Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam!

Możecie polecić jakąś sprawdzoną (lub napisać u kogo się nie pytać) firmę z mazowieckiego, dokładnie powiat miński ?

Okna PCV

Tu masz pierwszy lepszy (z naciskiem na słowo lepszy) zbiór potencjalnych firm montażowych/sprzedawców.

http://montaze.info.pl/

Jak każdy katalog nie jest pewnie idealny, ale na pewno to zbiór ludzi z wiekszymi ambicjami by coś tworzyć (a nie tylko liczyć pieniądze). Nieskromnie powiem, że też tam jestem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś nowe opinie (pozytywne/negatywne) na temat okien Drutex IGLO ENERGY ? Bo mamy dylemat wyboru pomiędzy alphaline 90 a tymi Iglo :)

 

Nie pchaj sie w produkt, który nie wiadomo jak się będzie zachowywał nawet po pierwszej zimie, zwłaszcza, ze producent ma fatalną opinię u uzytkowników i montażystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś nowe opinie (pozytywne/negatywne) na temat okien Drutex IGLO ENERGY ? Bo mamy dylemat wyboru pomiędzy alphaline 90 a tymi Iglo :)

Jakiekolwiek okna można ocenić po pewnym czasie na rynku, po konkretnej zimie i przysmażeniu słońcem można coś więcej powiedzieć niż to że są ładne lub brzydkie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklama druta robi swoje wczoraj an targach podszedł Pan i powiedział czy mogę mu zaproponować okna tak dobre jak Drutex z takim Uw jak oni mają.

Trochę to trwało by Pan zrozumiał na czym to polega ale myślę że teraz już będzie wiedział o co pytać i co jest ważne przy wyborze okien.

 

Nft widziałeś oba okna? Nic nie przemawia za jednymi albo drugimi?

Na budmie oglądałem tą nowość drutexu to naprawdę widać że to okna gdzie cena robi różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz Witek jakieś szczegóły żebym wiedział na co zwrócić uwagę jak będziemy oglądać na żywo.

 

szczegół ? wystarczy byś poprosił o wycenę okna w reklamowanej wersji z pakietem 4szybowy wkładka izolacyjna itd zobaczysz jaka wyjdzie cena!

a okna dotykałem oglądałem i po prostu (jak dla mnie) widać że to taniocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto tymi szybami się zainteresować? poniżej cytat z ulotki.

 

"CLIMATOP LUX

Szyby zespolone CLIMATOP LUX, dzięki najnowszej technologii produkcji szkła

niskoemisyjnego, są ważnym elementem przyczyniającym się do oszczędzania

energii oraz zapewnienia komfortu, minimalizując straty ciepła w pomieszczeniach

mieszkalnych.

 

W szybach CLIMATOP LUX zastosowano

najnowsze powłoki SGG PLANITHERM LUX

 

CLIMATOP LUX spełnia wymagania klasy energetycznej „A” we wszystkich krajach gdzie istnieje system klas energetycznych dla okien lub szyb

zespolonych

Szyby zespolone CLIMATOP LUX nie tylko pozwalają na znaczące ograniczenie zużycia energii cieplnej, ale równocześnie zapewniają dodatkowe zyski ciepła z energii słonecznej (energia pozyskiwana ze słońca jest większa niż ta, która ucieka przez szkło z pomieszczenia). Dodatkowo, dzięki bardzo dobrej przezierności, szyby CLIMATOP LUX pośrednio ograniczają zużycie energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczeń.

Zamiast minimalizować straty energii, zapewnij sobie realny zysk

Ug=0,7 [W/m2K]

g=0,62

TL=73%

LUX

CLIMATOP LUX

Szyby zespolone CLIMATOP LUX, dzięki najnowszej technologii produkcji szkła niskoemisyjnego, są ważnym elementem przyczyniającym się do oszczędzania energii oraz zapewnienia komfortu, minimalizując straty ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych.

 

Powłoki SGG PLANITHERM LUX nakłada się na szkło w urządzeniach magnetronowych. W próżniowym procesie napylania katodowego, na wysokiej jakości bezbarwne szkło SGG PLANILUX nakłada się jedyną w swoim rodzaju kombinację wielu warstw. Uzyskiwana w ten sposób cienka i niezwykle przezroczysta powłoka skutecznie odbija długofalowe promieniowanie cieplne z powrotem do wnętrza pomieszczenia,

a jednocześnie do maksimum zwiększa przepuszczalność światła naturalnego i krótkofalowego promieniowania słonecznego.

 

Zastosowanie

Dwukomorowa szyba zespolona CLIMATOP LUX z bezbarwnego szkła float z powłokami SGG PLANITHERM LUX o współczynniku przepuszczalności światła 73%, zapwenia wysoki poziom oświetlenia światłem dziennym.

Nowe powłoki dedykowane są do zastosowania w domach i mieszkaniach, których użytkownicy cenią sobie komfort i niskie rachunki.

Dzięki wyjątkowej kombinacji wartości Ug (współczynnika przenikania ciepła przez szybę) oraz wartości Solar Factor g, szyba CLIMATOP LUX doskonale nadaje się do oszkleń w budynkach wykorzystujących pasywnie energię słoneczną. Szczególnie w pochmurne dni oraz w okresie zimowym, szyba CLIMATOP LUX pozwala na optymalne wyłapanie słabego światła i promieniowania słonecznego i zatrzymanie energii cieplnej wewnątrz budynku.

 

Nowoczesna powłoka niskoemisyjna SGG PLANITHERM LUX w szybie CLIMATOP LUX

str.3

Oszczędność energii - wysoka przepuszczalność darmowej energii słonecznej ogranicza wykorzystanie konwencjonalnych systemów

grzewczych.

 

Zalety

Oszczędność prądu - wysoka przezierność zapewnia pomieszczeniom doskonałe doświetlenie i ogranicza wykorzystanie energii elektrycznej.

Oszczędność pieniędzy - ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania i oświetlenia pomieszczeń przekłada się na wymierne

oszczędności finansowe. Szyby CLIMATOP LUX oferowane są z ciepłą ramką SGG SWISSPACER, która w przeciwieństwie do tradycyjnych metalowych ramek dystansowych, nie powoduje powstawania mostków termicznych na krawędziach szyby.

Ponadto ciepłą ramkę międzyszybową SGG SWISSPACER wyróżnia:

∙ podwyższona wartość współczynnika przenikania ciepła Uw okna do 10%

(zgodnie z europejską normą EN ISO 10077)

∙ możliwość dopasowania koloru ramek do koloru ramiaków okna

∙ estetyczna matowa powierzchnia bez metalicznych odbić

∙ ograniczenie ryzyka kondensacji pary wodnej na krawędziach szyby"

 

 

Ponadto mam pytanie, jakie najlepsze, najcieplejsze są odległości między szybami 4mm z argonem w pakiecie 3-szybowym? Chodzi mi, np: 4/12/4/12/4;

4/14/4/14/4; np 4/16/4/16/4 ?

Edytowane przez GraMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko o pewnym zjawisku - nagrzewanie wnętrza przez szyby jest wskazane, nawet bardziej wskazane z racji oszczędności w wydatkach na ogrzewanie ALE !!! ale zima trwa u nas trzy miesiące a latem podobnie szyba pozwala nam nagrzewać wnętrze i oby nie okazało się, że po pierwszym lecie zakupicie klimatyzację do domu i sumaryczne wydatki w skali roku okażą się dużo wyższe - jakoś klima nie chodzi na gaz. pelety czy węgiel

Znam już kilku którzy dodali do swego wymarzonego domu, tak pięknie zaprojektowanego, wycyzelowanego w każdym szczególe i oszpeconego klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko o pewnym zjawisku - nagrzewanie wnętrza przez szyby jest wskazane, nawet bardziej wskazane z racji oszczędności w wydatkach na ogrzewanie ALE !!! ale zima trwa u nas trzy miesiące a latem podobnie szyba pozwala nam nagrzewać wnętrze i oby nie okazało się, że po pierwszym lecie zakupicie klimatyzację do domu i sumaryczne wydatki w skali roku okażą się dużo wyższe - jakoś klima nie chodzi na gaz. pelety czy węgiel

Znam już kilku którzy dodali do swego wymarzonego domu, tak pięknie zaprojektowanego, wycyzelowanego w każdym szczególe i oszpeconego klimą

 

:o A ja myślałam, że to taki gadżet zamiast zwykłych szyb-zaproponowano w tej samej cenie co 4/12/4/12/4.Kocham słoneczko zimą, ale to lato na budowie i upały przez 4 mies zalazły mi do szpiku kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już kilku którzy dodali do swego wymarzonego domu, tak pięknie zaprojektowanego, wycyzelowanego w każdym szczególe i oszpeconego klimą

 

panele wewnątrz są super ale agregat na zewnątrz już nie :)

tylko w kamienicy juz mi tak nie zależy na wyglądzie zewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś z was kupował moze okna z krispolu, bo zastanawiamy się nad ich zakupem i szukam opinii państwa. Bardzo proszę o ewentualna doradzenie czy warto je zakupic:)

 

Producent z zerowym doświadczeniem w produkcji okien. Miarodajną opinię można sobie wyrobić po przynajmniej kilkuletniej obecności producenta na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! Czyli te okna raczej byś nie polecał a wiesz moze jesli masz własne doświadczenie to która z firm produkujących okna byś polecił???

Nie napisałem, że nie polecam. Po prostu firma dopiero raczkuje "w oknach".

Polecane (sprawdzone w praktyce) firmy znajdziesz na forum jak się trochę postarasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...