Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Napisałem że mam trzy oferty na vece, od 10400 do 12700, ale profil to chyba nie wszystko w oknach??

 

po 1 to jak pisze Charlie każdy ma odrobinę inne doświadczenia i nie zna wszystkich producentów

po 2 profil to nie wszystko są jeszcze okucia, szyby, montaż itp - które mogą mieć wpływ zarówno na jakość jak i na cenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich pytań są tutaj tysiące, ale przez to, że mam dwie identyczne cenowo oferty i nie wiem, którą wybrać, pozwalam sobie zadać to nudne do bólu pytanie.

Pomijając kwestię arcy ważnego montażu, która kombinacja jest lepsza?

 

-Brügmann AD Arte ; ArtPlus, profil klasy A, złoty dąb dwustronny, szerokość profilu 73mm, rama HP 68mm, skrzydło HP 80mm,2 uszczelki, szyba SGG CLIMATOP ULTRA N 0,6 4(16 Argon)4(16 Argon)4 , ciepła ramka, oferta dealera OknoPlus http://www.oknoplus.com.pl/okna-thermoplus

czy

-DPTS90 Veka Alphaline 90mm, klasa A, szerokość 90mm, 3 uszczelki, szyba SGG CLIMATOP ULTRA N 0,6 4(14 Argon)4(14 Argon)4, ciepła ramka, złoty dąb dwustronny, oferta salonu fabrycznego Dako, nie tego z linku, ale tutaj jest dobre zdjęcie: http://www.oknagalio.pl/okna-pcv/veka/dpt-90

 

Łączny obwód ościeżnic78m, powierzchnia okien 26m2, waga 950kg, 4 duże fiksy 2mx1,35, jedne drzwi tarasowe RU, 4 okna tylko uchył, 4okna RU.

Cena 12 000 z montażem.

 

Co wybrać?

Edytowane przez K160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbudowałem się dziś tym co ujrzałem u swojej klientki sprzed roku.Oj dziwnie to zabrzmiało - współczuję jej ogromnie gdyż miała wizytę nieproszonych gości, długą wizytę, najpierw zaczęli męczyć się z oknem w kuchni - nie poddało się, później dostali się na piętro, na bały taras, zaczęli pastwić się nad drzwiami balkonowymi - kolejna klęska, i ostatnia próba z drzwiami balkonowymi ale ze stałym słupkiem także zakończyła się niepowodzeniem.

Musieli walczyć długo, widać że mieli ze sobą łom

Okna zdewastowali i nadają się do wymiany mimo iż dalej dobrze funkcjonują choć szczelności niestety nie mają

a teraz najbardziej budująca informacja.

Okna nie są ani WK1 ani WK2 tylko mają standardowe wyposażenie od mojego dostawcy czyli cztery punkty antywyważeniowe,

Sam jestem zaskoczony, mile zaskoczony

 

http://www.jareko.pl/filmy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam do Was pytanie. W ostatnim czasie miałem okazje oglądać dom w stanie surowym zamkniętym na sprzedaż. Budujący zastosował w nim okna z firmy Rąbień na profilach aluplast. Czy warto w takim razie zawracać sobie głowę tą ofertą? Czytałem trochę o tej firmie i raczej ma słabą opinię na Muratorze. Dodatkowo z tego co czytałem firma ogłosiła upadłość. Orientujecie się może jak w takim wypadku wygląda sprawa z gwarancją? Głównie jednak zależy mi na Waszej opinii czy idąc w to rozwiązanie nie wpakuje się w kłopoty w późniejszym użytkowaniu okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witajcie,

 

Mam do Was pytanie. W ostatnim czasie miałem okazje oglądać dom w stanie surowym zamkniętym na sprzedaż. Budujący zastosował w nim okna z firmy Rąbień na profilach aluplast. Czy warto w takim razie zawracać sobie głowę tą ofertą? Czytałem trochę o tej firmie i raczej ma słabą opinię na Muratorze. Dodatkowo z tego co czytałem firma ogłosiła upadłość. Orientujecie się może jak w takim wypadku wygląda sprawa z gwarancją? Głównie jednak zależy mi na Waszej opinii czy idąc w to rozwiązanie nie wpakuje się w kłopoty w późniejszym użytkowaniu okien?

 

czy ja dobrze rozumiem ? uzależniasz zakup DOMU od tego jakie są w nim okna ? to chyba lekka przesada :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...