Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dezetka to sieć długoletnich biur sprzedaży stolarki otworowej. Mają doświadczone ekipy montażowe a jak coś spitolą to poprawiają. Poza tym mają w ofercie tzw. serwis pogwarancyjny.

Pozdrawiam

 

I to jest bardzo cenna informacja. Moje największe obawy wiążą się właśnie z montażem i obsługą posprzedażową. Wydam kupę kasy na super okno a potem montażysta wszystko zepsuje. W moim przypadku do punktu Dezetki mam kilkanaście kilometrów - a to też istotne.

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę. Mam zamiar kupić okna produkowane przez EUROCOLOR. Są dwie opcje:

- Okna Duoterm (Schuco)

- lub Energetic (Rehau)

które wyceniono wstępnie na podobną kwotę.

Pomóżcie podjąć mi decyzję sugerując za i przeciw, ewentualnie otwarty jestem na całkiem inne propozycje zbliżone cenowo do wymienionych.

DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale możesz w kilku słowach powiedzieć coś więcej (plusy za Rehau bądź minusy dla schucko).

 

Jak dla mnie Schuco i Roto nie idą w parze. Zbyt mały tzw luz wrębowy w Schuco jak dla okuć roto co powoduje trochę trudności przy regulacji okien. W Rehale z Eurocoloru nie ma tego problemu. Wg mnie Rehau ma też większą sztywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od dawna nie wskazuję na to co lepsze bo i tak wygrywa to co najtańsze - więc po co bić pianę ?

Jak nie najtańszy profil to najtańszy montaż.

Napatrzyłem się na nasze budowy, miałem okazję ostatnio porównać jak budują za zachodnią granicą, tym bardziej będę milczał i tylko ostatni raz sobie pozwolę trochę popierniczyc ;)

Dużo.... bardzo dużo wody w Wiśle upłynie zanim rynek budowlany będzie normalny, ja tego nie dożyję bo to proces na 50 a może i 100 lat?

Mentalności Inwestorów się nie zmieni zaś wykonawcy.....

Niwelator laserowy jest dla wielu za drogą inwestycją, pojęcie reppera nie istnieje, interpretacja docelowego poziomu posadzki jest dowolna, żenada po prostu

Króluje tylko CCC, dla mnie koniec tematu

Przykro mi ale w wyborze nie pomogę a swoje trzy grosze musiałem wtrącić bo szlag mnie ostatnio trafił, 11 okien - w projekcie wymiar otwóru - 180/150 i gdzie do cholery jest KierBud? Inwestor? Murarz? Szerokości od 189!!! do 176 !!!! o totalnym burdelu wokoło, że nogi połamać można nie wspomnę

 

Przypomnę przypomniany przez Charliego, na poprzedniej stronie, tekst

Tak jest u nas i dłuuuuuugo tak będzie - niestety

 

90% mniejszych wykonawców(takich znam dosyć dobrze) nie ma zielonego pojęcia o sztuce budowlanej i się nie edukują nawet internetem - typowe budowlane tłuki i kombinatorzy.

90% klientów, inwestorów to skąpi idioci zatrudniający powyższych wykonawców.

 

Pozdrawiam 10% normalnych , mądrych ludzi, z którymi aż miło współpracować.

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko mentalność ludzka i to jak kto się interesuje!

poznałem(całkiem nie dawno) ekipę montażową która jak zobaczyła nasz niwelator to oczy przecierali że coś takiego jest.Plus taki że jak zobaczyli to się zaopatrzyli ale sam niwelator nic nie da jak monterzy nie wiedzą jak wyciągnąć szybę ze stało-szklenia.

Jarku z całym szacunkiem ale ja chyba widuję inną zachodnią granicę bo tam jest identycznie jak u nas,

masa firm gdzie piana kliny i jakoś to będzie same energooszczędne czy pasywne okna nic nie dadzą ale są klienci którzy myślą że wystarczy tylko kupić ciepłe drogie okna i po sprawię

Teraz mam bardzo fajnych klientów, zabrali mnie na budowę powiedzieli proszę dobrać jak dla siebie ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre ale prawdziwe. Choć wg mnie to przede wszystkim wina wykonawców. Inwestor ma prawo się nie znać na budowaniu. Ale jak się słyszy do majstra: "ja całe życie tak buduje, ze sto domów postawiłem i wszystkie stoją." Co ma taki człowiek zrobić, jeśli nie chce lub nie ma czasu się edukować w budowlance. Musi zaufać "doświadczonemu" majstrowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.... byłem, w dawnych, słusznych Niemczech ;) zresztą o czym tu mówić - popatrz http://www.jareko.pl/filmy/

Na ilu budowach spotyka Cię coś takiego? Mam fart dwa maksimum trzy razy do roku być na takich budowach

 

Uwielbiam klientów, jacy zdarzają mi się pięć - dziesięć razy do roku.

"Panie Jarku, niech Pan do tego projektu zaproponuję to, co Pan uważa za stosowne i tak jakby robił Pan da siebie" a nie takich co przy montażu okien nanoszą poziom posadzki różniący się od zapisanego w umowie i uwzględnionego w projekcie bo wcześniej wykonawca zapomniał na całej kondygnacji położyć jedną warstwę pustaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj jak na rondo wjeżdżać będziesz ;)

Nie zrobiliśmy wszystkiego, jak temperatura spadła poniżej zera skończyło się klejenie folii tym samym nie zrobiliśmy parapetów zewnętrznych i rolet - niestety wyjazd nie do końca satysfakcjonujący pod względem finansów ale pouczający, nie przeczę. Niemiec trzyma się technologii nie to co u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...