Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Następne typowe pytanie do ekspertów od okien:)

 

Mam chałupkę 300m2 w niej okna pcv jakieś z pierwszych ok 13lat temu, jeszcze się trzymają, po za tym że rama oderwała się od słupka i są dwu milimetrowe przerwy którymi dmucha :) do tego okucia nie są na całym obwodzie i przy zawiasach nie dociąga mi do uszczelki no i są dwu szybowe.

Na domku będę zakładał styropian 15cm gdyż ścianę mam w tej chwili taką ( tynk sylikatowy, tynk cementowy 2cm, pustak bet. 18cm styropian 2+3cm i pustak ceramiczny dziurawka 24cm)

Czy warto w takiej sytuacji i tak przy remoncie elewacji wywalić stare i kupić nowe bardziej oszczędne okna trzyszybowe?? Mam razem 11 okien oraz 2 drzwi balkonowe.

Zastanawiałem się nad profilem Rehau Geneo które produkuje lokalna firma na rynku pomorskim "Dekar".

Jako że nie znam się na jakości poszczególnych profili prosiłbym o poradę co w podobnej i niższej cenie zaproponowalibyście z podobnymi parametrami?

 

No i czy mogę dostać na modernizacje budynku pod dom energooszczędny jakieś dotacje?? Są wogóle takie fundusze na ten cel?

Edytowane przez teodor2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o podpowiedz przy podjęciu decyzji w sprawie wyboru okien .Potrzebuje około n76m2 okien,83 m/b montarzu.Dominują fixy.@ okna są narożne (łączniki montażowe)Jedno jest okno powyżej 5m2 którego drutex oraz vetrex nie zrobią ,natomias w jednym oknoplaście powiedzieli że zrobią a w drugim że to nie możliwe.Poniżej przedstawiam posiadane przeze mnie oferty.

-Drutex igloenergy (3 szybowy TEP 4, 18(Ar) stal,float 4, 18(Ar) stalTMP4. + montaż(standartowy) = 17 700 PLN

-Drutex standart trzyszybowy TEP 4, 18(Ar) stal,float 4, 18(Ar) stalTMP4 + montaż(standartowy) = 10 300 PLN

-OKNOPLAST Winergetic Premium 3 szybowy (3TF/16/3/16/3TF) U szyby 06 + montaż(standartowy) = 21 900 PLN

-OKNOPLAST Platnium evo2 + montaz standatrowy = 20600 PLN

-Vetrex Alphaline VA90+ montaz standatrowy = 25 860 PLN

Chciałbym wyrobic się w 20 000PLN, ponieważ zamierzam również zrobic rekuperację, na którą przeznaczę różnice np. z zakładanej kwoty 20 000PLN.

Czy ten drutex naprawde jest taki słaby i nie jest wart swojej ceny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ale powiedzieli mi że mało go robią, a mi się wydaje że sporadycznie.U tych sprzedawców u których byłem to mówili mi że to się nie opłaca bo kosztować będzie 40pln/m/b. , podobne opinie wyrażali przy montarzu taśmami.Oczywiscie przy pierwszym kontacie z klientem wyrażali opinie ze dobrze byloby zrobić ciepły montaz , ale tylko przy wycenie Vetrexa była sugestja żeby robić w warstwie docieplenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł/mb? za montaż w warstwie ocieplenia ? Hmmm.... stawka zastanawiająca - ciekawe co oferowali Ci w zamian za tą cenę

Możesz odpowiedzieć na kilka pytań ?

Grubość ocieplenia ?

Podejrzewam, że ściana 2W ?

System wentylacji ?

Czym będziesz ogrzewał dom ?

 

I sprawa najważniejsza - nie dajmy się zwariować, w dalszym ciągu w porażającej większości budowanych dziś domów montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią.

By odpowiedzieć czy warto - trzeba zrobić DOKŁADNY bilans cieplny domu i wyliczyć o ile się zmieni zużycie energii i czy to ma sens, ekonomiczny sens - i od razu odpowiem, że przy domach z wentylacją grawitacyjną, ogrzewanych peletami, węglem czy nawet olejem opałowym, przy oknach o głębokości zabudowy ok 70mm i może do tego tylko z dwoma szybami taki montaż nie ma najmniejszego sensu, prędzej dom się rozpadnie niż ten nakład się zwróci - i nie mówcie o ekologii czy wymaganiach bo tak ktoś powiedział, że tylko taki montaż a każdy inny to beee... i do d....

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli od ceny okien uzależniasz czy będzie wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna - wybacz, dalszy dyskusja mija się z celem

Zrób normalny montaż, kup Druty, może zostanie ci na Reku i będziesz szczęśliwy ;)

Albo chce się zbudować dom energooszczędny mając świadomość, że poniesione nakłady zwrócą się w czasie 10-15 lat albo przestańcie sobie głowę zaprzątać wynalazkami, które te późniejsze oszczędności generują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jesteś ,,mądry'' Kolego.

Gdybym miał środki na w pełni pasywny dom to nie zwracałbym się na forum z w/w prośbą.

Zamiast pisać takie bajki daj konkretną odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie.Każdy ma budżed na daną inwestycje..Ja zakładam do 20 000pln na okna z montażem ( wiadomo +/-).Wiadomo ze szkłem się tyłka nie wyciera , ale trzeba również mieć ramy w jakich możliwa jest do realizacji inwestycja.Dlatego proszę o doradzenie cena / jakość do przedstawionej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem mądry bo staram ci się wytłumaczyć, że na wstępie wyboru masz złe podejście ale skoro słuchać nie chcesz odpowiem ci na Twoje pytanie.

Porównujesz zupełnie różne okna a poza tym, by porównywać trzeba znać JAKIE potrzebujesz okna a nie tylko ich powierzchnię czy obwód i info - dużo fixów - to za mało by choć uzmysłowić sobie jakie masz mieć okna

I skończyłem pisać bajki - może inni będą mniej "mądrzy" niż ja i wskażą ci w ciemno, którą ofertę wybrać powinieneś

Powodzenia w podjęciu słusznej decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże są te rozbieżności cenowe i szukałbym przyczyny w samej stolarce. Jeśli to są fixy, to być może jedne wyceny zawierają szklenie w ramie, inne w skrzydle. Zapewne jeszcze jakieś inne dodatki (ciepłe ramki, uszczelki w rowku, klamki zwykłe/secu, itp ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że sie Kolega obraził bo i tak nic nie doradził.

Wracając do tematu.Moje wątpliwości są tym większe bo w twoim mieści Fin otrzymałem różnice pomiędzy drutexem a oknoplastem około 5000pln przy naprawde niemalże tym samym wyposażeniu.Vertex alphaline 90+ z większego miasta w okolicy trzymałem w/w ofertę cenową z termoramkami i klamkami z wyzszej półki.Natomiast różnica pomiedzy oknoplastem z Twojego miasta i mojego sięgneła przy pierwszej wycenie około 5000pln na te same okna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne typowe pytanie do ekspertów od okien:)....No i czy mogę dostać na modernizacje budynku pod dom energooszczędny jakieś dotacje?? Są wogóle takie fundusze na ten cel?

wygląda na to, że Twoje okna osiągnęły swój kres i ja przy modernizacji chałupy nie zastanawiałbym się i wymienił na nowe

Czy Geneo - nie wiem

Warto zastanowić się, przy wymianie,nad zmianą położenia okna w murze - masz ścianę 3W i zakładając, że dobrze są ze sobą dobrze powiązane,ściana nośna i osłonowa, i planujesz docieplenie - realnie okna powinieneś przesunąć w ścianę osłonową - czyli większa dewastacja, nie tylko okna ale tez parapety wewnętrzne i zewnętrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - dokładnie ten sam problem mam u siebie. Docieplając dom powinienem przesuwać okna..

 

Teodor,

Dziura przy słupku może powstać np. z braku podparcia okna w tym miejscu (ew. inne historie). Czasem jest to do naprawienia, tak jak reszta "usterek". Tak na odległość się nie da tego ocenić.

Ale Ty bardziej pytasz o dotacje? Pytaj tych co dają (np. odpowiedni wydział w gminie). Punkty okienne nie prowadzą takich programów (o ile takie w ogóle są).

 

Tomy, nie bardzo wierzę w takie różnice. 10% to jest wyraźna różnica. Reszta to kwestia wyceny różnych rzeczy. Salony O. z miast na S. należą do tego samego właściciela, więc musiałaby to być sztuczna konkurencja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że Twoje okna osiągnęły swój kres i ja przy modernizacji chałupy nie zastanawiałbym się i wymienił na nowe

Czy Geneo - nie wiem

Warto zastanowić się, przy wymianie,nad zmianą położenia okna w murze - masz ścianę 3W i zakładając, że dobrze są ze sobą dobrze powiązane,ściana nośna i osłonowa, i planujesz docieplenie - realnie okna powinieneś przesunąć w ścianę osłonową - czyli większa dewastacja, nie tylko okna ale tez parapety wewnętrzne i zewnętrzne

 

W tej chwili okna są osadzone najgorzej jak tylko mogły być, bo stary system zakładał węglarki w ścianie zewnętrznej w pustaku bet ale na tyle płytkie że rama okienna wypadała praktycznie na całej szerokości na pustce pomiędzy dwoma murami, tam gdzie powinien być styropian 2+3cm a go nie było ponieważ wnęki okienne były zatynkowane przed włożeniem okien. I dlatego w tej chwili mam tam taki mostek termiczny że wszędzie jest pleś, dlatego planuję ściąć cały węglarek z pustaka bet zewnętrznego i na tym pustaku osadzić okno czyli wysuwając je na zewnątrz budynku. przy termomodernizacji każę założyć styropian 15cm na ściany i 4cm paski styroduru we wnękach okiennych w roli poprzednich węglarków.

Teraz czy ty piszesz o tym aby wysunąć okna na zewnątrz czy bardziej do środka pomieszczeń - na mur wewnętrzny??

Parapety i tak będę wymieniał więc to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawa najważniejsza - nie dajmy się zwariować, w dalszym ciągu w porażającej większości budowanych dziś domów montaż w warstwie ocieplenia to przerost formy nad treścią.

 

A mnie się wydaje, że przy cenie montażu w warstwie ocieplenia 80-150 zł/mb nie ma domu w żadnej technologii, w którym ta inwestycja się zwróci. Nadal nie uzyskałem informacji od nikogo jaka jest wartość liniowego mostka przy montażu w licu muru, a jaka przy montażu w ociepleniu. Programy OZC, z którymi miałem do czynienia pokazują, że montaż w licu muru z węgarkiem z termoizolacji to mostek wartości 0,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIN

 

,,Różnica pomiedzy oknoplastem z Twojego miasta i mojego sięgneła przy pierwszej wycenie około 5000pln na te same okna.

Wiem że to ten sam właściciel jest w obu miastach na S.''

 

 

Natomiast różnica ok.5000pln była pomiędzy wyceną w Twoim mieści i moim.Zresztą nie mając nic do stracenia pokazałem mu wycenę z Twojego miasta , wówczas zrobil dziwną minę i wytknął mi różnice w wycenach na 500pln, po czym po 2 dniach dał cenę o 5000pln niższą .

Dlatego podsumowując stoję przed dylematem czy druty igloenergy za 17 500pln czy oknoplast winergetic za 22000pln.

Zastanawiam się czy i kiedy ta różnica się zwróci.

Edytowane przez tomy111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...