Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam szanowne grono ekspertów, buduje znowu dom. Pierwszy rozpocząłem w 2002r. skończyłem w 2005r. Wybrałem wtedy okna drewniane i w sumie jestem z nich zadowolony. W tym obecnym zdecydowałem się na okna PCV ze względów finansowych a mam ich w sumie 20. Czytając wasze o pinie wybrałem ofertę ze średniej półki a mianowicie :

1.Firma MS okna MSline na profilu Brugmman 5 komorowe zestaw , trzy szybowy, ciepła ramka Ms

2.Firma Vetrex okna V70 Optimal Black profilach firmy Veka 5 komorowy, trzy szyby, ciepła ramka międzyszybowa Master therm

W podobnej okleinie wychodzi praktycznie taka sama cena czyli ok. 32000zł. Z która z tych propozycji według szanownych ekspertów mających do czynienia z w/w oknami, jest bardziej optymalna. Z góry dziękuje za opinie .Rozważałem jeszcze okna z MSa- Tytanowe termo ale ich cena przekracza moje finansowe możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono ekspertów, buduje znowu dom. Pierwszy rozpocząłem w 2002r. skończyłem w 2005r. Wybrałem wtedy okna drewniane i w sumie jestem z nich zadowolony. W tym obecnym zdecydowałem się na okna PCV ze względów finansowych a mam ich w sumie 20. ....

Jak widzę to jeszcze się nie zdecydowałeś, to może sprawdź ile te okna drewniane tak na prawde kosztują.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono ekspertów, buduje znowu dom. Pierwszy rozpocząłem w 2002r. skończyłem w 2005r. Wybrałem wtedy okna drewniane i w sumie jestem z nich zadowolony. W tym obecnym zdecydowałem się na okna PCV ze względów finansowych a mam ich w sumie 20. Czytając wasze o pinie wybrałem ofertę ze średniej półki a mianowicie :

1.Firma MS okna MSline na profilu Brugmman 5 komorowe zestaw , trzy szybowy, ciepła ramka Ms

2.Firma Vetrex okna V70 Optimal Black profilach firmy Veka 5 komorowy, trzy szyby, ciepła ramka międzyszybowa Master therm

W podobnej okleinie wychodzi praktycznie taka sama cena czyli ok. 32000zł. Z która z tych propozycji według szanownych ekspertów mających do czynienia z w/w oknami, jest bardziej optymalna. Z góry dziękuje za opinie .Rozważałem jeszcze okna z MSa- Tytanowe termo ale ich cena przekracza moje finansowe możliwości

 

jeden i drugi producent ma wysoką pozycję w rankingach rynkowych. Na Forum brak negatywnych opinii.

Rzucaj monetą i do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ech, po co chłop kobitę wtajemnicza w budowę ;) :).

Nagle jej się odwidziało i zachciało okien drewnianych.

Więc tłumaczę oczywiście porównując.

Dobre pcv, 3x szyba 0,5 = drewno 2x szyba 1,1.

A i tak się upiera przy drewnie.

Jak mam jej wytłumaczyć? Nie docierają wyższe koszty ogrzewania itp.

A może to ja nie mam racji?. Od tego piwa w głowie misię poprzewracało ;)

Co grono sądzi na ten temat?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

Ech, po co chłop kobitę wtajemnicza w budowę ;) :).

Nagle jej się odwidziało i zachciało okien drewnianych.

Więc tłumaczę oczywiście porównując.

Dobre pcv, 3x szyba 0,5 = drewno 2x szyba 1,1.

A i tak się upiera przy drewnie.

Jak mam jej wytłumaczyć? Nie docierają wyższe koszty ogrzewania itp.

A może to ja nie mam racji?. Od tego piwa w głowie misię poprzewracało ;)

Co grono sądzi na ten temat?

Pozdrawiam

Rafał

 

no to wlep tę szybę 0,5 do drewnianego okna i po sprawie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki okres gwarancyjny dostajecie na montaż zakupionych okien? .

A też jestem ciekaw i wielokrotnie się nad tym zastanawiałem, bo kilku klientów już mnie o to pytało i dla mnie jest oczywiste, ze montaż wiąże się przynajmniej z gwarancją okna a już minimum na dwa lata. I nie potrzeba do tego żadnej "gwarancji" bo w pełni zastępuje ją dokument potwierdzający zakup.

Oczekiwania "pisemnej gwarancji na montaż" uznaję za ludzką skłonność do ulegania bajerom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...