Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

Mam małe pytanie. Okno balkonowe postawić na poszerzeniu 24cm (tyle jest przewidziane na docelowy poziom posadzki bez okładzin), czy zamiast poszerzenia podmurować bloczkami BK i na tej podbudowie dopiero postawić okno. Propozycję podmurowania pod tym oknem padła z ust jednego z montażystów.

Z góry dziękuję za opowiedź.

 

A jakby tak podmurować tylko do pewnej wysokości i zostawić pod balkonem poszerzenie np. 50 - 100 mm? To chyba najlepsze rozwiązanie łączące stabilność podparcia ze szczelnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co sądzić o profilach: rehau geneo, rehau euro design 86? Miał ktoś z nimi do czynienia? Z jakimi profilami można je porównać tak abym miał porównanie cenowe w całych oknach? Mogę zamówić z tych profili w lokalnej firmie z bardzo dobra renoma i będę szukał jeszcze wyceny a drutex i oknoplast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EURO 86 - system spoko min sam go użytkuję i montowałem wielokrotnie. Da się go porównać z innymi energooszczędnymi systemami lecz zawsze jest + i -. EURO 86 jako wyróżnik ma super uszczelke. Materiał to PVC. REHAU oznacza dobry produkt.

GENEO - system jeszcze lepszy lecz droższy. Tego sys z niczym nie porównasz bo to innowacyjny produkt REHAU z tworzywa RAU-FIPRO (tak nazywają). Na tą chwilę nie ma podobnego systemu okiennego jeżeli chodzi o sam materiał.

 

Oczywiście pamiętaj, sam system profili to jeszcze nie okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ta opcja z częściowym podmurowaniem moim zdaniem będzie najlepsza. Ja w swoim domu mam podobną sytuację, 21 cm do wypełnienia. Montażyści przekonali mnie, że będą ramy od dołu podpierać "śrubami rzymskimi". Podobno tak jest stabilniej niż na poszerzeniach, łatwiej wyregulować poziom. Przy poszerzeniach zawsze występują drobne luzy, które koryguje się klinami. W tym sposobie ze śrubami klin odpadają. Pomiędzy wylewką a ramą, oraz pomiędzy śrubami będzie styrodur, połączenia zapiankowanę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

Ta opcja z częściowym podmurowaniem moim zdaniem będzie najlepsza. Ja w swoim domu mam podobną sytuację, 21 cm do wypełnienia. Montażyści przekonali mnie, że będą ramy od dołu podpierać "śrubami rzymskimi". Podobno tak jest stabilniej niż na poszerzeniach, łatwiej wyregulować poziom. Przy poszerzeniach zawsze występują drobne luzy, które koryguje się klinami. W tym sposobie ze śrubami klin odpadają. Pomiędzy wylewką a ramą, oraz pomiędzy śrubami będzie styrodur, połączenia zapiankowanę.

Pozdrawiam

 

no niby i można ale można i zastosować inne rozwiązanie, ilu inwestorów tyle pomysłów :)

 

DSC_0381.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ta opcja z częściowym podmurowaniem moim zdaniem będzie najlepsza. Ja w swoim domu mam podobną sytuację, 21 cm do wypełnienia. Montażyści przekonali mnie, że będą ramy od dołu podpierać "śrubami rzymskimi". Podobno tak jest stabilniej niż na poszerzeniach, łatwiej wyregulować poziom. Przy poszerzeniach zawsze występują drobne luzy, które koryguje się klinami. W tym sposobie ze śrubami klin odpadają. Pomiędzy wylewką a ramą, oraz pomiędzy śrubami będzie styrodur, połączenia zapiankowanę.

Pozdrawiam

Zastanawiam się kto Tobie robi siano z muzgu - śruba rzymska do okien po diabła - jakaś innowacyjna sprawa. Problem z ustawieniem i jakieś luzy gdzie?

POSZERZENIE to rewelacyjne rozwiązanie oczywiście nie zapominać zastosować w poszerzeniach wzmocnień.

przy braku wylewki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co to oznacza, jeżeli chodzi o jakość.

Na razie to inna bajka w porównaniu z tym nowym 8 kom. systemem prezentowanym na BUDMIE.

Jeżeli nastawiasz się na produkt tego producenta to bierz BRUGMANNA - ale tylko gdy rozpatrujesz produkty tego producenta.

Obecnie to SONAROL nie ma produktu porównywalnego parametrami z prezentowaną nowością.

Edytowane przez KUBA N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to inna bajka w porównaniu z tym nowym 8 kom. systemem prezentowanym na BUDMIE.

Jeżeli nastawiasz się na produkt tego producenta to bierz BRUGMANNA - ale tylko gdy rozpatrujesz produkty tego producenta.

 

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym sprzedawcą, twierdzi, że już robią na własnym profilu, facet w tym interesie siedzi już z piętnaście lat i twierdzi, że są to dobre okna i warte zamontowania znajomej osobie, cóż z tego co widzę i czytam w necie to jeszcze mało wiadomo o tym systemie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma informacji o produkcji okien w tym systemie. Nawet nie ma wzmianki u nich na stronie WWW.

Nie da się stwierdzić czy coś jest dobre skoro tego nie ma i nie zostało to sprawdzone w boju - to jest NOWOŚĆ.

Ja też siedzę w tym wiele lat i co z tego. Produkt trzeba sprawdzić w boju namacalnie a doświadczenie to żaden argument - jak można ocenić produkt jak nawet jednej sztuki nie miało się w rękach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma informacji o produkcji okien w tym systemie. Nawet nie ma wzmianki u nich na stronie WWW.

Nie da się stwierdzić czy coś jest dobre skoro tego nie ma i nie zostało to sprawdzone w boju - to jest NOWOŚĆ.

Ja też siedzę w tym wiele lat i co z tego. Produkt trzeba sprawdzić w boju namacalnie a doświadczenie to żaden argument - jak można ocenić produkt jak nawet jednej sztuki nie miało się w rękach?

 

No właśnie mnie też to zastanawia. Kusi mnie, żeby to zainstalować u siebie ale z drugiej strony nie chciałbym potem żałować, zobaczymy... dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...