Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Bardzo Ważni Montażyści.. hehehe :) Zawsze to bardziej trafione niż Bardzo Ważny Salon :)

 

finlandia - tutaj nie ma się co śmiać - tak niestety jest :/

nie lubię żadnych kwitów ale jeżeli już są to niech mówią o tym, że ktoś odbył takie i takie szkolenie z takiego to zakresu a nie, że jest Mistrzem :)

sam posiadam parę i właśnie tak są sformułowane - na żadnym nie jestem Mistrzem Sprzedaży czy też Królem Negocjacji itp :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co szanowny kolega ma na myśli pisząc "systemy montażu", ale zgoda, do systemów cokolwiek to znaczy, nie ma. Do sposobu wykonywania są. Mógłby to już kolega wiedzieć. Sporo o tym było także na FM:-). Mniej pisać, więcej czytać, np Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych... tam coś by się znalazło. Chyba, że znajdujące się tam odniesienia nie są odniesieniami prawnymi według kolegi. Kolega wie lepiej, bo ja togi nie mam:-).

 

daj już spokój - co było a nie jest nie piszemy w rejestr.

Pisząc system miałem na myśli usystematyzowanie czynności związanych z montażem okna, drzwi, fasad. Tylko dzięki temu można to jakoś kontrolować, weryfikować.

W tej chwili to jest wolna amerykanka.

Przykład: pianki są do -20* a de facto to i tak nic nie daje w kontekście temperatury muru/ściany czyli lipa.

montaż dźwiękochronny - wszyscy wiedzą, że dzwon dzwoni ale w którym kościele to już azymut problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc system miałem na myśli usystematyzowanie czynności związanych z montażem okna, drzwi, fasad. Tylko dzięki temu można to jakoś kontrolować, weryfikować

 

Żądasz niemożliwego i niebezpiecznego.. Według mnie generalne zasady są jasne i dobrze znane. To, że się ich nie przestrzega nie jest winą zasad, a wyłącznie ludzi, którzy z profesjonalnego obowiązku powinni je znać i stosować w praktyce. Na wszystkich spotkaniach, które prowadziłem tłumaczenie "profesjonalistów" jest jedno. Nie przestrzegam, bo inni nie przestrzegają, a gdybym zaczął, to nie zarobię. Do bólu beznadziejne tłumaczenie! Właśnie dlatego inwestorom cięgle się wydaje, że montaż może wykonać każdy Kazik przy użyciu młotka i gwoździ, a jak to takie proste nie może być drogie. Kółko się zamyka. A jak się coś Kazikowi nie uda, każdy nabywca powie "nie wiedziałem", że można inaczej, że trzeba! Gdyby mi powiedzieli... .

 

W tej chwili to jest wolna amerykanka.

 

Wolną amerykankę niestety uprawiacie sami. Nie do mnie te żale. Ja tylko wiem (teoretycznie oczywiście :-) ) jak to zrobić poprawnie, Jak mnie pytają mówię.

 

Przykład: pianki są do -20* a de facto to i tak nic nie daje w kontekście temperatury muru/ściany czyli lipa.

 

Weź się ogarnij chłopie. Zaczynasz od zasad, a piszesz o piance. Jedziesz od ściany do ściany. W ten sposób nie powstają systematyki. Raczej zwyczajna pojęciowa rozpierducha.

 

montaż dźwiękochronny - wszyscy wiedzą, że dzwon dzwoni ale w którym kościele to już azymut problem.

 

Przyczepiłeś się do tematu z innego wątku, W mojej ocenie nie istnieje coś takiego jak "montaż dźwiękochronny" i nigdy nie będzie istnieć. A zaplanowanie montażu okna o jakiejś tam izolacyjności akustycznej specjalnie trudne nie jest. Oczywiście (nie obraź się teraz) jedynie dla tych, którzy nie rozpoczynają rozmowy o izolacyjności akustycznej okna od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądasz niemożliwego i niebezpiecznego.. Według mnie generalne zasady są jasne i dobrze znane. To, że się ich nie przestrzega nie jest winą zasad, a wyłącznie ludzi, którzy z profesjonalnego obowiązku powinni je znać i stosować w praktyce. Na wszystkich spotkaniach, które prowadziłem tłumaczenie "profesjonalistów" jest jedno. Nie przestrzegam, bo inni nie przestrzegają, a gdybym zaczął, to nie zarobię. Do bólu beznadziejne tłumaczenie! Właśnie dlatego inwestorom cięgle się wydaje, że montaż może wykonać każdy Kazik przy użyciu młotka i gwoździ, a jak to takie proste nie może być drogie. Kółko się zamyka. A jak się coś Kazikowi nie uda, każdy nabywca powie "nie wiedziałem", że można inaczej, że trzeba! Gdyby mi powiedzieli... . .....
nic dodać, nic ująć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem okien jezierski -profil premium ultra, lub ten sam profil z hekaplastu. czy ktoś może ma opinie na temat okien tych producentów? Będę je kupował w salonie Salamandra w Rzeszowie i również byłbym wdzięczny za opinie o sprzedawcy i montażu jaki wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mowi Salamandra? Jak sie domyslam, trafiles/as tam z zamiarem zakupu Jezierskiego? A zaproponowali Ci także alternatywę - Hekę.

Pod kątem analizy ostatnich dwoch lat zakup H jest pewniejszy pod katem terminu. Patrzac tylko na okres 2-3 miesiecy nie jest tak zle jak niektoryz mowia :)

 

Ps. Jeśli chodzi o produkt to są to okna niemal bliźniacze.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo właśnie tak było- jakby Hekaplast korzystać miał na problemach Jezierskiego.Teraz w salamandrze również mówią, że najtrudniejszy okres w Jezierskim już minął. Oglądając jednak okna Jezierskiego martwi mnie nitkowy zgrzew, któremu moim zdaniem daleko do ideału. Z drugiej strony nie wiem, czy jest możliwość wykonania w Jezierskim grubego zgrzewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo właśnie tak było- jakby Hekaplast korzystać miał na problemach Jezierskiego.Teraz w salamandrze również mówią, że najtrudniejszy okres w Jezierskim już minął. Oglądając jednak okna Jezierskiego martwi mnie nitkowy zgrzew, któremu moim zdaniem daleko do ideału. Z drugiej strony nie wiem, czy jest możliwość wykonania w Jezierskim grubego zgrzewu.

 

Warto zapytać w salonie ( o ile jeszcze tego nie zrobili) co oni by doradzali.

Nie ma co się dziwić że ktoś korzysta na potknięciach innych. Prawo rynku.

W salonie widziałeś ten "daleki od ideału " zgrzew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastanawia mnie różnica w grubościach szyb Reyners vs Aluprof.

 

Reyners generalnie na wszystkie fixy i na HS (6 okien) dał: 6/12Ar/6/12Ar/6TF ciepła ramka

a na wszystkie okna RU: 4/16Ar/4/16Ar/4TF ciepła r

 

Oknoplast: w 3 oknach (2 duże fixy i 1 xHS) Low E 6 mm/16 Ar/6 mm/16 Ar/Low E 6 mm U=0,6

a w pozostałych Low E 4 mm/16 Ar/4 mm/16 Ar/Low E 4 mm U=0,6.

 

Rozumiem, że szyba 6mm jest lepsza niż 4mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reyners generalnie na wszystkie fixy i na HS (6 okien) dał: 6/12Ar/6/12Ar/6TF ciepła ramka

a na wszystkie okna RU: 4/16Ar/4/16Ar/4TF ciepła r

 

Oknoplast: w 3 oknach (2 duże fixy i 1 xHS) Low E 6 mm/16 Ar/6 mm/16 Ar/Low E 6 mm U=0,6

a w pozostałych Low E 4 mm/16 Ar/4 mm/16 Ar/Low E 4 mm U=0,6.

 

Rozumiem, że szyba 6mm jest lepsza niż 4mm?

 

Mocniejsza - chodzi o wytrzymałość vs rozmiary. Ug jest takie same dla 6mm czy 4mm.

Nie wiem jak masz rozmieszczone te okna na elewacjach ale na tej samej elewacji stosuje się tę samą grubość szkła. W innym przypadku widać różnicę w odcieniach - szkło 6 mm ma "ciemniejszy" odcień niż 4 mm i to widać (różnicę ) patrząc od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie ma znaczenia Charlie - architekt nie patrzy na odcienie i jak na elewacji masz mały gabaryt i na tyle duży że musi być zastosowana szyba 6mm to nikt nie będzie patrzył na wizje architekta i pytał klienta o zdanie - bo co? Ma zamiast 6 dac 4 i co?

Dostałem wczoraj do oceny ofertę jakieś firmy - dane jej zamazane jak i ceny (nie rozumiem po jaką cholerę wogóle wysyłąć i prosić o ocenę nie podając takich szczegółów - świat sie zawali jak ceny poznam lub producenta? pomijam też wstyd przed podpisaniem sie imieniem i nazwiskiem - tego też pojąć nie mogę) - HS szyba 4,5 mkw na 4 mm - bez komentarza chyba że chcesz skomentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - architekci tak projektują jak Inwestorzy płacą.

Rozumiem, że tzw.projektu wykonawczego na okna nigdy nie widziałeś i nie zobaczysz bo to koszta, które powinien ponieść Inwestor.

Zresztą po co jakieś projekty wykonawcze jak są gotowe systemy okienne > szklarze mają siatki statyki ogólnie dostępne > okuciowcy też podają nośność okuć. Obowiązkiem producenta jest to wszystko poskładać do kupy z jak najwyższą jakością i w.g zasada jakie podają poddostawcy komnponentów. Jak tego nie robi tzn., że produkuje tzw.buble a tego mu nie wolno robić ( jest jakiś przepis określający jasno ten aspekt ).

Monterzy mają montować okna w.g też zasad i sztuki budowlanej.

Krąg się zamyka.

Na końcu jest Klient, który się zna na tym co kupuje w większym lub mniejszym stopniu co pozwala mu zweryfikować tzw.jakość tego co ma makupić lub co już kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...