Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

.............Jakiej wysokości są poszerzenia?

Niestety nic nie piszesz jaki system Cię interesuje, bo dla każdego będą to inne wymiary.

 

Tak przykładowo:

Poniżej masz rys. z profilami bazowymi do systemu Veka (na rys. podpięte do Alphaline).

Są tam 3 wymiary: 43mm, 100mm, 130 mm - profile łączą się ze sobą. Można do tego dołączyć jeszcze listwę podparapetową 30mm.

Alphaline 90 + profil podbalkonowy.JPG

Dla systemu np. Schuco, Aluplast -są to inne wymiary także musisz to omówić dokładnie z Twoim dostawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz producentów i sprzedawców którzy Ci "dogodzą" swoimi ofertami - idź na forum oknonetu. Tu raczej są ludzie dla których okna to pasja i hobby, a nie biznesmeni.

Tak ci się wydaje?

 

Szczerze to chciałem porównać sobie oferty cenowo i jakościowo produktów o parametrach podobnych do profilu euro 86 lub geneo. Tak żeby lokalna firma nie wydymala mnie w jajo z cena gdzie nie miałbym porównania, a i tak pewnie na 90% od nich wezme. Tak jak mówiles szukam pasjonatów i hobbystów aby mogli mi przybliżyć mi ceny takich okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci się wydaje?

 

Szczerze to chciałem porównać sobie oferty cenowo i jakościowo produktów o parametrach podobnych do profilu euro 86 lub geneo. Tak żeby lokalna firma nie wydymala mnie w jajo z cena gdzie nie miałbym porównania, a i tak pewnie na 90% od nich wezme. Tak jak mówiles szukam pasjonatów i hobbystów aby mogli mi przybliżyć mi ceny takich okien.

 

Szczerze? To ja sobie myślę, że pasjonaci i hobbyści mogą przybliżyć Tobie parametry, a nie ceny, bo te mogą mieć niewiele wspólnego z parametrami. Inna sprawa, że zawsze fascynują mnie nabywcy okien zainteresowaniu "parametrami profili", to znaczy, że co? Chciałbyś poznać np. temperaturę mięknienia Vicata, czy raczej zgrzewalność albo zachowanie po wygrzewaniu w temperaturze 150 C, a może udarność po sztucznym starzeniu klimatycznym? Bo to są właśnie badane "parametry" profili. Zapytaj o nie tych od Econo, a umrą na zawał albo ubawisz się nieźle słuchając co mają Ci do powiedzenia na ten temat. Taka rada od hobbysty odpuść sobie parametry profili, a zainteresuj właściwościami użytkowymi okien, ale w tym temacie pewnie już wszystko wiesz, jak sięgasz tak głęboko w okienną wiedzę:-). Mówiąc szczerze po raz drugi wydaje mi się, że kroczysz pewną ścieżką do "wydymania" jak to ładnie ująłeś. Nie mniej życzę abyś faktycznie spotkał przed zakupem wielu profesjonalnych hobbystów i pasjonatów:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12245T. Smiecisz wątek swoimi wypowiedziami. Proszę nie trudz się i nie odpowiadaj na moje pytania. Jak byś przeczytał ostatnie 10 stron to byś widział ze ludzie pytają o jakość i podają ceny za którą ta jakość kupili, a do tego padają oferty pomocy w wycenie i miejsc gdzie można kupić okna. Może pobadamy udarnosc, jeśli tak bardzo tego chcesz?

Pozdrawia mgr inż budownictwa J. G.

Edytowane przez teodor2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie piszesz jaki system Cię interesuje, bo dla każdego będą to inne wymiary.

 

Tak przykładowo:

Poniżej masz rys. z profilami bazowymi do systemu Veka (na rys. podpięte do Alphaline).

Są tam 3 wymiary: 43mm, 100mm, 130 mm - profile łączą się ze sobą. Można do tego dołączyć jeszcze listwę podparapetową 30mm.

[ATTACH=CONFIG]184449[/ATTACH]

Dla systemu np. Schuco, Aluplast -są to inne wymiary także musisz to omówić dokładnie z Twoim dostawcą.

 

Dzięki. Właśnie ten system prawdopodobnie będzie w moich otworach:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po poradę przyszłam :D

okno profil Schuco SI82 , obustronny złoty dąb wymiary 370 x 230 , na profilu pośrednim , dzielone na trzy nierówne części,

tzn : fix 140 cm ( szklony w ramie) / fix 140 cm ( szklony w ramie) i drzwi balkonowe 90 cm ( normalnie otwierane). Z wkładem 4/18/4/18/4 .Podobno na granicy statyki . Czy na pewno na granicy ? Czy to mi się nie rozleci po czasie? ( będzie od strony zachodniej)

Może minimalnie zawężyć ten otwór o kilka centymetrów :rolleyes: ( dopiero powstanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest o`k ale ... są to przeszklenia od podłogi czyli narażone na uderzenia np. dzieci bawiących się wewnątrz czy na zewnątrz (weranda).

Jeśli rzeczywiście uważasz, że występuje tego typu zagrożenie dla dzieci to sugeruję Ci zastosowanie szyby bezpiecznej o budowie VSG 44.1-LE z obu stron. Będzie trochę drożej ale dużo bezpieczniej bo jak się szkło stłucze pod wpływam uderzenia to odłamki zostaną na folii i nie potną skóry.

 

Takie szkło bezpieczne działa podczas rozbicia jak przednia szyba w samochodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście uważasz, że występuje tego typu zagrożenie dla dzieci to sugeruję Ci zastosowanie szyby bezpiecznej o budowie VSG 44.1-LE z obu stron. Będzie trochę drożej ale dużo bezpieczniej bo jak się szkło stłucze pod wpływam uderzenia to odłamki zostaną na folii i nie potną sk

Pozdrawiam

Dzięki serdeczne, Charlie:) , jeśli chodzi o kwestię szyb to takiego zagrożenia nie będzie. Zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co napisałeś:yes:

 

Statyka jest na granicy dla szyb 4mm ,przy większym rozmiarze już musiałyby być 6mm. Byłyby mocniejsze , ale droższe a przede wszystkim ciemniejsze.

Mąż już ledwo znosi zamianę z szyb podwójnych na potrójne , więc nie mogę go straszyć tymi szybami 6mm.

 

Bardziej chodzi mi o to czy profile wytrzymają przy tych rozmiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialbym prosic o rade, czy warto zainwestowac w cieply parapet? Jakie sa pozytywne aspekty tego rozwiazania?

 

W mojej ocenie, dobry i dobrze zamontowany stanowi najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o dolną część połączenia okno-mur.

Pozytywy: najlepsza termika, szczelność, podparcie na całej szerokości okna.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym prosic o rade, czy warto zainwestowac w cieply parapet? Jakie sa pozytywne aspekty tego rozwiazania?

 

Prawidłowo zamontowany to 100% gwarancja szczelności dolnej części okna oraz bardzo dobra przegroda termiczna. Jak dotąd nie miałem klienta który by nie był z tego rozwiązania zadowolony.

Był za to jeden który koniecznie chciał coś zrobić sam na budowie i te elementy dostał "do ręki" - niestety jak je montował to mocno wiało więc aby nie spadły docisnął na noc pustakiem. Wszystko oczywiście okazało się być źle osadzone. Na drugi dzień rano musieliśmy wszystko wyciąć i osadzić od nowa - on spędził noc na budowie pilnując okien... Montaż okien trzeba było przełożyć na następny dzień. :(

 

a wyszło mu to tak:

cp2.JPG

 

cp1.JPG

 

cp3.JPG

 

 

Na pewno warto bo zyski są znacznie większe niż koszty. :)

Edytowane przez Robespierre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...