Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam.

 

pytanie do specjalistów jeśli można:

 

jesteśmy na etapie projektu, w tej chwili mamy do przeszklenia dużą powierzchnię: wysokość 2.3m szerokość w miarę możliwości 4 do 5 metrów.

 

powierzchnia może być podzielona na w miarę dowolna ilość paneli pionowych (np. 4 sztuki) ALE chodzi o to by elementy dzielące całą powierzchnię na x paneli nie były zbyt szerokie (np. nie spełniają tego wymagania podziały szerokości 20cm).

 

okno ma to być optymalnie fix szklony w ościeżnicy, pakiet dwukomorowy, okno cieple. Jeśli to nie możliwe to może HS jest rozwiązaniem problemu?

 

Jeśli np. 4 do 5 metrów szerokości jest niewykonalne to jaka byłaby max szerokość możliwa do wykonania?

 

Jesteśmy otwarci na opcje. Jeśli nie PCV to może aluminium (ciepłe) lub inna technologia?

 

do tego wszystkiego wymagana roleta/rolety integro.

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

pytanie do specjalistów jeśli można:

 

jesteśmy na etapie projektu, w tej chwili mamy do przeszklenia dużą powierzchnię: wysokość 2.3m szerokość w miarę możliwości 4 do 5 metrów.

 

powierzchnia może być podzielona na w miarę dowolna ilość paneli pionowych (np. 4 sztuki) ALE chodzi o to by elementy dzielące całą powierzchnię na x paneli nie były zbyt szerokie (np. nie spełniają tego wymagania podziały szerokości 20cm).

 

okno ma to być optymalnie fix szklony w ościeżnicy, pakiet dwukomorowy, okno cieple. Jeśli to nie możliwe to może HS jest rozwiązaniem problemu?

 

Jeśli np. 4 do 5 metrów szerokości jest niewykonalne to jaka byłaby max szerokość możliwa do wykonania?

 

Jesteśmy otwarci na opcje. Jeśli nie PCV to może aluminium (ciepłe) lub inna technologia?

 

do tego wszystkiego wymagana roleta/rolety integro.

 

z góry dzieki

 

Odpuść PVC, żeby nie wiem co ci mówili. najlepszą opcją będzie aluminium. Są dostępne na rynku systemy naprawdę ciepłe z pakietami U=0,5. Szukaj takiego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki. czyli jednak można...

 

pytanie tylko o "szczegóły" techniczne (wymiary, współczynniki U, materiał, ceny itd.)i pytanie również co z roletami. czy mogę prosić o jakieś dodatkowe informacje?

 

te 3 zdjęcia wyglądają obiecująco:

 

contents_1640_Resize_of_zarzyce__zielona_gora_008.jpg

 

contents_1637_Resize_of_zarzyce__zielona_gora_005.jpg

 

contents_1639_Resize_of_zarzyce__zielona_gora_006.jpg

contents_1634_zarzyce__zielona_gora_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dzielony ten HS? rozważam też taką opcję ale fix w ościeżnicy jak dla mnie spełni zadanie, będzie pewnie cieplejszy i na pewno tańszy?
oczywiście, duuuuużo tańszy i o wiele cieplejszy. A co do reszty, oczywiście że można wykonać wiele i zgodnie z przesłanymi wymiarami granicznymi dla różnych pakietów nawet można wykonać 2,3 x 5,0 w dwuszybówce - od pewnego czasu dostępne są też u nas HS-y opracowane w Portugalii o prawie dowolnych wymiarach - tylko kogo na to wszystko stać ? Pomijam kwestię niemożliwości wykonania na takie 5mb okno rolety.

Zwróć uwagę na to, że całość masz wykonana na profilach aluminiowych tzw. fasadowych - to całkowicie zmienia sposób projektowania i wykonania podziałów i wielkości szkleń z uwagi na zupełnie inną konstrukcję

Dla fasad możesz przyjąć tak cirka 2,500 zł/1mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek jesteś fachowcem to wyceń potencjalnemu Klientowi na Aluprofie MB SR 50 Effekt. Co się cieniujesz - niechce Ci się czy co ?

MB Cad wyliczy Ci wszystko - rusz się.

 

czy to okno tez jest na tego typu rozwiązaniu (aluprof)?

 

wyglada na "tradycyjny" system:

 

contents_1637_Resize_of_zarzyce__zielona_gora_005.jpg

 

 

gdyby istniały co do tego wątpliwości, to cena ma znaczenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, Aluprofie MB SR 50 Effekt to także fasada i nie muszę wyceniać super odkładnie - przyjąłem 2.500 zł/mkw a i tak może okazać się że ta wielka witryna wyjdzie droższa

Spójrz co napisał zainteresowany - cena ma znaczenie

Niestety, ja się poddaję, to około 29 mkw - cena z VAT na poziomie 76 tyś i to raczej tą kwotę trzeba by przyjąć jako wyjściową do ostatecznego sprecyzowania wyposażenia.

Blighter - brać się za to ? Czy cena ostudza zapał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru okien do mojego nowego domu, zdecydowałem się na profil Veka. Mam mały dylemat na temat producenta okien, nie wiem ktorego wybrać. W moim gronie zainteresowania są dwie firmy Vetrex i Michalski. Vetrex jest droższy ale, bardziej znany.

Znajomi mają okna obu firm i są zadowoleni. Co mi poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, Aluprofie MB SR 50 Effekt to także fasada i nie muszę wyceniać super odkładnie - przyjąłem 2.500 zł/mkw a i tak może okazać się że ta wielka witryna wyjdzie droższa

Spójrz co napisał zainteresowany - cena ma znaczenie

Niestety, ja się poddaję, to około 29 mkw - cena z VAT na poziomie 76 tyś i to raczej tą kwotę trzeba by przyjąć jako wyjściową do ostatecznego sprecyzowania wyposażenia.

Blighter - brać się za to ? Czy cena ostudza zapał ?

 

jeśli cena 2.5 tys za m2 jest w miarę dokładna a nie z kapelusza to na tym etapie myślę ze ta informacja wystarczy i szukam alternatyw.

 

ps. 4-5m * 2.3m to bliżej 10 niż 30m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru okien do mojego nowego domu, zdecydowałem się na profil Veka. Mam mały dylemat na temat producenta okien, nie wiem ktorego wybrać. W moim gronie zainteresowania są dwie firmy Vetrex i Michalski. Vetrex jest droższy ale, bardziej znany.

Znajomi mają okna obu firm i są zadowoleni. Co mi poradzicie?

Michalskiego nie znam/nie słyszałem. Obawiam się że nie tylko ja. Więc trudno o radę..

Chcesz mieć większe rozpoznanie co do ceny (w sensie czy wyceny które masz są "rynkowe") to sprawdz jeszcze Vekę od Dako, Vidoku, Oknoplastu, Peteckiego, Jedraszka, Witraza :) No, moze jednak za dużo tych firm wymienilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to okno tez jest na tego typu rozwiązaniu (aluprof)?

 

wyglada na "tradycyjny" system:

 

[ATTACH=CONFIG]168918[/ATTACH]

 

 

gdyby istniały co do tego wątpliwości, to cena ma znaczenie :yes:

 

To są wysokości ok. 3 mb - 3,3 mb. Takich gabarytów nie da rady z PVC wykonać. Tylko aluminium lub drewno na pogrubionych ramiakach. Dodatkowo szkło jakie zastosowano też nie należy do najtańszych - selektywne z rodziny Cool-Lite, zdaje się SKN 172 lub 165. To szkła o bardzo dobrym współczynniku g czyli Solar Factor. Przy takich powierzchniach trzeba ograniczać napływ ciepła z zewnątrz bo się ugotować można.

 

P.S. system przesuwek niskoprogowych czy jakikolwiek inny wykonuje się w każdym materiale ( PVC, Aluminium, Drewno, Stal )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ps. 4-5m * 2.3m to bliżej 10 niż 30m2 ?
albo robi się całość w jednym systemie albo nie robi wcale

Fasada tak się odróżnia że nie wyobrażam sobie pożenić jej z PVC czy drewnem

Cena z kapelusz brzmiałaby 2,5-4 tyś i wszystko już zaczyna zależeć od szyby

Taka witryna pięknie wygląda - ale podam ci cenę z kapelusza samego wyładunku konstrukcji, wynajęcie HDSa z przyssawkami to koszt około 5 tyś, dodajmy do tego specjalną konstrukcję, która to podeprze, by jakoś to termicznie na dole obrobić - ileż musiałem się nagłowić by podeprzeć prawie tonę konstrukcji (http://jareko.pl/2012/zdjecia/Nad/05.jpg http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-15/)

Nie raz tu mówimy - piękne są niektóre projekty architektoniczne, naprawdę można się w nich zakochać ale.... ale dla 99,99% Forumowiczów niedostępne finansowo co widać po poszukiwaniach "alternatyw" czyli cięcia kosztów za wszelką cenę

Tu załaczyłem przeróbkę wizji architekta - według niego całość miała mieć podział na krzyż bez podciągu - taka sobie fasada a na dole przesuwany HS - wykonalne, oczywiście, tylko KOSZT !!! Za tą kasę to sprzedaję kilka domów a nie jedno okno

14042012080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast jest za drogi, a czy te firmy które wymieniłeś mają w ofercie niewidoczne zgrzewy?

 

A sprawdzałeś ten Oknoplast że tak piszesz? Pewnie tak, bo gdzie mogliby Ci naopowiadać o "niewidocznych" zgrzewach :)

Nie wiem na jakich robią wspomiani producenci - uważam ten aspekt za niewarty większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wysokości ok. 3 mb - 3,3 mb. Takich gabarytów nie da rady z PVC wykonać. Tylko aluminium lub drewno na pogrubionych ramiakach. Dodatkowo szkło jakie zastosowano też nie należy do najtańszych - selektywne z rodziny Cool-Lite, zdaje się SKN 172 lub 165. To szkła o bardzo dobrym współczynniku g czyli Solar Factor. Przy takich powierzchniach trzeba ograniczać napływ ciepła z zewnątrz bo się ugotować można.

 

P.S. system przesuwek niskoprogowych czy jakikolwiek inny wykonuje się w każdym materiale ( PVC, Aluminium, Drewno, Stal )..

 

to okno po prawej z trzema panelami ma 3 metry wysokości? (nie wygląda ale może cały budynek jest taki duży)? w moim przypadku bardziej chodzi o szerokość (z podziałem na 3-4 panele) bo wysokość jest ustalona na 2.3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...