Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Brass - to złe ci się wydaje, są domy, są technologie pozwalające na osiągnięcie czasu zwrotu 10-15 lat - dowodzą tego sami klienci którzy po OZC decydują się na taki wydatek

http://www.aluplast.com.pl/profiokno/artykuly/1.09/Okna_w_budynku_prawie_pasywnym.pdf

http://www.audyt-energetyczny.net/dom-pasywny-jak-sie-pozbyc-mostkow-liniowych.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jareko - artykuł już wiekowy ale jest i dobrze.

 

skoro różnica między współczynnikiem lambda 0,39 - a 0,05 jest znaczna a 0,05 otrzymano dla okna zlicowanego, można przyjąć, że wysuwając okna 2-3 cm poza lico współczynnik ten jeszcze się poprawi powiedzmy 0,03 to jaki jest wartość uzyskanych oszczędności między współczynnikiem 0,03 a 0,0 przyjmowanym dla okna całkowicie w warstwie ocieplenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Pamiętaj, że te 0,05 dotyczy okna zakrytego 30-40 mm ociepleniem - wbrew pozorom nie jest to popularny sposób ocieplania domów w naszym kraju

Z tego co pamiętam z innych publikacji, dla montażu w licu przyjmuje się 0,19

 

nieeeee no przykrycie ramy to podstawa - daje sporo i praktycznie nic nie kosztuje - więc, może błędnie, ale zakładałem to rozwiązanie za normalne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

 

nieeeee no przykrycie ramy to podstawa - daje sporo i praktycznie nic nie kosztuje - więc, może błędnie, ale zakładałem to rozwiązanie za normalne :)

 

Pozdrawiam

 

dla ciebie dla mnie i dla sporej liczby innych osób tak ale nie dla wszystkich !!! i możesz mówić tłumaczyć i odsyłać do mądrych prasówek a nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zakładając, że różnica to 0,05 W/mK * 80 mb (średni obwód okien dla domu jednorodzinnego)* 20 stopni K (średnio sezonowa różnica temperatur) * 24h * 200 dni (sezon grzewczy - w dom energooszczędnych, a takich tu rozmawiamy, dodatkowo murowanych z ciężkich materiałów np. silka, okres grzewczy jest zdecydowanie krótszy). Równanie to daje mam jakieś 380 kWh * 0,7 zł (prąd w najdroższej taryfie) daje to jakieś 265 zł oszczędności rocznie. Aby miało to sens ekonomiczny powinno się zwrócić po jakiś 10 latach tak więc koszt takie montażu powinien wynosić nie więcej niż 2650/80 = 33,00 zł/mb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zakładając, że różnica to 0,05 W/mK * 80 mb (średni obwód okien dla domu jednorodzinnego)* 20 stopni K (średnio sezonowa różnica temperatur) * 24h * 200 dni (sezon grzewczy - w dom energooszczędnych, a takich tu rozmawiamy, dodatkowo murowanych z ciężkich materiałów np. silka, okres grzewczy jest zdecydowanie krótszy). Równanie to daje mam jakieś 380 kWh * 0,7 zł (prąd w najdroższej taryfie) daje to jakieś 265 zł oszczędności rocznie. Aby miało to sens ekonomiczny powinno się zwrócić po jakiś 10 latach tak więc koszt takie montażu powinien wynosić nie więcej niż 2650/80 = 33,00 zł/mb

 

Realna różnica w cenie za montaż na pewno nie zamknie się w 33zł/mb. Czyli ekonomicznie się nie broni nawet przy grzaniu prądem w najdroższej możliwej taryfie. A jak teraz przeliczysz na tańszy 3-4x nośnik ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam upatrzone okna Schuco SI82 clasic , trzy szyby 0,5 . Czy okucia Wink haus activ pilot są w porządku :)

( nie rozlecą się ;))

 

Montaż byłby z wysunięciem max 2cm do 3 cm poza mur , czy warto dopłacać do montażu warstwowego 2.900zł :sick: (różnica między montażem na pianę a warstwowym).

Mi się wydaje że nie warto , ale mój małżonek panicznie się boi zagrzybiałych ścian koło okien ;) ( boi się że za parę lat zamokną)

( wentylacja będzie mechaniczna ), dom nieco energooszczędny OZC = 40,3 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okucia są w porządku

po wysunięciu koniecznie przypilnujcie ekipę od dociepleń by nie spieprzyli tego co chcecie uzyskać - moja propozycja jak wykonać poniżej

Wbrew opinii jakie za chwilę się pojawią - dla mnie wystarczy jak tradycyjny montaż zostanie wykonany prawidłowo, czyli temperatura muru powyżej +5 stopni (realnie całodobowa przez co najmniej trzy dni ponad +5, przy silce lepiej poczekać tydzień) by piana dobrze trzymała się podłoża odkurzyć a nawet warto je najpierw zagruntować, zwłaszcza przy Ytongach i tym podobnych materiałach, dokładnie wypełnić pianą przestrzeń między oknem a murem, - by to uczynić i by piana swobodnie przejmowała ruch termiczny okna, luz między ościeżnicą a murem powinien być 10-20 mm w zależności od wielkości okna, koniecznie ją zwilżyć wodą by stwardniała odpowiednio, a by małżonek mniej się bał - zapędzić go po montażu do roboty :) niech obetnie pianę na równo z płaszczyzną ościeznicy i z palca, silikonem zakryje otwarte pory piany powstałe po jej przecięciu

I niech szanowny małżonek weźmie na wstrzymanie - strach jest zbędny, piana przy wentylacji mechanicznej realnie nie ma szans nigdy zamoknąć gdyż zimą będziecie cierpieć na niedomiar a nie nadmiar wilgoci, poza tym chyba wnęka okienna będzie tynkowana ;) a tym samym tynk dodatkowo odbierze ewentualny nadmiar wilgoci gdy zaprosicie tłumy gości i spocą się za bardzo harcując w rytm muzyki mechanicznej ;)

I niejako przy okazji - kanał wentylacyjny z łazienki o kubaturze aż ;) 8,2 m3, gdzie dwa razy dziennie woda leje się po ścianach (brak wentylacji) uszczelniony pianą - ma ona już 13 lat i w dalszym ciągu spełnia swoje zadanie, nawet nie uległa erozji pod wpływem UV gdyż umiejscowiona jest w cieniu, kolor też jakby ciągle ten sam - więc między bajki włożyć opowieści o tym, co się z nią dzieje - oczywiście zaraz usłyszę że nie mam racji - oczywiście, że nie mam - to tylko moja łazienka i lenistwo, ze przez 13 lat piany niczym nie pokryłem i tak szpeci wnętrze oraz, że z pełną premedytacją pozbawiłem się w łazience wentylacji

001..jpg

23052012240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Dziś do domu weszła ekipa montująca okna, temperatura na zewnątrz i w środku niezbyt zadowalająca, dlatego wczoraj zapytałem czy to nie będzie w niczym przeszkadzać i czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na solidność montażu (usłyszałem w odpowiedzi, że nie). Dziś po powrocie z pracy, powiem szczerze,że się trochę przeraziłem-patrzę na piankę użytą do montażu, a na opakowaniu wyraźnie napisane,żeby używać jej w temp. od +5 do +30 st. Celsjusza..a w środku jak było 0, może 1 st. na "plusie" to max. Szczena mi od razu opadła..

I tu nasuwa się moje pytanie do Was, którzy zajmujecie się na codzień montażem okien.. Czy w takich warunkach piana może źle związać i mogą z tego wyjść jakieś większe problemy( jeśli tak, to jakie?), czy nie ma to tak dużego znaczenia i wszystko powinno być ok? Boje się, bo prognozy na najbliższe dni i noce nie są szczególnie optymistyczne( duży mróz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okucia są w porządku

po wysunięciu koniecznie przypilnujcie ekipę od dociepleń by nie spieprzyli tego co chcecie uzyskać - moja propozycja jak wykonać poniżej

 

Pięknie dziękuję:D:):)

 

W niektórych oknach będę mieć rolety . Czy węgarkiem mogę zakryć prowadnice? Chciałabym przykryć jak najwięcej.

Ile ewentualnie prowadnica musi wystawać?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Ile ewentualnie prowadnica musi wystawać?...
sporo bo musisz zostawić dostęp do rewizji czyli z 5 cm prowadnicy zakryjesz - zależy od konstrukcji skrzynki - do 2 cm - trzy pozostaną nie

 

...weszła ekipa montująca okna, temperatura na zewnątrz i w środku niezbyt zadowalająca....................Czy w takich warunkach piana może źle związać i mogą z tego wyjść jakieś większe problemy.......
Temat rzeka, co może się stać i co się często dzieje a już montaż na normalną pianę to totalna igniorancja i przegięcie - szkoda, że wątek pojawia się po a nie przed montażem

Ale jak wytłumaczyć klientowi, że tak naprawdę, dla prawidłowego montażu okien całodobowa i podłoże powinno mieć temperaturę ponad +5 stopni gdy codziennie dzwoni i naciska ? ;) Mówimy oczywiście o montażu na nowym obiekcie - zupłnie inaczej wygląda sytuacja przy wymianie okien - tu mur jest cieplutki, nawet nie zdąży zmarznąć, zimowa piana i jest OK - można działać nawet do minus 10 czy 15 stopni jeśli człowiek wytrzyma i będzie uważał, gdyż od zera w dół PVC staje się kruche jak szkło...jeden nieostrażny ruch i pęką bez ostrzeżenia i bardzo łatwo

O montażu warstwowym nie wspomnę, tu nie ma szansy by kleje czy butyl dobrze trzymały jak jest zimniej, poniżej +5

Mnie już wkurza na maksa ta zima, mimo codziennych nacisków nie poddaję się, nie montuje i nie będę montował w takich warunkach jakie są w tej chwili - są granice naginania technologii

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje szczęście nie zamontowano jeszcze wszystkich okien.Ekipa późno zaczęła, to i nie skończyła dzisiaj. I jeżeli chodzi o mnie to ja osobiście jestem w stanie poczekać te kilka dni ( może ta cholerna zima w końcu odpuści) na lepsze warunki do montażu, ale zdałem się na opinie fachowca( w ogóle nie przypuszczając jakiej piany będą używać do montażu) że można montować.

Czyli co by mi Pan doradził w takiej sytuacji? Kazać im zaczekać z montażem pozostałych okien? Zezwolić na ciąg dalszy montażu,ale z wykorzystaniem zimowej piany? ( W takim przypadku będę chciał, żeby szef ekipy podpisał mi oświadczenie, że bierze odpowiedzialność za materiały użyte do montażu i warunki pogodowe w jakich był montaż przeprowadzany i w razie czego bierze pełna odpowiedzialność za wynikłe ze złego montażu szkody) Czy może jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - taka piana aplikowana niezgodnie z gradientem temperatur nie będzie spełniać właściwości.

Wrócisz na forum za rok i będziesz pisał, że ci wieje od okien.

Każ wydłubać pianę i najlepiej niech zapianują dopiero kiedy temperatura całodobowa będzie powyżej +5 stopni.

To będzie niestety, ale dopiero za 2 - 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - taka piana aplikowana niezgodnie z gradientem temperatur nie będzie spełniać właściwości.

Wrócisz na forum za rok i będziesz pisał, że ci wieje od okien.

Każ wydłubać pianę i najlepiej niech zapianują dopiero kiedy temperatura całodobowa będzie powyżej +5 stopni.

To będzie niestety, ale dopiero za 2 - 3 tygodnie.

 

Dzięki za podpowiedź. Kurde, człowiek wydaje sporo kasy na porządne okna, a tu spieprzą montaż i z ciepłych okien kicha;/

Mam nadzieje, że chociaż reprezentacja poprawi mi dziś humor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...