Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam. Od dzisiaj zaczynam poszukiwania przydatnych informacji i opinii na temat okien gdyż w niedługim czasie trzeba będzie podjąć jakże ważną decyzję o ich wyborze:) Nie będę ukrywał, że w tym temacie to jestem raczej"zielony" i grzebiąc w sieci w poszukiwaniu konkretnych informacji o konkretnych profilach wszystko wydawało mi się bardzo podobne, więc każda pomoc/opinia będzie przydatna i bardzo mile widziana:)

Na pierwszy ogień poszedł dzisiaj Okno-Pol i bardzo miła Pani polecała okna na profilu Kommerling 88 plus( sześciokomorowe z pakietem trzyszybowym) Czy ktoś z Was miał jakąś styczność z tymi profilami? Nie jest to chyba jakaś nowość na rynku( wolałbym nie zostać królikiem doświadczalnym:) ), ale chyba nie są też chyba jakoś szczególnie popularne u nas( jak chociażby profile Veka) bo jakoś nie znalazłem o nich wielu opinii. Także gdyby ktoś chciał się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami z Kommerlingiem, bardzo proszę:) Miłego dnia dla wszystkich forumowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno-pol znam i w 100% polecam. Produkt z najwyzszej półki. Firma która potrafi zrobic OKNA a nie "okna". Zadbaj o fachowy montaż a będziesz zadowolony w 100%. Wcześniej pracowali na Rehau przeszli na Kommerling.

 

O ile się nie mylę, to profil Kommerling jest ściągany z Niemiec, nie jest tłoczony w Polsce. Ale tutaj 100% pewności nie mam.

Edytowane przez slaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno-pol znam i w 100% polecam. Produkt z najwyzszej półki. Firma która potrafi zrobic OKNA a nie "okna". Zadbaj o fachowy montaż a będziesz zadowolony w 100%. Wcześniej pracowali na Rehau przeszli na Kommerling.

 

O ile się nie mylę, to profil Kommerling jest ściągany z Niemiec, nie jest tłoczony w Polsce. Ale tutaj 100% pewności nie mam.

 

Dzięki Slaku:)

Na pewno poproszę ich przedstawiciela o wycenę, zobaczymy co zaproponują jeżeli chodzi o koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień poszukiwań.

Natrafiłem na przedstawiciela firmy VETREX, bardzo zachwalał okna V90+ na profilu Veka Alphaline ( 6cio komorowe z potrójnym pakietem szklanym). Z tego co poczytałem, to ten profil VEKI jest bardzo chwalony i co najważniejsze, sprawdzony.

Również na profilu Alphaline dostaliśmy oferty od przedstawiciela firm PETECKI oraz VIDOK. I tu pojawia się moje pytanie.. Według Waszej wiedzy i doświadczenia, która z firm zajmujących się produkcja okien, robi najlepsze okna na profilu Alphaline? Kogo możecie z czystym sumieniem polecić? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi:)

 

A i jeszcze jedna uwaga, którą dziś usłyszałem, a którą chciałbym ewentualnie jakoś zweryfikować. Czy to prawda, że nie warto inwestować w te bardziej energooszczędne okna ( chodzi mi tu ogólnie o profile co najmniej 6cio komorowe z co najmniej potrójnym pakietem szybowym) gdyż okazuje się że są "zbyt szczelne" i przez to wilgoć nie ma gdzie uchodzić i wszystko ląduje później na ścianie w postaci grzybków i innych paskudztw? Jeżeli dom( zbudowany z pustaka keramzytowego+oczywiście ocieplenie) ma zrobioną porządnie wentylację to chyba, na mój rozum, nie powinno być takiego problemu, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Vece V90 się nie wypowiem, gdyż sprzedaje Vetrex i byłbym stronniczy :)

 

natomiast co do drugiej części pytania to olej tą opinię i omiń punkt sprzedaży, gdzie ją usłyszałeś, gdyż szczelność okien 5 komorowych będzie zbliżona do tych 6, 7 komorowych. Szczelność a energooszczędność mierzona przenikaniem cieplnym okien to 2 różne rzeczy. Ciepło tracisz przez całą powierzchnie okna, która powinna być jak najcieplejsza. Natomiast powietrze zazwyczaj dostawać może się tylko przez uszczelki. Rezygnując z energooszczędnych okien wcale nie zyskasz więcej świeżego powietrza w domu.

 

Za brak wilgoci, tak jak piszesz powinna odpowiadać sprawna wentylacja.

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w ocenie poszedł dalej - każde prawidłowo wykonane okno czy 3 (chyba już nikt nie produkuje) 4,5,6,7,8 komorowe bedzie tak samo szczelne

Wiesz.... w dzisiejszych czasach nie opłaca się inwestowanie w cokolwiek - wszyscy wokoło tak mówią więc zamontuj sobie w domu okna z demontażu - można czasem takie okazje na rynku spotkać ;)

A Veka Alfa coś tam profil jak profil, troszku przereklamowany ale okno dobrze w nim wykonane służyć będzie na pewno dłużej niż lider naszego rynku ostatnimi czasy tak ostro reklamujący się w TV - to jest sztuka, lub raczej kasa tworząca nową kasę - no bo my lubimy kupować towar z reklamy choćby był wyrobem czekoladopodobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Vece V90 się nie wypowiem, gdyż sprzedaje Vetrex i byłbym stronniczy :)

 

natomiast co do drugiej części pytania to olej tą opinię i omiń punkt sprzedaży, gdzie ją usłyszałeś, gdyż szczelność okien 5 komorowych będzie zbliżona do tych 6, 7 komorowych. Szczelność a energooszczędność mierzona przenikaniem cieplnym okien to 2 różne rzeczy. Ciepło tracisz przez całą powierzchnie okna, która powinna być jak najcieplejsza. Natomiast powietrze zazwyczaj dostawać może się tylko przez uszczelki. Rezygnując z energooszczędnych okien wcale nie zyskasz więcej świeżego powietrza w domu.

 

Za brak wilgoci, tak jak piszesz powinna odpowiadać sprawna wentylacja.

 

HEHE, uwierzyłbym na słowo:) To spytam inaczej, czy do domów jednorodzinnych dużo sprzedajesz akurat tego modelu (V90+) czy raczej poleciłbyś inny model ( oczywiście mówimy cały czas o Vertexie)? Mówiąc o domu jednorodzinnym mam akurat na myśli dom ok 135metrów, ocieplony, parter+poddasze użytkowe. Albo gdyby klient zapytał, że chce porządne okna, które zapewnią mu najlepszą energooszczędność to co by od Ciebie usłyszał?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w ocenie poszedł dalej - każde prawidłowo wykonane okno czy 3 (chyba już nikt nie produkuje) 4,5,6,7,8 komorowe bedzie tak samo szczelne

Wiesz.... w dzisiejszych czasach nie opłaca się inwestowanie w cokolwiek - wszyscy wokoło tak mówią więc zamontuj sobie w domu okna z demontażu - można czasem takie okazje na rynku spotkać ;)

A Veka Alfa coś tam profil jak profil, troszku przereklamowany ale okno dobrze w nim wykonane służyć będzie na pewno dłużej niż lider naszego rynku ostatnimi czasy tak ostro reklamujący się w TV - to jest sztuka, lub raczej kasa tworząca nową kasę - no bo my lubimy kupować towar z reklamy choćby był wyrobem czekoladopodobnym

 

Hehe, no właśnie trochę mnie zdziwiła ta "niby rada", że nie ma sensu inwestować w lepsze okna, przychodzę do przedstawiciela firmy X,mówię że chcę ten, wydaje mi się, lepszy ( i co za tym idzie droższy) model i słyszę że to nie ma sensu..

A co masz na myśli mówiąc, że profil VEKA Alphaline jest troszkę przereklamowany? Wychodzą z nim jakieś problemy ? ( Nie mówię oczywiście o złym montażu, bo przy tym to żadne okna nie pomogą:))

I jeszcze jedno pytanie. Czy warto montować takie energooszczędne okna na "ciepło", czy to rzeczywiście sporo daje,czy można to sobie podarować i nie będzie później żalu ( osobiście wolę dołożyć trochę grosza, ale mieć zrobione "PORZĄDNIE")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat "na ciepło" już sobie darujmy - gdybyś nie był leniem, cofnąłbyś się o jedną-dwie strony i poczytał czy warto czy nie i poznał różne opinie (tego w sumie nie rozumiem, FM to skarbnica wiedzy a odwiedzający to miejsce ludzie leniwi są że ho ho)

Bo uważam że Veka, żadna tam rewelacja, od wielu wielu lat jest przereklamowana, są profile sztywniejsze, ładniejsze (rzecz gustu) ale nazwa Veka została wbita do łba i pozostaje- niebawem podobnie będą ocenianie Druty, profil..... pominę milczeniem ale sławą niedługo przegoni także Vekę i każdy będzie chciał mieć Druta (bez podtekstów proszę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat "na ciepło" już sobie darujmy - gdybyś nie był leniem, cofnąłbyś się o jedną-dwie strony i poczytał czy warto czy nie i poznał różne opinie (tego w sumie nie rozumiem, FM to skarbnica wiedzy a odwiedzający to miejsce ludzie leniwi są że ho ho)

Bo uważam że Veka, żadna tam rewelacja, od wielu wielu lat jest przereklamowana, są profile sztywniejsze, ładniejsze (rzecz gustu) ale nazwa Veka została wbita do łba i pozostaje- niebawem podobnie będą ocenianie Druty, profil..... pominę milczeniem ale sławą niedługo przegoni także Vekę i każdy będzie chciał mieć Druta (bez podtekstów proszę ;) )

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. I idę szukać opinii o tym montażu tak jak radzisz..

PS I wcale nie jestem leniwy:) Tylko jestem tutaj nowy i na razie nie do końca mogę się odnaleźć w tym natłoku informacji, ale myślę że z każdym dniem będzie lepiej:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE, uwierzyłbym na słowo:) To spytam inaczej, czy do domów jednorodzinnych dużo sprzedajesz akurat tego modelu (V90+) czy raczej poleciłbyś inny model ( oczywiście mówimy cały czas o Vertexie)? Mówiąc o domu jednorodzinnym mam akurat na myśli dom ok 135metrów, ocieplony, parter+poddasze użytkowe. Albo gdyby klient zapytał, że chce porządne okna, które zapewnią mu najlepszą energooszczędność to co by od Ciebie usłyszał?:)

 

hmm Veka na pewno nie jest najcieplejszym profilem na rynku, wiec gdybyś tak zapytał to bym zaoferował np Geneo od innego dostawcy ale tu cena się znacznie podnosi dlatego wyceniłbym też Veke, gdyż ma ona bardzo dobre parametry przy stosunkowo dobrej cenie.

Osobiście pomimo dość szerokiej mojej oferty polecałbym głównie Veke z Vetrexu (zaznaczam, że nie miałem do czynienia z innymi producentami na Vece), głownie ze względu na jakość okien i brak problemów przy ich montażu.

Większość klientów wybiera jednak V90 lub V70 Optimal Black. Przez ostatnio rok rzadko ktoś wybierał okna z pakietem 2 szybowym do nowego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VEKA była jednym z pierwszych w RP systemów profili okienno-drzwiowych i stąd najwięcej jest firm produkujących na nim. Także nic dziwnego, że marka została utrwalona w głowach. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. Schueco przeprowadziło odpowiednią kampanię reklamową w Polsce podobnie jak to robi we Francji gdzie jest mocno popularne.

Nie wiem czy na dzień dzisiejszy VEKA Alphaline jest extrudowana też w Skierniewicach czy tylko w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na FM nowa, choć czytałam niezalogowana od roku.Laik ze mnie.

 

Szukam okien drewnianych. Myślę nad oknami formy STOLLAR z Olecka/Suwałk. Warto? Mało opinii znalazłam o nich a zwłaszcza o jakimś solidnym dystrybutorze/montażyście ze wsch okolic Wawy. Niby maja je w domu moi Rodzice i jak sie przypadkiem okazało mój kierbud tez je ma i uważa za dobre, czy słusznie?

Spodobały mi sie tez okna firmy z Poznania GĄSIOREK OKNA. Zna ktoś?ale wątpię czy by się zapuścili w moje okolice.

Trafiłam też na firmę PINUS ...Wrocław , choc pewnie też na moich terenach nie działają.

 

I jeszcze dwie okoliczne firmy rodzinne PĘKALA I SYNOWIE DOMI I LAS z Tomaszowa Maz i DREWAX z Siedlec.

 

Jeżeli ktos może sie wypowiedzieć na temat w/w to chętnie się dowiem. Zwłaszcza pierwsza :) tylko ten dystrybutor...

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stollar żyje renomą swojego pierwotnego wcielenia, które mieściło się w Olecku. Od ładnych kilku lat te okna produkuje w Suwałkach inna firma, która kupiła ich dla tej marki. Jak chcesz, to mam do sprzedania z ekspozycji ich okno drewniane 1,5x1,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia...Też to słyszałam. Rodzice maja ich okna ale już z 10 lat, nic z nimi od tej pory się nie działo, odpukać, nic robione nie było, poza myciem 2-3 razy w roku.

Za okno na razie dziekuję, bo my mamy sso, postawili dopiero co,dach, papa tuż przed śniegiem w grudniu.Nie mamy jeszcze zadnych przyłączy.Na razie widoki mam tylko na wod-kan. Zatem zeby wstawiać okna to pewnie z pół roku albo i rok he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...