Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bardziej mi chodziło o przeznaczenie okien:)

w szczecinie i okolicach zapewne jest sporo dobrych firm sprzedające okna

3-4 strony tego tematu pozwolą ci się dowiedzieć jakie są warte polecenia a jakie nie

aby być zadowolonym z zakupu należy zgrać ze sobą dobre okna i dobry montaż

wszystko należy rozpatrywać indywidualnie, dobrze jest wybrać sobie 2-3 salony i porównać konkrety o których ci mówią

jeśli trafisz na dobrych sprzedawców to na forum powinieneś tylko potwierdzić ich słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają być okna do nowo wybudowanego domku.

Prawda jest taka że każdy swoje chwali ,bo nie zna innych :)

Nie mam super oczekiwań co do okien.

Dostałem ciekawą wycenę z AKKA

Okna DRUTEX ----różne opinie

SYSTEM: IGLO 5

Szyba nr 1 TMP 4

Szyba nr 2 float 4

Okucia MACO

Kompletnie nic mi nie mówią te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można chwalić swoje ale trzeba znać konkurencie

nie ma czegoś takiego że drutex ma tanie a inni droższe bo tak

i to nie chodzi o to że ktoś sobie narzuca tyle i tyle bo chce zarobić

naprawdę sprzedawcy okien wiedzą ile kosztują okna konkurencji, ale muszą też widzieć ile kosztuje ich praca jaką wykonują

drutex jak dla mnie to okna dla deweloperów gdzie CCC

jak bym uważał inaczej to sobie tez bym je wstawił bo wychodzą taniej niż te które sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ kiedyś dyskutowaliście w tym wątku o pękających szybach i związanych z tym reklamacjach, pozwolę sobie tutaj opisać mój przypadek.

Okno 2300x2300, fix, pakiet 4/14/4/14/4, wstawione ok. 8 miesięcy temu. Dom niezamieszkłay, nieogrzewany.

Okno połączone jest z drugim, mniejszym oknem za pomocą słupka.

Trach, pęka wewnętrzna szyba, w dość dziwny (jak mi się zdaje) sposób, co ilustrują załączone zdjęcia.

Jedno z pęknięć (bo jest ich wiele) jest przez całe okno aż do dolnej krawędzi.

Z lewej strony (przy słupku) wszystkie pęknięcia wychodzą z jednego punktu. W tym miejscu nie ma podkładki, w miejscu pęknięcia na dolnej krawędzi też nie ma.

Czy macie jakiś pomysł co mogło spowodować te liczne pęknięcia?

Na ostatnim zdjęciu widać "tymczasowy" montaż, ponieważ okazało się, że mniejsze okno zostało źle zwymiarowane i zgodziłem się na zamówienie bocznego poszerzenia. W takim stanie jak na zdjęciu okna były ok. 3 tygodni, podparte klinami praktycznie wisiały w powietrzu, co po kilku dniach objawiło się wygięciem dolnej ramy w banan. Sprzedawca twierdzi, że to nie miało znaczenia, bo gdyby miało, to szyba pękła by wtedy, a nie po takim czasie.

Producent oczywiście przysłał standardową informację, że pęknięcia szyb nie podlegają gwarancji, a na otarcie łez, proponują 35% rabatu na nowy pakiet.

O kwocie za montaż, jaką zaproponował sprzedawca nie będę wspominał, ale poczułem się jak strzyżona owieczka.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcia po wyjęciu listwy przyszybowej gdyż takie pęknięcia rzadko kiedy są samoistne - ale udowodnić nie sposób, bo czasem wystarczy uderzenie w to miejsce - ale częściej w skrzydle niż w fixie

konieczne jest zdjęcie tego miejsca bez listwy przyszybowej

 

Jutro zrobię zdjęcie, aczkolwiek w miejscu, z którego rozchodzą się pęknięcia zdaje mi się, że nie widać żadnych ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ubytki mogą być schowane pod listwą przyszybową, może być tam niedokręcona śruba przy skręcaniu zestawu, może być muszelka, może być wiele możliwości lub . . . po prostu ktoś uderzył miejscowo stąd pęknięcie - ważne jest to, że w tym miejscy zaczyna się pęknięcie - od tego poszły dalsze sznyty a jako, że mamy doczynienia z który powinien być rozszklony do montazu, mozliwości powodujących takie pęknięcie jest wiele

Realnie szyby same z siebie nie pękają - niestety, zawsze jest jakiś powód i nie ma co się dziwić, że reklamacje na pęknięcia są odrzucane w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu listwy wygląda to tak jak na zdjęciach.

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi (podczas wizyty przedstawicieli sprzedawcy), ale na długości ok 3-4 cm w miejscu gdzie nastąpiło pęknięcie, szyba jest jakby wyszczerbiona. Nie są to jakieś duże ubytki, ale widoczne i czuć je pod palcami. Po doświetleniu latarką aparatu są bardziej widoczne. Podobne wyszczerbienia o dł. 1 cm są jeszcze wyżej na tej samej krawędzi. Poza tym, krawędź szyby jest idealnie równa, tak jakby była szlifowana.

Czy to mógł być powód pęknięcia?

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ kiedyś dyskutowaliście w tym wątku o pękających szybach i związanych z tym reklamacjach, pozwolę sobie tutaj opisać mój przypadek.

Okno 2300x2300, fix, pakiet 4/14/4/14/4, .............edit by stary

:bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zostały przekroczone parametry wytrzymałościowe szkła grubości 4 mm w stosunku do rozmiaru szyby.

Powinno zostać użyte szkło grubości 6 mm !!!

Szyba miała prawo pęknąć bo była za słaba w stosunku do napężeń jakie występują w oknie..

Kto ponosi winę ? W.g mnie producent !!! okna bo jest to błąd konstrukcyjny !!!

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zostały przekroczone parametry wytrzymałościowe szkła grubości 4 mm w stosunku do rozmiaru szyby.

Powinno zostać użyte szkło grubości 6 mm !!!

Szyba miała prawo pęknąć bo była za słaba w stosunku do napężeń jakie występują w oknie..

Kto ponosi winę ? W.g mnie producent !!! okna bo jest to błąd konstrukcyjny !!!

 

Teraz właśnie kilka osób mi zwróciło uwagę, że im przy identycznym rozmiarze, inni producenci nie chcieli zastosować szyb innych niż 6mm.

Sytuacja jest kuriozalna, bo mam jeszcze jeden fix, większy, 2700x2350, pakiet identyczny :(

 

Czy są na to jakieś normy? Czego się czepić? Brać rzeczoznawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) w tym drugim też Ci pęknie szkło za jakiś czas.

Także reklamuj i niech wymienią na grubości szkła odpowiednie do rozmiarów.

Musisz napisać odpowiednio sformułowane pismo.

Jest tu taki na forum - T 1234 co doradza w podobnych sprawach.

Siatka statyki szkła w szybach zespolonych vs rozmiary jest ogólnie dostępna na www producentów szyb zespolonych,np. http://www.rezal.pl/pl/oferta/produkcja/szyby-zespolone

Na dole masz link "limity wymiarowe" - otwórz, zapisz i wydrukuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash::bash::bash:

 

No tak, Stary najbardziej trzeźwo popatrzył na wpis i wyłapał grubości szyb. W moim cenniku takie okno nie przechodzi nawet na szybach 6mm i producent asekuracyjnie odmawia wykonania.

I tu się pięknie kłania - tańsza oferta i zaptarzenie w cenę, bo nawet jak widuję całkiem duże firmy proponują okna poza granicami wykonania, a biedny klient nie będzie przecież podważał kompetencji fabryki, która daje "gwarancję". A my tu wychodzimy na maruderów którzy tylko chcą na coś naciągnąć- a to błędna ocena:(

 

R19 - na ramce wewnątrzszybowej (tej srebrnej - z zgrozo - trzyszybówka bez ciepłej ramki!!!?) może masz opisany symbol szyby i produycenta pakietu. Sprawdź, może wklej ten napis tu byśmy wiedzieli kto tak nisko ceni sobie bezpieczeństwo użytkowników.

Zawsze możesz też zadzwonićdo producenta pakietów i zapytać o taką szybę/tam masz też często podany konretny nr produkcyjny - będziesz wiedzieć, czy to "normalna" szyba dla zakładu, czy też może producent okien taką wymusił.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na pekniecia iobawiam sie ze jest to jednak 6mm, cos sznyty grube choc zoom taki ze moge sie mylic.mimo wszystko nie wydaje mi sie by ktokolwiek puscil ponad 5 mkw w czworkach. Poza tym nawet 4 sama z siebie w fiksie, nawet takim, nie powinna peknac, co najwyzej zima szyby by sie skleily hi hi hi. Faktem jest jednak to co napisal Fin, zaczyna byc totalne wariactwo w walce o klienta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że namieszałem panowie...

Według potwierdzenia zamówienia uzyskanego od sprzedawcy szyba jest 6T/12Ar/5/12Ar/6T, a w oknie większym mam 6T/14Ar/6/12Ar/6T.

 

Pomyłka wynika z faktu, że taki pakiet miałem zaznaczony w jednej z poprzednich ofert, pomyłka handlowca.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dałem się podpuścić i moje "żale" poszły w eter! :) ale nie będę ich edytował, bo na prawdę na tym tle jest sporo niedomówień. Klientom mającym takie duże przeszlenia zwykle staram się zaakcentować że gwarancje wyraźnie mają zaznaczone, że nie obejmują pęknięć..

Tak na oko - cena nowej szyby ok 1,5 tys zł. Montaż nawet drugie tyle... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...