Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jak zsuniesz roletę to będziesz widzieć brud w mroku?

 

Adams powinien mieć lepsze Uw, i pewno też lepszą cenę.

Slaku fixy będą w salonie od południa i zachodu. Na pewno będą zasunięte na zmianę ( albo od południa albo zachodu) , oczywiście tylko jak będzie prażyć słońce ( czyli w naszym klimacie dosyć rzadko:rolleyes:)

Pancerz ma być jasno szary . Wyobraź sobie co się stanie jak nawiedzi nas teściowa i zobaczy brudne rolety ( nie chciałabym słuchać tego komentarza:D )

 

Adams jest tańszy ( ale za to rolety trochę droższe , ale dopłata do "ciepłego montażu niewielka) . Niestety nie można w Adamsie zamówić wkładu dwukomorowego o lepszej przepuszczalności światła :rolleyes:

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w domu nie jest planowana wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to taśmy bym sobie odpuścił.

u mnie jest planowana i odpuszczam sobie tasmy...za rok opowiem o skutkach mojej decyzji...

 

korzyści finansowe hmmm .... takie same jak poduszki powietrzne w samochodzie

 

tak...poduszki powietrzne też mogą nie zadziałać albo spowodować więcej szkody niż pożytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumieć, że sobie je odłączyłeś w samochodzie

 

rozumuj jak chcesz....

 

wracając do tzw. ciepłego montażu: widziałem jak odbywa się taki montaż....nie ma nic wspólnego z mądrościami wypisywanymi na tym forum. może gdybym sam od początku do końca to zrobił zgodnie ze sztuką to nie byłoby to wyrzucanie kasy w błoto. niestety tzw. fachowcy mają głęboko w pompce przykładanie się do zaleceń technologicznych...

ostatnia akcja: koleś zamówił kosztowną taśmę rozprężną. wybulił grubą kasę tylko po to aby się okazało, że otwory zostały źle zwymiarowane i musieli dopełniać pianką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wracając do tzw. ciepłego montażu: widziałem jak odbywa się taki montaż....nie ma nic wspólnego z mądrościami wypisywanymi na tym forum. może gdybym sam od początku do końca to zrobił zgodnie ze sztuką to nie byłoby to wyrzucanie kasy w błoto. niestety tzw. fachowcy mają głęboko w pompce przykładanie się do zaleceń technologicznych...

ostatnia akcja: koleś zamówił kosztowną taśmę rozprężną. wybulił grubą kasę tylko po to aby się okazało, że otwory zostały źle zwymiarowane i musieli dopełniać pianką...

 

więc nie neguj systemu tylko wykonawców - a, że faktycznie firm, które wiedzą co i jak należy wykonać jest niewiele to prawda i tak jak napisałem wcześniej problemem staje się właśnie to, że wykonawcy pierniczą temat i potem podejście inwestora jest dokładnie takie jak Twoje.

 

Niestety ale do czasu jak inwestorzy nie będą stawiać wysokich wymagań wykonawcy to ten będzie opowiadał różne ciekawostki aby tylko się za bardzo nie napracować.

 

Jeżeli ktoś z wykonawców poczuł się dotknięty - przepraszam ale niestety tak to wygląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie neguj systemu tylko wykonawców

 

Znasz program usterka? Polecam obejrzeniu. Mimo, ze był nadawany ładnych naście lat temu, niewiele się zmieniło....I co Ci z tzw. "systemu" jak montaż o kant dupy rozbić i z wydanych 3 tyś. zł (w moim wypadku) pozostanie tylko możliwość podłechtania własnej próżności.

BTW. Dziś spotkałem na pewnej budowie "wykonawców". Speców z pięknymi napisami na plecach znanej firmy produkującej bramy garażowe. Żaden z tych fachowców nie potrafił mi odpowiedzieć na ani jedno pytanie zadane przeze mnie a dotyczące przedmiotu który montowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No cóż zrobić pozostaje współczuć, że w tak pechowy sposób dobierasz wykonawców czy też na takich trafiasz co nadal nie powinno wpływać na negowanie rozwiązań systemowych, ogólnie rzecz ujmując.

 

Czy jeżeli mechanik samochodowy, dla przykładu, zmieniając Ci opony na zimowe założy je odwrotnie - niezgodnie do kierunku - to zanegujesz zasadność używania opon zimowych ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli mechanik samochodowy, dla przykładu, zmieniając Ci opony na zimowe założy je odwrotnie - niezgodnie do kierunku - to zanegujesz zasadność używania opon zimowych ?

 

Oczywiście, że nie zaneguje sensu używania opon zimowych. Między innymi dlatego, że w przeciwieństwie do taśm można wspomniane opony błyskawicznie zamienić.

 

BTW.

 

No cóż zrobić pozostaje współczuć, że w tak pechowy sposób dobierasz wykonawców

 

Jak zapewne wywnioskowałeś z moich postów, historie które opisuje spotkały innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

BTW. Dziś spotkałem na pewnej budowie "wykonawców". Speców z pięknymi napisami na plecach znanej firmy produkującej bramy garażowe. Żaden z tych fachowców nie potrafił mi odpowiedzieć na ani jedno pytanie zadane przeze mnie a dotyczące przedmiotu który montowali.

 

:) ale zamontowali dobrze ? Otwiera się, zamyka, nie skrzypi ?

Jeśli tak to jak widzisz można nic nie wiedzieć na temat przedmiotu który się montuje a jednak robotę dobrze wykonać :)

Ja to myślę, że ta Twoja ekipa od bram to i prom kosmiczny nareperuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

a co ma wentylacja to szczelnego połączenia okno-mur ?

 

Pozdrawiam

 

A no to, że przy "wentylacji" grawitacyjnej szczelność jest wadą a nie zaletą.

Sprzedaje okna od 15 lat i nie jedno zamontowałem sam i z doświadczenia wiem (wbrew instytutom), że pianka zapewnia szczelność połączenia okno-mur. Jedyne przypadki nieszczelności okazywały się być spowodowane brakiem solidnego wypełnienia pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A no to, że przy "wentylacji" grawitacyjnej szczelność jest wadą a nie zaletą.

Sprzedaje okna od 15 lat i nie jedno zamontowałem sam i z doświadczenia wiem (wbrew instytutom), że pianka zapewnia szczelność połączenia okno-mur. Jedyne przypadki nieszczelności okazywały się być spowodowane brakiem solidnego wypełnienia pianką.

 

szczelność połączenia jest wadą a nie zaletą - ciekawe, bardzo ciekawe :)

 

do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza są stworzone różnego rodzaju systemy i rozwiązanie czy to z dziedziny okuć czy też nawiewników czy na końcu ogólnej wentylacji budynku. Skoro przez 15 lat swojej pracy w branży wykonywałeś montaże niezgodnie z obowiązującymi przepisami i zaleceniami to Twój wybór ale nie jest to powód do chwały. Przypomnę tylko, że od lat w warunkach technicznych jest zapis o otrzymaniu "całkowitej" szczelności połączenia okno-mur, oczywiście nie jest ta "całkowita" szczelność zdefiniowana ale to dłuższa rozmowa. Jedno jest jednak pewne sama pianka nie zapewnia szczelności połączenia w okresie użytkowania okien.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, poradzcie mądrzy ludzie gdzie w Kielcach i okolicy mozna nabyc dobre okna pcv, jaki producent i jakie okna? miał ktoś moze przyjemnoiść z f. OKMONT czy APOLLOPLAST? zastanawiamy sie nad oknami Avante Forte lub nad Brugmannem...? Prosze o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i to Twój wybór ale nie jest to powód do chwały.

pozdrawiam

 

Za to chwałą jest "wciskanie" klientowi montażu warstwowego za kilka tysięcy złotych, a następnie za kolejne kilka tysięcy nawiewników "lub innych systemów" (po to aby okna rozszczelnić) . A co do racjonalności istniejącego w Polsce prawa i sposobów jego powstawania (np. lobbing) można by długo deliberować przy libacji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z doświadczenia wiem (wbrew instytutom), że pianka zapewnia szczelność połączenia okno-mur.

 

i jak żyć Panowie monterzy i dystrybutorzy?

 

Za to chwałą jest "wciskanie" klientowi montażu warstwowego za kilka tysięcy złotych, a następnie za kolejne kilka tysięcy nawiewników "lub innych systemów" (po to aby okna rozszczelnić)

 

No i w ten sposób mój sąsiad dał się naciągnąć na 3400 zł + VAT a za chwilę montowali mu nawiewniki za kolejne kilkaset zł.....

 

BTW.

Pytanie do Brass czy jest sens zakładanie taśm wokół okna przy WM czy tylko wystarczy dobrze uzupełnić pianą i otynkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapewne jednak wiesz, że w wykończonym domu obróbka okna nie kończy się na samej pianie PUR.

 

oczywiście, że wiem i jeżeli przy dalszej obróbce zostaną zastosowane odpowiednie materiały zabezpieczające piane i doszczelniające połączenie to jest OK

 

Za to chwałą jest "wciskanie" klientowi montażu warstwowego za kilka tysięcy złotych, a następnie za kolejne kilka tysięcy nawiewników "lub innych systemów" (po to aby okna rozszczelnić) . A co do racjonalności istniejącego w Polsce prawa i sposobów jego powstawania (np. lobbing) można by długo deliberować przy libacji ;-)

 

jako doświadczony w branży wiesz, że pewne rozwiązania np w okuciach pozwalają do rozszczelnienie okna kiedy sytuacja tego wymaga i nikt nie bierze za to dodatkowych pieniędzy - w tym przypadku napływ świeżego powietrza jest regulowany i kontrolowany, nie wydaje mi się aby ktokolwiek miał wpływ na napływ świeżego powietrza przez nieszczelności w połączeniu okno-mur.

 

i jak żyć Panowie monterzy i dystrybutorzy?

 

 

 

No i w ten sposób mój sąsiad dał się naciągnąć na 3400 zł + VAT a za chwilę montowali mu nawiewniki za kolejne kilkaset zł.....

 

BTW.

Pytanie do Brass czy jest sens zakładanie taśm wokół okna przy WM czy tylko wystarczy dobrze uzupełnić pianą i otynkować?

 

Panowie pytam po raz kolejny co ma szczelny montaż do wentylacji w domu ?

Waszym zdanie spierniczony obieg powietrza w domu najlepiej jest "naprawić" montując okna bez zachowania szczelności połączenia tak aby w ten sposób zachować odpowiednią wymianę powietrza - OK wasza wola - co nie zmienia faktu, że to błąd w rozumowaniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, poradzcie mądrzy ludzie gdzie w Kielcach i okolicy mozna nabyc dobre okna pcv, jaki producent i jakie okna? miał ktoś moze przyjemnoiść z f. OKMONT czy APOLLOPLAST? zastanawiamy sie nad oknami Avante Forte lub nad Brugmannem...? Prosze o opinie.

 

Apolloplast to znana firma w naszym regionie, jednak kilka osób odradziło mi zakup okien od nich. Wysłałem kilka zapytań do firm z Kielc i okolic, jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron z tego wątku nie byłem zadowolony z ich odpowiedzi. 3h temu dogadałem się z firmą Unimar z Tarnowa i kolega CINEK wstępnie w przyszłym tygodniu przyjeżdża na pomiar.

 

Jeżeli chodzi o same okna w naszym regionie, to kilka osób polecało mi Pana Michalskiego ze Strawczyna, który produkuje okna na profilu Veka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...