Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wszystko oczywiście okazało się być źle osadzone.

 

[ATTACH=CONFIG]185344[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]185345[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]185346[/ATTACH]

 

 

Brak poziomu widoczny na tych zdjęciach, to tylko konsekwencja braku przygotowania montażu. Tu wszystko jest źle, więc i przyszły skutek będzie nie najlepszy. Żeby to zrobić zgodnie z zaleceniami technologii to ze 2 dni by zeszło. Kiepskie wykorzystanie najlepszego nawet rozwiązania, to tylko zwykłe marnotrawstwo środków i energii. Świetny przykład jak z dobrego zrobić złe. Ciekawym jak to po poprawkach wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy można zbliżyć sie do ideału z montazem dobrych okien i parapetow bez tej podkladki styropianowej pod okno? Stosując zwykłą listwe podparapetowa z och. I jak najlepiej wykonać taki montaż oczywiście wszystko bedzie na taśmach. Jak można dobrze zaizolowac termicznie parapet wewnetrzny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego z czego mają być wykonane. Jeśli drewniane to najlepiej po tynkach.

Inne materiały np. konglomerat można przed, a najlepiej razem z oknami (szczególnie jeśli jest wykonywany montaż warstwowy tzw "ciepły montaż") bo dosyć często się zdarza, że dobrze wykonany montaż okien zostaje zepsuty przez osoby montujące parapety (najczęściej "Fachowcy" od wykończeniówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nasunął mi się następny niedopracowany temat:

jak cenowo, jakościowo różnią się parapety wewn z konglomeratu i naturalnego kamienia-szukając na różnych stronach kamieniarskich w cenach nie widzę różnicy. Nie wierzę, że konglomerat może kosztować tyle co nat kamień!

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego z czego mają być wykonane. Jeśli drewniane to najlepiej po tynkach.

Inne materiały np. konglomerat można przed, a najlepiej razem z oknami (szczególnie jeśli jest wykonywany montaż warstwowy tzw "ciepły montaż") bo dosyć często się zdarza, że dobrze wykonany montaż okien zostaje zepsuty przez osoby montujące parapety (najczęściej "Fachowcy" od wykończeniówki)

Dokładnie bardzo często ociepleniowcy i tynkarze psują naszą robotę bo nie posiadają wiedzy jak prawidłowo wykonać swoją obrabiając okna.

Edytowane przez KUBA N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się przeżyć przy tej długości łączenia, np. na wysokości słupka działowego? Dla niewtajemniczonych powiem, że konglomeraty zwykle robi się do długości max 3mb (płyty surowca mają chyba jakieś 3,1mb)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego z czego mają być wykonane. Jeśli drewniane to najlepiej po tynkach.

Inne materiały np. konglomerat można przed, a najlepiej razem z oknami (szczególnie jeśli jest wykonywany montaż warstwowy tzw "ciepły montaż") bo dosyć często się zdarza, że dobrze wykonany montaż okien zostaje zepsuty przez osoby montujące parapety (najczęściej "Fachowcy" od wykończeniówki)

Dokładnie bardzo często ociepleniowcy i tynkarze psują naszą robotę bo nie posiadają wiedzy jak prawidłowo wykonać swoją obrabiając okna.

Jestem za tym , aby to powtarzać na każdym kroku, truć inwestorom aż do znudzenia!!

Dlaczego tynkarze tak się bronią tynkować z zamontowanymi parapetami wewnętrznymi? Bo nie chce się ich zabezpieczać przed zniszczeniem !

Potem ktoś następny wydłubuje "przeszkadzającą" pianę paluchami lub patykiem, dosuwa parapet pod okno bez podklinowania i dopianowania, chlapnie dwa razy kielnią i finito. Między parapetem a ościeżnicą powstaje dziura na centymetr i przy pierwszych mrozach lub wiatrach telefon: panie, okno trzeba podregulować bo z niego p...., że wytrzymać nie idzie.:bash:

Oczywiście, że wieje, ale spod okna a nie z okna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To mail napisany po tym jak cierpliwość do Jezierskiego się skończyła. Prawie dwa miesiące w plecy.

Zastanówcie się dwa razy przed wyborem producenta okien:

"Witam,

za pośrednictwem dilera z Krakowa Pana Adama Brackiego, zamówiliśmy u Państwa 12 sztuk okien do domu jednorodzinnego PREMIUM ULTRA ANTRACYT, potrójne szklenie (zamówienie nr 2). W pierwszej wersji okna miały zostać zamontowany pod koniec marca. Drugi termin, to początek kwietnia po świętach. A trzeci termin to w połowie kwietnia. Po tym terminie nasze zamówienie było nadal w realizacji. Po rozmowie telefonicznej bezpośrednio z Państwa pracownikiem uzyskałem informację, że okna będą gotowe do odbioru 30.04.2013r. Umówiłem się więc z Panem Brackim na montaż w dniu 08.05.2013r. I już wiem, że montaż ten nie dojdzie do skutku.

Pragnę bez zbędnych ceregieli poinformować, że na montaż okien oczekuję do czwartku, tj 09.05.2013r. Po tym terminie dziękuję Państwu za współpracę i będę domagał się zwrotu wpłaconych pieniędzy od Pana Brackiego. Generalnie nie oczekuję od Państwa żadnej odpowiedzi. Wyjaśnienia uważam za zbytek i stratę czasu, ponieważ nie ma to dla mnie żadnego znaczenia w kontekście ponoszonych przeze mnie kosztów związanych z zaliczkowaniem pozostałych prac na budowie, które uzależnione są w 100% od montażu okien. O stracie czasu nawet nie wspominam.

Przyznam szczerze, że rzadko kiedy spotykam się z taką nonszalancją w traktowaniu klientów. Tym bardziej, że na rynku jest wiele firm oferujących dobre produkty. Ja przy wyborze kierowałem się solidnością Państwa firmy, renomą, długoletnią tradycją. Jak widać z realizacji mojego zamówienia przez OKNA JEZIERSKI, srodze się pomyliłem. Nie omieszkam podzielić się tą informacją z maksymalną liczbą znajomych, ze szczególnym uwzględnieniem forów budowlanych i blogów. Być może opinia jednego niezadowolonego klienta nic dla firmy Jezierski nie znaczy, ale kropla drąży skałę.

Marek Lach'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SPOWROTEM

wyslalam kilka meili z zapytaniem o cene na okna dostalam jedna odpowiedz i tak:

Ponzio PE 78

ilosc okien 23

calkowita powierzchnia 83,7 m2

calkowity obwod 173,8 m

kolor profili :ral

szyby 4/14A/33,1 panel zbrojony (ral) 4/16A/4LE;OPAL 4/16A/4

czy to jest dobry cieply profil

potrzebuje tez zeby izolacja termiczna calego okna (z szyba)nie przekraczala 1,35 W/m2K ,jestem zielona w tym temacie okien takze prosze o pomoc

mozecie podeslac meila a ja podesle do wyceny i byc moze skorzystam najbardziej zalezy mi na Reynarsie albo Aliplast chodzi mi o okna aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...