Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

WITAM SPOWROTEM

wyslalam kilka meili z zapytaniem o cene na okna dostalam jedna odpowiedz i tak:

Ponzio PE 78

ilosc okien 23

calkowita powierzchnia 83,7 m2

calkowity obwod 173,8 m

kolor profili :ral

szyby 4/14A/33,1 panel zbrojony (ral) 4/16A/4LE;OPAL 4/16A/4

czy to jest dobry cieply profil

potrzebuje tez zeby izolacja termiczna calego okna (z szyba)nie przekraczala 1,35 W/m2K ,jestem zielona w tym temacie okien takze prosze o pomoc

mozecie podeslac meila a ja podesle do wyceny i byc moze skorzystam najbardziej zalezy mi na Reynarsie albo Aliplast chodzi mi o okna aluminiowe

 

Ponzio znam i polecam, bardzo dobry system. Coraz bardziej popularny u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

Dostałam wycenę na okna drewniane irmy Urzędowski OPTIMUM ORO SOSNA, cena jest bardzo konkurencyjna - wychodzi dosyc spora różnica w porównaniu do cen innych producentów. Czy ktoś może zerknąc co z tymi oknami jest nie tak? Właściwie nie napisali mi jakie jest U każdego okna, ale ja w zapytaniu ofertowym zaznaczyłam że U okna ma byc poniżej 1. To są parametry okna: PlthU4/16/4Plx/16/4Plthu ciepła r. szara (1.0;2.0;3.0;4,0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wyboru okien.

 

Na tą chwilę wybieramy pomiędzy Schuco z Hekaplastu a Salamander z Termoprofil.

 

Proszę o opinie bądź podpowiedź w które okna lepiej zainwestować?

Wkład 3 szybowy 15 okien + tarasowe 200x230 Hs

 

Pozdrawiam

Adam

Witam.

Mialem podobny problem dlatego posluzylem sie wiedza mojego tescia, ktory na bialym czole profilu salamnder zuwazyl przebijajacy ksztalt komor.

Osobiscie wybralem Schucko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,

 

Po kilku nocach i przestudiowaniu kilkudziesięciu ostatnich stron tego tematu, niby wiem coś więcej, ale nadal jednak niewiele. Bardzo proszę Was o pomoc, odnośnie montażu okien. Póki co, chciałbym pominąć kwestię, który konkretnie producent, itp. Będę chciał wybierać okna na jednym z profili - Veka Alphaline 90+, Salamander BluEvolution, Schüco Corona SI 82, Rehau Euro-Design 86 plus. Najbliżej póki co mi do Veki, bo jest chyba najdostępniejsza, ale ten temat chciałbym poruszyć później. Zebrałem już kilka ofert na okna, jednak co mnie zadziwiło po nocnych lekturach, to że tylko jedna firma zaproponowała „ciepły montaż”. Reszta – piana, kliny i miej sobie Pan te energooszczędna okna i się ciesz.

 

Nie wiem jak się w moim przypadku mają koszty montażu w warstwie ocieplenia, bo tylko jedna firma podjęła temat aby mi to wycenić i czekam na odpowiedź. Na montaż warstwowy mam ceny od 2100-3700PLN (70mb, 25,5 m2). Montaż montażowi nie równy. Czy możecie podpowiedzieć, na co zwracać uwagę przy rozmowach odnośnie montażu? Co powinno wchodzić w jego zakres? Z jakich materiałów powinien być zrobiony? Może w okolicach Kielc możecie kogoś polecić do wykonania takiego montażu.

 

Ewentualnie proszę o podpowiedź jak to powinno być dobrze wykonane? Projekt domu to Śnieżka 2G (http://www.dominanta.pl/oferta/sniezka_2G.html ). Ściany zewnętrzne wykonane są z betonu komórkowego H+H TLMB 24cm (λ=0,105W/mK), ściany będą ocieplone styropianem grubość 20cm (grafitowy λ=0,031-0,033 W/mK). W tym momencie stan budynku surowy otwarty. Docelowo wentylacja mechaniczna. Nie wiem czy uda się od razu przy wprowadzeniu zamontować centralę, może Lotto da;), czy przez jakiś czas będzie grawitacja. Ogrzewanie – mam tylko dwa wyjścia – paliwo stałe lub pompa ciepła. Jako, że pracuję w branży instalacji sanitarnych co raz mi bliżej do pompy ciepła, niestety czas pokaże, czy mnie życie nie wyprostuje. Ale pod pompę chciałbym ten dom szykować.

 

Zestawienie okien wygląda tak:

 

1.jpg

 

Okna balkonowe z łukowych, będą zamienione na prostokątne 1800x2100.

 

Chciałbym też zamontować rolety zewnętrzne na systemie Aluprof Integro. Niestety kiedy budowlańcy wykonywali nadproża, nie byłem zdecydowany na rolety i nadproża zostały wykonane standardowe. A, że tylko krowa nie zmienia zdania, to teraz rolety chciałbym mieć i zależy mi, a do pełni szczęścia w systemie podtynkowym. Głębokość skrzyni rolet jaką mam podaną to dla okien – 180 mm, a dla drzwi balkonowych 195mm.

 

Na początku nasuwają mi się takie pytania:

 

1. Jaki montaż okien zastosować? Czy montaż z wysuniętym oknem poza wnękę o 2-3 cm to dobry pomysł? Jak wygląda dalsza obróbka? Czy stosuje się tam jeszcze folie i taśmy?

2. Wiem, że koledzy z tego tematu udzielają rad również w temacie rolet, więc nie będę powielał tam. Co zrobić z nadprożami pod rolety. Na parterze nadproża są docieplane styrodurem 5cm, ale są niskie (około 10cm). Fachowcy wylali je wcześniej w korytkach, jak zostawał beton z pierwszego stropu, żeby go nie wywalać.

3. Na piętrze nadproża były przygotowane pod okna łukowe 1800x2200 (wyczytałem tu już, że można się przez to rozwieść i uległem żonie;). Jak już wspomniałem, chciałbym zamontować jednak okna prostokątne 1800x2100. Co należy zrobić teraz z tymi nadprożami jeżeli chodzi o kwestię montażu i okien i rolet?

 

DSC_0128.jpg

DSC_0133.jpg

 

Przepraszam za ten przydługawy wywód i z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc koniecznie zastosować rolety to ja bym Ci proponował wysunięcie okien o ok 25mm poza lico, nad oknem dać styrodur 20mm pod roletę. Tam gdzie jest nadproże będzie 20+50, natomiast tam gdzie jest cieplejszy pustak, myślę, że te 20mm wystarczy.

 

Jeżeli interesuję cie Vetrex zamontowany przez ekipę z Tarnowa to mogę przygotować wycenę

 

Przy takim wysunięciu jedynie jest mały problem z warstwą zewnętrzną czyli taśma paro przepuszczalną. Najlepiej byłoby, żeby ociepleniowcy zastosowali ją między styropianem a czołem okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z dodaniem 20mm będzie mały problem mi się wydaje. Przy skrzynkach 180 lub 195mm + 20mm daje nam 200 lub 215 mm. Dodając grubość kleju do styropianu wyjdzie gdzieś na styk ze styropianem. Na parterze to nie byłby duży chyba problem, żeby w pustaku H=H podciąć te 5cm i włożyć styrodur i musiałbym przeżyć te 50mm izolacji pod roletą. Tylko chcąc wysunąć okno o te 25mm, trzeba będzie dać te 20mm pod skrzynkę, żeby prawidłowo zamontować rolety?

 

Gorzej z oknami na piętrze przy balkonach. Przeszedł mi przez myśl pomysł, żeby nadproża delikatnie podciąć, żeby zmieścić tam chociaż 30 czy 50mm ocieplenia. Czy do montażu okien te łukowe nadproża wypada podciąć w rogach na 2100mm i dolać to co będzie brakowało po środku?

 

edit - chyba, że na balkonach na ścianach dać 25cm grubość styropianu na ścianie i po bólu?

Edytowane przez putek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z dodaniem 20mm będzie mały problem mi się wydaje. Przy skrzynkach 180 lub 195mm + 20mm daje nam 200 lub 215 mm. Dodając grubość kleju do styropianu wyjdzie gdzieś na styk ze styropianem.

Sprawdź czy na pewno 195 i jak wygląda ta skrzynka. Aluprof oferuje 180 lub 205-kę.

Na obecnym etapie - aby rozwiązać temat maskowania wszystkich skrzynek - pozostaje Ci wykonać izolację 25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Na piętrze nadproża były przygotowane pod okna łukowe 1800x2200 (wyczytałem tu już, że można się przez to rozwieść i uległem żonie;). Jak już wspomniałem, chciałbym zamontować jednak okna prostokątne 1800x2100. Co należy zrobić teraz z tymi nadprożami jeżeli chodzi o kwestię montażu i okien i rolet?

 

[ATTACH=CONFIG]189278[/ATTACH]

 

 

Możecie podpowiedzieć, czy te łukowe nadproża należy "wyprostować" do prostokątnych okien?

 

Pytałem odnośnie skrzynek do rolet 195 mm i zostało mi to potwierdzone. Z tym, że np. wieszaki nie są brane z Aluprofu.

Edytowane przez putek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwie opcje: Schuco SI82 clasic

 

1) zamówione od producenta Hekaplast , przez firmę o której słyszałam opinie że dobrze montuje:cool:

 

2) od małej lokalnej firmy , która kupuje profile schuco i sama je składa , nie wiem jak montują ( wyczytałam tylko jedną opinię że kiepska obsługa i że wycofują się z montażu "ciepłego"bo mają z nim problemy)

Różnica 4k.

Warto się łakomić ?

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z wieszakami z blokadą ?

 

bez blokady, z blokadą wysokość max dla puszki 165 to ok 2200 mm.

Wg Ciebie te wieszaki z blokadą są obowiązkowe ? mam wiele rolet zamontowanych na zwykłych blaszkach przed 15 - 20 laty i jest to element który nigdy nie uległ awarii. Wiadomo, że z blokadą lepiej będą chronić budynek przed atakiem intruza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwie opcje: Schuco SI82 clasic

 

1) zamówione od producenta Hekaplast , przez firmę o której słyszałam opinie że dobrze montuje:cool:

 

2) od małej lokalnej firmy , która kupuje profile i schuco i sama je składa , nie wiem jak montują ( wyczytałam tylko jedną opinię że kiepska obsługa i że wycofują się z montażu "ciepłego"bo mają z nim problemy)

Różnica 4k.

Warto się łakomić ?

 

Nie warto, narobisz sobie dużo problemów.

Jakie można mieć problemy, żeby rezygnować z ciepłego montażu. Jak taśmy odpadają to się je lepiej przykleja a nie rezygnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...