Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z zdaje się, że sponsor włoskich drużyn sportowych wycofał z oferty Alphaline i teraz dorabia do tego ideologię. Czyżby robił to też rączkami anonimowych użytkowników forum?

 

Oj tam, oj tam, wszedzie spisek ;). Mysli Pan, ze watek, ktorego zdecydowana wiekszosc aktywnych uzytkownikow zjadla zeby na oknach, nadaje sie do szerzenia ideologii ktorejkolwiek firmy? Gdyby kupowal Pan samochod i uslyszal w salonie niepokojace Pana informacje o jakims polecanym przez wielu modelu, to pytalby Pan sasiada, ktory jezdzi Polonezem, wujka ktory ma Dacie, czy kilku ekspertow, ktorzy szybko, za darmo oraz w oparciu o wlasna wiedze i doswiadczenie sa w stanie je zweryfikowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym akceptowalnym elementem na elewacji w stolarce otworowej gdzie występuje różnica w materiale są drzwi zewnętrzne. Np. okna PVC a drzwi zewnętrzne drewniane czy aluminiowe. W pozostałych przypadkach czyli jedno okno PVC a inne Aluminiowe czy Drewniane powodują dysonans.

Jak już okna to zawsze z tego samego materiału.

Różnice w tempie starzenia się materiałów są widoczne już po 2 - 3 sezonach.

 

Dzięki za pomoc, wygląda na to że się jednak nie zdecydujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżniające się firmy w Białymstoku: Abakus, Witraż, Rodex, Sokółka niedaleko (producenci) oraz dystrybutorzy: Mikado, Sokołowski, Fasada, PKH na Hetmańskiej, Tewar, Elkop. Ilaszczuk. Są od lat. Ale fakt, że je wymieniłem z nazwy nie znaczy że je polecam:), z tym widuję je od bardzo dawna, radzą sobie, więc chyba jako tako zapewniają Klientom satysfakcję. ;) O wyceny można poporosić. Połowa z nich powinna odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżniające się firmy w Białymstoku: Abakus, Witraż, Rodex, Sokółka niedaleko (producenci) oraz dystrybutorzy: Mikado, Sokołowski, Fasada, PKH na Hetmańskiej, Tewar, Elkop. Ilaszczuk. Są od lat. Ale fakt, że je wymieniłem z nazwy nie znaczy że je polecam:), z tym widuję je od bardzo dawna, radzą sobie, więc chyba jako tako zapewniają Klientom satysfakcję. ;) O wyceny można poporosić. Połowa z nich powinna odpowiedzieć.

 

dzieki za odowiedz ,Bialystok to miasto mojego meza a budujemy w Brukseli dlatego zalezy mi na dobrych oknach aluminiowych polecanych przez kogos kto je ma z obojetnie jakich regionow Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aluminium da się zrobić naprawdę fajne rzeczy ale trzeba to z głową zrobić - wielokrotnie działałem na tym polu i wszystko było i jest pięknie.

Trzeba przejrzeć projekt i ustalić szczegóły - doradzić osobą nieznającym tematu.

U mnie obecnie największą popularność mają drzwi AL. w okleinach/renolitach - dość fajny i statyczny produkt dla wymagającego klienta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wymieniam okna na nowe plastikowe.

Po tygodniach analizowania ograniczylem wybor z roznych powodow (estetyka, cieplo, opinie dot. jakosci uslug lokalnego montazu) do:

Vetrex V70 Optimal Black

MS Wood Look

Heka CT70 Cava

 

i teraz w przypadku 2 ostatnich różnice w cenie między 3 szybowymi i 2 szybowymi są niewielkie (ok 5%)

a ja mam watpliwosci czy ładowanie 3 szyby do tych ram nie spowoduje problemów z okuciami czy ramami (czy wytrzymaja)

okna wymiarami raczej standardowe najwieksze pojedyncze 900/1440, podwojne 1770/1440

balkonowe podwojne 2000/2300

 

czy nie lepiej brac pod uwage szersze ramy z tych firm?

Przy czym poziomy przenikania ciepla sa dla mnie wystarczajace, watpliwosci moje dotycza tylko wytrzymalosci ram i okoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej brac pod uwage szersze ramy z tych firm?

Przy czym poziomy przenikania ciepla sa dla mnie wystarczajace, watpliwosci moje dotycza tylko wytrzymalosci ram i okoc.

 

Wbrew temu co się wydaje "na chłopski rozum" profile o większej głębokości zabudowy mają zazwyczaj mniejsze możliwości statyczne niż ich "cieńsze" odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam zainwestowac w okna trzy szybowe PCV firmy schucko ze szprosami, z ciepla ramka i cieplym parapetem . Montowane beda w warstwie ocieplenia, w domu bedzie wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna. Czy ktos z FM zajmuje sie sprzedaza takich okien i ewentualnie moglby przygotowac mi wycene okna z profilem wypelnionym i wycene profilu okna bez wypelnienia. Chcialbym porownac wspolczynnik U w obu przypadkach i roznice w cenie. Dom pod Lublinem.

Wymiary okien:

1200×1500×1 szt,

1500×1500×3 szt,

600×900×2 szt,

900×1800×3 szt,

1500×1200×1 szt,

900×1200×6 szt,

900×2300×2 szt,

1200×2300×1 szt,

drzwi balkonowe £ukowe 1500×2300×1 szt,

1500×2300×2 szt

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

właśnie zaczynamy przygotowania do remontu i na początek musimy zająć się wymianą okien. Wymieniamy okna tylko po jednej stronie mieszkania (po drugiej wymiana była kilka lat temu, tylko w jednym pokoju zostały stare, drewniane okna).

 

Zwróciliśmy się z prośbą o wycenę do 3 firm, dostaliśmy 2 wyceny, od Drutex i Okno Koncept, czekamy na OknoPlast. Oferta drutexu jest sporo tańsza, przeglądając internet trafiłem na sporo negatywnych opinii o oknach tej firmy i pomimo tego, że byliśmy już prawie zdecydowani, znów zaczynamy się wahać, a zależy nam na czasie, bo za ok 2 tygodnie wchodzi ekipa remontowa.

 

Czy jako użytkownicy okien OknoPlast, OknoKoncept czy Drutex możecie coś jednoznacznie polecić/odradzić?

 

Myślimy o zwykłych, białych oknach PCV. Mieszkamy na parterze, mamy zabudowany balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Długo zastanawiałem się nad wyborem okien i chyba zbyt wiele ofert nazbierałem (11). Teraz zredukowałem ich liczbę do 3 i otrzymałem już konkretne oferty. Zabawne jest to, że cenowo oferty się nie różnią za bardzo, a przecież jeden model na pewno przewyższa inny pod względem jakości.

 

Które z tych okien polecilibyście?

 

Capture.JPG

 

Ofery właściwie są na okna + bramy + rolety, ale i tak ceny sumaryczne są w miare podobne. Wolę już dołożyć parę złotych, ale być zadowolonym z inwestycji.

 

Z tego co się zorientowałem, to najlepsze są Winergetic... potem Aplhaline... a potem Iglo, ale rankingi i opinie w czasem sponsorowanych artykułach mogą być mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...