Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ciągle nie mogę wyjść z podziwu! Facet pyta: która godzina? a kobieta odpowiada: dziś nie będzie padać! Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę to gdzieś wrzucić (o dealerach było sporo :wink: )- wzorcowy przykład kontaktu petenta z urzędnikiem i instruktaż jak wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka.

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakos nudnawo sie zrobilo

Fiu, fju, fjiu.... faktycznie ale zastój... :o :o :o

Też będę się zbierać - "co tu tak sam będę siedzieć" :D ...

 

Jareko - pewno też się nudzisz :D ? Spójrz tutaj i oceń krytycznie acz sprawiedliwie dzieło konkurencji :D .

 

Mam wreszcie okna - generalnie montaż odbył się szybko i bez problemów. Panowie byli grzeczni i spełniali każde życzenia klienta, np. dodatkowe czwarte kotwy na każdą stronę okna, kołki mocowane w spoinach - można zadać pytanie czemu tego sami nie proponowali. Zadziwiły mnie kołki szybkiego montażu - nigdy nie widziałem ich w użyciu :), a także zabijanie ich dodatkowo gwoździami - czy tak powinno być? Można się przyczepić o wypośrodkowanie okien w ścianie 3W - dla niektórych okien różnica wynosi 2 cm - zwrócił na to uwagę człowiek od parapetów, który także montuje okna. Choć później mnie zadziwił ponieważ stwierdził, że pod oknami pozostały listwy transportowe, które powinny być usunięte. Tak więc co monter to inne poglądy - przy jego pracy może miałbym ustawione równo okna ale za to bez listew. Ogólnie jest ok choć nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej. A najlepsze jest to, że temat okien mam już za sobą :D :D :D .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMaciek - ja nie z tych czepliwych - spoko ;) taaaak ciekawie wyglada kolek z dodatkowo wbitym gwozdziem ;) a swoja droga ta czwarta kotwa na plaster do..... jesli tak usytuowana jest ;) - powiedz dlaczego na 1 fotce nie widac painy tylko sam styropian? za ciasno im wyszlo?;) Ale spoko - ja naprawde czepialski nie jestem - tylko spac czasem nie moge - bedzie dobrze :) na 11 jakby zapomnieli o jednej kotwie przy slupku - ale co tam - gdzie indziej dodali wiecej ;) ale za 12 to bym maly lomocik im sprawil - ta mala kotewka zamiast do srodka na zewnatrz? hmmmm..... a wlasciwie po co ona? 13 - bardzo dobrze - przynajmniej jedna ekipa co zastaw w linii wstawi :) 14 - zadna rewelka ;) - tak juz sie teraz buduje hehehehe styropian w kazym skladzie jest A 15? - troszke malo luzu ale cale szczescie latem wstawiane wiec powinno byc OK, 19 - naprawde lekko przegieli z luzem na gorze i zamiast klina kotwa powinna byc

a poza tym ?

okna masz ladne :)

i dobrze ze podparapetowke masz i basta - niech ten o parapetow goopot nie gada - dobrze jest ze jest

a czy masz z glowy - wiesz - najgorsze sa pierwsze uplaly i slonce - dopelnieniem mrozna zima - jak przezyja - znaczy dobre i dobrze zamontowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam okna firmy Szewpol. Okna drewniane sosnowe lub mahoniowe . Standartowo okna dwuskrzydłowe mają ruchomy słupek środkowy. Okna nie są drogie. Jeżeli ktoś ma otwory standartowe to są nawet bardzo tanie. Ja zapłaciłem za 11 okien niecałe 15000 w tym dwa okna balkonowe łukowe które kosztowały 7200. Tak więc za pozostałe 9 wyszło ok 7400 W tym było wyjście tarasowe 3 kwaterowe 2400*210 3okna 90*90 2 okna 90*120 180*150 150*120 i jedno łukowe stałe. aha standartem też są mosiężne klamki a nie plastokowe. Przedstawiciel w krakowie jest na bronowickiej. Firma Miłek Bis. Nie mam z nią nic wsólnego. To nie jest reklama. Ja dostałem 12% rabatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz dlaczego na 1 fotce nie widac painy tylko sam styropian? za ciasno im wyszlo?;) Ale spoko - ja naprawde czepialski nie jestem - tylko spac czasem nie moge - bedzie dobrze :)

 

Spoko :wink: - pianka pojawiła się po chwili... śpij spokojnie :wink: ...

 

na 11 jakby zapomnieli o jednej kotwie przy slupku - ale co tam - gdzie indziej dodali wiecej ;)

 

Dokładnie tak - tam, gdzie im mówiłem to dawali dodatkowe kotwy - wreszcie mi sie znudziło i kazałem w każdym oknie dać 4 na kazdy bok

 

ale za 12 to bym maly lomocik im sprawil - ta mala kotewka zamiast do srodka na zewnatrz? hmmmm..... a wlasciwie po co ona?

 

Ciekawe - prawda? Był jaki jeden pan, który z uporem maniaka chciał montować kotwy na zewnątrz - ale skąd on się tam wziął to nie wiem - a było ich w sumie 6 osób.

 

14 - zadna rewelka ;) - tak juz sie teraz buduje hehehehe styropian w kazym skladzie jest

 

O nie nie nie - ściana 3W w mojej okolicy jest traktowana jako ekstrawagancja wariata :wink: :D

 

A 15? - troszke malo luzu ale cale szczescie latem wstawiane wiec powinno byc OK,

 

Pozostała nam tylko wiara i nadzieja :D ....

 

19 - naprawde lekko przegieli z luzem na gorze i zamiast klina kotwa powinna byc

 

Coś mi tak świtało jakby przez mgłę...

 

a czy masz z glowy - wiesz - najgorsze sa pierwsze uplaly i slonce - dopelnieniem mrozna zima - jak przezyja - znaczy dobre i dobrze zamontowane :)

 

Hmmm.... no to teraz wiem do czego służy gwarancja - dali mi ją na 5 lat ale dobrze by było już sie więcej z nimi nie spotykać - myślę, że jest ok.

 

Okna, okna i po oknach - mam je z głowy - może nie do końca jak piszesz Jareko :wink: - ale przynajmniej na teraz - spadam szukać podłogi.... :D :D :D

 

Dzięki wszystkim - szczególnie Jareko i Pchełkowi - za pomoc !!! :D :D :D

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - parę moch wątpliwości

Po pierwsze czy te kolorowe okna mają otwory odprężające w ramach ościeżnic. To są takie otwory co odprowadzają nadmiar ciepła z ram okien [kolorowe mocno się nagrzewają - nawet do 80 stopni. A temperatura plastyczności PVC to 75 stopni. Jak nie ma takich otworów to ramy potrafią się wypaczyć [tu ma duży wpływ znaczna rozszerzalność liniowa PVC] a ponadto wybrzuszyć. Gorące powietrze się rozszerza a jak nie ma otworów odprężających to wypycha uplastycznione ścianki profili i na profilach powstają wybrzuszenia - profile puchną. Jest to zjawisko nieodwracalne - jak się profile pokrzywią i wybrzuszą to na zawsze. [ zgodnie z zasadą fizyki - P razy V dzielone przez T = constans.]

Pewno tych otworów nie mają bo większość producentów okien nie powinna ich produkować - lepiej żeby byli bezrobotni. Spytaj się producenta czy takie otwory wyfrezował.

Po drugie - jaki to system okien PVC. Nie każdy system ma dopuszczenie [do obrotu i stosowania] czyli mówiąc prosto na sprzedaż. Są systemy niesprawdzone

Po trzecie - te śrubki w fugi i gwoździe obok to kompletna bezmyślność montażystów. Przykład wyjątkowego partactwa i bezmózgowia. Nie mówiąc o tym, że nie wkręca się śrub w cegły szczelinówki [ale to już można odpuścić - walka z tym procederem jest skazana na niepowodzenie - może za sto lat to się zmieni]. Do tego są inne wkręty albo muszą być wmurowane cegły lite. Ale się czepiam. W Niemczech - kraju prawości i solidnej roboty robią podobnie. ALE NIE WBIJAJą GWOźDZI - na miłość boską!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - parę moch wątpliwości

ALE NIE WBIJAJą GWOźDZI - na miłość boską

Pchelek - perfekcjonisto :) - w sumie jak na inne ktore widzialem i tak niezle ;) Nie zauwazylem z racji pory ze to okna kolorowe - jesli tak to Maciek ma przechlapane jesli mu tych otworow nie zrobili - zapraszam na tarchomin ul.Mechofera - zielone okna - piekne - nie tylko brak wentylacji pierwszej komory - brak takze wzmocnien - ale to juz inna bajka - toczy sie od kilku lat w przed sadem rejonowym warszawy

a co do tego patentu z gwozdziami ;) - wiesz - jak zaczynalem chalupe swa stawiac mialem takie pojecie o montazu okien jak nie przymierzajac o ...(tu pelna dowolnosc interpretacji o czym ;) ) i zamontowalem na kolki fi-6mm/45mm (wbrew wszelkim zaleceniom) - a gdy ich mi zabraklo - na gwozdzie 6 calowe - gwozdzie w pustak ALFA - idiota - no nie? ;) - i wiesz co? po dzis dzien okna stoja a jest to juz 14 lat - i jest OK :) ale wazna sprawa - parapet podstawilem pod - jakbym pismo nosem wyczul z tak byc musi

Maciek - pilnie dowiedz sie czy te otowry masz - a najlepiej sam obejrzyj - w 66% sa to po prostu wywiewrcone dziury w pierwszej od zewnatrz komorze profila - najczesciej na dolnej krawedzi ramy przy szybie - inni - esteci - robia je od strony szyby i tego juz nie ujrzysz. zdarza sie ze wierca tez i od wewnatrz w oklolicy narozy - jak otworzysz skrzydlo to takie otwory na gorze podobne do otworow odwadniajacych na dole. Sa tez tacy ktorzy uwazaja ze otworu odwodnieniowe wystarczaja by gorace powietrze z komory odprowadzic - moim zdaniem to jednak za malo - PCHELEK - co o tym sadzisz?

Hahahaha przypomnial mi sie klient co nie chcial za okna zaplacic jak te otwory zobaczyl - musialem pismo od producenta pod nos mu podstawic by uwierzyl ze glupoty gadal

I jeszcze jedna uwaga - BARDZO WAZNA - bys calego montazu nie sp.....kliny i co tam jeszcze uzyli wyciagnij spor okien na samym koncu - tuz przed wylewkami (balkony) i montazem parapetu (okna)- jesli skrzydla sa antywlamaniowe - zdejmij je na ten czas - inaczej osiadzie ci to wszystko i o poziomie i pionie zapomniec mozesz

 

ostatnie wiesci z frontu walki o klienta - w tracie wyceny jak uslyszal cene montazu powiedzial ze zrobi mu to sasiad za 30% wartosci - wychodzi 30 zlotych od okna (O-52) - szalenstwo (oczywiscie mowie o golym montazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mła ma ponawiercane otworki w profilach VEKA Perfectline zew. złoty dab (dla niektórych forumowiczów "sraczka") srednica otworków około 5 mm chyba wystarczyi sie nie wygnie ... zreszta lato upalne sie nie zapowiada.

Pchełku piszesz ze w PCV kolorowych temp moze osiagnąc nawet80stC to jak by w te profile pomontowac rurki to by mozna było kolektor słoneczny zamiast na dachu w oknach sobie porobić :lol: ...qrde co ja gadam ... przepracowanie na szczescie piątek wekenda początek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Pchełku piszesz ze w PCV kolorowych temp moze osiagnąc nawet80stC to jak by w te profile pomontowac rurki to by mozna było kolektor słoneczny ....

calkien niezly patent - a jak polozysz na plasko to jaja sadzone mozesz na imprezke biesiadna zrobic w oslupienie gosci wprawiajac - a na powaznie - slonce faktycznie takie temperatury na profilach innych niz biale wywoluje - stad w wiekszosci systemow gabaryty maksymalne w kolorze sa mniejsze co najmniej o 10% a przy bardziej badziewiastych ponad 20%

wiec skoro te dziurki wypatrzyles - znaczy jest OK - spij spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam to dziwne że niektórzy producenci oklejają swoje profile okienne np szarą taśmą bez nadrukowanej nazwy firmy? Jakby chcieli aby nikt nie wiedział jakiej firmy to profil.

http://okna4you.w.interia.pl/forum/montazJMaciek.jpg

 

poza tym czy taka blaszana kotwa nie powinna być mocowana za pomocą dwóch, a nie jednej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy formumowicze, witam wszystkich i proszę o pomoc

szukam opinii na temat dwóch producentów okien:

1. PINUS

2. CDM (dawniej MAjewski), rzecz dotyczy okien drewnianych (mahoniowych)

i jednocześnie proszę o informacje na temat zalet i wad:

okna dzielone - oba skrzydła otwierane - uchylne bez słupka i ze słupkiem;

szprosy naklejane (weneckie) i konstrukcyjne - gdzie zastosować - podobno w drzwiach balkonowych jest wskazane podzielenie szyby (jak się stłucze, to tylko jedna część).

Może ktoś jeszce mi doradzi czy warto inwestować w szyby P4 i okucia antywłamaniowe, czy może tę ogromną kasę przeznaczyć na lepszy sytem alrmowy???

:x :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam to dziwne że niektórzy producenci oklejają swoje profile okienne np szarą taśmą bez nadrukowanej nazwy firmy? Jakby chcieli aby nikt nie wiedział jakiej firmy to profil.poza tym czy taka blaszana kotwa nie powinna być mocowana za pomocą dwóch, a nie jednej śruby.

Jak cofniesz sie tak cirka do 30 strony - posty przejrzysz - dowiesz sie jak to z tymi kotwami jest - a gdyby tam bylo 10 dziur - tez trzeba by je wypelnic? ;)

co do oklein - swego czasu wiekszosc profili w gole nadrukow nie miala (KBE, VEKA i jeszcze kilka ktorych nie pamietam a pomylic sie nie chce) ale roznily sie tasmy kolorami - np. KBE - obustronnie zielone, VEKA - obustronnie szary, REHAU - bialy i kremowy - tak wiec to nie ma nic chyba do rzeczy - powiedz jaki to profil - powiemy czy faktycznie tak okleinowny oryginal jest

Ale poruszyles wbrew pozorom wazna kwestie - w swietle mojego postu kilka stron wstecz - co zamawiamy a co dostajemy i jak to sprawdzic. Zwlaszcza ze firmy garazowe dopuszczaja sie takich falszerst - ot chociazby Salamander - jest juz falszowany - ciekawe jakim jeszcze profilom moze sie to przytrafic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Może ktoś jeszce mi doradzi czy warto inwestować w szyby P4 i okucia antywłamaniowe, czy może tę ogromną kasę przeznaczyć na lepszy sytem alrmowy??? ...

Drogi odwiedzajacy te strony VOLAK - u

ten watek byl tutaj wielokrotnie przerabiany i rozne opinie sie pojawialy - sadze za zamiast rozpoczynac nowa dyskusje - cofnij sie wstecz i przeczytaj co forumowicze sadze o kazdej z koncepcji

milej lektury - wiem ze czas trzeba na to miec ale chyba tak najszybciej dowiesz sie co przemawia za i w sumie za czym :)

NO dobrze - czas spac - moze dzis dane mi bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy te kolorowe okna mają otwory odprężające w ramach ościeżnic. To są takie otwory co odprowadzają nadmiar ciepła z ram okien [...] Pewno tych otworów nie mają bo większość producentów okien nie powinna ich produkować [...]Spytaj się producenta czy takie otwory wyfrezował.

Pchełku - pytałem o to już w trakcie składania zamówienia, wtedy pokazano mi te dziurki mówiąc, że to otwory rozprężające.

Moje okna też to mają - czy to są faktycznie te otwory?

Nie zauwazylem z racji pory ze to okna kolorowe - jesli tak to Maciek ma przechlapane jesli mu tych otworow nie zrobili. Maciek - pilnie dowiedz sie czy te otwory masz - a najlepiej sam obejrzyj [...] zdarza sie ze wierca tez i od wewnatrz w oklolicy narozy - jak otworzysz skrzydlo to takie otwory na gorze podobne do otworow odwadniajacych na dole.

Jareko - opis się zgadza i pasuje do zdjęcia 24 i zdjęcia 25 - takie otwory są na górze od wewnątrz. Na dole wewnątrz są takie otwory a na zewnątrz takie.

Czy to jest właśnie TO?

Po drugie - jaki to system okien PVC. Nie każdy system ma dopuszczenie [do obrotu i stosowania] czyli mówiąc prosto na sprzedaż. Są systemy niesprawdzone

Jest to Veka Perfect Line - decydując sie na niego wyciagnąłem chyba wszystkie informacje od Ciebie Pchełku jakie można było :wink: .

Po trzecie - te śrubki w fugi i gwoździe obok to kompletna bezmyślność montażystów [...] walka z tym procederem jest skazana na niepowodzenie - może za sto lat to się zmieni

Hmmm, wydawało mi się, że wybrałem dość dobrego producenta okien, [teraz posłodzę :D : wtedy nie znałem jeszcze najlepszych instalatorów, a zamówienie składałem dawno] który ma dobrą opinię tutaj wśród osób znających się na rzeczy :wink: - zresztą reklama jest na jednym ze zdjęć na plecach któregoś z panów monterów. Jeśli nie oni to kto to może zrobić poprawnie? Ale masz rację, że to walka z wiatrakami - to ja prosiłem aby kotwy tam gdzie to możliwe były mocowane do pełnych cegieł i spoin pomiedzy kratówką - generalnie powinienem być zadowolony, że po tych sugestiach właśnie tak robili i nie omykali. Jest też światełko w tunelu :D - jeden z nich z zainteresowaniem przeglądał Twoje artykuły Pchełku o wadach montażu - poczym odłożył je na bok mówiąc: "też byliśmy na takich szkoleniach" i poszedł przykręcać kotwy na zewnatrz :o - więc szybko zawróciłem go do lektury artykułów - może zwróci się to komuś innemu przy następnym montarzu :D .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam to dziwne że niektórzy producenci oklejają swoje profile okienne np szarą taśmą bez nadrukowanej nazwy firmy? Jakby chcieli aby nikt nie wiedział jakiej firmy to profil.

W tym przypadku szara taśma jest od wewnątrz - od zewnątrz wygląda to tak i wszystko jest jasne :)

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...