Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

... Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?
Ale ktoś kitu nawciskał

A dlaczego by nie?

Wiele nowoczesnej architektury jest w alu i tylko realia cenowe wiele planów weryfikuje

Jedno jest pewne - raczej do domów pasywnych okna z aluminium się nie nadają co nie oznacza że nie nadają się do domów jednorodzinnych

Rozbawiłeś mnie tą opowieścią - ciekawe jaki jeszcze makaron na uszy nawija się klientom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek - taaaaak ? hmm.... to mnie zaskoczyłeś bo gdzie nie miałem okazji sprawdzic był to zwykły silikon,

 

a jednak :) niektórzy nawet taki pistolet kupują, bo ten klej ma znacznie większą gęstość jak silikon i po paru oknach łapka bolała

 

tylko niestety jeden młody montażysta doprowadził go do takiego stanu a ręce to chyba z tydzień czyścił

 

20121221165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś kitu nawciskał

A dlaczego by nie?

Wiele nowoczesnej architektury jest w alu i tylko realia cenowe wiele planów weryfikuje

Jedno jest pewne - raczej do domów pasywnych okna z aluminium się nie nadają co nie oznacza że nie nadają się do domów jednorodzinnych

Rozbawiłeś mnie tą opowieścią - ciekawe jaki jeszcze makaron na uszy nawija się klientom

 

....tak myślałam, że mi ciemnotę wciska___twierdził, że okna z aluminium blakną i wyglądają tragicznie po 10 latach a PCV nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak :) niektórzy nawet taki pistolet kupują, bo ten klej ma znacznie większą gęstość jak silikon i po paru oknach łapka bolała

 

tylko niestety jeden młody montażysta doprowadził go do takiego stanu a ręce to chyba z tydzień czyścił

 

[ATTACH=CONFIG]155917[/ATTACH]

Och znam widok takiego stanu.

Nie tylko młodzi tak mają. Jedni dbają o to by się nie ubrudzić, inni o dokładne położenie i pchają łapy do kleju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałam wstępną wycenę okien i chciałam porównać oferę z innej fiirmy___po czym od przedstawiciela usłyszała że okna z aluminium nie nadają się do domów jednorodzinnych, szybko zminiają kolor (blakną) i się pocą zimą.

Czy ktoś może posiada aluminiowe okna? Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?

 

takie głupoty wygadywać w XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty..bo to raczej nie jego stan wiedzy. Ja tam myślę, że ten sprzedawca zwyczajnie bał się tematu aluminium i faktu, że inni mogą mu "sprzątnąć Klienta" więc w tej rozpaczy nic lepszego mu do głowy nie przyszło.. :)

A może miał doczynienia z jakimiś tanio pomalowanymi drzwiami i stąd takie przeświadczenie.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przedstawiciel firmy Profiloplast___mają w ofercie okna PCV i aluminiowe więc nie bardzo potrafię zrozumiec dlaeczego krytykuje aluminum. Twierdził, że tylko 2 % ludzi takie zamawia, głównie do wielkich hal , zakładów anie do domu mieszkalnego

Dziekuje bardzo za rady__Zdecydowaliśmy się z mężem że na 100% na parterze damy okna aluminium ( są tam bardzo duże przeszklenia i okna HS ) a na piętrze w sypialnich PCV. Wszytko w kolorze antracyt

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie może naiwne, jaka jest wg ustawodawcy definicja mostka?

 

norma PN-EN ISO 10211 „Mostki cieplne w budynkach. Strumień cieplny i temperatura powierzchni. Ogólne metody obliczania.”

 

Mostek cieplny to część obudowy budynku, w której skądinąd jednolity opór cieplny jest znacznie zmieniony przez:

 

a) całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiał o innej przewodności cieplnej,

b) zmianę grubości warstw materiałów

c) różnicę między wewnętrznymi i zewnętrznymi powierzchniami przegród, jak to ma miejsce w przypadku połączeń ściana/podłoga/sufit .

 

Mostki cieplne mogą przyjmować formę mostków liniowych i punktowych.

 

norma PN-EN ISO 14683 „Mostki cieplne w budynkach. Liniowy współczynnik przenikania ciepła. Metody uproszczone i wartości orientacyjne”

 

Liniowy mostek cieplny: Mostek cieplny o jednakowym przekroju poprzecznym w jednym kierunku.

 

Punktowy mostek cieplny: Mostek cieplny bez jednakowego przekroju poprzecznego w żadnym kierunku

 

Żeby była pełna jasność nie są to definicje ustawowe:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma PN-EN ISO 10211 „Mostki cieplne w budynkach. Strumień cieplny i temperatura powierzchni. Ogólne metody obliczania.”

 

Mostek cieplny to część obudowy budynku, w której skądinąd jednolity opór cieplny jest znacznie zmieniony przez:

 

a) całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiał o innej przewodności cieplnej,

b) zmianę grubości warstw materiałów

c) różnicę między wewnętrznymi i zewnętrznymi powierzchniami przegród, jak to ma miejsce w przypadku połączeń ściana/podłoga/sufit .

 

Mostki cieplne mogą przyjmować formę mostków liniowych i punktowych.

 

norma PN-EN ISO 14683 „Mostki cieplne w budynkach. Liniowy współczynnik przenikania ciepła. Metody uproszczone i wartości orientacyjne”

 

Liniowy mostek cieplny: Mostek cieplny o jednakowym przekroju poprzecznym w jednym kierunku.

 

Punktowy mostek cieplny: Mostek cieplny bez jednakowego przekroju poprzecznego w żadnym kierunku

 

Żeby była pełna jasność nie są to definicje ustawowe:-).

 

W świetle tego co wcześniej napisano o obowiązkowym tym i owym w przyszłym roku kluczowe jest słowo "znacznie". W przypadku jakiegokolwek sporu przed sądem lata ciągania się, "znacznie" wg mnie może być wg kogoś innego "nieznacznie". Biegli zarobią i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To był przedstawiciel firmy Profiloplast___mają w ofercie okna PCV i aluminiowe więc nie bardzo potrafię zrozumiec dlaeczego krytykuje aluminum. Twierdził, że tylko 2 % ludzi takie zamawia, głównie do wielkich hal , zakładów anie do domu mieszkalnego

Dziekuje bardzo za rady__Zdecydowaliśmy się z mężem że na 100% na parterze damy okna aluminium ( są tam bardzo duże przeszklenia i okna HS ) a na piętrze w sypialnich PCV. Wszytko w kolorze antracyt

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc :-)

 

sonda, którą widać na górze strony mówi wszystko, tak się utarło, że aluminium to biurowce itp ale nie można mówić, że do domku się nie nadaje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...