Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Na VEKA Alphaline zostało sprzedane masę okien. Gdyby te zarzuty miały potwierdzenie w realu to byłby wysyp reklamacji i wszyscy w branży nadawaliby jak "Wolna Europa" :)

To jakiś bąk puszczony przez sprzedawcę - może ma lepsze % na softline 82 mm i stąd napiera na ten system.

 

Chyba nie chodzi o wady, które skutkują reklamacjami, bo z tego, co Panowie piszecie (przebiłem się przez ponad 200 stron wątku) ich w ogóle nie ma. Może chodzi o to, że można było w VA coś poprawić i to zrobiono wprowadzając do oferty V82mm, a przy okazji zmniejszając koszty produkcji (na tym polega też postęp). Może chodzi tu o sytuację, którą opisuje powiedzenie "lepsze jest wrogiem dobrego", a nie "dobre zastępuje złe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam problem, w projekcie mam głównie okna o szer 180cmx 150 cm wys, w otworze nowego domu.

Czy jest szansa na zrobienie ich białych; 3-szybowych na podział 2/3 R/RU oraz balkon -otwór 180 cm szerx 228cm wys R/RU ??.....Czy okna UCHYLNE są słabsze/trudniejsze do regulacji od RU?...

180/150 w wersji dwuskrzydłowej bez problemu, jednoskrzydłowe TYLKO uchylne i od razu proponuję wyposażyć w elektryczny sterownik (Hautau Primat)

180/228 - bez problemów, bez poziomej poprzeczki

Okucia - zawsze lepiej mieć skrzydło RU niż U - więcej możliwości regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samodzielne zaglądanie pod listwę przyszybową czyli ingerencja w produkt jest dopuszczalna Waszym zdaniem???

 

Rozumiem, że to pytanie pod moim kątem.

Sam nie zdejmowałem listew. Zrobili to montażyści, którzy przyjechali obejrzeć i sprawdzić okno. I tak zostawili póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180/150 w wersji dwuskrzydłowej bez problemu, jednoskrzydłowe TYLKO uchylne i od razu proponuję wyposażyć w elektryczny sterownik (Hautau Primat)

180/228 - bez problemów, bez poziomej poprzeczki

Okucia - zawsze lepiej mieć skrzydło RU niż U - więcej możliwości regulacji

 

Problem mam z oknami 180 cm szer x 150 cm wys jako dzielone 2/3 ich szerokości oraz balkon dzielony 2/3 o wymiarach 180cm szer x 228cm wysokość. To się trafiło z wymiarami ni pies ni wydra! :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180/150 w wersji dwuskrzydłowej bez problemu, jednoskrzydłowe TYLKO uchylne i od razu proponuję wyposażyć w elektryczny sterownik (Hautau Primat)

 

180/228 - bez problemów, bez poziomej poprzeczki

Okucia - zawsze lepiej mieć skrzydło RU niż U - więcej możliwości regulacji

 

Wyżej rano głupotę napisałam, chodziło mi o to, czy lepiej regulują się RU czy też R? Jeśli dałoby się zrobić białe okno trzyszybowe dzielone 2/3 - to lepiej zamawiać RU/R czy też okno RU/RU?

 

Jak z balkonem-jest szansa na zrobienie balkonu 2/3 z ruchomym słupkiem, ale tylko dlatego że dzielone 1/2 może będzie wąskie wejście? Jakie byłoby "światło" takiego wejścia balkonowego? To lepiej zrobić 1/2 i ruchomy słupek oraz oba skrzydła RU/RU czy się tak nie robi?

Dzięki.

Edytowane przez diodonna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeśli dałoby się zrobić białe okno trzyszybowe dzielone 2/3 - to lepiej zamawiać RU/R czy też okno RU/RU?

Jak z balkonem-jest szansa na zrobienie balkonu 2/3 z ruchomym słupkiem, ale tylko dlatego że dzielone 1/2 może będzie wąskie wejście?

Jakie byłoby "światło" takiego wejścia balkonowego?

To lepiej zrobić 1/2 i ruchomy słupek oraz oba skrzydła RU/RU czy się tak nie robi?....

po kolei

Zawsze lepiej zamawiać RU niż tylko R - z wielu powodów, podstawowy, to możliwość regulacji i docisku po stronie zawiasów

A po co,przy szerokości 180 robić 1/3-2/3 ? To jakie chcesz mieć wyjście przez balkon dwuskrzydłowy? przy podziale 2/2 światło przejścia będzie około 75 cm i chyba zależne jest od systemu profili, przy tej wysokości nie poszalejesz z tym nierównym podziałem - skrzydło 2/3 jest nierealne

Zrobić normalnie, podział 2/2 z ruchomym słupkiem, jak potrzeba to sobie drugie skrzydło otworzysz. Ta szerokość w zupełności wystarcza by nie otwierając obu skrzydeł spokojnie wychodzić na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to pytanie pod moim kątem.

Sam nie zdejmowałem listew. Zrobili to montażyści, którzy przyjechali obejrzeć i sprawdzić okno. I tak zostawili póki co.

 

Skoro tak zostawili a to jest taka wielka szyba to gratuluję ich pomysłowości - czy oni nie wiedzą, że to przy naporze wiatru jak wyleci może komuś wyrządzić ogromną krzywdę? Przecież listwy trzymają pakiet w ryzach.

Ja przynajmniej dla siebie to bym wykonał taki pakiet ze szkła bezpiecznego - tak na przyszłość szczególnie gdy są małe dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zostawili a to jest taka wielka szyba to gratuluję ich pomysłowości - czy oni nie wiedzą, że to przy naporze wiatru jak wyleci może komuś wyrządzić ogromną krzywdę? Przecież listwy trzymają pakiet w ryzach.

Ja przynajmniej dla siebie to bym wykonał taki pakiet ze szkła bezpiecznego - tak na przyszłość szczególnie gdy są małe dzieci.

 

Zdjęta jest tylko z jednej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja przynajmniej dla siebie to bym wykonał taki pakiet ze szkła bezpiecznego - tak na przyszłość szczególnie gdy są małe dzieci.
zawsze proponuję przy oknach o dużej powierzchni szklenia i od podłogi albo bezpieczną albo - moim zdaniem lepszą - grubszą 6 do tego hartowaną.

Niestety, większość potencjalnych klientów nie podejmuje tematu tnąc koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze proponuję przy oknach o dużej powierzchni szklenia i od podłogi albo bezpieczną albo - moim zdaniem lepszą - grubszą 6 do tego hartowaną.

Niestety, większość potencjalnych klientów nie podejmuje tematu tnąc koszty

 

W moim przypadku nie chodziło o cięcie kosztów. Połakomiłem się na lepsze U pakietu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei

 

Zrobić normalnie, podział 2/2 z ruchomym słupkiem, jak potrzeba to sobie drugie skrzydło otworzysz. Ta szerokość w zupełności wystarcza by nie otwierając obu skrzydeł spokojnie wychodzić na zewnątrz

 

 

Czy takie dwa skrzydła mają szanse się nie obwieszać z trzema szybami? Czy oba skrzydła RU będą miały po trzy czy dwa zawiasy?

 

Dziękuję bardzo za pomoc :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa ? trzy? wiecej zawiasów? Zawias jest jeden dolny i rozwórka górna i wystarczy :)

Mam w pawilonie balkon dwuskrzydłowy szerokości 150 cm - dla wszystkich jest zaskoczeniem, że tyle w zupełności wystarcza by spokojnie przejść przez niego a światło przejścia przypomina wejście do łazienki z czasów Bieruta ;)

Wykonanie tego okna zgodnie ze sztuką i zaleceniem systemodawcy nie spowoduje "obwieszenia" się skrzydeł

Z innej beczki - czego się diodonna obawia? Hmmm. złe pytanie - czego się obawia już wiemy :) To kto naopowiadał niestworzonych rzeczy o zawiasach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze proponuję przy oknach o dużej powierzchni szklenia i od podłogi albo bezpieczną albo - moim zdaniem lepszą - grubszą 6 do tego hartowaną.

Niestety, większość potencjalnych klientów nie podejmuje tematu tnąc koszty

Szkło hartowane spełnia rolę szkła bezpiecznego.

Temat zawszę ja podejmuję a klient podejmuje ryzyko swojej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa ? trzy? wiecej zawiasów? Zawias jest jeden dolny i rozwórka górna i wystarczy :)

Mam w pawilonie balkon dwuskrzydłowy szerokości 150 cm - dla wszystkich jest zaskoczeniem, że tyle w zupełności wystarcza by spokojnie przejść przez niego a światło przejścia przypomina wejście do łazienki z czasów Bieruta ;)

Wykonanie tego okna zgodnie ze sztuką i zaleceniem systemodawcy nie spowoduje "obwieszenia" się skrzydeł

Z innej beczki - czego się diodonna obawia? Hmmm. złe pytanie - czego się obawia już wiemy :) To kto naopowiadał niestworzonych rzeczy o zawiasach ?

Nic mi nikt nie naopowiadał, ale mam dwa balkony, z profila z dwiema szybami, ok 70mm. Jeden jest RU, na dwu zawiasach i wygięty, że pies z budą przebiegłby, drugi zaś R- na 4 zawiaseczkach, byle jakich- pięknie służy od prawie 10lat.

Stad moje pytania :yes:

 

Dziękuję za pomoc, coś trzeba przemyśleć w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nikt nie naopowiadał, ale mam dwa balkony, z profila z dwiema szybami, ok 70mm. Jeden jest RU, na dwu zawiasach i wygięty, że pies z budą przebiegłby, drugi zaś R- na 4 zawiaseczkach, byle jakich- pięknie służy od prawie 10lat.

Stad moje pytania :yes:

 

Dziękuję za pomoc, coś trzeba przemyśleć w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.

 

Pisząc tak abyś zrozumiał.

RU - ma dwa zawiasy dolny i górny (tylko, że w górnym ryglowanie odbywa się poprzez ramię rozwórki)

R - ma również dwa zawiasy dolny i górny ale ty pewnie masz dodatkowo dociski zewnętrzne-widoczne w ilości 2 - to nie są zawiasy. Lecz jako laik możesz odebrać, że są 4 zawaisy.

 

Nieumiejętne używanie balkonów RU może je zrujnować - powyginać co pewnie jest w Twoim przypadku (no chyba, że montaż był do bani)

Balkon R będzie prostszy w obsłudze (dla ludzi którzy porywczo, odruchowo i szybko użytkują). Okucie będzie działało lżej niż w RU.

Jak w pomieszczeniu z tym balkonem nasz inne okna z RU to odpuść sobie tą funkcję w balkonie.

Szczelność - czy RU czy R oba są tak samo szczelne tylko, że ten RU może stać się szybciej nieszczelny (trzeba UMIĆ obsługiwać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...