Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam. Byłem już zdecydowany na okna z firmy KNS profil veka perfectline okucia roto, ale dostałem ciekawą oferte na okna z firmy ''EkoOkna'' na profilu ALUPLAST IDEAL 7000 okucia Maco. Co możecie powiedzieć o tym profilu i tej firmie?? Bo różnica w cenie jest 1500 zł na korzyść Ekookien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem już zdecydowany na okna z firmy KNS profil veka perfectline okucia roto, ale dostałem ciekawą oferte na okna z firmy ''EkoOkna'' na profilu ALUPLAST IDEAL 7000 okucia Maco. Co możecie powiedzieć o tym profilu i tej firmie?? Bo różnica w cenie jest 1500 zł na korzyść Ekookien.

 

w takim zestawieniu zdecydowanie KNS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją raczej nie będzie problemu może zrobić to instalator. Ale w razie reklamacji typu pękniecie profila naprawa może być kosztowna -tzn transport

Myślę że to sa rzadkie wypadki;)

 

Darku, a możesz podać jakieś bliższe namiary na ten punkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. wiesz... Oby nie trzeba było wymieniać szyb. Teoretycznie to nakładka zewnętrzna idzie na zatrzaski, tak jak okładzina Alu do okien drewno-alu. Ale w praktyce jakoś nie wierzę, by te zatrzaski dały tak łatwo zdemontować część zewnętrzną. Chociaż czasem wymieniam termokapniki, a one są wciskane na tej samej zasadzie. W praktyce chyba każdy pogodził się, że do wymiany będzie całe skrzydło - tak jak we wszystkich nowoczesnych drzwiach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% mniejszych wykonawców(takich znam dosyć dobrze) nie ma zielonego pojęcia o sztuce budowlanej i się nie edukują nawet internetem - typowe budowlane tłuki i kombinatorzy.

90% klientów, inwestorów to skąpi idioci zatrudniający powyższych wykonawców.

 

Pozdrawiam 10% normalnych , mądrych ludzi, z którymi aż miło współpracować.

 

Forumowy TEXT roku 2012 :):):) wyciągnąłem z innego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% mniejszych wykonawców(takich znam dosyć dobrze) nie ma zielonego pojęcia o sztuce budowlanej i się nie edukują nawet internetem - typowe budowlane tłuki i kombinatorzy.

90% klientów, inwestorów to skąpi idioci zatrudniający powyższych wykonawców.

 

Pozdrawiam 10% normalnych , mądrych ludzi, z którymi aż miło współpracować.

 

Forumowy TEXT roku 2012 :):):) wyciągnąłem z innego wątku.

ostre słowa ale... ileż w nich prawdy - i nie dotyczy to tylko budowlanki, Charlie, tylko wszystkiego co nas otacza - nie sądzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzał bym drutex. Bardzo żałujemy że zdecydowaliśmy się na zakup stolarki Drutexu.

 

Piszesz to już po raz drugi, więc bardzo musisz żałować ;) Mógłbyś jednak podać powody Twojego rozżalenia? Interesuje nas temat okien, więc każda opinia jest cenna.

 

pozdrawiamy

 

Jola i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trenowałeś na sucho temat ?

W sumie to jak listwę przyszybową wyjmiesz bez szwanku to i ramiak powinieneś :)

Nie próbowałem. Jeszcze.. ale zapytam w serwisie, bo odkąd weszło do produkcji to jeździ tego okna więcej niż 50% całości, więc w skali kraju musiały już być takie przypadki.

 

PS. Text bolesny.. ale prawda w oczy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam wielką prośbę o udzielenie rady odnośnie wyceny (jak i też samych okien), którą niedawno otrzymałem:

"W nawiązaniu do naszej rozmowy wyceniłem okna w kilku wersjach:

- VEKA Perfectline winchester (klasyczny prosty, pakiet 2-szybowy) - 15980 zł brutto z montażem

- VEKA Alphaline Plus winchester (z wkładką terminczą i 3-szybowym pakietem, kształt klasyczny) - 22200 zł brutto z montażem (we wcześniejszej wycenie była niższa kwota ale łuki w Alphalinie są droższe niż normalnie).

 

Została przedłużona promocja zimowa do końca stycznia - przy wpłacie 100% dodatkowy rabat w kwocie 600zł (perfectline) lub 800zł (alphaline). Przypakiecie 3-szybowym w promocji jest ciepłą ramka.

 

Dopłata za 1 pole (prostokąt w szybie) szprodu międzyszybowego to 23zł netto - na Państwa projekcie 118pól daje 2714zł netto (2931zł brutto).

Producent WITRAŻ z Białegostoku.

 

- SCHUCO CAVA obustronny INDIAN z pakietem 2-szybowym - 17950 zł brutto z montażem.

- SCHUCO CAVA obustronny INDIAN z pakietem 3-szybowym - 19574 zł brutto z montażem.

 

Dopłata za 1 pole (prostokąt w szybie) szprodu międzyszybowego to 28zł netto - na Państwa projekcie 118pól daje 3304zł netto (3568zł brutto).

 

Okna producenta EUROCOLOR. Klamki Secustic, ciepła ramka, szyby 1.0 (pakiet 2-szybowy) lub 0.8 (pakiet 3-szybowy). Balkon łukowy z hamulcem w klamce. Profil montażowy z uszczelką.

 

Montaż standardowy stan surowy (pianka, kotwy)"

 

Najbardziej zastanawia mnie producent EUROCOLOR o którym niewiele słyszałem, a osoba robiąca wycenę dopiero zaczyna z nimi współpracę rezygnując z JEZIERSKIEGO. Słusznie czy nie to nie wiem ale nie ukrywam, że rozważałem kupno okien JEZIERSKIEGO.

 

Z góry dziękuje za wszelkie opinie i porady ewentualnie inne opcje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam wielką prośbę o udzielenie rady odnośnie wyceny (jak i też samych okien), którą niedawno otrzymałem:

"W nawiązaniu do naszej rozmowy wyceniłem okna w kilku wersjach:

- VEKA Perfectline winchester (klasyczny prosty, pakiet 2-szybowy) - 15980 zł brutto z montażem

- VEKA Alphaline Plus winchester (z wkładką terminczą i 3-szybowym pakietem, kształt klasyczny) - 22200 zł brutto z montażem (we wcześniejszej wycenie była niższa kwota ale łuki w Alphalinie są droższe niż normalnie).

 

Została przedłużona promocja zimowa do końca stycznia - przy wpłacie 100% dodatkowy rabat w kwocie 600zł (perfectline) lub 800zł (alphaline). Przypakiecie 3-szybowym w promocji jest ciepłą ramka.

 

Dopłata za 1 pole (prostokąt w szybie) szprodu międzyszybowego to 23zł netto - na Państwa projekcie 118pól daje 2714zł netto (2931zł brutto).

Producent WITRAŻ z Białegostoku.

 

- SCHUCO CAVA obustronny INDIAN z pakietem 2-szybowym - 17950 zł brutto z montażem.

- SCHUCO CAVA obustronny INDIAN z pakietem 3-szybowym - 19574 zł brutto z montażem.

 

Dopłata za 1 pole (prostokąt w szybie) szprodu międzyszybowego to 28zł netto - na Państwa projekcie 118pól daje 3304zł netto (3568zł brutto).

 

Okna producenta EUROCOLOR. Klamki Secustic, ciepła ramka, szyby 1.0 (pakiet 2-szybowy) lub 0.8 (pakiet 3-szybowy). Balkon łukowy z hamulcem w klamce. Profil montażowy z uszczelką.

 

Montaż standardowy stan surowy (pianka, kotwy)"

 

Najbardziej zastanawia mnie producent EUROCOLOR o którym niewiele słyszałem, a osoba robiąca wycenę dopiero zaczyna z nimi współpracę rezygnując z JEZIERSKIEGO. Słusznie czy nie to nie wiem ale nie ukrywam, że rozważałem kupno okien JEZIERSKIEGO.

 

Z góry dziękuje za wszelkie opinie i porady ewentualnie inne opcje zakupu.

 

w wycenie 2 prawdopodobnie jest błąd odnośnie szyby 0,8 w cavie

przy tym profilu można wstawić pakiet 3szybowy 0,5

jeśli już porównywać alphaline do schuco to sprawdź sobie si82 jak będzie wychodzić

odpuść sobie szprosy a dodaj w zamian taśmy do montażu warstwowego:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już porównywać alphaline do schuco to sprawdź sobie si82 jak będzie wychodzić

odpuść sobie szprosy a dodaj w zamian taśmy do montażu warstwowego:)

pozdrawiam

 

Z Eurocoloru to zdecydowanie lepiej porównaj do Rehaua 86mm (pod nazwą Energetic), lepiej im to wychodzi niż Schuco i ma teraz od stycznia dobrą cenę. Powinna być niższa niż Alphaline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...