Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Ps. Ja tam chętnie oddałbym kwestie montażu warstwowego Inwestorom - a niech sobie robią sami. Trochę mnie drażni podejście promotorów tego systemu, że to dla nas dodatkowy zarobek, ale stawki to sugerują po kosztach samych folii..

Żeby zrobić to tak jak każe książka to 30 zł /mb byłoby wg mnie stawką startową.

 

... ja wręcz przeciwnie, sugeruję aby taki montaż był DROGI - bo tylko w takim przypadku montażysta wykona go tak jak należy ale faktycznie widzę, że sprzedawcy mają 2 różne podejścia do tematu

- moim zdaniem prawidłowe - DROGO i dobrze

- i dość kiepski - TANIO - czyli montaż standardowy + koszty materiałów podstawowych, a "coś" więcej dla montażysty ? a po co ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dopytaj, co oferują w tej cenie, krok po kroku. Wyrównywanie ścian, gruntowanie, może ciepły parapet, klejenie taśm do okna, do ściany, zaklejanie kotew a kto wie czy jeszcze coś więcej?

 

Cena obejmuje tylko naklejenie taśm i wcześniejsze zagruntowanie, wyrównanie ścian jest po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być drogi - musi być po prostu opłacalny a nie liczony po cenach allegro i na dodatek foli najwęższych - najtańszych tym samym.

Zostawmy to, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi. A to że czas montażu się wydłużą dwukrotnie - toż to przecież nie jest elementem montażu warstwowego ;)

Dopłata za montaż warstwowy na poziomie 30-50 zł za 1mb obwodu okna to stawka normalna, DOPŁATA a nie stawka za taki montaż.

Jak komuś za drogo - nikt naprawdę nie broni Inwestorowi dokończyć zabawę w klejenie folii

Mnie taki montaż i różne prośby inwestorów wiele już nauczyły. Nie ma drogi na skróty bo później i tak czepiają się nas pokazując zdjęcia termowizyjne. Albo robić od początku do końca dobrze i dawać na to gwarancję albo wogóle zrezygnować z takiego zlecenia. Mało tego, ideałem byłoby przy takim montażu wziąć także na siebie montaż parapetów wewnętrznych i nie patrzeć na wielkie oczy klienta za stawki za taki montaż bo wiele razy cała naszą robotę spieprzyli następni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeee.... ręce opadają, wchodzą sobie ludzie na aledrogo, wyszukują temat, na bazie ceny najtańszego towaru wyliczają ile to można wziąć za taki montaż i później sami zakasują rękawy i pieprzą robotę w większości wypadków bo np. mając taśmy bez butylu kleją na akryl - bo wyjdzie najtaniej, nie liczą odpadów, nie liczą materiałów do gruntowania ścian, te kilka stów przesłania im oczy jak po metalonu

Aż zal .... ściska czytając takie posty

Fin... nie przekonasz, jak u wujka Sknerusa zamiast źrenic zapalają się $$

 

Staram się przeanalizować czy oferta na montaż warstwowy nie jest wygórowana, ciekawe czy Ty jareko prywatnie bierzesz wszystko bez zastanowienia, wiem, że skoro działasz w tej branży będziesz bronił swojego ale ja wolę racjonalnie wydawać pieniądze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Staram się przeanalizować czy oferta na montaż warstwowy nie jest wygórowana, ciekawe czy Ty jareko prywatnie bierzesz wszystko bez zastanowienia, wiem, że skoro działasz w tej branży będziesz bronił swojego ale ja wolę racjonalnie wydawać pieniądze!

 

może to kwestia "zmęczenia" tematem ale chodzi o to, że cena taśm to nie wszystko za co należy zapłacić przy takim montażu a niestety inwestorzy zazwyczaj TYLKO to biorą pod uwagę, jak jedziesz wymienić np pasek klinowy to też płacisz chyba zdecydowanie więcej niż cena paska w hurtowni?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwson opowiem ci krótką historię.

Kilka lat temu podjąłem się montażu okien w warstwie ocieplenia i z zastosowaniem folii paroszczelnych jak i taśm rozprężnych w ścianie 3W.

Uzgodniliśmy cenę końcową zgodnie z moją kalkulacją ale jak przyszło na koniec do płacenia Inwestror podtyka mi pod nos wyliczenie na ile go okradłem - tak! okradłem bo tak zostało to przedstawione.

Do porównania cen wziął z allegro taśmę 10/3 gdzie została zużyta 15/10 i miejscami 20/15, folie paroszczelną bez butylu o szerokości 5 cm gdzie została zużyta Illbrucka z butylem szerokości 10 cm a i tak miejscami trzeba było sztukować i szła 5 i 10. Do JB-D się nie przyczepił bo jakoś tańszej oferty na allegro nie znalazł, choć kotwy boczne i górne powiedział, że mogłem zastosować krótsze tym samym tańsze

Od tamtego czasu unikam już takich montaży bądź uzgadniam je tak, że to klient ma kupować to co ja mu powiem, by znów mnie nie oskarżył

Dlatego coraz mnie lubię FM, gdyby nie ciągłe osłabienie po chorobie nawet bym tu nie zaglądał gdyż w... mnie ciągłe podnoszenie tematu najniższych cen za towar który powinien być z najwyższej półki zamiast faktycznego dzielenia się problemami na budowie i jak je rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

może to kwestia "zmęczenia" tematem ale chodzi o to, że cena taśm to nie wszystko za co należy zapłacić przy takim montażu a niestety inwestorzy zazwyczaj TYLKO to biorą pod uwagę, jak jedziesz wymienić np pasek klinowy to też płacisz chyba zdecydowanie więcej niż cena paska w hurtowni?

 

 

 

Pozdrawiam

 

to co piszesz jest oczywiste, ja nie napisałem ,że taki montaż powinien kosztować tyle co taśmy! Dały mi do myślenia wizyty u sprzedawców okien (polecanych na tym forum), których wyceny za tem sam montaż warstwowy zawierają się od 1000 do 2500 zł. Stąd przeszła mi myśl wykonania tego samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proponuję jeszcze inwestorom samodzielny montaż okien, można zaoszczędzić o wiele więcej niż na taśmach ;-) Co tam, kilkanaście kotew i kołków, kilka klinów plastikowych, puszka piany montażowej i za miej niż 50zł macie zamontowane okno (narzędzi nie liczę bo pewnie każdy ma, a jak nie ma to pożyczy). I wtedy sprzedawcy będą sprzedawać okna i drzwi jak bułki w sklepie - bez wypłacania pensji montażystom, bez amortyzacji samochodów, bez amortyzacji sprzętu, bez regulacji, bez problemów :-), żyć nie umierać.

 

ps. mój Teść wg. mnie fachowiec - od czasu do czasu robi drobne prace w wykończeniówce i jak czasami poda mi swoje stawki, to ja montaż okien musiał bym liczyć 2x więcej niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwson opowiem ci krótką historię.

Kilka lat temu podjąłem się montażu okien w warstwie ocieplenia i z zastosowaniem folii paroszczelnych jak i taśm rozprężnych w ścianie 3W.

Uzgodniliśmy cenę końcową zgodnie z moją kalkulacją ale jak przyszło na koniec do płacenia Inwestror podtyka mi pod nos wyliczenie na ile go okradłem - tak! okradłem bo tak zostało to przedstawione.

Do porównania cen wziął z allegro taśmę 10/3 gdzie została zużyta 15/10 i miejscami 20/15, folie paroszczelną bez butylu o szerokości 5 cm gdzie została zużyta Illbrucka z butylem szerokości 10 cm a i tak miejscami trzeba było sztukować i szła 5 i 10. Do JB-D się nie przyczepił bo jakoś tańszej oferty na allegro nie znalazł, choć kotwy boczne i górne powiedział, że mogłem zastosować krótsze tym samym tańsze

Od tamtego czasu unikam już takich montaży bądź uzgadniam je tak, że to klient ma kupować to co ja mu powiem, by znów mnie nie oskarżył

Dlatego coraz mnie lubię FM, gdyby nie ciągłe osłabienie po chorobie nawet bym tu nie zaglądał gdyż w... mnie ciągłe podnoszenie tematu najniższych cen za towar który powinien być z najwyższej półki zamiast faktycznego dzielenia się problemami na budowie i jak je rozwiązać

 

Odbiegliśmy mocno od tematu, znam cenę warstwowego montażu, nikogo nie planowałem rozliczać z cen materiałów na aukcjach internetowych i ich robocizny, zastanawiałem się czy wykonanie samodzielnie montażu warstwowego po zamontowaniu okien będzie prawidłowe i spełni swoje funkcje stąd moje pytanie na tym forum. Powinienem je zadać w wątku zrób to sam i nie byłoby problemu bo tam nikogo nie dziwi, że ktoś chce coś zrobić sam w swoim domu!

A co do ceny to wielokrotnie się przekonałem, że najwyższa cena nie gwarantuje najwyższej jakości, choć muszę przyznać, że często cena i jakość idą w parze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A montaż warstwowy musi kosztować drogo, jeśli ma być kompleksowy, wymaga czasu, który w innym miejscu (na innej budowie) byłby przeznaczony na zarabianie konkretnych pieniędzy. Bo nie wiem jak u kolegów, ale moja firma jest właściwie firmą usługową (prawie wszystkie okna, drzwi itp sprzedaje z montażem), tak więc zarabiam na świadczeniu usług, a ich wycena zależy od pracochłonności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak nigdzie indziej jest masa wszystkiego - od najtańszych produktów, poprzez tzw. średnią półkę i najwyższą ( w tym segmencie śladowe ilości).

Wykonawcy z doświadczeniem kilkuletnim w większości wiedzą, które produkty zapewniają jakość NA DŁUGIE LATA.

Ale każdy średniointeligentny powinien wiedzieć, że NAJTAŃSZE produkty są niskiej jakości co skutkuje ich KIEPSKĄ efektywnością a także żywotnością.

Niestety, ale budownictwo na całym Świecie to branża gdzie spora część robót ma charakter zakryty/skończony czyli albo nienaprawialny albo trudnonaprawialny co generuje de facto wysokie koszta.

Jest przysłowie mocno kompetentne w tego typu sytuacjach jak dylematy Inwestora cena versus jakość - TANIO BUDUJESZ dwa razy REMONTUJESZ.

P.S. szczególnie jak się buduje na kredyt np. 20 - 30 letni to w mojej opinii wypada nie dopłacać przez ten okres do obiektu tylko skoncentrować się na spłacaniu garba.

 

Z tego co zauważyłem po tym Forum to większość Inwestorów poprostu stosuje strategię CCC ( Cena Czyni Cuda). A co ciekawe w przypadku probemu dalej poruszają się tą samą zasadą :):):) Później się ludzie dziwią nie wiadomo czemu i wypisują pierdoły nie chcąc się przyznać do swojej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwsonwychodzi więc że dopłata jest ok. czy zrobisz sam po zamontowaniu okien? szczerze śmiem wątpić!

Możesz zawsze spytać ile będzie mniej jak nie będą musieli przyklejać taśmy do ściany ale czy ktoś tak robi?

Ja podaję cenę za całość -podoba się proszę nie podoba trudno. wiem że szkoda stracić klienta bo to zawsze nasz zarobek ale taki który będzie ci liczył co do grosza to później jeszcze się dziwi że w cenie nie ma zawieszania firanek.

Zawsze staram się przedstawić produkty na których pracujemy i pokazać co i jak będzie zrobione ... chce Pan liczyć ok, za drogo? trudno

zrobisz sam? ok. ale jak umiesz liczyć to teraz licz na siebie.

 

Dziś wstawiają mi okna dachowe (adaptuje poddasze-nie polecam:) ) kamienica 4 piętro.

Sam wiem jak to jest montować okna na 4piętrach bez windy.Montaż to "lajcik" wnoszenie wszystkiego na górę powoduje że odechciewa się już montować.

Podobnie jest z montażem standardowym a warstwowym,kto kleił taśmy wie że to zabawa dla jednej osoby na cały dzień jak nie i lepiej a za darmo to nic u nas nie ma.

 

Wczoraj jechałem 2 godziny do lekarza do Poznania(prywatnie). Ustalone godzi 18 wizyta. w trakcie jazdy dzwoni Pani z recepcji i mówi że jest poślizg 30 min. No ok trudno nic nie poradzę i pytam czy to będzie więcej czy tylko 30min? tak proszę być na 18.30.

Ok. Godzinę później (18.00) jestem na miejscu okazuje się że ludzie siedzą i jest 2,5 godziny poślizg a nie 30 min.

Nie wytrzymałem i zapytałem Pana Dr Hausa czy jak ok bierze za pół godziny 350zł bez paragonu itd to mi odda za 2 godziny bo o 30min poślizgu wiedziałem. Tylko to jest Polska 2013roku co wyjdziesz? a gdzie pójdziesz?

Mama mówiła żeby się uczyć na lekarza to nie kamieniami w szkołę i tak już zostałem przy oknach:)

 

(takie chwilowe pożalenie się na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem oferty na okna z KNS 10400 , DAKO 11700 i VERTEX 12000 wszystkie na podobnym profilu VEKA oraz z OKNOPLASTU. 12700. Do KNS po znajomosci (znajomy znajomego :)) mam w dobrej cenie rolety za 11000 tys. z pozostałych firm ofert od 13000 . Czy KNS to dobry wybór??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...