Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

....edit by stary ....De facto współczynnik Uf czyli całego okna ( literka f = fenster ) to uśredniona wartość U ramy ( PVC, Drewno, Aluminium) + U szyby...........

Trochę pomieszałeś :popcorn:

Te literki są skrótami z angielskiego i oznaczają:

Uf (frame) - rama, czyli jest współczynnikiem przenikania ciepła dla ramy lub złożenia rama/skrzydło/listwa przyszybowa

Ug (glass) - szkło, określa z kolei ten współczynnik dla samej szyby.

Uw (window) - okno, określa współczynnik dla całego okna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam zaufania do szkła 3 mm w oknach a tym bardziej w balkonach i to bez ślemienia.

Z tą parabolą wsp. U to niestety ale na tę chwilę nic się nie poradzi. Obawiam się, że możliwości w dotychczasowej technologii szyby zespolonej skończyły się. Szkło niskoemisyjne też już dotarło do przysłowiowej ściany. Jeszcze większa ilość powłok magnetronowych to większa utrata transparencji szkła.

Jedyna nadzieja w technologii próżniowych zestawów szklanych. Może wreszcie technologią ich produkcji Europa dogoni Japonię.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałeś :popcorn:

Te literki są skrótami z angielskiego i oznaczają:

Uf (frame) - rama, czyli jest współczynnikiem przenikania ciepła dla ramy lub złożenia rama/skrzydło/listwa przyszybowa

Ug (glass) - szkło, określa z kolei ten współczynnik dla samej szyby.

Uw (window) - okno, określa współczynnik dla całego okna .

 

zgada się - niemieckojęzyczny jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest sens szukania okna, np Alfaline90+, ale zastosowanie DWU SZYB o jak najszerszym odstępie między nimi, np 40mm? Wentylacja grawitacyjna.

 

Co myślicie, powietrze jest bardzo dobrym izolatorem? Czy robi się tak odlegle rozmieszczone szyby?

Interesują mnie tylko białe profile.

Jeden z moich dostawców ma takie okno - 6komorówka ze "zwykłą szybą. Ma ładny dopisek "comfort" w nazwie. I niższą cenę. Ale wg mnie to rozwiązanie bez sensu. Jak już ma być taniej to zwykła 5komorówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).

Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........

Zapytaj o dopłatę za hartowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........

Zapytaj o dopłatę za hartowanie.

 

dzięki za info - rozumiem, że sprzedawca i przede wszystkim fabryka oferują prawidłowy pakiet i mam się tym nie przejmować

 

hartowana szyba będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym limitem bywa różnie, różni producenci podają 3,3 albo 3,5 m2. Jeśli okno ma 3,7 to szyba może się mieścić w normie. Inna sprawa że taka szybka + dzieciaki........Zapytaj o dopłatę za hartowanie.

plus temperatura na zewnątrz minusowa, już wystarczy zero by pakiet w środku był cieńszy o kilka milimetrów i wszystkie współczynniki o które się walczy biorą w łeb.

 

Nie rozumiem tych, co mają duże przeszklenia do samej podłogi w normalnej szybie - może to uraz z dzieciństwa, kiedy to wpadłem po ramię w przeszkolone drzwi i po dziś dzień mam sznyty na przedramieniu czy może nadwrażliwym jestem - ale takich "oszczędności" nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy jest jakiś maksymalny limit szklenia dla pakietu z szybą 4mm? Gdzieś mi się kołacze, że max to 3m2 i jak dostaję ofertę na okno 3,7m2 z pakietem 4/18/4/18/4 to nie wiem czy błąd jest w ofercie czy w moja pamięć szwankuje (raz tak mam przy profilu Schuco Si82, drugi raz przy Veka 82).

Jest kilka "limitów" , jednak u nas dziwnie przyjęło się spoglądać tylko na max powierzchnię szyby - najczęściej wynoszącą 3,2-3,5 m2.

Kolejne, nie mniej ważne kryteria to np. dla szyb grubości 4 mm :

- max bok kwadratu szyby - najczęściej w okolicach 130-140 cm . Oznacza to, że szyba o wymiarze 160 x 160 cm ma powierzchnię 2,56 mkw. i daleko jej do przekroczenia max powierzchni to jednak nie powinno się jej wykonać. Pod wpływem ciśnienia szyby zbliżają się do siebie, są prze to zimniejsze a spotykane efekty to zaroszone kółko na środku szyby.

- max długość boku- ok. 240-250 cm

- stosunek boków, nie więcej niż 1:6 czy 1:8.

Podane parametry różnią się nieznacznie w zależności od szerokości ramki dystansowej czy producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy dla mnie podstawowym limitem zaczyna być ciężar szyby, zdrowie ma się jedno i raczej nie wygrało się go na loterii a jakoś chętnych do pomocy przy wyładunku i oszkleniu nie widać ;)

Taka niewielka szybka 2,3 mb/ 2,0 mb, tak często spotykana w "nowoczesnych" projektach już wymaga szklenia 6mm a w pakiecie trzyszybowym (standardzie na dzisiejsze czasy) waży tylko 223 kilo a ekipa monterska to 2-4 ludzi - spokojnie BHP można między bajki włożyć.

Pomijam kwestię zabezpieczenia się przed skutkami wpadnięcia w taką szybę - czy poprzez jej hartowanie czy laminowanie - jakoś na to kasy zawsze brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak źle.

3 x 2,7 m na 4-kach też się zdarzają - przesuwki.

tylko 262 kilo, jak na szybę żąden problem ;) taka tafla potrafi strzelic przenoszona na ssawkach, a o naruszeniu butylu nie wspomnę - Charlie, jesteś specem od szkła i wiesz co powodujesz takimi postami - że będą się na Ciebie powoływać iż 8mkw można spokojnie na 4 wykonać

Zanim coś napiszesz - proszę, zastanów się lub napisz do konca

Przy minus 10 nie zdziwię się jak między szybami w środku będzie 2 mm zamiast tyle ile ma ramka dystansowa minus maksimum 1mm i powinieneś wspomnieć że HS to na tyle wyjątkowa konstrukcją, że minimalne przekroczenie zaleceń producenta nie jest aż tak groźne, ale już tak reklamowane gdzie nie gdzie HS-y uchylne - zupełnie inna bajka i szyba pracuje zupełnie inaczej

www.effector2.com.pl_pobierz_ogolne-warunki.pdf1.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - zrozum w końcu że Twoją ironię my zrozumiemy, potencjalny klient nie, mało tego, wie że Charlie to spec od szyb i skoro on napisał że 8mkw można wykonać w 4mm szkle to można

Tu nie ma miejsca na żarty, ironię czy kpiny - tu trzeba czarno na białym mówić co i jak

 

Miałem do opracowania piękny dom, architekt zaszalał, zapewne naoglądał się CSI Miami czy jakiegoś innego amerykańskiego serialu, i zaprojektował dom przeszkolony na maksa, okna od podłogi po sam sufit, 2,80, miejscami 3,5 i na cała ścianę - tak jedna tafla z 12 mkw i więcej. Mało tego, dom ma być energooszczędny czyli ma to być w pakiecie trzyszybowym - zastanawiam się jak ? trzyszybówki nikt realnie w tej powierzchni nie wykona? Miło odpisałem iż nie jest to wykonalne - niech szuka gdzie indziej wariatów którzy się tego podejmą.

Ostatnio takich tematów jest coraz więcej, niestety. Architekci wymyślają coraz większe cuda, Inwestorzy płacą i później płaczą.

Przypomina mi sie zrealizowany przeze mnie dom gdzie jedna ściana w projekcie była cała ze szkła podzielona tylko na krzyż. Pomijam że niewykonalny podział, ale pamiętam pierwszą reakcję Inwestorów - oczy na wierzch jak usłyszeli ile to będzie kosztować - skończyło się ślicznie po zmianach. W niejednym domu za tą kasę można by zakupić okna do całej chałupy w najdroższym wypasie. Jeszcze nie ma go w moich realizacjach ale zbieram się do dodania kolejnych kilku domów i zapewne się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - nie o to chodzi jak przenieść taki ciężar w poziomie - są na to różne sposoby - zdejmij te 200 kilo z samochodu metr nad ziemią, wnieś do budynku i wstaw później w ościeżnicę na jakiejś tam wysokości, lub wtargaj to na piętro - gdzie coraz częściej nie ma na tym etapie budowy schodów bo ludzie zamawiają je u Ciebie

Pamiętasz może kiedyś tu temat - dlaczego za HS-a ktoś zażądał prawie tysiąc złotych za montaż? Pamiętasz? Bo ja go rozumiem i też już montaż HSa kalkuluję inaczej. Dość tego, czas szanować pracowników i ich kręgosłupy, i bynajmniej nie żartuję, przeważnie okna na cały dom to minimum tona plastiku i szkła, sam HS często 500-800 kilo. Temat rzeka - czyż nie ?

I proszę , jak ironizujesz to pisz tłustym drukiem, że to ironia czy żart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...