Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystkich, mam do Was pytanie (pewnie takie jak wszyscy) Jaki profil wybrać? Mam wycenę: Bruegmann, Aluplast, Drutex ? Okna dwuszybowe. Oferowano mi również okno z trzema szybami, jednak dom bedzie posadowiony blisko lasu i zastanawiam się czy nie bedzie za ciemno jeżeli będą te trzy szyby.

 

Podaj nazwy firm produkujących okna z profili Bruegmann i Aluplast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img171.imageshack.us/img171/1330/20130313101809.jpg

Na takim łączniku jeśli jest skręcone razem nie ma możliwości takiego odkształcenia. Odstaje ościeżnica od łącznika? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

Jak dowodzi zamieszczony przekrój to jednak mozliwe :(

Edytowane przez daniel5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img171.imageshack.us/img171/1330/20130313101809.jpg

 

Jak dowodzi zamieszczony przekrój to jednak mozliwe :(

 

W tym rzecz, że nie wyobrażamy sobie co tam mogłoby się stać, zeby się rama wypaczyła. Nie była skręcona z łącznikiem? Łącznik bez stali?

Nadal tylko możemy zgadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wycenę od trzech producentów okien

Vetrex: V90+

Krispol: Fen92

Bertrand: Kombisystem.

Rożnica w cenie nie będzie czynnikiem decydującym w wyborze. Napomknę tylko że najtańsze są Bertrandy potem Vetrex a najdroższe Krispol.

Proszę zatem znawców tematu o sugestie i rady które okna wybrać.

 

Poradzi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatniego nie znam ...

krispol na salamandrze

vetrex na vece

obie firmy robią dobre okna ważne też kto je będzie montował ?to ta sama ekipa?

sprawdź kto mówi o profilach bazowych o klinach pod oknami na stałe, o trzymaniu linii przez okna itp same okna to tylko 50% sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że nie wyobrażamy sobie co tam mogłoby się stać, zeby się rama wypaczyła. Nie była skręcona z łącznikiem? Łącznik bez stali?

Nadal tylko możemy zgadywać.

Stal w łączniku jest i łacznik jest prosty, najprawdopodonkej wkrety zostały źle wkręcone i srodkiem jedna z ram wybrzuszyła się o 3-4 mm. Odkształcenie pomiędzy łacznikiem a ramiakiem jest na tyle niewielkie, że uszczelka jeszcze zakrywa szczelinę, ale srodkiem jest ona wyraźnie szersza. Czy jakas norma podaje jakie jest dopuszczalne skrzywienie ramy okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych norm - można trzymać się ogólnobudowlanych - coś mi się majaczy 1,5mm/1mb, są jeszcze jakieś inne, ale prędzej zalecenia niż normy

Jedynym wyznacznikiem czy wykrzywienie przekracza granice jest siła z jaką można operować klamką - jakby podsumowując - skrzywienie może być dowolne aby siła operowania klamka nie przekraczała 10Nm

3mm tak tragicznie wyglądają ? ;)

Jak tą wartość zmierzyłeś ?

Jaką wysokość ma okno ?

A może wystarczy podregulować docisk skrzydła do ościeżnicy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krzycz, pytam się, gdyż często ludzie popełniają taki błąd, od krawędzi po wybrzuszeniu i piszą o 3 mm gdzie faktycznie jest połowa czyli 1,5mm

Realnie nie jest to powód do reklamacji, jeśli klamka chodzi z siła niższą niż wspomniana - przykro mi :(

Ale próbuj - może producent Ci ją uzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracanie klamki nie wymaga uzycia wiekszej siły niż ma to miejsce w przypadku innych okien, bo skrzydło dopasował się (uległo skrzywieniu) do ościeżnicy :(. Mam rozumiec, że wszystkie odchyłki od kształtu i wymiaru sa dopuszczalne o ile nie powoduja niewłaściwego funkcjonowania okna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze interpretujesz - tak naprawdę jedyne kryterium to siła z jaką działamy na klamkę - nic mi nie wiadomo by pojawiło inne kryterium oceny

 

W badaniu "sił operacyjnych" jest jeszcze jedno:-). Siła niezbędna do uruchomienia skrzydła, czyli zapoczątkowania jego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Test

Miałem przyjemność zapoznać się z systemem MOWO i..... pozostaje juz tylko kwestia ceny, jakości wymurowania ścian, i chętnych - faktycznie rozwiązanie warte propagowania - choć upierdliwe dla wykonawcy

 

No, ja już swoje zrobiłem w dziedzinie popularyzacja:-). Teraz Panowie Monterzy wszystko w waszych rękach i głowach. Sypcie inwestorom środki wężobójcze do kieszeni, może pójdzie łatwiej:-). Mnie się tam MOWO spodobało od pierwszego wejrzenia, czego raczej nie ukrywałem. To chyba miłość! Wiosna tuż:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja już swoje zrobiłem w dziedzinie popularyzacja:-). Teraz Panowie Monterzy wszystko w waszych rękach i głowach. Sypcie inwestorom środki wężobójcze do kieszeni, może pójdzie łatwiej:-). Mnie się tam MOWO spodobało od pierwszego wejrzenia, czego raczej nie ukrywałem. To chyba miłość! Wiosna tuż:-).

System jest super, tylko co tam za technologia kosmiczna w nim jest że to tyle kosztuje. A już wiem - nowość panie, nowość. A za to trzeba przecież zerżnąć niczemu winnego inwestora. A wcale się nie zdziwię jak za jakiś czas będzie obowiązek a nie tylko wybór. Bo przecież są lepiej wiedzący co ma wybrać szaraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...