Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pytanie do Brass czy jest sens zakładanie taśm wokół okna przy WM czy tylko wystarczy dobrze uzupełnić pianą i otynkować?

 

Przy wentylacji mechanicznej taśmy paroszczelne (montowane od wewnątrz) mają sens, natomiast jakiekolwiek dodatkowe uszczelnienia od zewnątrz są bez sensu (oczywiście wg mnie). Tyle tylko, że ja u siebie zrobiłem to po kosztach materiału (taśm), ale jakbym miał zapłacić extra 1500-2000 to bym się długo zastanawiał.

 

Panowie pytam po raz kolejny co ma szczelny montaż do wentylacji w domu ?

Waszym zdanie spierniczony obieg powietrza w domu najlepiej jest "naprawić" montując okna bez zachowania szczelności połączenia tak aby w ten sposób zachować odpowiednią wymianę powietrza - OK wasza wola - co nie zmienia faktu, że to błąd w rozumowaniu i tyle.

 

Oczywiście masz racje, że "naprawianie wentylacji" poprzez nieszczelności montażowe jest bez sensu. Ale ty twierdzisz, że montaż na piankę jest nieszczelny, a ja twierdze, że montaż na piankę jest wystarczająco szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy wentylacji mechanicznej taśmy paroszczelne (montowane od wewnątrz) mają sens, natomiast jakiekolwiek dodatkowe uszczelnienia od zewnątrz są bez sensu (oczywiście wg mnie). Tyle tylko, że ja u siebie zrobiłem to po kosztach materiału (taśm), ale jakbym miał zapłacić extra 1500-2000 to bym się długo zastanawiał.

 

Oczywiście masz racje, że "naprawianie wentylacji" poprzez nieszczelności montażowe jest bez sensu. Ale ty twierdzisz, że montaż na piankę jest nieszczelny, a ja twierdze, że montaż na piankę jest wystarczająco szczelny.

 

Szczelność piany PUR względem jakiego czynnika ?

czy piana izoluje połączenia na przenikanie ciepła - TAK - współczynnik ok 0,036 W/mK

czy izoluje połączenie na przenikanie wody - opady atmosferyczne - NIE

czy izoluje połączenie na wnikanie i przenikanie pary wodnej - NIE

czy izoluje połączenie na przenikanie powietrza TAK/NIE - jeżeli piana zabezpieczona jest przed wpływem czynników zewnętrznych to TAK jeżeli nie i następuje jej degradacja NIE

 

Jeżeli jest inaczej i zweryfikuje moje informacje jakiś producent pian to bardzo proszę, może mam złe informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry parametrami ale ja mam zamontowane okno werandowe drewniane w tradycyjny sposób, czyli piana + obróbka ( sam ją zresztą robiłem) i nie mam przenikania wody ( opady atmosferyczne ), wnikania i przenikania pary wodnej ( jestem pewien - brak podwyższonej wilgotności strefy w stosunku do reszty pomieszczenia). Odległość ramy okiennej od muru ościeża max 1 cm :)

Sądzę, że dobrze wykonany montaż tradycyjny czyli tylko na pianę spełnia moje oczekiwania - dobra jakość piany np. Tytan + kompetencje wykonawców . Zresztą nie łudźmy się - badania kamerą termowizyjną dobrze wykonanego montażu tradycyjnego nie pokażą mostków termicznych :)

Co innego montaż warstwowy w strefie zewnętrznego docieplenia muru - tam rekomenduję tzw. ciepły montaż stolarki otworowej. Zresztą "ciepły" montaż powstał li tylko pod ten typ montażu okien czyli w w warstwie zewnętrznego docieplenia elewacji budynku.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apolloplast to znana firma w naszym regionie, jednak kilka osób odradziło mi zakup okien od nich. Wysłałem kilka zapytań do firm z Kielc i okolic, jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron z tego wątku nie byłem zadowolony z ich odpowiedzi. 3h temu dogadałem się z firmą Unimar z Tarnowa i kolega CINEK wstępnie w przyszłym tygodniu przyjeżdża na pomiar.

 

Jeżeli chodzi o same okna w naszym regionie, to kilka osób polecało mi Pana Michalskiego ze Strawczyna, który produkuje okna na profilu Veka.

 

 

tak wiem, ze p.Michalski produkuje na profilu Veka ale mnie własnie odradzano niejakiego p.Michalskiego....i bądz tu człowieku mądry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Charlim. Wciska się ludziom montaż warstwowy, aby więcej zarobić na pojedyńczym kliencie... to jasne. Klient nie zna się na tym, ufa sprzedawcy, który twierdzi, że bez taśm to będzie wiało i gwizdało. A ja tak nie umiem, wole uczciwie powiedzieć to o tym sądzę. Pewnie się mylę, bo przecież jestem tylko praktykiem, nie mam doktoratów, nie pracuje w instytutach i jak to powiedział jeden z moich "klientów": jesteś Pan mądrzejszy od niemieckich inżynierów??.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna jak okna :)Sądzę że z obsługi kolegi Cinka powinieneś być zadowolony. Dał się tu poznać z dobrej strony, a i - jako Unimar Tarnów też ma niezłe opinie (w tym Mistrz Montażu, chociaż widzę że ma w Tarnowie konkurenta - http://montaze.info.pl/?s=montazysci&search_type=1&wojewodztwo=ma%C5%82opolskie&powiat=&status=0:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam się pochwalić wrażeniami po wszystkim :) Wolałem dogadać się z firmą Unimar, bo przy składaniu oferty dostałem informację jak będzie wyglądał montaż, co wypada dołożyć, żeby było ok i wymieniliśmy kilka zdań na ten temat. Oferty typu - jakieś tam okna tyle, jakiś tam montaż tyle, były dla mnie bezwartościowe. A wszystkie pozostałe tak właśnie wyglądały. Poza tym co dziwne dla mnie - jako handlowca - nikt nie zadzwonił za swoją ofertą, jak ona się prezentuje :)

 

Jeżeli chodzi o producenta okien to niestety, nie siedząc w temacie wybór w każdym przypadku jest ciężki. Osobiście pracuję w instalacjach sanitarnych i tutaj wybór produktu i producenta jest dla mnie oczywisty :) Wolałem trochę dopłacić do okien markowych.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez putek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie każdy pancerz, przy odrobinie wprawy można wyciągnąć z puszki. W integro jest ten ból, że rewizja jest nitowana.

Ale jakby pozbyć się tych nitów ..... a po operacji myjącej zanitować ponownie :rolleyes: ( załóżmy że co parę lat):D

 

Rolety w fixach mam mieć z silnikami ( z wieszakami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie każdy pancerz, przy odrobinie wprawy można wyciągnąć z puszki. W integro jest ten ból, że rewizja jest nitowana.

To raczej zależy od producent rolet a nie od systemu. Nitowana rewizja to bardzo niepraktyczne rozwiązanie ale jakże wygodne dla producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszukałam cały wątek i niestety nic ciekawego nie znalazłam. Bardzo proszę o opinie o oknach PCV z firmy Witraż.

 

Nie znalazals? Potraktuj to jako dobrą monetę. Bo my zwykle piszemy tylko wtedy kiedy jestesmy wsciekli.

Pamietam jakies drobne wpisy, ale bez szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek Jarzyna ze Szczecina rozwiąże każdy problem :)

 

A kto rozwiąże problemy w Opolu? Buduję właśnie w tym mieście i po lekturze ostatnich 200 stron tego wątku forum jestem już mądrzejsza: dobre okna są ważne ale dobry montaż ważny tak samo, jeśli nawet nie bardziej, więc proszę o radę do kogo zwrócić się w sprawie kompleksowej usługi - SUPER MONTAŻYSTY w moich okolicach :)

 

a jeśli takiego nie macie poradźcie chociaż coś w kwestii producenta z opolszczyzny, którego byście wybrali: alsecco, filplast czy drewnoplast (ostatnio kilku moich znajomych kupiło ich okna), a może macie innych faworytów?

Edytowane przez storrada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto rozwiąże problemy w Opolu? ?

 

Kurczę, ale trafiłaś w sedno. Mądrzymy się w sprawach okien, a realnej pomocy - kiedy już wiadomo co potrzeba - nie mamy nic do powiedzenia :)

Tradycyjnie odsyłam do strony zrzeszenia montażystów i szukanie firmy sprawdzonej na http://www.montaże.info ( to grupa ludzi z jakimiś ambicjami)

A może Oknotest w swojej praktyce kogoś ciekawego w Opolu spotkał? Ja bym polecił Baart Opole (ale.. ja tylko lubię i cenię tego człowieka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...