Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W sieci znalazłem ciekawy artykuł na ten temat, może mało specjalistycznej wiedzy, ale ciekawe porównanie drewna i PCV...

http://kalkulatorybudowlane.pl/artykul/okna-pcv-czy-drewniane

banialuki i stereotypy oraz trochę przekłamań - niestety artykuł nie pomagający w wyborze

 

...A szczególnie interesuje mnie opinia JAREKO....
Nie jestem jedynym, który odpowiedzieć może - zwłaszcza, że na takie pytania nie odpowiadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem ciekawy artykuł na ten temat, może mało specjalistycznej wiedzy, ale ciekawe porównanie drewna i PCV...

http://kalkulatorybudowlane.pl/artykul/okna-pcv-czy-drewniane

banialuki i stereotypy oraz trochę przekłamań - niestety artykuł nie pomagający w wyborze

 

Do wypowiedzi jareko dodałbym tylko jedno słowo na początku "szkodliwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Może ktoś z ELITY się wypowie :rolleyes:

A szczególnie interesuje mnie opinia JAREKO

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

Krzysztofie, przemilczenie może wydawać się Tobie naszym zignorowaniem, ale może po prostu nie mamy nic do powiedzenia, bo bliżej tych firm nie znamy? Gdybyś mówił że rozważasz jakąś znaną nam słabo notowaną firmę, to usłyszałbyś uwagi. O pierwszej firmie nie słyszałem, o drugiej co nieco opinii się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem ciekawy artykuł na ten temat, może mało specjalistycznej wiedzy, ale ciekawe porównanie drewna i PCV...

http://xxxx/url]

Tanie teksty. Mam wrażenie, że chodzi tam tylko o budowanie zaplecza do pozycjonowania jakieś strony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sieci znalazłem ciekawy artykuł na ten temat, może mało specjalistycznej wiedzy, ale ciekawe porównanie drewna i PCV...

http://kalkulatorybudowlane.pl/artykul/okna-pcv-czy-drewniane

 

i właśnie dlatego wiedzę proponuję czerpać "u źródeł", niestety sporo różnego artykułów piszą ludzie nie mający większego pojęcia o temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ................

Trzeba na tym zęby zjeść aby dojść do pewnych wniosków. Klamka od PSK - dobry patent (tylko kto zabuli za tą klamę) dodatkowo do WK2 postawię za zasłonką rurę do nasadzania na tą klamę co by jeszcze większe ramię/dźwignia była:lol: - taką rurę jak mam do luzowania kół w aucie.

Nie ma jak sprawdzone patenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze proponuję przy oknach o dużej powierzchni szklenia i od podłogi albo bezpieczną albo - moim zdaniem lepszą - grubszą 6 do tego hartowaną.

Niestety, większość potencjalnych klientów nie podejmuje tematu tnąc koszty

 

Mam jedno z okien fix - SZExWYS - 3100x1600. Pakiet 6/12/6/12/6. I nic nie było mowy podczas ustaleń ze sprzedawcą o jakimś specjalnym wzmocnieniu, szybie hartowanej zcy tam bezpiecznej. NIE JEST to okno od podłogi, tylko klasycznie. Mam się bać, czy też mi pęknie, jak koledze r19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy macie jakieś doświadczenie z firmą ArtOKNA z Bielska-Białej oraz PARTNER OKNO z Gliwic w kwesti montażu okien?

Po długiej lekturze forum wiem, że bardzo ważny jest montaż i nie chcę się przejechać, a w internecie mało o tych firmach informacji od klientów. Chciaż po zdjęciach montażu zamieszonych przez tę drugą firmę na swojej stronie nie wygląda to obiecująco w przypadku firmy z Gliwic. Może to tylko takie wrażenie.

Wybrałem okna na profilu Schuco Si82 firmy Hekaplast.

 

 

Pozdrwiam

maki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na kształt i miejsce montowania uszczelki środkowej w VA i V82mm. W VA jest zamocowana do skrzydła i nieco poniżej górnej krawędzi czegoś, co chyba nazywa Pan płetwą środkową. W V82mm jest natomiast zamocowana do ościeżnicy tworząc de facto ścianę płetwy. Może to ma wpływać na poprawienie odprowadzania wody? Co kierowało projektantami Veki?

Cena.

Z zdaje się, że sponsor włoskich drużyn sportowych wycofał z oferty Alphaline i teraz dorabia do tego ideologię. Czyżby robił to też rączkami anonimowych użytkowników forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy któryś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie z drzwiami balkonowymi harmonijkowymi? Właśnie dowiedziałam się przy zamawianiu kosztorysu, że nie są u nas stosowane ze względu na nieszczelnośc. Może ktoś ma jakieś informacje?

Jak najbardziej wykonalne i szczelne ale tylko w aluminium albo drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do pozostałych okien pcv? Inne właściwości cieplne, inny wygląd, cena?

 

Nie wiem o co właściwie pytasz. Z oczywistych względów aluminium czy drewno będzie wyglądało inaczej niż PVC. Właściwości cieplne może mieć podobne (odpowiednio "gruby" profil drewniany albo profile z aerożelem w przypadku aluminium). Cena... zależy od sprzedawcy. W każdym razie harmonijka do tanich konstrukcji nie należy. A przy tym trzeba jeszcze ją umieć zamontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy jest sens montowac takie okno, jeżeli w pobliżu będą inne okna pcv w podobnym rozmiarze - wydaje mi się że to będzie bardzo rzucac się w oczy (inne profile + zapewne różnica w kolorze), mam rację?

 

Wszystko zależy od tego jakie profile i w jakich kolorach zostaną zastosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Myślimy o oknach veka alphaline - myślisz, że da się do nich dopasowac jakieś aluminiowe?

 

dopasować pod względem ? - jeżeli chodzi o kolorystykę nie ma problemu, te same okleiny, kształtem zapewne trudno będzie.

 

I czy nie będą miały gorszych właściwości cieplnych?

 

musisz się liczyć, że alu wypadnie zapewne gorzej ale to już w dużej mierze kwestia zasobności portfela.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym akceptowalnym elementem na elewacji w stolarce otworowej gdzie występuje różnica w materiale są drzwi zewnętrzne. Np. okna PVC a drzwi zewnętrzne drewniane czy aluminiowe. W pozostałych przypadkach czyli jedno okno PVC a inne Aluminiowe czy Drewniane powodują dysonans.

Jak już okna to zawsze z tego samego materiału.

Różnice w tempie starzenia się materiałów są widoczne już po 2 - 3 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...