Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Szczerze mówiąc to nie znam się na oknach dachowych. Moje pytanie było w kontekście wymiany szyby zespolonej. Jak Velux silikonuje ramiak/listwę przyszybową do szkła to jest problem o tyle z wymianą, że trzeba mieć silikoniarkę z odpowiednim silikonem, żeby ponownie silikon położyć po wymianie szybki.

Jak ma zdolności to po 3 oknie powinien ten silikon jako tako położyć. Zaciąć trzeba końcówkę żygacza na 30 * .

Jak jest uszczelka, jak w oknach Pozbud czy Urzędowski to problemu nie ma.

Kolejny problem to odbicie listwy przyszybowej, żeby jej nie zniszczyć ( drewno). Szpachelki i delikatnie bo są tam też sztyftyciki ( przynajmniej powinny być ). Te sztyfciki postaraj się odratować i małym młoteczkiem z powrotem w te same miejsca delikatnie przybić.

Pozdrawiam

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki innych sprzedawców. Z tego co widziałem w ofercie przyniesionej od klienta, nowy Drut "energooszczędny" wcale nie wychodzi jakoś specjalnie tanio. W porównaniu do 22 tyś na V90+ od Vetrexu, Drut wyszedł 21300 zł

A w jakiej konfiguracji ten drut? Bo jeżeli z szybą 0,3 i wzmocnieniem z włókna szklanego to by nie był źle. Ale znając koszt takiego wkładu to śmiem wątpić. Wg mnie Drutex swoją reklamą kpi sobie z klientów i rynku okiennego. Twierdzą, że mają najcieplejsze okno na rynku co nie jest prawdą (choćby przytoczony wcześniej Adams ma cieplejsze). Do tego reklamowane parametry mają się prawdopodobnie nijak do realnego produktu. Nie widziałem do tej pory żadnego świadectwa z badań. Nawet tego od naszych południowych sąsiadów. Ale żyjemy w dzikim kraju jak to niektórzy mawiają...

Bardziej mnie martwi bwojtek - prawie go nie widac..

Zniechęciło mnie forum swoimi ciągłymi przepychankami. Coraz więcej sprzedawców (albo osób w inny sposób zainteresowanych promowaniem czegoś), którzy są tu tylko po to by złapać klienta a coraz mniej obiektywnych porad i opinii. Taki drugi oknonet się zrobił :( Ale czytam od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zniechęciło mnie forum swoimi ciągłymi przepychankami. Coraz więcej sprzedawców (albo osób w inny sposób zainteresowanych promowaniem czegoś), którzy są tu tylko po to by złapać klienta a coraz mniej obiektywnych porad i opinii. Taki drugi oknonet się zrobił :( Ale czytam od czasu do czasu.
Oj tu chyba Bwojtku przesadziłeś - do Oknonetu skąd już dawno uciekłem FM daleko, ciągle daleko i oby tak pozostało

Admin musi pilnować tych nawiedzonych jednopostowców - ostatnio był tu taki jeden, wysłałem do moderacji a mimo to wisiał prawie cały dzień - niestety bycie Adminem/Moderatorem zobowiązuje

Nie tylko zaglądaj do nas częściej ale i odzywaj się wszak Twój głos mile jest widziany :)

 

A co do Druta - nie ma znaczenia, doprawdy nie ma znaczenia jakie okna produkują, ważne jest dla wielu odbiorców że stać ich na reklamę w TV, że wbijają do głowy nazwę, to będzie procentować przy zakupie bo jednak większość budujących nie ma pojęcia o istnieniu tego Forum a jeśli nawet tu zaglądają to liczą na to, że akurat ich tanie okna będą poprawnie wykonane i zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadził, mam dokładnie takie same odczucia jak bwojtek - coraz mniej obiektywizmu, więcej przepychanek o jakieś bzdury.

Tylko proszę mi nie przypominać tego świadectwa :no: - gdybym posiadał czyjekolwiek inne to bym je wkleił.

 

Fin, nie mam czasu na regularne czytanie jakichkolwiek forów, nieraz mam zaległości tygodniowe, niektórych "naszych" tematów nawet nie kliknąłem. Już dawno pytałem, skąd macie tyle wolnego. Owszem, zdarza się że siedzę pół dnia przed kompem, rzadko jednak czynię to z nudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skąd macie tyle wolnego....
wiesz staruszku, ja mam tylko jeden etat, Ty o jeden więcej to i czasu masz mniej ;) .

Ciągle trwa proces rekonwalescencji stąd często tu z nudów zaglądam a i pogoda nie sprzyja jakimkolwiek pracom. Ale gadać faktycznie nie ma o czym - masz rację. Podstawowy problem jaki tu się pojawia to "...mam X ofert, ceny od A do Z, jakie okna wybrać?..." gdzie w tym samym zapytaniu tekst np. "czy warto przepłacać za ciepłą ramkę ?" co od razu określa kryterium wyboru

Poszedłbym z Wami na Piwo ale cholera nawet to mi przez gardło nie przechodzi - smaku nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czasu - ja mam super-robota (nieoceniona żona) który robi mi wyceny, pisze zamówienia, robi przelewy itp i nie myli się przy tym :)

 

Ps. Ale nie ma tak słodko - forum to nałóg i zamiast od pracy zaczynam dzień od przeglądu FM. Oj sporo spraw przez to zaniedbuję.

Edytowane przez finlandia
uzup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

bardzo prosze o pomoc.

Opis sytuacji: dom w stanie surowym otwartym, obecnie realizowany zakup okien + rolety.

W domu mamy 2 szt. okien o wymiarach 2700(szerokosc)x2500(wysokosc). okna beda trzyskrzydlowe.

Stanelismy przed dylematem zakupu rolety (naped elektryczny) na takie okno.

Nadproza w zaden sposob nie sa przygotowane na rolety (nie moglismy pod tym katem zmodyfikowac projektu).

Nie ma mozliwosci modyfikacji nadproza.

Pytanka:

1. Jaki typ rolety wybrac?

2. W jaki sposob je zamontowac? (unikniecie ewentualnych mostkow)

3. Jak zamontowac okno?

4. Roleta musi byc prawdopodobnie dzielona. Jak to wplywa na montaz?

5, Czy na przyklad przy zastosowaniu rolet zewnetrznych przerwa miedzy roleta a oknem o warstwe ocieplenia

nie wplywa niekorzystnie na okno, niektorzy inwestorzy twierdza, ze powstala wewnatrz temperatura moze powodowac deformacje okna a co za tym idzie pekanie szyby? Czy to mit? Jak tego uniknac? Rolety maja byc w kolorze antracyt.

Kazda pomoc z Panstwa strony mile widziana.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna mają mieć 270x250 czy to wymiar z roletą?

jeśli z roletą to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie poszerzeń górą do okna do których zamontować roletę zewnętrzną

okna 3 skrzydłowe zapewne dwa z nich będą na zasadzie ruchomego słupka.Podział można zrobić 1/3 2/3 i dać jeden lub dwa silniki(przy dwóch można zamykać każdą osobno) albo dać mocniejszy pancerz M4(pa45) i zrobić w całości

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same okna maja 270x250.

Poszerzenia górą - jezeli dobrze rozumiem jest to dodanie elementu nad okno, czyli w efekcie zmiana samego swiatla okna?

Niestety wtedy moge zapomniac o dobrym wizeruneku calego budynku:) Na scianach z duzymi oknami sa rowniez male okna, wymiar najmniejszego 90x60:(

Moze istnieje jakies rozwiazanie numer 2?

Tak okno trzyskrzydlowe bedzie typu 1/3 2/3 (slupek ruchomy), czyli podzial rolet moze byc identyczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie numer dwa:

- wysunąć okno poza lico ściany na minimum 20 mm - zakładając że nadproża są wykonane równo - pod skrzynkę podłożyć 20 mm styroduru - i tu uwaga - jeśli się da im więcej wysuniesz okno tym grubiej będzie ocieplenia

i niczego się nie obawiać że coś tam z oknem dziać się będzie - prawidłowo zostanie okotwione w nadprożu - zakładając że będziesz miała do czynienia z Montażystą

 

rozwiązanie zaproponowane przez Witka - http://www.jareko.pl/rolety-zewnetrzne/problemy-montazowe-z-roletami/ - najlepsze z możliwych, najcieplejsze i wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thanks:) z tymi nadprożami może być róznie, cały strop razem z nadprożami,

ktore jednoczesnie sa elementem stropu (taki wieniec) byl lany, ale oczywiscie sprawdze jak to wyglada w praktyce

to jeszcze Was trochę pomecze, a rozwiązanie numer 3 - roleta zewnetrzna montowana na warstwe ocieplenia?

Nie polecacie takiego rozwiazania, albo polecacie tylko nie wszystko jeszcze lapie:)

Powiem o jeszcze jednym minusie mojego okna. Okno ma naswietle o wysokosci 50cm, u gory.

Zaczelam sie zastanawiac jak ja taka rolete umyje (chociaz raz na rok) od wewnatrz, jezeli roleta znajdzie sie przy samym oknie...

Takie mam wlasnie dylematy...

linku niestety nie udalo mi sie otworzyc:(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...