Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Producent z zerowym doświadczeniem w produkcji okien. Miarodajną opinię można sobie wyrobić po przynajmniej kilkuletniej obecności producenta na rynku.

 

Nie napisałem, że nie polecam. Po prostu firma dopiero raczkuje "w oknach".

Polecane (sprawdzone w praktyce) firmy znajdziesz na forum jak się trochę postarasz.

 

no takie zdanie jest po pierwsze dość krzywdzące po drugie może być bardzo mylne

 

nie wiemy tak naprawdę jakie mają doświadczenie - no chyba, że wiesz że pracownicy są "nowi" a co ja osobiście wątpię.

 

ta drobna kwestia na krótkim przykładzie:

 

1 firma z 20 letnim doświadczeniem w produkcji i ... z całkowicie nową załogą

 

2 firma całkowicie nowa na rynku z załogą z tej pierwszej

 

i która z nich ma doświadczenie ??

 

oczywiście, że potrzeba więcej czasu aby SOLIDNIE ocenić produkty, z moich obserwacji i sygnałów z rynku wygląda to całkiem przyzwoicie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

 

 

no takie zdanie jest po pierwsze dość krzywdzące po drugie może być bardzo mylne

 

nie wiemy tak naprawdę jakie mają doświadczenie - no chyba, że wiesz że pracownicy są "nowi" a co ja osobiście wątpię.

 

ta drobna kwestia na krótkim przykładzie:

 

1 firma z 20 letnim doświadczeniem w produkcji i ... z całkowicie nową załogą

 

2 firma całkowicie nowa na rynku z załogą z tej pierwszej

 

i która z nich ma doświadczenie ??

 

oczywiście, że potrzeba więcej czasu aby SOLIDNIE ocenić produkty, z moich obserwacji i sygnałów z rynku wygląda to całkiem przyzwoicie.

 

 

Pozdrawiam

 

...święte słowa :)

 

A ilu jest takich co łączą w sobie i długoletnie istnienie na rynku i doświadczoną załogę a produkt dalej z chorobami wieku niemowlęcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szyby + profil grubości minimum 86 mm.

A najlepiej drewno.

Człowiek całe życie się uczy i tylu kanonów nigdy nie poznał..... :jawdrop:

A wedle jakiej normy jest ustalona ta magiczna granica 86 mm ? Dlaczego nie 85 mm dla przykładu ?:rolleyes:

Oszczędzę sobie nerwów na komentarz drugiej części....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Człowiek całe życie się uczy i tylu kanonów nigdy nie poznał..... :jawdrop:

A wedle jakiej normy jest ustalona ta magiczna granica 86 mm ? Dlaczego nie 85 mm dla przykładu ?:rolleyes:

Oszczędzę sobie nerwów na komentarz drugiej części....

 

eeee tam wiemy wszyscy, że Charlie jest zakochany w drewnie i niech tak zostanie :)

 

ale co do tych kanonów to kolejny raz ludzie skupiają się na drobiazgach technicznych wykorzystywanych przez marketingowców

 

DRODZY INWESTORZY APELUJĘ DO WAS - OPANUJCIE SIĘ - ZACZNIJCIE KUPOWAĆ/SZUKAĆ OKNA !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale co do tych kanonów to kolejny raz ludzie skupiają się na drobiazgach technicznych wykorzystywanych przez marketingowców

 

DRODZY INWESTORZY APELUJĘ DO WAS - OPANUJCIE SIĘ - ZACZNIJCIE KUPOWAĆ/SZUKAĆ OKNA !!!

 

Pozdrawiam

 

Postaw się w pozycji kupującego, który nie zna się na oknach, a jakoś musi je kupić. Wchodzi do danego punktu sprzedaży, a tam każdy nawija, że jego jest najlepsze. Ten co sprzedaje drogie okna mówi, że reszta to szajs - pewnie z Chin. Ten co sprzedaje tanio mówi, że wszystkie okna są takie same (w konstrukcji i działaniu) i ludzie przepłacają za markę. Inny mówi, że 6-komorowe są lepsze od 5-komorowych itp. A ten biedny człowiek skąd ma wiedzieć co jest prawdą. Owszem ci bardziej dociekliwi będą szukać opinii u znajomych, w sieci, u kierownika budowy czy wykonawcy. Ale jakieś kryteria wyboru są konieczne. Coś musi decydować, które okna są lepsze, a które gorsze. Choć prawda jest taka, że te gorsze też mogą spełniać swoje funkcje i ich użytkownicy też mogą być z nich zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brass - zastanawiałem się jak odpisać MMichałowi na jego post i nie mogłem dobrac słów - wyręczyłeś mnie trafnymi obserwacjami

Klient nie MUSI się znać tak samo jak my sami nie znamy się na wszystkim - dla mnie astronomia to jedna wielka czarna dziura - dla większości klientów tą czarną dziurą są okna i nawet szukając informacji w sieci natrafiają na bełkot marketingowy na pięknie opracowanych stronach.

A nie wiedząc co może skłonić klienta do wyboru ? Jesteśmy ludźmi i zachowujemy się podobnie - także my, kupując rzeczy nam nieznane - często podejmujemy decyzję na podstawie ceny - najwyżej powiem później, że mądry po szkodzie, czy też, że uczymy się na własnych błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie po to jest forum żeby się poradzić, wymienić doświadczeniami, przeczytać opinie pozytywne/negatywne o danym producencie/montażyście.

Na koniec pozostaje pozdrowić tych "Wszystkowiedzących" i zaprosić do udzielania "cennych" wskazówek typu "kupujcie okna" nie zaśmiecajcie forum pytaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brass jareko widzę, że nie potrafię przekazać swojego pkt widzenia no ale co zrobić bywa nie każdy wszak może pisać poradniki :)

 

No i właśnie po to jest forum żeby się poradzić, wymienić doświadczeniami, przeczytać opinie pozytywne/negatywne o danym producencie/montażyście.

Na koniec pozostaje pozdrowić tych "Wszystkowiedzących" i zaprosić do udzielania "cennych" wskazówek typu "kupujcie okna" nie zaśmiecajcie forum pytaniami ;)

 

czy ja komukolwiek zarzuciłem, że zaśmieca forum ? czy też, że nie ma pytać ? nie uważam się również za "wszystkowiedzącego" więc nie wiem po co te aluzje ?

 

zupełnie czym innym jest prośba o opinie na temat danego producenta a czym innym pytanie w sensie "lepiej 6 czy 8 komór"

 

Może napiszę jak JA widzę kwestie pytania i zakupu okien:

 

Mam dom i potrzebuję do niego okna w salonie chcę jak największe przeszklenia bo ... takie mi się podobają, mam też dwa pokoje dla dzieci i dwa gościnne (będą używane sporadycznie) do tego sypialnia, kuchnia, spiżarnia i garaż (bez ogrzewania), z salonu dodatkowe spore wyjście na taras no i drzwi do garażu i wejściowe do domu. Całość ma być wybudowana w standardzie enerooszczędnym.

 

I teraz następują pytania o to jakie mogą być duże przeszklenia jakie są możliwe sposoby otwierania okien, czy koniecznie wszystkie muszą być takie same jakie są możliwości rozwiązania np kwestii mikrowentylacji dostępne kolory długość gwarancji kwestie serwisowe dodatki w postaci rolet roletek zaluzji itp itd - czy ma to sens ? dla mnie ma dużo większy niż pytanie o ilość szyb czy też szerokość zabudowy profilu - te szczegóły są ważne dla sprzedawcy, który musi je znać i dostosować do moich potrzeb aby wszystko było zgodnie ze sztuką - ot cała różnica między moim podejściem a 90% zadawanych tutaj pytań.

Ale w sumie to ja zawsze byłem inny a inni są w mniejszości więc pewnie racja jest po Waszej stronie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM - nie dziw się i nie odbiegasz od normy - jak starasz się to zasugerować :) tylko wczuj sie w klienta, który nie ma z budowlanką nic wspólnego - zna się na czymś innym na czym my możemy się nie znać i jest w tym specjalistą i jak zacznie opowiadać to nam oczy w orbit wyjdą i niewiele z tego zrozumiemy.

Twoje podejście ma większość klientów i zostaje ono zweryfikowane w pierwszym punkcie handlowym gdzie zamiast przedstawić mu ofertę pod jego projekt czy wymagania słyszy o klasie profili (gdzie czy A czy B to realnie nie ma wielkiego znaczenia), później usłyszy o ilość komór - a kuriozum jakie usłyszałem z ust klienta to była całkowita ilość komór, padło pytanie czy mam profile 17 komorowe - ZGROZA !!! później o szybach, o ramkach "ciepłych" ze stali - choćby nie wiem jak "szlachetnej" itd itd. Mami się klienta i jedzie przede wszystkim na konkurencji mającej punkt za rogiem.

Klient nie wie, klient się uczy, słucha i jak mu się takie głupoty wciśnie to tego się trzyma i uważa, że te parametry są najistotniejsze - rozumiesz MM ?

Wiem, że rozumiesz więc wytykanie, że skupia się na w sumie nieistotnych dla siebie rzeczach, jest troszkę nie teges

 

My jesteśmy tu chyba po to by prostować głupoty jakimi mami się klienta, mamy za zadanie odwinąć ten makaron nawinięty na uszy

 

Zarzuca mi się często - i w sumie słusznie - że jak pojawia się jakieś konkretne pytanie odpowiadam w nawiązaniu do Schuco, podaję przykłady, wyliczenia itp dotyczące tego profila. Niestety dla oponentów, ten profil znam od wielu wielu lat i z nim mam do czynienia co nie oznacza, że na Schuco kończy się świat. Często pochlebnie wyrażam się o Brungmanie, Aluplaście, KBE (które mam u siebie w domu od 1991 roku) i innych profilach ale program wyliczający interesujące Was parametry mam niestety dla oponentów tylko dla Schuco.

Ale jak inaczej mogę podać porównawcze dane na pytanie np. czy profil 70 czy 80 mm ? Czy ramka aluminiowa jest lepsza od swisspacera? Czy szyba jedno czy dwukomorowa i jak to się przekłada na Uw okna? Ile mogę zaoszczędzić stosując profil 80 czy 70 mm? itd itd itd.

 

Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by inni w oparciu o system jaki znają mogli np. podać wyliczenia statyki czy Uw całości jakiejś tam konstrukcji czy odpowiedzieć w oparciu o system jaki znają na dręczące Forumowiczów pytania.

Staram się być obiektywny - choć czasem mi to nie wychodzi - za co przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twoje podejście ma większość klientów i zostaje ono zweryfikowane w pierwszym punkcie handlowym gdzie zamiast przedstawić mu ofertę pod jego projekt czy wymagania słyszy o klasie profili (gdzie czy A czy B to realnie nie ma wielkiego znaczenia), później usłyszy o ilość komór - a kuriozum jakie usłyszałem z ust klienta to była całkowita ilość komór, padło pytanie czy mam profile 17 komorowe - ZGROZA !!! później o szybach, o ramkach "ciepłych" ze stali - choćby nie wiem jak "szlachetnej" itd itd. Mami się klienta i jedzie przede wszystkim na konkurencji mającej punkt za rogiem.

Klient nie wie, klient się uczy, słucha i jak mu się takie głupoty wciśnie to tego się trzyma i uważa, że te parametry są najistotniejsze - rozumiesz MM ?

Wiem, że rozumiesz więc wytykanie, że skupia się na w sumie nieistotnych dla siebie rzeczach, jest troszkę nie teges

 

oooo i to jest właśnie to - fatalne wręcz podejście sprzedawcy do tematu, któremu niestety brak fachowości i jedyne co potrafi to zachwalać "coś" i dyskredytować inne "coś" - tu mowa o tych wszystkich pierdołach komorach szybach itd.

 

Jest jednak coś pozytywnego, ten coraz cięższy kawałek chleba wymusza zmianę działania i widzę coraz większy nacisk na profesjonalną obsługę a nie na sprzedawania jakiś tam cyferek, niedawno w jednym z pkt sprzedaży właściciel opowiadał jak to wpadł do niego klient i chciał kupić bramę po 2 godzinach rozmowy na tematy "około bramowe" stwierdził, że to faktycznie bardzo istotne kwestie o których pojęcia nie miał i z uśmiechem zapytał czy da radę w krótkim czasie "dojść do bramy" :D

 

Moim zdaniem tak to powinno wyglądać: spokojnie, dokładnie ze szczegółami wszak w grę wchodzi niejednokrotnie wydawanie dziesiątków tysięcy złotych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak szukają - ale szukają szerokości, komór, pakietów, szyb itp itd a powinni okien chyba nie ?/ :)

 

Michale, zgadzam się z Tobą i sądzę, że Ciebie gubi to co i mnie. Choć jesteś "z branży", nie jesteś sprzedawcą okien:-). W tej grupie zawodowej lata zaniedbań w rozwoju kompetencji zrobiły wielkie mentalne spustoszenie. Przeciętny kierunek przepływu wiedzy wyglądał i nadal wygląda mniej więcej tak:

 

Właściciele systemów - profili, okuć, producenci szyb - szkolą producentów, ale przekazują im głównie wiedzę produktową o profilach, okuciach i szybach.

 

Producenci - nie systematyzują i nie syntezują tej wiedzy, przekładając na własne produkty, tylko wygodnie spuszczają w dół wprost do sprzedawców. Najchętniej w postaci ulotek produktowych dotyczących profili, okuć albo szyb.

 

Sprzedawcy nie mniej wygodni od producentów, przekazują tę wiedzę nabywcom, twierdząc, że to wiedza o oknach bądź, co bądź wprost od producentów i... kółko się zamyka.

 

Wszystkie badania rynkowe pokazują, że nabywcy ciągle jeszcze uważają sprzedawców za najlepsze źródło wiedzy o oknach. Problem w tym, że przekazywana im przez sprzedawców wiedza ma niewiele wspólnego z oknami, bo to w większości informacje o właściwościach komponentów z jakich je wykonano, a nie informacje o gotowym produkcie. Stąd te pytania nabywców o komory, okucia i szyby. Ciągle i w kółko. Jeśli od większości sprzedawców słyszą to samo, to przyjmują, że tak być musi.

 

Ty wiesz, ja wiem i pewnie jeszcze parę osób wie, że wcale tak być nie musi, ba, wręcz być nie powinno. Czy sposób narracji o oknach może się zmienić? Pewnie może. Wszystko zależy od ilości takich jak my nawiedzonych "oszołomów", "teoretyków" i innych branżowych odszczepieńców.

 

Właśnie uruchomiłem specjalny projekt "Wszechnica okienna" kierowany do inwestorów - nabywców okien. Chcemy dzielić się z nimi naszą wiedzą całkowicie za darmo i na ich podwórku. Jak myślisz chcą? A gdzie tam. Więc, albo wszystko już o oknach wiedzą albo mają w nosie te własne dziury w murach, albo są tak dobrzy, że to czego ktoś się uczył naście lat oni wyłapią z dwóch zdawkowych postów na forum. Tylko pogratulować.

 

Jednocześnie inwestorów z Dolnego Śląska i okolic zapraszam 22.03 na targi do Wrocławia. Będę miał przyjemność powiedzieć tam kilka słów o tym co w oknach jest ważne, a co mniej. Żeby było ciekawiej, cała prezentacja oparta jest o pewne pytanie zadane nie tak dawno przez forumowicza z FM.

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Michale, zgadzam się z Tobą i sądzę, że Ciebie gubi to co i mnie. Choć jesteś "z branży", nie jesteś sprzedawcą okien:-). W tej grupie zawodowej lata zaniedbań w rozwoju kompetencji zrobiły wielkie mentalne spustoszenie. Przeciętny kierunek przepływu wiedzy wyglądał i nadal wygląda mniej więcej tak:

 

Właściciele systemów - profili, okuć, producenci szyb - szkolą producentów, ale przekazują im głównie wiedzę produktową o profilach, okuciach i szybach.

 

Producenci - nie systematyzują i nie syntezują tej wiedzy, przekładając na własne produkty, tylko wygodnie spuszczają w dół wprost do sprzedawców. Najchętniej w postaci ulotek produktowych dotyczących profili, okuć albo szyb.

 

Sprzedawcy nie mniej wygodni od producentów, przekazują tę wiedzę nabywcom, twierdząc, że to wiedza o oknach bądź, co bądź wprost od producentów i... kółko się zamyka.

 

Wszystkie badania rynkowe pokazują, że nabywcy ciągle jeszcze uważają sprzedawców za najlepsze źródło wiedzy o oknach. Problem w tym, że przekazywana im przez sprzedawców wiedza ma niewiele wspólnego z oknami, bo to w większości informacje o właściwościach komponentów z jakich je wykonano, a nie informacje o gotowym produkcie. Stąd te pytania nabywców o komory, okucia i szyby. Ciągle i w kółko. Jeśli od większości sprzedawców słyszą to samo, to przyjmują, że tak być musi.

 

Ty wiesz, ja wiem i pewnie jeszcze parę osób wie, że wcale tak być nie musi, ba, wręcz być nie powinno. Czy sposób narracji o oknach może się zmienić? Pewnie może. Wszystko zależy od ilości takich jak my nawiedzonych "oszołomów", "teoretyków" i innych branżowych odszczepieńców.

 

Właśnie uruchomiłem specjalny projekt "Wszechnica okienna" kierowany do inwestorów - nabywców okien. Chcemy dzielić się z nimi naszą wiedzą całkowicie za darmo i na ich podwórku. Jak myślisz chcą? A gdzie tam. Więc, albo wszystko już o oknach wiedzą albo mają w nosie te własne dziury w murach, albo są tak dobrzy, że to czego ktoś się uczył naście lat oni wyłapią z dwóch zdawkowych postów na forum. Tylko pogratulować.

 

Jednocześnie inwestorów z Dolnego Śląska i okolic zapraszam 22.03 na targi do Wrocławia. Będę miał przyjemność powiedzieć tam kilka słów o tym co w oknach jest ważne, a co mniej. Żeby było ciekawiej, cała prezentacja oparta jest o pewne pytanie zadane nie tak dawno przez forumowicza z FM.

 

Wielkie dzięki, ubrałeś, w chyba dość zrozumiałe słowa, to co chciałem powiedzieć :)

 

Twój nowy projekt widziałem - interesujący - jak faktycznie będą jednak chętni daj znać chętnie podjadę jeśli będzie taka możliwość.

 

tak na marginesie tego 22.03 jakaś konkretna godzina ? jestem 20 w Krakowie, 21 u siebie w Knurowie więc może na 22 bym podjechał i do Wrocławia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie że bym się podlizywał czy coś ale jak by sprzedawcy przeczytali pana książkę (nawet po tym jak duża część została usunięta:) ) i wzięli sobie do serca podejście do klienta to dużo mniej czasu schodziło by mi na tym aby tłumaczyć a dlaczego jak ktoś ma najlepsze okna to wszyscy mówią że one nie są najlepsze itd:)

pogoda na najbliższe 2 tyg zapowiada się nie montażowa więc chętnie odwiedzę wrocław

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...