Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przy oknach wysuniętych 3cm to z montażu warstwowego wykonasz tylko warstwę wewnętrzną a zewnętrzną dopiero podczas wykonywania ocieplenia budynku.

 

OK, czyli od wewn. paroszczelna a od zewn. narazie nic? Ocieplenie będzie znacznie, znacznie później, A co ze szczeliną między oknem a ścianą, pianka? I jak ją zabezpieczyć, zaprawa, klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale, że nie.

 

 

 

Prościuteńki dowód. Tempo osuszania szczeliny nie ma żadnego związku z folią paroprzepuszczalną. Po prostu materiał termoizolacji oddaje wilgoć pod wpływem temperatury i tyle. Postawienie mu na drodze "bariery" w postaci folii paroprzepuszczalnej może ten proces nawet spowolnić, co już będzie zależne od oporu dyfuzyjengo materiału z którego wykonana będzie folia. Jeśli nie ma folii nie ma dodatkowego oporu - parowanie przebiega szybciej. Proste? Idea stosowania uszczelnień zewnętrznych zasadza się na ograniczaniu możliwości zawilgocenia spoiny na skutek wody opadowej przy jednoczesnej możliwości odparowania tego co się przedostanie. Ergo ważniejsza jest dla folii zewnętrznych jej wodoszczelność niż paroprzepuszczalność. Dlatego też coraz powszechniej odchodzi się w spoinach od folii na rzecz taśm rozpręznych, w których wszystkie procesy fizyczne zachodzą w sposób bardziej zrównoważony i bez udziału użytkownika, czy projektanta, który stosując dwa rodzaje folii powinien się pofatygować do wykonania obliczeń jakimiż to parametrami powinny się charakteryzować w zakładanych warunkach temperaturowo-wilgotnościowych i danym klimacie.

 

Czyli można zrezygnować z taśmowania parop... w przypadku montażu w strefie ocieplenia na rzecz taśm rozprężnych. Akurat w tym typie montażu ( najlepszego z najlepszych z punktu widzenia izolacyjności) nie mogę sobie jakoś tego wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odżałuj trochę kasy i w linii ściany daj taśmę rozprężną. Zabezpieczy Cię przed erozją piany zanim zostanie przykryta ociepleniem. Później, przy ociepleniu, zdublowanie taśmy rozprężnej najtańszą taśmą 10/2 nie spowoduje Twego bankructwa ;)

 

Jarek - dodaj, że musi murarza przypilnować coby ściany ościeża wyprowadził na sicher :) pod taśmę. Jeśli tego nie zrobi to lipa z taśmą - dziury będą.

To jest niemożliwe w polskich warunkach kultury technicznej tej grupy zawodowej. Nie wiesz jak jest na prywatkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Akurat w tym typie montażu ( najlepszego z najlepszych z punktu widzenia izolacyjności) nie mogę sobie jakoś tego wyobrazić.
Akurat Charlie w tym typie montażu taśma rozprężna jest jedynym materiałem jakiego można użyć

http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/

http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem jest taśma paraSTOP - http://jareko.pl/2012/zdjecia/Opole/02.jpg

Ostatnia fota - nie widać żebyś jakąś taśmę ROZPRĘŻNĄ użył - http://jareko.pl/2012/zdjecia/Opole/08.jpg

Kolejny montaż - http://jareko.pl/2012/zdjecia/KR1/3.jpg

Ostatnia fota - widać tylko pianę jako wypełnienie między ościeżnicą a wymuszonym ościeżem typu płyta dociepleniowa - http://jareko.pl/2012/zdjecia/KR1/7.jpg

Tu powinna być taśma rozprężna + taśma paroprzepuszczalna łącząca powierzchnię płyty dociepleniowej z ościeżnicą ( o którą kopie kruszę z T - ileś tam ).

Ale rzeczywiście może jej nie być ( taśmy paropszepuszczalnej) pod warunkiem, że nie będzie piany tylko wspominiana taśma rozprężna !. Ale u Ciebie jest piana a nie taśma więc powinna być TEŻ taśma paroprzepuszczalna. A to, że przestrzeń węgarka wymuszonego dociepleniem pomiędzy licem ościeżnicy a dociepleniem (strefa węgarka) wypełnia się taśmą rozprężną to w 2000 roku już tak montowano. Zamiast niej używa się silikonu i robią to zwykle dociepleniowcy.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tu powinna być taśma rozprężna + taśma paroprzepuszczalna łącząca powierzchnię płyty dociepleniowej z ościeżnicą ( o którą kopie kruszę z T - ileś tam ).

Ale rzeczywiście może jej nie być ( taśmy paropszepuszczalnej) pod warunkiem, że nie będzie piany tylko wspominiana taśma rozprężna !. Ale u Ciebie jest piana a nie taśma więc powinna być TEŻ taśma paroprzepuszczalna. A to, że przestrzeń węgarka wymuszonego dociepleniem pomiędzy licem ościeżnicy a dociepleniem (strefa węgarka) wypełnia się taśmą rozprężną to w 2000 roku już tak montowano. Zamiast niej używa się silikonu i robią to zwykle dociepleniowcy.

 

Charlie - odrobinę zweryfikuję Twoje poglądy na temat; folia paroprzepuszczalna i taśma rozprężna stosowane są WYMIENNIE zależnie od konieczności, sytuacji i upodobań wykonawcy lub inwestora, NIE TRZEBA stosować ich razem, jeżeli będą obie oczywiście nikomu to nie zaszkodzi ale zastosowanie jednej z nich w odpowiedni sposób zapewni konieczną izolację połączenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Charlie - odrobinę zweryfikuję Twoje poglądy na temat; folia paroprzepuszczalna i taśma rozprężna stosowane są WYMIENNIE zależnie od konieczności, sytuacji i upodobań wykonawcy lub inwestora, NIE TRZEBA stosować ich razem, jeżeli będą obie oczywiście nikomu to nie zaszkodzi ale zastosowanie jednej z nich w odpowiedni sposób zapewni konieczną izolację połączenia.

 

Pozdrawiam

 

nie będę sprzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku od mojego pytania o poszerzenia napiszę swoje doświadczenie. Otóż po negatywnym ropatrzeniu mojej propozycji przez sprzedawcę/montażystę okien (MS), stwierdziłem, że mu zaufam, bo przecież nie ma żadnego interesu, żeby mi wpychać tańsze rozwiązanie. Tylko do przesuwki uparłem się, żeby zrobić podmurówkę plus poszerzenie. Dopiero gdy zobaczyłem, jak montażyści drzwi zewnętrznych (CAL) mi zamontowali poszerzenia (chyba z 6), zrozumiałem, że jest to dużo lepszy pomysł - z obu stron gruba folia (? jakiś materiał firmowy, bo inaczej nie ma gwarancji), jest szczelnie, można łatwo docieplić, jest solidnie. Naomiast o okna balkonowe (wąskie, otwierane) mam teraz obawy, no ale zobaczymy. Niestety montaż okien to niestety często brak fachowości, ludziom się wydaje, że każdy budowlaniec sobie poradzi, u mojego brata to w ogóle po doknem przewiewa, w pracy wymieniają nam okna, to jedno jest zamontowane od góry kotwami do styropianu, od dołu siedzi na samej piance (5cm), drugie okno szerokie na 2 metry w ogóle nie jest od góry przymocowane, tylko z boków, w innych oknach kotwy pod różnymi kątami przymocowane, powyginane, mój montaż to przy tym był lux. Firma budująca to jedna z większych w Polsce, temperatura podczas montażu - ostatnie mrozy, przy okazji też ocieplenie robią w taką pogodę, w nocy -15, ale nic to nie przeszkadza.

Jak poznać dobrego montażystę? Przeważnie okna to początki budowy, człowiek jest świeży, można pooglądać u znajomych, ale już często są zatynkowane, nie wiadomo na co patrzeć, które są dobre, które nie, bierze się polecanych przez znajomych, którzy też nie mają bladego pojęcia o dobrym montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie zareagujesz na tak prowadzone prace przy wymianie okien? Nie mam na myśli temperatur bo wbrew pozorom przy wymianie mogą być ujemne gdyż wnęka okienna jest ciepła, mur jest na plusie, nie powinni tylko robić obróbki zewnętrznej - ale to taka moja opinia - ale fakt że okna nie są kotwione i podpierane powinieneś zgłosić administratorowi budynku czy też komuś tam innemu, ważnemu

A co do reszty - cóż... sama prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł bo tak naprawdę to za moje pieniądze partolą robotę - ale co tam. Może podobnie było z pasem startowym w Mławie? Może podobnie z ekranami akustycznymi chroniącymi lasy przed hałasem z samochodów ? A później usłyszy się że to wina Tuska czy innego będącego akurat u władzy

Sorki za ten offtopic - mam dziś zły dzień, wszystko mnie w......a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kierownik budowy, inspektor, pieniądze unijne, sami eksperci, ja ani mój przełożony nie mamy nic do remontu, mam iść do miasta (współinwestora) i powiedzieć, że wyczytałem na forum, że źle okna montują? Zebym to choć był jaki inżynier... :)

 

Idź - nie pękaj :)

Do odważnych świat należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest kierownik budowy, inspektor, pieniądze unijne, sami eksperci, ja ani mój przełożony nie mamy nic do remontu, mam iść do miasta (współinwestora) i powiedzieć, że wyczytałem na forum, że źle okna montują? Zebym to choć był jaki inżynier... :)

 

możesz poprosić kogoś o pomoc - kogoś kto zna się na montażach - jeżeli nie będzie to "człowiek z papierami" to w sądzie się to nie przyda ale czasami wystarczy aby postawić do pionu kierownika czy majstrów na budowie a jeżeli będzie to ktoś od dostawcy okien czy komponentów to jeszcze lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem spotkanie biznesowe w sprawie ogrodu zimowego.

Takiego oszołomionego modela "Inwestora" to jeszcze w życiu nie spotkałem a wydawało mi się, że ze wszystkimi typami już się stymulowałem intelektualnie.

Po godzinie mojej projekcji gość stwierdził, że to wszystko jest banalnie proste - sam kupi wszystkie materiały, weźmie sam rozmiary, potnie profile , zamontuje a ja to chyba k....a mam mu podawać tylko narzędzia i to też jego.

Nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi - odcinki Słodowego wznowili - wszyscy myślą, że jak zmontowali szafę z Ikei to i ogród zimowy sami se poskręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem spotkanie biznesowe w sprawie ogrodu zimowego.

Takiego oszołomionego modela "Inwestora" to jeszcze w życiu nie spotkałem a wydawało mi się, że ze wszystkimi typami już się stymulowałem intelektualnie.

Po godzinie mojej projekcji gość stwierdził, że to wszystko jest banalnie proste - sam kupi wszystkie materiały, weźmie sam rozmiary, potnie profile , zamontuje a ja to chyba k....a mam mu podawać tylko narzędzia i to też jego.

Nie wiem co się dzieje z tymi ludźmi - odcinki Słodowego wznowili - wszyscy myślą, że jak zmontowali szafę z Ikei to i ogród zimowy sami se poskręcają.

 

Bo ludzie myślą że jak ktoś "ceni" swoją prace to od razu chce ich okraść !

Bo przecież okno kosztuje tyle piana tyle śruba tyle klin tyle taśma tyle to matko boska ile oni zarabiają:D

 

Wczoraj właśnie rozmawiałem z elektrykiem który ma mi robić "prąd" na moim nieszczęsnym poddaszu :) i mówił właśnie o takim kliencie co to będzie pomagał wiercił itd itp byle tylko umowa była i taniej a póxniej się okazało że gościu nie miał na nic czasu no ale umowa spisana była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...