Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam do wyboru dwie opcje: Schuco SI82 clasic

 

1) zamówione od producenta Hekaplast , przez firmę o której słyszałam opinie że dobrze montuje:cool:

 

2) od małej lokalnej firmy , która kupuje profile schuco i sama je składa , nie wiem jak montują ( wyczytałam tylko jedną opinię że kiepska obsługa i że wycofują się z montażu "ciepłego"bo mają z nim problemy)

Różnica 4k.

Warto się łakomić ?

 

Jeśli chodzi o Termoprofil, to bynajmniej nie wycofują się z ciepłego montażu ;)

Miałem od nich wycenę i w porównaniu z rybnickim producentem różnica wyniosła 5 tyś zł...

Wycena obejmowała ciepły montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bynajmniej nie wycofują się z ciepłego montażu ;)

Miałem od nich wycenę i w porównaniu z rybnickim producentem różnica wyniosła 5 tyś zł...

Wycena obejmowała ciepły montaż

Tak to wygląda jak się słyszało tylko jedną opinię :D :rolleyes: ( niestety nic więcej o nich nie słyszałam ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety też nie. Odwiedzę być może salon w Pszowie, sprawdzę, co tam wkładają w ten profil :)

 

Aż tak to Schueco mnie nie korci, w sumie niższą nawet cenę mam na Vetrexa na Veka Alphaline 90, którego przedstawiciel na Śląsk wywarł na mnie najbardziej pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o kompetencję.

A najbardziej godnym uwagi z względu na stosunek jakość/cena jest Pasiv Line Plus Adamsa na Aluplast Ideal 8000 i gdybym był przkonany, że przedstawiciel (Lidertec) nie da ciała montażu (bo jak to bywa opinie są różne), to zamówiłbym te okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety też nie. Odwiedzę być może salon w Pszowie, sprawdzę, co tam wkładają w ten profil :)

 

Aż tak to Schueco mnie nie korci, w sumie niższą nawet cenę mam na Vetrexa na Veka Alphaline 90, którego przedstawiciel na Śląsk wywarł na mnie najbardziej pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o kompetencję.

A najbardziej godnym uwagi z względu na stosunek jakość/cena jest Pasiv Line Plus Adamsa na Aluplast Ideal 8000 i gdybym był przkonany, że przedstawiciel (Lidertec) nie da ciała montażu (bo jak to bywa opinie są różne), to zamówiłbym te okna

A dlaczego zaczynasz od d.....y strony. Nie możesz wysłać do firm zapytań n.p. takiej treści? Potrzebuję okna o wymiarach takich to a takich z okleiną taką a taką gdze U okna będzie wynosić tyla to a tyle, szyba będzie miała U w okolicach n.p. 0,7, g okna będzie o takim to a takim współczynniku (w zależności czy latem chcesz mieć gorąco czy normalnie), szczelność np 4 a lt jakie sobie wymarzyłeś.

Jak złożą ofertę to poproś o stosowne certyfikaty ale dla twojego okna a nie referencyjnego i olej to czy zrobią to na takim czy innym profilu, czy wstawią ci pakiet jedno, dwu czy trzyszybowy, czy zastosują taką czy inną ramkę. Ważne aby okno spełniało twoje warunki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak złożą ofertę to poproś o stosowne certyfikaty ale dla twojego okna a nie referencyjnego ....

I sądzisz że firma zrobi każde z Twoich okien, odda je do badań i prześle Ci właśnie TE certyfikaty byś mógł je sobie porównać? Z takim podejściem wystawiasz się jako zwierzyna łowna dla cwanego handlowca::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz że firma zrobi każde z Twoich okien, odda je do badań i prześle Ci właśnie TE certyfikaty byś mógł je sobie porównać? Z takim podejściem wystawiasz się jako zwierzyna łowna dla cwanego handlowca::)

Jeden warunek - handlowiec będzie cwaniakiem a inwestor całkiem nie kumaty. A poważne firmy mają takie badania dla podstawowych typów okien ale wygodniej jest im się posługiwać certyfikatem n.p. dla okienka jednoskrzydłowego o jakiś tam badziewnych wymiarach. Lepiej przecież to wygląda.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety też nie. Odwiedzę być może salon w Pszowie, sprawdzę, co tam wkładają w ten profil :)

 

Aż tak to Schueco mnie nie korci, w sumie niższą nawet cenę mam na Vetrexa na Veka Alphaline 90, którego przedstawiciel na Śląsk wywarł na mnie najbardziej pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o kompetencję.

A najbardziej godnym uwagi z względu na stosunek jakość/cena jest Pasiv Line Plus Adamsa na Aluplast Ideal 8000 i gdybym był przkonany, że przedstawiciel (Lidertec) nie da ciała montażu (bo jak to bywa opinie są różne), to zamówiłbym te okna

 

 

 

Okna Adamsa możesz spokojnie zamawiać, niech ci pokażą zdjęcia z montaży, będziesz miał jakiś punkt odniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zaczynasz od d.....y strony. Nie możesz wysłać do firm zapytań n.p. takiej treści? Potrzebuję okna o wymiarach takich to a takich z okleiną taką a taką gdze U okna będzie wynosić tyla to a tyle, szyba będzie miała U w okolicach n.p. 0,7, g okna będzie o takim to a takim współczynniku (w zależności czy latem chcesz mieć gorąco czy normalnie), szczelność np 4 a lt jakie sobie wymarzyłeś.

Jak złożą ofertę to poproś o stosowne certyfikaty ale dla twojego okna a nie referencyjnego i olej to czy zrobią to na takim czy innym profilu, czy wstawią ci pakiet jedno, dwu czy trzyszybowy, czy zastosują taką czy inną ramkę. Ważne aby okno spełniało twoje warunki i tyle.

 

Rozumiem, że Ty właśnie w taki sposób wybrałeś swojego dostawcę okien ?

Jeśli tak, to mam nadzieję, że podzielisz się nazwami firm, które przesłały Tobie wszystkie wymagane certyfikaty, dla każdego z zamówionych przez Ciebie okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ty właśnie w taki sposób wybrałeś swojego dostawcę okien ?

Jeśli tak, to mam nadzieję, że podzielisz się nazwami firm, które przesłały Tobie wszystkie wymagane certyfikaty, dla każdego z zamówionych przez Ciebie okien ?

Przepraszam ale czy sugerujesz że producenci wprowadzają na rynek wyroby bez stosownych badań i certyfikatów? Zaręczam ci że każdy z nich raczej takowe posiada. Nie chodzi o to aby producent badał twoje konkretne okno tylko aby dał ci certyfikat dla konkretnego rodzaju okna. I tylko tyle. Niestety marketingowcy mydlą oczy ludziom badaniami dla okna jednoskrzydłowego o jakichś tam skromnych wymiarach a jak się zaczniesz pytać o więcej to zaczynają bełkotać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część producentów ma takie certyfikaty zamieszczone na stronie. A taka ciekawosta, szukałem świadectw badań oknoplastu dla veki perfectline na stronie i nie znalazłem jest tylko dla veki softline 82, czyżby nie chcieli sie chwalic super ekstra podstawowymi wynikami;)? Edytowane przez slaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

część producentów ma takie certyfikaty zamieszczone na stronie. A taka ciekawosta, szukałem świadectw badań oknoplastu dla veki perfectline na stronie i nie znalazłem jest tylko dla veki softline 82, czyżby nie chcieli sie chwalic super ekstra podstawowymi wynikami;)?

 

jeszcze chwila i nie będzie wyjścia i producenci będą zmuszeni do pokazania "odrobiny" więcej niż w chwili obecnej mam nadzieję, że inwestorom ułatwi to odrobinę życie i zamknie usta bajkopisarzom :)

ale kto wie jak to się skończy wszak interpretować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - parafrazując klasyka :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...