Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

 

 

czy ja dobrze rozumiem ? uzależniasz zakup DOMU od tego jakie są w nim okna ? to chyba lekka przesada :)

 

 

Pozdrawiam

 

Nie, bardziej decyzje czy np. kupic dom w taki stanie i od razu zainwestowac w wymiane okien. Chce wiedziec czy zerzywiscie te okna sa takie zle jak tutaj czesto na forum jest opisywane czy bardziej po prostu nie sa tak dobre jak okna innych producentow i dom z takimi oknami to nie takie zło jak niektorzy piszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale,

z mojego punktu widzenia, "deweloper" który zastosował Rąbień kierował się najniższą ceną. A jeśli zrobił to w oknach, to czemu miał się bardziej przykładać do innych etapów budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rąbienia to szału nie ma ale tragedii też nie, miałem do czynienia z tymi oknami jakiś czas i nic złego im się nie działo. Ja bym się bardziej zastanowił czy nie wymienić ich ze względów energooszczędnych na coś cieplejszego, bo jeżeli miałbyś wymieniać na inną 5-komorówke z 2 szybami to nie ma sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Michale,

z mojego punktu widzenia, "deweloper" który zastosował Rąbień kierował się najniższą ceną. A jeśli zrobił to w oknach, to czemu miał się bardziej przykładać do innych etapów budowy?

 

coś prawdy w tym może być ... w takim podejściu do budowania ale skoro to domek to pewnie powoli kasy zaczynało brakować i padło na średnie okna.

 

I tak jak pisał CINEK - masz fundusze wymień na lepsze i po problemie a jak nie, cóż będziesz mógł za jakiś czas ocenić Twój Rąbień :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czy np. kupic dom w taki stanie i od razu zainwestowac w wymiane okien. ....
Chcesz zainwestować sporą kasę w swoje nowe miejsce na ziemi to proponowałbym CI najpierw zamówić badanie termowizyjne domu - od tego bym zaczął

Wyjdą ci niedoróbki budowlana i montażowe przy oknach, bo szczerze mówiąc nawet najbardziej badziewiaste okna dobrze zamontowane i serwisowane przez człowieka znającego się na rzeczy wytrzymają dłużej niż się wydaje, na pewno dłużej niż często tylko dwuletnia gwarancja jaką daje developer.

Tu leży pies pogrzebany, gdyby ten co buduje domy odpowiadał dłużej za jakość wykonania to i okna byłyby montowane inne - ale to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staruszek przeżywa kryzys jaki chyba każdego z nas co jakiś czas dopada - forumowstręt po nawale postów 90% Inwestorów o których wspomniał Charlie

I ja go rozumiem bo też tak mam

O ile dobrze pamiętam idealny profil do domów pasywnych ale... ale upierdliwy do montażu jak Geneo, Si82+ i cała reszta wynalazków przewidzianych na zachodzie do domów pasywnych zaś u nas domy Pasywne często są zaprzeczeniem samej ich idei.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki innych sprzedawców. Z tego co widziałem w ofercie przyniesionej od klienta, nowy Drut "energooszczędny" wcale nie wychodzi jakoś specjalnie tanio. W porównaniu do 22 tyś na V90+ od Vetrexu, Drut wyszedł 21300 zł

 

W koncu na czym musza zarabiac. Reklama w TV do tanich nie nalezy. No i w koncu to "najlepsze okna" ;)

 

Jareko - Stary to w ogole nie czesto sie odzywa chociaz jak widze regularnie czyta co piszemy.. Bardziej mnie martwi bwojtek - prawie go nie widac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...