Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie - a może nie skupiać się na łączeniu tych kłód do szyby - jeśli drewno nie będzie idealnie wysuszone i choć odrobinę wysezonowane - zacznie się wyginać a będąc związane ze szkłem wcześniej czy później szkło nie wytrzyma - pracujące drewno to siły niewyobrażalne

Może skupić się na powiązaniu bel z podłogą i sufitem pozostawiając szkło swobodnie między kłodami?

 

Drogi Jarku :)

Szkło hartowane da radę - wytrzymałość na zginanie 120 N/mm2 ; wytrzymałość na ściskanie 700 - 900 N/mm2. Jeśli nie za dużo Ci to mówi to uwierz mi, że da radę.

 

Co do drewna to też się nie martw bo napewno surówki nie mam zamiaru użyć tylko z 17% wilgotnością dodatkowo w odpowiedni sposób zabezpieczone powierzchniowo +lakier bezbarwny.

 

Co prawda nie będzie to kantówka tylko masyw ale ma to swój urok w momencie powstawania szczelin - Architekt ma wizję, Klient iluminuje w tym samym kierunku w związku z tym sam wiesz, że trzeba spełniać marzenia :)

 

Potrzebuję wiedzieć gdzie taklie konsole kupić o jakich pisałem - lustra wiesza się w ten sposób, że kołek hakowy w ścianę a w ramie zamontowana jest taka konsola w którą wchodzi hak i rama licuje ze ścianą.

Nawet kuźwa niewiemjak to się nazywa nie mówiąc już gdzie to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... dzięki, Charlie - juz patrzę.... A o tych z Krispola gdzieś słyszałeś?

Mam jeszcze ofertę na PCW Veka Optimal Black 84/70 i Veka Alphaline 90+?

Jakie opinie na ich temat???

Będę b. wdzięczny za pomoc...

 

Jak już PVC to VEKA 90+ lub Schueco Si 82 . Profile na miarę XXI wieku. Są też inne ale do tych mam zaufanie.

Jest tu na forum bardzo dobry sprzedawca i montażysta z Twojego regionu, nick "witek86".

Skontaktuj się z człowiekiem i do przodu.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już PVC to VEKA 90+ lub Schueco Si 82 . Profile na miarę XXI wieku. Są też inne ale do tych mam zaufanie.....

 

Profile z żywotnością 8-10 lat budzą zaufanie ?

P.S. jeśli już PVC to jak najgrubsze profile np. typu Alphaline czy Schueco Si 82.One jeszcze jako tako w naszej strefie klimatycznej sprawdzają się w skali 8 - 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

 

Oknoplast:

Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł

http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

 

Dako:

DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł

http://www.dako.eu/article,1,89,707

 

Drutex:

Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł

http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/okna-pvc/iglo-energy.html

 

I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo jak na dobrą jakość po intensywnym użytkowaniu okien z kształtowników PVC - np. skrzydło drzwi balkonowych na werandzie z wyjściem na ogród. 20 razy otwierane i zamykane w ciągu dnia.. Ja jestem tak częstym użytkownikiem takiej konstrukcji. To jest min.7300 rocznie pełnych cykli ( otwarcie + zamknięcie ) co w skali 10 lat daje 73.000,00 cykli. Cykli klamki jeszcze więcej bo dochodzi uchył na tym samym skrzydle.

Także nie jest źle - Stary, jak na plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko w oknoplaście dostałem wydruk oferty a w pozostałych wycena została napisana długopisem na kartce papieru:( co do ciepłej ramki to u pierwszego producenta musiałbym dopłacić 700zł w dako 500zł a w drutexie nie chciał albo nie potrafił powiedzieć ile to będzie kosztowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to wolałbym porównywać konkrety a tych trochę brak. Podałeś U szyby ale nie wiadomo jakie jest U profilu i U ramki.

Bez tych informacji nie wiadomo jakie jest konkretne U dla całego okna - a raczej na pewno jest inne wśród tych trzech producentów.

Poza tym nie bardzo wiem jak można nie podać klientowi ceny z ciepłą ramką - cóż to za sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to u żadnego producenta u którego byłem nie proponowali mi ciepłej ramki w standardzie z pakietem 3 szybowym. Co sądzicie o tym nowym produkcie firmy drutex? cena wydaje się korzystna tylko jak z ich jakością? A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. Będę wdzięczny za każdą opinie na temat tych trzech producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, które podałeś ja wybrałbym Dako. Dopłać do ramki Swisspacer. Produkt ogólnie OK .

Nie sugeruj się czasem Uw, które podaje Oknoplast, bo ----tutaj cytat z innego forum "Jednym ze sposobów jest wyznaczanie współczynnika Uw metodą obliczeniową zgodnie z normą PN-EN ISO 10077-1. Obliczenia dokonuje się m.in. dla okna referencyjnego o wymiarach 1230 x 1480mm i takie wartości przenikalności cieplnej podawane są w naszym systemie, w celu ujednolicenia danych obliczeniowych. Na życzenie klienta wykonujemy obliczenia współczynnika Uw dla każdego okna indywidualnie.

pozdrawiam

Monika Sosnowska-Rainer

Specjalista ds. PR

OKNOPLAST"

Mam nadzieję, że Pani Monika się nie obrazi :)

 

O. ma w standardzie ramkę aluminiową, a ta ich "ciepła" to zwykła ramka stalowa.

 

Iglo Energy - jak wiadomo z reklam to najlepsze okna (i najcieplejsze) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dako wyceń sobie jeszcze szybę 4/18/4/18/4 Ug=0,5 cena powinna być zbliżona do Ug=0,6 - jedyny minus to przy pakiecie 48mm wąska 6mm listwa przy szybie. Jeżeli żaden ze sprzedawców nie zaproponował ciepłej ramki to duży minus każdemu.

 

Oknoplast od kilku lat zrezygnował z podawania współczynnika Uw dla każdego okna, bez ciepłej ramki małe okna mają Uw na poziomie 1,1, a wiadomo marketing działa. No i te 3mm szyby, zaczyna się odchudzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. .

Faktycznie przy tym producencie warto bardziej przyłożyć się do sprawdzenia sprzedawcy. Tanie okna sprzedają "tanie" punkty i czasem nie mają pojęcia o dobrych rzeczach.

A dodatkowo Drutex czyści forum z nieprzychylnych sobie wątków (jeszcze w tym tygodniu znikł stąd jeden - o reklamacji z Elbląga... ) Nie są to zagrania fair play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile z żywotnością 8-10 lat budzą zaufanie ?

 

CZYTAJĄC TEN WĄTEK WIDZĘ, ŻE POJAWIŁO SIĘ ZNACZENIE POSIADANIA WENTYLACJI MECHANICZNEJ LUB GRAWITACYJNEJ.

Mam grawitacyjną.

 

Co myślicie o wyborze stolarki okiennej z grupy:

 

WINERGETIC PREMIUM- Oknoplast,

http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

 

Euro-Design 86 Plus- Rehau,

http://www.rehau.com/PL_pl/budownictwo/systemy_okienne_i_fasadowe/Systemy_okienne/Euro-Design_86_plus/463598/euro-design-86-plus.html?tab=463600

 

Ideal 8000-Aluplast,

http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=6&podgrupa=9&module=katalog&kategoria=36

 

Gealan-

http://s9000.gealan.de/site/vorteile.php?lang=pl

 

 

Schueco-Schüco Corona SI 82 Cava.

http://www.schueco.com/web/pl/privatkunden/fenster_und_tueren/produkte/fenster/kunststofffenster

 

 

Salamander oraz Brugman chyba nie mają takiego profila- 6 komór, 3 uszczelki, profil skrzydła i ościeżnicy ok 83mm?

Edytowane przez diodonna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...