Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:welcome: Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą:wave:. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą:wave:. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.

 

Czym Cie te okna przekonały ? Ja mam do nich rzut beretem. Ale pierwsze słysze.

 

@T12345T, możesz powiedzieć coś więcej ? Choćby w paru zdaniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem?;) Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przejrzałem kilkanaście ostatnich stron, niestety bez rezultatu, więc proszę o poradę:

Właśnie ukończyłem SSO i chcę zamówić okna. Po wstępnej lekturze wybór padł na PCV na profilu Veka Alphaline plus z pakietem 3-szybowym, w obustronnym kolorze. Czy możecie polecić firmy z Warszawy lub Mazowieckiego gdzie warto uderzyć?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że Alphaline z dużych firm znajdziesz u dilerów m.in:

Vetrex, Dako, Amberline, Witraż, Vidok i pewnie wielu wielu innych którzy mi tak od ręki nie przychodzą do głowy. Jak już wybierzesz któregoś to zadzwoń do fabryki, podaj miejsce swojej inwestycji i zapytaj ich tam o godnego polecenia sprzedawcę z tego regionu.

 

A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli zamontuje się okna standardowo czyli na pianę montażową, to czy można użyć jakiej taśmy żeby od zewnątrz zakleić połączenie rama-piana-ościeżnica?

 

Można - ale w jakim celu ? no polepszysz co prawda szczelność na ewentualne przewiewy ale nie licz na wiele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego właśnie Veka?

A na serio - z lektury forum muratora jak i innych podobnych wydaje się, że to najrozsądniejszy wybór pod kątem jakość/cena. Do tego na tym profilu robią duże okna bez podziału (mam np. 210x150, narożne 240+100 x 235, przesuwne 270x235).

Ale dzięki za sugestie, zerknę jeszcze i na te, co podpowiadasz :)

Edytowane przez Strud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.

 

Ale mieszasz koledze :) jedną decyzje już miał a tu od nowa trzeba by szukać, czytać itp :)

 

ja tam wtrącę swoje: najpierw wybrać konkretnego producenta a dopiero potem martwić się jaki to profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 3 opcje do wybory spośród okien 3 szybowych, 6 komorowych

 

I opcja system PCV Gealan S800 (74 mm), okucia Siegenia Titan AF, producent firma Fasada

II opcja system PCV Gealan (74mm), okucia Siegenia-Aubi, producent Optimus-system

III opcja Veka alphaline V90+, okucia Roto, producent Vetrex

 

i 1 opcja 3 szybowa, 5 komorowa Aluplast (70mm), okucia Siegenia-Aubi, producent optimus system

 

Różnica w cenach to 2-3 tys. Czy moglibyście coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem?;) Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.

 

 

Pytam bo już do niech nie pojade, bo juz kupiłem okna własnie w wigilie.

Pytam z ciekawości.

 

 

@nita83 - ja bym raczej wybrał alphaline albo jeszcze poszukał innych bo ten gealan to mi sie wydaje że jest półkę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...