Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tylko uważaj jak na rondo wjeżdżać będziesz ;)

Nie zrobiliśmy wszystkiego, jak temperatura spadła poniżej zera skończyło się klejenie folii tym samym nie zrobiliśmy parapetów zewnętrznych i rolet - niestety wyjazd nie do końca satysfakcjonujący pod względem finansów ale pouczający, nie przeczę. Niemiec trzyma się technologii nie to co u nas

 

Jareko a czy to nie Ty się kiedyś zarzekałeś, że do Niemiec montować jeździł nie będziesz ? :)

 

Ja w Niemczech chyba po prostu źle trafiłem. Robiłem też nowe domki dla dewelopera i nie wyglądało to zbyt dobrze.

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a jeszcze pytanko w sprawie ciepłego parapetu. Czy taki parapet pasuje do okien, które zamawiać będę prawdopodobnie z listwą podparapetową? Jest sens bawić się w taki ciepły parapet, skoro producent zaleca mi zastosowanie listwy podparapetowej plus montaż warstwowy?

 

tak jak już pisano "ciepły parapet" to bardzo dobre rozwiązanie wg mnie najlepsze rozwiązanie na wykonanie dołu okna, listwę się odkręci i nie będzie problemu, "ciepły parapet" wykonuje się pod konkretny profil okienny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj jak na rondo wjeżdżać będziesz ;)

Nie zrobiliśmy wszystkiego, jak temperatura spadła poniżej zera skończyło się klejenie folii tym samym nie zrobiliśmy parapetów zewnętrznych i rolet - niestety wyjazd nie do końca satysfakcjonujący pod względem finansów ale pouczający, nie przeczę. Niemiec trzyma się technologii nie to co u nas

 

Jazda po anglii busem z kierownicą po lewej stronie wygląda tak ;

Uważaj ,uważaj, uważaj, kur ... przyhaczysz itd (słowa tego który jedzie jako pasażer) ale ostatni montaż w Londynie wspominamy bardzo miło:)

Nie mam czasu zająć się stronką internetową chyba muszę komuś zlecić to pododaje jakieś fotki i filmiki z takich wypraw.

Nasza cena chyba zniechęciła niemców ... Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty oferują najcieplejsze okno na rynku (Uw=0,6) tylko jakoś nie starczyło w reklamie już czasu, na powiedzenie że badane okno miało szybę 3-komorową u 0,3. A w standardzie jest szyba 2 komorowa u 0,6. Profil taki sobie, 82 mm to aktualnie żadna rewelacja.

 

Dokładnie, z szybą 0,5 to ma ponoć 0,79 współczynnik.

Jak dla mnie, wygląd paskudny :) ale gusta są oczywiście różne

 

Oknoplus też już dawno oferuje okno 0,6... i to na ramie 73mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

tak jak już pisano "ciepły parapet" to bardzo dobre rozwiązanie wg mnie najlepsze rozwiązanie na wykonanie dołu okna, listwę się odkręci i nie będzie problemu, "ciepły parapet" wykonuje się pod konkretny profil okienny.

 

Pozdrawiam

 

No tak, ale ja nie chcę odkręcać tej listwy. Bo jaki jest sens jej stosowania, skoro mam ją odkręcić? Jeśli dobrze rozumiem, to listwa ta oprócz podpory pomaga dobrze uszczelnić okno. Czyż nie?

Innymi słowy - czy listwa i poprawne opianowanie okna w tej strefie jest również dobrym sposobem na montaż parapetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja nie chcę odkręcać tej listwy. Bo jaki jest sens jej stosowania, skoro mam ją odkręcić? Jeśli dobrze rozumiem, to listwa ta oprócz podpory pomaga dobrze uszczelnić okno. Czyż nie?

Innymi słowy - czy listwa i poprawne opianowanie okna w tej strefie jest również dobrym sposobem na montaż parapetów?

 

Jest dobrym ale "ciepły" parapet JESZCZE lepszym.

W związku z tym, że kosztuje swoje wymagana jest dopłata. Listwa podparapetowa jest tania i dlatego jest w cenie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty oferują najcieplejsze okno na rynku (Uw=0,6) tylko jakoś nie starczyło w reklamie już czasu, na powiedzenie że badane okno miało szybę 3-komorową u 0,3. A w standardzie jest szyba 2 komorowa u 0,6. Profil taki sobie, 82 mm to aktualnie żadna rewelacja.

Sorki, ale także nie mogę się powstrzymać i coś dołożę!

O rodzaju szyby informują, jednak używając terminu naj- "zapomnieli" sprawdzić przynajmniej po łebkach propozycje rynkowe - a to już poważne zaniedbanie lub prowokacja.

Już prawie rok temu Adams osiągnął znacznie korzystniejsze parametry z taką szybą w systemie Passiv-line Ultra - U=0,5.

Podejrzewam, że wkładając szybę 0,3 do drugiego systemu ->Passiv-line Plus osięgnie U=0,6.

http://www.passiv-line.com/index.php?p=passiv-line-ultra

LTB passiv ultra 769B-2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - ale Druty ten fakt wykorzystują zaś Adams.....

I o to chodzi - naród w większości...... zostawmy naród, reklama robi swoje

Czy Oknoplast czy Druty robią jakieś rewelacyjne okna? Nie rozśmieszajmy się, robią po prostu okna jakich wiele robi sporo innych producentów ale ich polityka reklamowa robi swoje

Wystarczy że pojawi się jakikolwiek gracz z dalekiej pozycji i zainwestuje w reklamę TV i nagle okaże się że będzie w czołówce sprzedających

Prałeś skarpetki w Wizyrze? Też wyszły ci śnieżnobiałe jak w reklamie ? MI się nie udało doprać skarpet mojego syna ani Wizyrem ani innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się (sorki). Mam do Was prośbę. Mam zamiar kupić okna produkowane przez EUROCOLOR. Są dwie opcje:

- Okna Duoterm (Schuco)

- lub Energetic (Rehau)

Wycenione zostały podobnie.

Chyba, że coś podobnego.

Dzięki CINEK za informacje, jareko też dzięki. Wiem, że montaż może wszystko popsuć nawet jak się kupi najlepsze okna. Natomiast rozpatruję na razie same okna.

Dzięki za nowe i formacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmgoofy - brak odpowiedzi jest odpowiedzią, miałeś już jedna i skoro więcej brak powodów może być wiele, jak choćby ten, że są inni, lepsi wykonawcy okien ;) jak choćby Drutex ;)

Słuchaj, my naprawdę zaglądamy tu i czytamy Wasze pytania by Wam pomóc - no chyba, że ten czas spędzamy w szpitalu kilka miesięcy :( i nie mamy takiej możliwości - doceń to i skoro brak konkretnej odpowiedzi powodów może być wiele - choćby podstawowy z którego ja wychodzę - mogę odpowiadać za to czym sam handluję bo wiem z czym mam do czynienia, wiem jak zamontuję i mogę za swoje słowa odpowiadać, EC ogólnie ma dość dobrą prasę co nie oznacza, że montażysta zamontuje ci okna tak, że będziesz z nich zadowolony - to doprawdy złożony problem

Popytaj sąsiadów, podpytaj w swojej grupie budującej, nie wierzę byś nie utrzymywał kontaktów z ludźmi budującymi w okolicy i okna mającymi za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...