacji by było ?

przykład: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/ytong_energo_1203.php - aby odpowiedzieć na ewentualne pytania :)

 

Co do klejenia na silikon to chyba dość typowe - my zawsze znajdziemy 101 zastosowań dla każdej rzeczy - ważne, że taniej szybciej łatwiej :)

oczywiście jestem za stosowaniem klejenia a nie silikonowania.

 

Odnośnie tego braku ocieplania mam pytanie ... ale to już nie tutaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak chce dać 5cm styro to możesz proponować mu okna z jedną szyba:D

 

witek86 - jeżeli znajdziesz okno z jedną szybą o współczynniku spełniającym wymogi np budownictwa energooszczędnego to dlaczego nie ?

 

bo mowa jest o takim właśnie budulcu - ten bloczek ma właśnie takie parametry więc ocieplenie nie jest już wymagane bo w jakim niby celu ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;Ja też początkowo odebrałem ten pomysł z montażem w warstwie ocieplenia jako nakaż ale faktycznie to będzie raczej zalecenie bo nie może być inaczej są wszak materiały budowlane, które nie potrzebują dodatkowego ocieplenia i co w takiej sytuacji by było ?

 

Fajnie są takie "branżowe" dyskusje o treści przepisów:-). Projektowany zapis brzmi następująco: „W budynkach nowych, okna powinny być montowane w warstwie izolacji termicznej ścian wielowarstwowych w celu eliminacji mostków cieplnych.”

 

Wynika z niego, że zapis:

 

1. Dotyczy wyłącznie ścian wielowarstwowych

2. Jest to obowiązek ze względu na użycie funktatora normotwórczego "powinny"

 

Nawiązując do wpisu i cytatu użytego przez jareko odnoszącego się do "szczelności" i rzekomej konieczności wykonywania montażu warstwowego. Panowie montażyści, eksperci ZMS i Pan Panie Ministrze, mam nadzieję, że wiecie, iż zapis na którym budujecie swoje aktualne poglądy i przeświadczenia obowiązuje dokładnie od 16 grudnia 2002:-). A zatem jeśli wynika z niego cokolwiek, to od lat dziesięciu, a nie od teraz. Nie mniej lepiej dokonać odkrycia późno niż wcale:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

1. Dotyczy wyłącznie ścian wielowarstwowych

2. Jest to obowiązek ze względu na użycie funktatora normotwórczego "powinny"

 

Nawiązując do wpisu i cytatu użytego przez jareko odnoszącego się do "szczelności" i rzekomej konieczności wykonywania montażu warstwowego. Panowie montażyści, eksperci ZMS i Pan Panie Ministrze, mam nadzieję, że wiecie, iż zapis na którym budujecie swoje aktualne poglądy i przeświadczenia obowiązuje dokładnie od 16 grudnia 2002:-). A zatem jeśli wynika z niego cokolwiek, to od lat dziesięciu, a nie od teraz. Nie mniej lepiej dokonać odkrycia późno niż wcale:-).

 

Skoro zapis dotyczy ścian wielowarstwowych to co z jednowarstwową ? - wolna amerykanka ?

 

Wiem, że zapis o "szczelnym" montażu jest zawarty w przepisach od lat i że nikt go nie stosuje :)

 

Ja mam nadzieję, że te wszystkie pomysły/propozycję coś wniosą a nie będą tylko kolejnym mniej lub bardzie trafnym martwym zapisem.

 

Pozdrawiam

 

PS: ciekawie brzmi też "ELIMINACJA" mostków termicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałam wstępną wycenę okien i chciałam porównać oferę z innej fiirmy___po czym od przedstawiciela usłyszała że okna z aluminium nie nadają się do domów jednorodzinnych, szybko zminiają kolor (blakną) i się pocą zimą.

Czy ktoś może posiada aluminiowe okna? Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...