Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A sprawdzałeś ten Oknoplast że tak piszesz? Pewnie tak, bo gdzie mogliby Ci naopowiadać o "niewidocznych" zgrzewach :)

Nie wiem na jakich robią wspomiani producenci - uważam ten aspekt za niewarty większej uwagi.

 

Sprawdzałem w Oknoplascie i wyszło najdrożej, ale akurat o niewidocznych zgrzewach uslyszalem u Michalskiego:)

Planuje dom nowoczesny bez firanek i napewno bedzie to fajniej wyglądalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalskiego nie znam/nie słyszałem. Obawiam się że nie tylko ja. Więc trudno o radę..

Chcesz mieć większe rozpoznanie co do ceny (w sensie czy wyceny które masz są "rynkowe") to sprawdz jeszcze Vekę od Dako, Vidoku, Oknoplastu, Peteckiego, Jedraszka, Witraza :) No, moze jednak za dużo tych firm wymienilem.

 

 

Poszukaj okien z firmy KNS Śląska Fabryka Okien, dużo ich "schodzi" i nie ma problemów z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w Oknoplascie i wyszło najdrożej, ale akurat o niewidocznych zgrzewach uslyszalem u Michalskiego:)

Planuje dom nowoczesny bez firanek i napewno bedzie to fajniej wyglądalo.

 

 

a po max 2 miesiacach nawet nie będziesz pamiętał o tych zgrzewach. Taka jest prawda. No chyba że jesteś mega estetą i codziennie podchodzisz do okna i wzdychasz, że masz "cienki zgrzew" w oknach :D i dzięki temu wszystkie problemy dnia odchodzą w niepamięć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie zamówiłem sobie balkon z ruchomym słupkiem no i przez moje niedopatrzenie drzwi otwierają się z prawej strony (w skrzydle jest jedna klamka) a mi jednak bardziej pasuje z lewej! Będzie bardziej funkcjonalnie. I tu pytanie czy da się jakoś zamienić sposób otwierania z prawej na lewą. Okucia są Roto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to okno po prawej z trzema panelami ma 3 metry wysokości? (nie wygląda ale może cały budynek jest taki duży)? w moim przypadku bardziej chodzi o szerokość (z podziałem na 3-4 panele) bo wysokość jest ustalona na 2.3m.

 

h=2300 da radę w PVC.

Zafunduj sobie HST z dwoma skrzydłami ale oba suwane.

Mocno modne rozwiązanie ostatnimi czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, nie mogą być oba suwane bo ma być jeszcze roleta a tak szerokiej nikt nie zrobi

Najpiękniejszy bajer to byłby HS dwuskrzydłowy rozsuwany na boki, wykonany choćby w Si82HS byłby do tego ciepły i co najważniejsze nie byłoby kłopotu z roletą ale.... ale nie o to chodzi - to ma być jak największa przeszklona przestrzeń i gdyby nie ograniczenie narzucone przez roletę, najchętniej w jednej tafli - tak przynajmniej zrozumiałem intencje pytającego

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie zamówiłem sobie balkon z ruchomym słupkiem no i przez moje niedopatrzenie drzwi otwierają się z prawej strony (w skrzydle jest jedna klamka) a mi jednak bardziej pasuje z lewej! Będzie bardziej funkcjonalnie. I tu pytanie czy da się jakoś zamienić sposób otwierania z prawej na lewą. Okucia są Roto.

Da się choć większość większość odpowie tak jak Jareko. Zostaną dziurki po dolnych zawiasach w skrzydle, umiejętnie zaklejone będą prawie niezauważalne. Jeśli klamka jest pośrodku wysokości okna to koszt potrzebnych elementów niewielki, jeśli na wysokości 102 cm od dołu skrzydła to trochę większy. Pozostałe koszty zależne od tego który odpowie inaczej niż Jareko ;-) . Dla rozsądnego serwisanta max godzina pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - nie będę polemizował, zwłaszcza tylko godzinną pracę serwisanta - teoretycznie wszystko jest możliwe do przerobienia tylko powiedz mi, bo widać, balkon okrojony i zapewne ze stała zasuwnicą, z zewnętrznymi dociskami, na jakiej wysokości wypadnie klamka, gdy balkon będzie miał wysokość 230 lub więcej? a może i poprzeczkę ? A nie nabijasz się ze mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie zamówiłem sobie balkon z ruchomym słupkiem no i przez moje niedopatrzenie drzwi otwierają się z prawej strony (w skrzydle jest jedna klamka) a mi jednak bardziej pasuje z lewej! Będzie bardziej funkcjonalnie. I tu pytanie czy da się jakoś zamienić sposób otwierania z prawej na lewą. Okucia są Roto.

 

Oczywiście że się da, tylko jest jeden warunek, otwory na klamke muszą byś wywiercone na środku wysokości skrzydła.

Tzn jeśli masz klamke symetrycznie, to każdy kto miał styczność z oknami powinien Ci to zamienić, nawet na budowie.

A jeśli masz w tych dzwiach dociski kryte to nie bedzie nawet ślady po zamianie. I jeżeli prawe skrzydło jest RU to muszisz dokupić lewą rozwórke i prawą zawiase górną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - nie będę polemizował, zwłaszcza tylko godzinną pracę serwisanta - teoretycznie wszystko jest możliwe do przerobienia tylko powiedz mi, bo widać, balkon okrojony i zapewne ze stała zasuwnicą, z zewnętrznymi dociskami, na jakiej wysokości wypadnie klamka, gdy balkon będzie miał wysokość 230 lub więcej? a może i poprzeczkę ? A nie nabijasz się ze mnie ;)

 

Litości, nie nabijam się ;-) Napisałem że się da bo tak jest. Może to wyjść różnie kosztowo i czasowo w zależności od poprzeczek, klamki stałej lub środkowej, przy klamce stałej odwrócenie skrzydeł faktycznie podnosi ją dziwnie wysoko. Medycyna zna jednak różne przypadki i jeśli priorytetem jest zmiana a nie wysokość klamki to czemu nie. Na dociski zewnętrzne też jest metoda, na zawias środkowy też. Dołóżmy serwisantowi pół godziny i odżałujmy jeszcze parę złotych i będzie 2 klamki bez zamiany skrzydeł , jeśli oczywiście nie jest na wąskim sł. ruchomym. Czy warto to już musi zdecydować właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... Dołóżmy serwisantowi pół godziny i odżałujmy jeszcze parę złotych i będzie 2 klamki bez zamiany skrzydeł , jeśli oczywiście nie jest na wąskim sł. ruchomym. Czy warto to już musi zdecydować właściciel.

No własnie :yes: w zależności od tego jak jest okute w tej chwili, na jakim słupku i co chcemy osiągnąć to taki sposób może się okazać najbardziej estetyczny, chociaż droższy .

Jednak bez odwracania skrzydeł i dziur po klamce - może tylko niewielkie otwory po przesunięciu zaczepów będą do zaślepienia.

Niezbędny kumaty serwisant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super :) Wiadomym jest że można i najmniej kłopotów jest gdy klamka jest symetrycznie itd itd zgodnie z tym co opisaliście, i może nawet śladu po starych otworach nie będzie, a i klamka dodatkowa się pojawi - tylko pokażcie mi Inwestora który będzie chciał mieć takie okno po przeróbkach w nowo powstałym domu - gdzie przy odbiorze patrzy sie i widzi się to czego nie widać a tu zaślepki itp dodatkowe, niesystemowe ;) akcesoria

Pomijam kwestię kosztów - jeśli już zrobiłbym inaczej, po minimalnych kosztach. Zostawiłbym starą ościeżnice, po co demolować wnętrze. Zamówił nowe skrzydła i te elementy okuć które trzeba zamienić z racji zamiany stron (może okazać się że tylko rozwórki) i zrobił przekładkę

Ekstremalnie pozostają otwory na ościeżnicy po nieschowanych dociskach

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

 

Oknoplast:

Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł

http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

 

Dako:

DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł

http://www.dako.eu/article,1,89,707

 

Drutex:

Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł

http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/okna-pvc/iglo-energy.html

 

I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

 

Zapewne już podjąłeś decyzję, ale chyba łatwiej porównać bardzo dla mnie podobne oferty z tego samego profila:

DAKO DPQ-82

http://www.dako.eu/article,1,89,745

DPQ-82

Ciepły wymiar innowacji

Opis produktu

Standardowe wyposażenie

Najnowszy system PVC w ofercie DAKO, wykonany z siedmiokomorowych profili o grubości 82 mm. Wyjątkowo ciepłe i energooszczędne, innowacyjne okna, których wyróżnikiem są szerokie możliwości oferowane klientowi. Seria DPQ-82 pozwala na zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o grubości do 52 mm o Ug=0,3 W/m2K. W systemie można wykonać nie tylko okna, ale też drzwi wejściowe i uchylno-przesuwne drzwi tarasowe, co pozwala na pełne dopasowanie stolarki otworowej zamontowanej w budynku.

Badania w akredytowanym i notyfikowanym Laboratorium Techniki Budowlanej potwierdziły współczynnik przenikalności cieplnej okna z szybą grubości 52 mm na poziomie U=0,65 W/m2K.

Standardowe wyposażenie

Najnowszy system PVC w ofercie DAKO, wykonany z siedmiokomorowych profili o grubości 82 mm.

Wyjątkowo ciepłe i energooszczędne, innowacyjne okna, których wyróżnikiem są szerokie możliwości oferowane klientowi. Seria DPQ-82 pozwala na zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o grubości do 52 mm o Ug=0,3 W/m2K. W systemie można wykonać nie tylko okna, ale też drzwi wejściowe i uchylno-przesuwne drzwi tarasowe, co pozwala na pełne dopasowanie stolarki otworowej zamontowanej w budynku.

Badania w akredytowanym i notyfikowanym Laboratorium Techniki Budowlanej potwierdziły współczynnik przenikalności cieplnej okna z szybą grubości 52 mm na poziomie U=0,65 W/m2K.

Profil

•7-komorowy, energooszczędny profil klasy A grubości 82 mm

•pełna stal w ramie

•trzy uszczelki wciągane z elastomeru EPDM

 

Klamka

•wykonana z aluminium

•klasyczny wygląd

 

Okucie activPilot Concept

•nowoczesne okucie activPilot Concept

•mikrowentylacja

•zaczep antywłamaniowy w skrzydle RU

•grzybki antywłamaniowe

•możliwość zwiększania bezpieczeństwa,także po zamontowaniu okna

•mechanizm czterostopniowego uchyłu

 

Szyba

•Potrójny pakiet szybowy 4x18x4x18x4

•Wypełnienie gazem szlachetnym (argonem)

•U szyby = 0,5 W/m2K

Okna pozwalają na indywidualną konfigurację elementów i dodatków, podnoszącą ich energooszczędność, izolację akustyczną, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

 

 

oraz Winergetic Premium http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

 

 

 

 

Na stronie DAKO nigdzie nie widać ich punktów sprzedaży aby obejrzeć ich stolarkę!

Edytowane przez Stynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie DAKO nigdzie nie widać ich punktów sprzedaży aby obejrzeć ich stolarkę!

Nie tylko w ta firma nie podaje adresów. Zawsze można napisać do fabryki z prośbą o wskazanie adresu polecanego sprzedawcy (ja od jednego ze swoich dostawców systematycznie dostaję wiadomości typu "proszę o kontakt z klientem" i w załączeniu wiadomość pytającego.

Czemu nie ma?

Uznaj to za przyznanie się do pewnej słabości swojej sieci. Firmy nie są pewne, czy wskazany na stronie punkt będzie ich odpowiednio promował (przykład z innego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162106-Problem-z-wyborem-okien-dźwiękoszczelnych/page2 -post nr 30).

A swoją drogą Dako stawia na salony firmowe z prawdziwego zdarzenia (ostatnio składają takie propozycje różnym firmom), wiec myślę że kwestia tych adresów się pewnie niedługo zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...