Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Z tego co się zorientowałem, to najlepsze są Winergetic...

 

są na pewno NAJLEPIEJ wypromowane, co już w sumie napisał IVO333, jakimi niby kryteriami się kierujesz tak właśnie wnioskując ?

 

z tego co widzę na ofertach to w mojej, odrobinę spaczonej opinii, 3 bym wywalił do kosza :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Długo zastanawiałem się nad wyborem okien i chyba zbyt wiele ofert nazbierałem (11). Teraz zredukowałem ich liczbę do 3 i otrzymałem już konkretne oferty. Zabawne jest to, że cenowo oferty się nie różnią za bardzo, a przecież jeden model na pewno przewyższa inny pod względem jakości.

 

Które z tych okien polecilibyście?

 

[ATTACH=CONFIG]183651[/ATTACH]

 

Ofery właściwie są na okna + bramy + rolety, ale i tak ceny sumaryczne są w miare podobne. Wolę już dołożyć parę złotych, ale być zadowolonym z inwestycji.

 

Z tego co się zorientowałem, to najlepsze są Winergetic... potem Aplhaline... a potem Iglo, ale rankingi i opinie w czasem sponsorowanych artykułach mogą być mylące.

Ze sponsorowanych art. to nic się nie dowiesz - one mają inny cel. Specom z forum nie udada się ocenić danego produktu po przedstawieniu tylko cen. Trzeba to konkretnie przedstawić łącznie ze specyfikacją a nie np. BRAMA za ..........zł, ROLERY za ..........zł - to nic nie mówi. Kto to wszystko produkuje?

Najlepsze są rozbieżności za montaż - za 1000zł to trzeba być WARIATEM aby to zamontować. Takie wyceny to mydlenie oczu klientowi a nie uczciwe przedstawienie tematu.

Edytowane przez KUBA N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! :)

Co racja to racja - najlepsze wrażenie robi Winergetic wlasnie marketingowo. Chyba udało im się mnie troszkę zmanipulować. Czytałem jednak artykuł, w którym te dwa okan były porównane - stąd moje wnioski.

Oto ten artykuł:

http://www.eko-dom.eu/index.php?s1=zbu785&vl=0

 

 

Jeszcze jedno mi się przypomniało: Winergetic ma najdłuższą gwarancję (7 lat), to chyba też o czymś świadczy?

Edytowane przez ianislavus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz! W sumie mam świadomość, że kiedy montaż jest super tani, to koszty są schowane gdzie indziej. Jeśli jednak mam identyczny zestaw okien i trzy różne oferty cenowe, to można już coś z tego wywnioskować chyba?

Mnie już nie chodzi chyba nawet tyle o kasę (ceny nie są tak drastycznie różne, a ja już się z tym męczę ze dwa miesiące), co o to, żeby wybrać najlepszego producenta i mieć spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Sugerowałem się troszkę tym artykułem:

xxxx

"Ten artykuł" to treści marketingowe mojego głównego sieciowego wroga ("zwalcza" mnie gdize tylko może). Nie mam o nim dobrego zdania jako człowieku. Za to w czasach, gdy był "w stajni" jednego z moich dostawców to zawsze zdobywał czołowe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gawarancją to zależy od jakiego producenta. Vetrex Alphaline też ma z 7-letnią gwarancją.

 

O! To jest ważna informacja - tego nie wiedziałem, dzięki! :D

W zadadzie tam jest 7 lat gwarancji na okna i 10 na jakieś części, ale to już jest ogólnie coś, z czym człowiek czuje się pewniej (przynajmniej do czasu, zanim zarobi na nowe okna ;) ).

Edytowane przez ianislavus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten artykuł" to treści marketingowe mojego głównego sieciowego wroga ("zwalcza" mnie gdize tylko może). Nie mam o nim dobrego zdania jako człowieku. Za to w czasach, gdy był "w stajni" jednego z moich dostawców to zawsze zdobywał czołowe miejsca.

 

Ok, dzieki za informacje. W sumie nie miałem pojęcia. Już mi zarzucił jeden na forum, że tu dla kogoś pracuję i reklamę robię, ale ja po prostu podpieram się tym, co znalazłem. Jak pisałem na wstępnie - nie znam się: jestem bardziej informatykiem - niż budowlańcem :)

O ile w innych kwestiach zakupu materiałów ktoś ze znajomych mógł mi poradzić, to w kwestii okien nie mam takiej szansy.

Edytowane przez ianislavus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie. Okno balkonowe postawić na poszerzeniu 24cm (tyle jest przewidziane na docelowy poziom posadzki bez okładzin), czy zamiast poszerzenia podmurować bloczkami BK i na tej podbudowie dopiero postawić okno. Propozycję podmurowania pod tym oknem padła z ust jednego z montażystów.

Z góry dziękuję za opowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ktoś ma jakieś doświadczenie jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe - chodzi mi o sosnę. Warte to coś? Znalazłam oferte okien "sokółka" - niezle wyglądają i mają niezły wsp. przenikania ciepła, tylko czy trwałe? Ktos ma sosnowe okna?

 

Ja mam sosenkę od chyba 4 lat na elewacji południowej. Lakier w pełni kryjący, biały - bez zastrzeżeń czyli nic się nie dzieje. Okładzin aluminiowych nie mam bo mi nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie. Okno balkonowe postawić na poszerzeniu 24cm (tyle jest przewidziane na docelowy poziom posadzki bez okładzin), czy zamiast poszerzenia podmurować bloczkami BK i na tej podbudowie dopiero postawić okno. Propozycję podmurowania pod tym oknem padła z ust jednego z montażystów.

Z góry dziękuję za opowiedź.

 

jedno i drugie rozwiązanie będzie dobre jeśli wykonane będzie prawidłowo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...