Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeszcze jest Oknoplus za 28tyś:

Profil - Brügmann AD ; Art PLUS THERMO, profil klasy A, typ "cięŜki", szerokość profilu 73mm

Profil okienny: rama HP102 68mm, skrzydło HP182 80mm

Kolor: Vermont (czyli Winchester)

wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm

system Thermo - Sthal Plus gwarantujący przenikalność termiczną profilu Uf = 1,0

wypełnienie wrębu w dolnej ramie.

uszczelka w kolorze czarnym

 

Ramy i okucia znacznie gorsze więc pozostaje do wyboru tylko Vetrex i Oknoplast....

 

Ktoś to potwierdzi z tymi okuciami i ramą ? Wg mnie nie odbiega znacząco.

 

A jeśli chodzi o montaż, bardzo istotne ma to znaczenie ? W tych oknach co wyzej kolega napisał za ciepły montaż jest dopłata 2,5tys (czyli razem 5tys) w/s do piany.

 

Bedzie duzym błędem jesli nie zastosuje ciepłego montażu ?

Okna jak wyzej z profilem thermo, szyba U=0,6, porotherm 30 + 12 styro, wełna na dachu 20-25cm

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła, natomiast okucia jak okucia winkhaus troszkę ciężko chodzi i wiecznie coś strzela(przekręcające się grzybki) musi być bardzo precyzyjnie poskładane ale ostatnio oknoplus ma to w dupie i montażysta spędza pół dnia na dopasowaniu i przekręcaniu zaczepów .Najbardziej gładko jednak chodzi maco/roto Edytowane przez sikorb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o ten montaż z tymi foliami paraprzepuszczalnymi itp.

Czy jest konieczny do tego typu okien ? Szkoda byłoby wydawać tyle specjalnie na ciepłe okna typu thermo z ciepłymi 3 szybami o U=0,6 a zmarnować ich właściwości montując je niefachowo. Tylko czy to jest jakaś odczuwalna różnica jak zainstaluje sie je tylko na piane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła, natomiast okucia jak okucia winkhaus troszkę ciężko chodzi i wiecznie coś strzela(przekręcające się grzybki) musi być bardzo precyzyjnie poskładane ale ostatnio oknoplus ma to w dupie i montażysta spędza pół dnia na dopasowaniu i przekręcaniu zaczepów .Najbardziej gładko jednak chodzi maco/roto

 

tu się nie zgodzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła,......

:rolleyes: jakie pośrednie ? Jeżeli poszukamy w katalogu to owszem, znajdziemy węższe i szersze, jednak te nie są żadne "pośrednie" z tych ogólnie przyjętych.

HP 102 (4k ) to najczęściej stosowana ościeżnica dla okien kolorowych - jej biały odpowiednik 5k- to HP 122.

HP182 (5k) to po prostu skrzydło okienne, półzlicowane Round-line - nie "pośrednie".

W tym wątku wkleiłem zdjęcia skrzydeł okiennych i pośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wymyśliłem taki patent odnośnie montażu okien...

Chciałbym zamontować okna o profilu Ideal 7000, ale aby były cieplejsze, ponawiercałbym je w kilku miejscach i wtrysnął piankę np. SOUDAL na całej długości profila.

Czy uważacie to za dobry pomysł?

Założenie słuszne jednak cienko to widzę do wykonania w warunkach domowych -mogłeś bardziej popsuć niż ocieplić.

1. Nie wszystkie komory mogą być ocieplone - musi być zapewniona drożność odwodnień.

Obejrzyj jakikolwiek przekrój takiego okna.

2. Wtryskanie pianki "po omacku" nie zapewni całkowitego wypełnienia komór, a może je nawet zdeformować.

3. Gwarancja

4. Pomijając już powyższe- należy znać dokładnie układ komór w profilu i nawiercić ościeżnicę przed montażem - inaczej pozostawisz mało estetyczne dziury .

5. Ocieplając skrzydła- wystarczy, że dotkniesz wiertłem do szyby i pęknie błyskawicznie. Wyjmując szyby wcześniej - jeżeli się znasz oczywiście - porobisz nawierty, w które będzie wpływała woda zamiast wypływać do odwodnień

Ale pomysł jest dobry, wszak niektórzy to wykonują - co prawda w innej kolejności :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

1. Dlatego napisałem, że tylko tak gdzie jest stalowy element (czyli najzimniejszy)

2. j.w.

3. Jak pisałem wcześniej tym się nie przejmuję - okna same w sobie są bardzo, ale to bardzo rzadko reklamowane - bardziej reklamacja dotyczy montażu.

4. Oczywiście nawiercenie przed montażem.

A co masz na myśli odnośnie, że niektórzy to wykonują?

We własnym zakresie czy raczej firmy wykonawcze?

 

A czy ktoś na forum coś takiego już robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam pewności, czy w tamtej komorze też tak bezkarnie tą piankę można wpychać. Stal wkłada się ocynkowaną, by nie rdzewiała. Czyli może tam być wilgoć. A zamoczona pianka nie będzie izolowała.

Druga sprawa - praktyczna- ja Ci proponuję, być najpierw spróbował zapianować jakiś niedostępny przedmiot,może narożnik - idź do punktu okiennego, poproś - sprezentują Ci jakiś stary, niepotrzebny przekrój. Jeśli Ci to fajnie wyjdzie to myśl o tym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...