Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jmgoofy - brak odpowiedzi jest odpowiedzią, miałeś już jedna i skoro więcej brak powodów może być wiele, jak choćby ten, że są inni, lepsi wykonawcy okien

Słuchaj, my naprawdę zaglądamy tu i czytamy Wasze pytania by Wam pomóc - no chyba, że ten czas spędzamy w szpitalu kilka miesięcy :( i nie mamy takiej możliwości - doceń to i skoro brak konkretnej odpowiedzi powodów może być wiele - choćby podstawowy z którego ja wychodzę - mogę odpowiadać za to czym sam handluję bo wiem z czym mam do czynienia, wiem jak zamontuję i mogę za swoje słowa odpowiadać,

EC ogólnie ma dość dobrą prasę co nie oznacza, że montażysta zamontuje ci okna tak, że będziesz z nich zadowolony - to doprawdy złożony problem

Popytaj sąsiadów, podpytaj w swojej grupie budującej, nie wierzę byś nie utrzymywał kontaktów z ludźmi budującymi w okolicy i okna mającymi za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy okno wys.1550, szer. 2380 z podziałem orientacyjnie ok. 900 RU + 1480 R na profilu Schuco CT70 i Si80 jest wykonalne i czy jest to racjonalne, tzn. czy jest gwarancja, że nic się z takim oknem nie stanie?

2. Jakiej maksymalnie wysokości mogą być drzwi balkonowe na profilu pośrednim przy szerokości i podziale jak w pkt. 1? Jakie mogą być ewentualne problemy z użytkowa

niem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy okno wys.1550, szer. 2380 z podziałem orientacyjnie ok. 900 RU + 1480 R na profilu Schuco CT70 i Si80 jest wykonalne i czy jest to racjonalne, tzn. czy jest gwarancja, że nic się z takim oknem nie stanie?

2. Jakiej maksymalnie wysokości mogą być drzwi balkonowe na profilu pośrednim przy szerokości i podziale jak w pkt. 1? Jakie mogą być ewentualne problemy z użytkowa

niem

 

a jakie szyby chcesz dać?

lepiej podzielić to na 2 równe części ale spokojnie można to zrobić i w ct70 i si82

maksymalna wysokość przy szerokości 240 to 190 a i tak kolumbryna wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możliwy jest warstwowy montaż okien w oknach już zamontowanych? Chodzi mi o to czy taśmy paroizolacyjną i paroprzepuszczalną można przykleić do ramy okna od strony wew i zew okna i dopiero wtedy otynkować od wew i obłożyć styropianem od zewnątrz? Czy to da ten sam efekt izolacji przed warunkami atmosferycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobisz tego poprawnie, najważniejsze jest by od wewnątrz, jeśli wierzysz w konieczność wykonania takiego montażu ;) - było szczelnie

Obetnij dokładnie pianę i pokryj ją silikonem, warstwą minimum 3 mm i później zatynkuj. Podcinając pianę wytnij ją troszkę głębiej niż ościeżnica

 

Silikon jakiś specjalny? A od zewnątrz mogę zastosować taśmę paroprzepuszczalną czy też proponujesz inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie zrobisz tego poprawnie, najważniejsze jest by od wewnątrz, jeśli wierzysz w konieczność wykonania takiego montażu ;) - było szczelnie

Obetnij dokładnie pianę i pokryj ją silikonem, warstwą minimum 3 mm i później zatynkuj. Podcinając pianę wytnij ją troszkę głębiej niż ościeżnica

 

pozwolę sobie nie zgodzić się powyższym

 

wkleję swoją odpowiedz w 2 wątku

Jest możliwe, z zewnątrz nie ma problemu wcale - ociepleni i tak zakrywa część ramy do której doklej się taśmy, mam klientów, którzy zawsze montują w ten sposób taśmy zewnętrzne.

Więcej zabawy będzie ze środkiem, na profilu od strony zawiasów jest niewiele miejsca więc wykonanie jest trudniejsze i mniej estetyczne - ale jak pisałem na początku do wykonania, jeżeli zrobi się to zgodnie z zasadami efekt będzie dokładnie taki sam.

 

i na przyszłość lepiej nie zadawać tego samego pytania w różnych wątkach - bałagan się robi :D

 

Co do zastosowania silikonu - oczywiście jest to jedna z alternatyw ale moim zdaniem DUŻO trudniejsza do wykonania.

jareko tą warstwę 3 mm to ustaliłeś z ...?

każdy producent silikonu zaleca wykonywanie uszczelnienia 100 / 50 - znaczy, że jeżeli szerokość masz np 15mm do grubość warstwy 7,5mm - możesz tak to wykonać i też będzie dobrze ale grubość warstwy silikony zależny jest od szerokości Twoich szczelin montażowych - dlatego uważam, że taśmą wykonasz to sprawniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale także nie mogę się powstrzymać i coś dołożę!

O rodzaju szyby informują, jednak używając terminu naj- "zapomnieli" sprawdzić przynajmniej po łebkach propozycje rynkowe - a to już poważne zaniedbanie lub prowokacja.

Już prawie rok temu Adams osiągnął znacznie korzystniejsze parametry z taką szybą w systemie Passiv-line Ultra - U=0,5.

Podejrzewam, że wkładając szybę 0,3 do drugiego systemu ->Passiv-line Plus osięgnie U=0,6.

http://www.passiv-line.com/index.php?p=passiv-line-ultra

 

A co sądzisz o badaniu z postu wyżej ? :wiggle:

 

Co ja sądzę? ....hmmmmm .........

1. Bardzo ładny wynik; szkoda, że tak mało wykorzystywany właśnie w celach reklamowych. Trzeba działać.

2. Gdyby badanie zrobiono w Czechach spokojnie można byłoby uzyskać Uw=0,4 ;) i pewnie koszt badań połowę niższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy okno wys.1550, szer. 2380 z podziałem orientacyjnie ok. 900 RU + 1480 R na profilu Schuco CT70 i Si80 jest wykonalne i czy jest to racjonalne, tzn. czy jest gwarancja, że nic się z takim oknem nie stanie?

2. Jakiej maksymalnie wysokości mogą być drzwi balkonowe na profilu pośrednim przy szerokości i podziale jak w pkt. 1? Jakie mogą być ewentualne problemy z użytkowa

niem

 

a jakie szyby chcesz dać?

lepiej podzielić to na 2 równe części ale spokojnie można to zrobić i w ct70 i si82

maksymalna wysokość przy szerokości 240 to 190 a i tak kolumbryna wielka

 

Myślałem o pakiecie 3-szybowym, ale jak ciężae będzie za duży to może 2-szybowy.

Jak najlepiej podzielić tą moją szerokość 2,38m na 2 części, aby to miało ręce i nogi os strony technicznej?

Czy pozostaje jedynie podział na 3 części?

Jak to wychodzi na profilu pośrednim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o pakiecie 3-szybowym, ale jak ciężae będzie za duży to może 2-szybowy.

Jak najlepiej podzielić tą moją szerokość 2,38m na 2 części, aby to miało ręce i nogi os strony technicznej?

Czy pozostaje jedynie podział na 3 części?

Jak to wychodzi na profilu pośrednim?

 

podawałem ci właśnie dla 3 szyb

jeśli dwa skrzydła to podział pół na pół najlepszy moim zdaniem.

co do tarasu o takiej szerokości to albo 3 skrzydła (i tu jeśli ma to warunek estetyczny to pomyśleć o 3skrzydłach również w oknie) albo jakaś przesuwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to wklej zdjęcie swoich okien od wewnątrz i zewnątrz, to będziemy mogli coś konkretnego powiedzieć.

 

Nie mam jeszcze zamontowanych okien ale szukam alternatywy dla dość drogiego montażu warstwowego (m za 75 mb 2500 zł), kupno taśm paro/szczelnych i przepuszczalnych to koszt kilkaset złotych a robotę mogę wykonać sam ale nie wiem czy przyklejeniem taśm po montażu uzyskam ten sam efekt szczelności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2500zł to sama dopłata za warstowy? Czy za cały montaż - podstawa + taśmy? Jeśli całkowite, to tanio.

Owszem, najtańsze folie kupisz za ten 1 tys. zł. (nie licz że kupisz je dokładnie tyle metrów ile wychodzi Ci z okien - kupujesz całe rolki a musisz jeszcze uwględnić zakładki.

Kilkaset zł. też powinieneś wydać na klej do folii, kupić pistolet do "kiszek". I poświęcić ok 15-20 godzin na wykonanie pracy przy klejeniu. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeee.... ręce opadają, wchodzą sobie ludzie na aledrogo, wyszukują temat, na bazie ceny najtańszego towaru wyliczają ile to można wziąć za taki montaż i później sami zakasują rękawy i pieprzą robotę w większości wypadków bo np. mając taśmy bez butylu kleją na akryl - bo wyjdzie najtaniej, nie liczą odpadów, nie liczą materiałów do gruntowania ścian, te kilka stów przesłania im oczy jak po metalonu

Aż zal .... ściska czytając takie posty

Fin... nie przekonasz, jak u wujka Sknerusa zamiast źrenic zapalają się $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nieeeeee.... ręce opadają, wchodzą sobie ludzie na aledrogo, wyszukują temat, na bazie ceny najtańszego towaru wyliczają ile to można wziąć za taki montaż i później sami zakasują rękawy i pieprzą robotę w większości wypadków bo np. mając taśmy bez butylu kleją na akryl - bo wyjdzie najtaniej, nie liczą odpadów, nie liczą materiałów do gruntowania ścian, te kilka stów przesłania im oczy jak po metalonu

Aż zal .... ściska czytając takie posty

Fin... nie przekonasz, jak u wujka Sknerusa zamiast źrenic zapalają się $$

 

tym razem zgodzę się w 100% :)

 

tak sobie myślę, że za takim właśnie podejściem stoi Słodowy Adam :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytaj, co oferują w tej cenie, krok po kroku. Wyrównywanie ścian, gruntowanie, może ciepły parapet, klejenie taśm do okna, do ściany, zaklejanie kotew a kto wie czy jeszcze coś więcej?

Może się okazać, że też jest tanio :)

 

Ps. Ja tam chętnie oddałbym kwestie montażu warstwowego Inwestorom - a niech sobie robią sami. Trochę mnie drażni podejście promotorów tego systemu, że to dla nas dodatkowy zarobek, ale stawki to sugerują po kosztach samych folii..

Żeby zrobić to tak jak każe książka to 30 zł /mb byłoby wg mnie stawką startową.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...