Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no dobra Sokole Oko - o ile ma lepszą transparencję ?

Śmignij jakąś cyfrą - 1 -2 - 3 % lepiej ?

Ile w.g Ciebie ?

1-3 % ???? Znacznie większa różnica.

Podam kilka przykładów budowy niektórych szyb dwukomorowych -

1. Lt =~71-72%, g=~49-51%

- 4t/10a/4/10a/4t - Ug=0,8

-4t/12a/4/12a/4t, - Ug = 0,7

- 4t/14a/4/14a/4t, - Ug = 0,6

- 4t/16a/4/16a/4t, - Ug = 0,6

- 4t/18a/4/18a/4t, - Ug =0,5

W powyższych przypadkach różnice pomiędzy szybami czy producentami są nieznaczne w parametrach Lt i g, natomiast aby uzyskać 0,5 na ramkach 16 mm jest używane szkło znacznie "ciemniejsze", pokryte inną warstwą tlenków, np:

- 3t/16a/3/16a/3t, - Ug=0,5

- 4t/16a/4/16a/4t, - Ug=0,5

Uzyskuje Lt =~58-60%, g=~36-38%.

Różnica w transparencji pomiędzy 71% a 57% to już nie jest akademickie 1-3% lecz 15-20 % !

W powyższych przykładach parametry podane: Ug wedle normy EN 673, Lt i g wedle normy EN 410

Edytowane przez stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Odnośnie dyskusji akademickiej - tak na prawdę roznica 0,1 na szybie jest az tak istotna? Dla przecietnego Inwestora to nie są nawet setki złotych. Nie jestem pewien czy w ogole dziesiątki ?

Fin, różnica na Ug wynosząca 0,1 generuje różnicę na Uw okna referencyjnego w granicach 7-10 %, więc jest to warte zastanowienia.

Przykłady dla pierwszego, lepszego okna referencyjnego w zależności od "ciepłoty" pakietu

- szyba Ug = 0,7, okno Uw = 1,0

- szyba Ug = 0,6, okno Uw = 0,93

- szyba Ug = 0,5, okno Uw = 0,86

Jest różnica?

Pozostałe parametry, odnoszące się do przenikania światła, energii, itp. pominąłem jako nieistotne w tym przypadku.

Edytowane przez stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, z całym szacunkiem ale różnica w Lt czyli przezierności pomiędzy 72% a 58% w widoku od wewnatrz jest żadna. Nie ma takiego oka co by to wypatrzyło. Dopiero poniżej 50% jesteś w stanie stwierdzić, że słońce "ciemniej" świeci przez taką szybę - nie razi w oko czyli swobodnie na nie patrzysz. Tak organoleptycznie badasz czy szkło przeciwsłoneczne spełnia oczekiwania. Lt poniżej 50% maja szkła przeciwsłoneczne różnego typu. W warszawie najciemniejsze szkło jest na obiekcie kolokwialnie zwanym różowe portki - róg Al. Jana PawłaII i Al. Jerozolimskich 32% tam mają i cały dzień światło palą. Szkło szpiegowskie ma Lt = 7%.

Z zewnątrz patrząc na szkło Lt 72% i 58% - zgodzę się - widać różnicę. Ale słynny syndrom firanek jest w obu szybach :)

Natomiast współczynnik g bierze się pod uwagę w lecie kiedy okien sie nie otwiera ale to tylko ma sens przy klimatyzacji a w zimie nie ma w Polsce słońca - sorry, dzisiaj było drugi raz od 2 miesięcy.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gealana to raczej sobie odpuść co do reszty to dobre systemy. Dobrze poskładać te okna i dobrze zamontować i będą działać. poszukaj sobie jeszcze bluevolution ;)

 

 

Czy można prosić o więcej szczegółów czemu nie Gealan? Co nie tak i może jest więcej osób na forum które odradzają te profile. Bardzo proszę podzielić się swoimi uwagami, z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna z zaokrąglonym skrzydłem od zewnątrz a Ty piszesz że zakończenie słupka ruchomego za mało kanciaste........ Nie nadążam.
To dom jest kanciasty i prostych, zwykłych okien szukam!

 

 

 

Znalazłam także okna- producent VIDOK spod Rzeszowa, profil VEKA, okna PCV ENERGO;

6-komorowy prosty nowoczesny profil, trzyszybowy pakiet okienny 40 mm, 90 mm głębokość profila, wstawka ocieplająca-nie wiem jaka.

Czy to dobre parametry i jaka firma?

Znacie tę firmę, ich wyroby, serwis?

 

 

 

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dom jest kanciasty i prostych, zwykłych okien szukam!

 

 

 

Znalazłam także okna- producent VIDOK spod Rzeszowa, profil VEKA, okna PCV ENERGO;

6-komorowy prosty nowoczesny profil, trzyszybowy pakiet okienny 40 mm, 90 mm głębokość profila, wstawka ocieplająca-nie wiem jaka.

Czy to dobre parametry i jaka firma?

Znacie tę firmę, ich wyroby, serwis?

 

 

 

Dziękuję za informacje.

 

Okna z profilu VEKA ALPHALINE z klinem docieplającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś tu już czytałem jak to jest ale nie mogę teraz znaleźć. Jak to jest, która folia jest bardziej zasadna, która ma większy sens i jeśli stosować tylko jedną, to którą wybrać, a którą nie: paroszczelna (wewn.) czy paroprzepuszczalna (zewn.)? Proszę o uzasadnienie

 

a które opony ważniejsze dla bezpieczeństwa jazdy ? przód ? a może jednak tył ? czy raczej i to i to ?

 

moim zdaniem OBIE są ważne i odpowiadają za inne aspekty połączenia - i tak mają być stosowane nie słyszałem aby którykolwiek producent tego rodzaju systemów podawał zastosowanie, której jest bardziej zasadne - stanowią one pewien system i tak należy je stosować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...