Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

podział na 3 równe przy słupku ruchomym? to po co ci ruchomy słupek jak będziesz miał prowadnice w świetle przejścia?

jeśli masz wszystkie skrzydła otwierane to spokojnie ją umyjesz jeśli nie to otwierasz rewizje i myjesz albo (to już hardcore wyciągasz szybę)

opcja nr 3 tylko wtedy gdy będzie do czego się złapać a nie w sam styropian:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym podzialem na 3 to sie nie zrozumielismy. 1 czesc rolety bedzie na jedno skrzydlo okna, a druga na 2 pozostale te ze slupkiem otwieranym.

"opcja nr 3 tylko wtedy gdy będzie do czego się złapać a nie w sam styropian " - prosze o pare slow dodatkowych w tym temacie.

Do czego moglabym sie zlapac? Jakies dlugie sruby montujace, tak aby dotrzec az do muru, czy wymurowac dodatkowe wzmocnienie nad oknem do zamontowania skrzynki, ale czy wtedy wzmocnienia sa potrzebne rowniez pod prowadnice, czy znowu jakies dlugie sruby do zamontowania prowadnic...? Przyznam sie, ze troche glupkuje, poniewaz jestem zielona, az drugiej strony lubie wszystko wiedziec:)

P.S. tutaj przepraszam za dodatkowe pytania, poniewaz moze moglabym znalezc odpowiedzi w temacie, tylko, ze przebrnelam juz przez 1/4 z 1166

i nie moge tego wszystkiego zebrac razem:(, tym bardziej, ze to temat o oknach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, w pierwszej strony jaka wyskoczyła w grafice na hasło "rolety elewacyjne"

I sprawa najważniejsza, w przypadku gdy z jakiś powodów roleta będzie rozwijać się w skrzynce w pewnym momencie skrzynkę rozwali (otworzy)

Przy elewacyjnej nic się nie stanie, przy zakrytej siatką elewacja do poprawy

r1.jpg

R2.jpg

R3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!! Jestem tu nowy, nie bić ;). Poszukuję okien jak w temacie, ale dopiero teraz mnie przypiliło żeby zainteresować się przedmiotowym tematem, bo czeka mnie na wiosnę wymiana okien w mieszkaniu, w bloku. Oczywiście chciałbym dowiedzieć się jakiego producenta wybrać, ale świadomy jestem, że nikt mi bezpośredni odpowiedzi nie udzieli, "bez trudu nie ma cudu" :p. Szok, ten temat jest już od 2002 roku i przyznam, że nie mam zamiaru wszystkie wpisów czytać, a to dlatego, że technologia zapewne się zmieniła, okucia również, a ja pewnie specem od okien i tak nie zostanę. W związku z czym, podpowiedźcie, od której strony zacząć czytać tego tematu żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat okien na profilu pcv obecnie dostępnych na rynku, a dzięki temu dobrać okna do swojego portfela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, ten temat jest już od 2002 roku i przyznam, że nie mam zamiaru wszystkie wpisów czytać, a to dlatego, że technologia zapewne się zmieniła, okucia również, a ja pewnie specem od okien i tak nie zostanę. W związku z czym, podpowiedźcie, od której strony zacząć czytać tego tematu żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat okien na profilu pcv obecnie dostępnych na rynku, a dzięki temu dobrać okna do swojego portfela.

 

Najlepiej od strony tysiąc pięćset sto dziewięćset. :confused:

 

P.S.

Napisz jakim budżetem dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem ten temat w dziale "poddasze jest nasze" ale zero odpowiedzi... Może tu mi ktoś pomoże albo podpowie gdzie pytać aby uzyskać odpowiedź, z góry przepraszam za swój stanm i błedy- imieniny mam w domu

"Witam , w projekcie domu który buduje jest 8 okien dachowych, zdecydowałem się na zakup okien Fakro PTP-V do łazienki i FTP-V do pozostałych pomieszczeń. Jak w tytule czy jest sens kupować zestawy XDK wraz z izolacją do każdego okna czy kupić wełne do ocieplenia ,folie i zaufać dekarzowi że zrobi to dostatecznie dobrze. Każdy taki zestaw to 150 zł co w moim przypadku daje kwotę 1200 zł za wszystkie okna... Przy okazji chciałbym zapytać czy w łazience na poddaszu sama podłogówka zdaje egzamin z oknami dachowymi, czy okna się nie pocą? Wiem że najważniejsza jest wentylacja ale spotkałem się też z opiniami że pod każdym oknem dachowym powinien być grzejnik aby nie było problemów ze skraplaniem się pary wodnej na oknie Pozdrawiam wszystkich Piotr"

 

 

P.S z góry dziękuje za rady typu okna dachowe to samo zło i zlikwiduj je wszystkie. Mam taki projekt jaki mam i na poddaszu są tylko okna dachowe a poza tym to wstępnie było ich 12 i 4 najmniej potrzebne zlikwidowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od strony tysiąc pięćset sto dziewięćset. :confused:

 

P.S.

Napisz jakim budżetem dysponujesz.

 

Uwielbiam takie uwagi. Czy ja napisałem, ze nie chcę zapoznać się z tematem? Chciałem uzyskać od osób, które śledzą temat od dłuższego czasu, od jakiego momentu najlepiej zacząć czytać biorąc pod uwagę obecną technologię okien na rynku. Przypuszczam, że jesteś w tej branży doświadczoną osobą i śledzisz temat, więc po co te złośliwości. Jeśli natomiast chodzi o budżet, to na obecną chwilę pomińmy jego wysokość. Jak nie będzie mnie stać na najlepsze okna na rynku, to przynajmniej będę wiedział co tracę, ale mam nadzieję, że przynajmniej kupię dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem ten temat w dziale "poddasze jest nasze" ale zero odpowiedzi... Może tu mi ktoś pomoże albo podpowie gdzie pytać aby uzyskać odpowiedź, ...

No jak już kacyk minął, to czas szukać jeszcze raz: DACHY.

W 90% firmy okienne nie zajmują się oknami dachowymi, a jak już, to mają jeszcze inne mydło i powidło i nie mają czasu na forum. A dekarze - to może i owszem:)

 

ph24,

w tym wątku będzie ciężko odszukać wiadomości. TO bardziej taki rozbudowany czat :)

W innych tematach wczoraj i przedwczoraj zostało polecone Abecadło na stronie oknotest.pl

Ale ja bym zaczął od wizyty w 2-3 firmach okiennych(możesz wcześniej zmierzyć swoje okna). Łatwiej będzie później zrozumieć to co czytasz w siecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już kacyk minął, to czas szukać jeszcze raz: DACHY.

W 90% firmy okienne nie zajmują się oknami dachowymi, a jak już, to mają jeszcze inne mydło i powidło i nie mają czasu na forum. A dekarze - to może i owszem:)

 

ph24,

w tym wątku będzie ciężko odszukać wiadomości. TO bardziej taki rozbudowany czat :)

W innych tematach wczoraj i przedwczoraj zostało polecone Abecadło na stronie oknotest.pl

Ale ja bym zaczął od wizyty w 2-3 firmach okiennych(możesz wcześniej zmierzyć swoje okna). Łatwiej będzie później zrozumieć to co czytasz w siecie.

 

Sprawdze to abecadło, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie uwagi. Czy ja napisałem, ze nie chcę zapoznać się z tematem? Chciałem uzyskać od osób, które śledzą temat od dłuższego czasu, od jakiego momentu najlepiej zacząć czytać biorąc pod uwagę obecną technologię okien na rynku. Przypuszczam, że jesteś w tej branży doświadczoną osobą i śledzisz temat, więc po co te złośliwości. Jeśli natomiast chodzi o budżet, to na obecną chwilę pomińmy jego wysokość. Jak nie będzie mnie stać na najlepsze okna na rynku, to przynajmniej będę wiedział co tracę, ale mam nadzieję, że przynajmniej kupię dobre.

 

Nie no to taki żart był. A od kiedy czytać przecież wystarczy popatrzeć na daty postów zacznij od tego roku i miesiąca co Cie interesuje. TY nie chcesz czytac do początku a ktoś za ciebie ma szukać?

Dobrymi i polecanymi profilami są np. Schuco.

Ale ty nie podajesz żadnych informacji, a ja nie mam szklanej kuli z fusów nie wróże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co sądzicie o oknach z KRISPOLA FEN 76 i FEN 92. Zastanawiam się nad tym produktem,...

Na profilu Salamandra to robią...; proponują w miarę dobrą cenę-ale moze dlatego, że i rolety i do tego jeszcze brama...

Co Wy byście polecili? Co lepsze - drewno czy PCW? Z góry wielkie dzięki za info i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców - praktyków.

Architekt wymyślił, Inwestor przyklepał tego typu konstrukcję: Ściana ze szkła wewnątrz pomieszczenia ( biuro sporej firmy, duża powierzchnia ) zdobionego aplkacjami drewnianymi po obu stronach tafli ( chodzi o długie drewniane, naturalne aleokorowane kłody przecięte wzdłuż osi na pół ), które to połówki trzeba zamontować po obu stronach tafli szkła via otwory wywiercone w szkle.

Czego użyć - chodzi mi o jakieś łączniki,które umożliwią rozmontowanie tego drewna kiedyś tam i jego renowację ( oczyszczenia i takie tam). Oczywiście łączenie nie może być widoczne z zewnątrz.

Standard to nawierty nieprzelotowe w kłodach, kołki drewniane + na klej i już. Tak jak w meblach. Ale tego później nie da się rozmontować "bezkrwawo".

Macie jakiś pomysł w kontekście łączników - mogą być stalowe a średnica trzpienia do 25 mm

Ciężarem kłód nie sugerujcie się bo otwory co 30 cm zdublowane w pionowej osi na szerokości 1,5 mb rozłożą sporą masę.

 

Myślę o takich systemach jakie występują w lustrach z ramą - kołekhakowy w ścianę a w ramie lustra gniazdo pod hak. Rama lustra licuje z powierzchnią ściany. Tylko gdzie kupić takie gniazda ?

A może macie inne pomysły ? Taśmy klejące dwustronne też odpadają

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - a może nie skupiać się na łączeniu tych kłód do szyby - jeśli drewno nie będzie idealnie wysuszone i choć odrobinę wysezonowane - zacznie się wyginać a będąc związane ze szkłem wcześniej czy później szkło nie wytrzyma - pracujące drewno to siły niewyobrażalne

Może skupić się na powiązaniu bel z podłogą i sufitem pozostawiając szkło swobodnie między kłodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...